UST logo IPBT logo Part logo
Дніпровський металургійний інститут
Українського державного університету науки і технологій

Участь в Education Fest та яскравій шоу програмі "Міс та містер УДУНТ"

uchast_u_dni_vidkritih_dverey.jpg15 листопада в Українському державному університеті науки і технологій відбувся важливий захід Education Fest. Цей захід об'єднав студентів, абітурієнтів, освітян і науковців міста. Кафедру автоматизації виробничих процесів представляв доцент Шибакінський Володимир Іванович. Разом з іншими кафедральними колективами він знайомив абітурієнтів з перспективними та сучасними спеціальностями факультету прикладних комп’ютерних технологій Дніпровського металургійного інституту. У абітурієнтів була можливість дізнатися про особливості навчання на освітній програмі «Комп’ютеризовані системи управління та робототехніка» спеціальності 174 – Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка.

 Після знайомства з кафедрами і освітніми програмами у абітурієнтів була можливість відчути справжню студентську атмосферу на конкурсі "Міс і Містер УДУНТ".
Студенти кафедри автоматизації виробничих процесів прийшли на яскраву шоу програму аби підтримати конкурсанта від Дніпровського металургійного інституту, студента нашого факультету Дяченко Єгора (гр. КН01-24), який вразив всіх своєю грою на роялі.

Дякуємо студентам за настрій і дружню атмосферу!

А абітурієнтів запрошуємо доєднатись до великого студентського колективу Українського державного університету науки і технологій!

18.11.2024.

Зустріч зі старшокласниками Дніпровського ліцею № 67

7 листопада 2024 р. на кафедру автоматизації виробничих процесів завітали учні 11 класу Дніпровського ліцею № 67. Зустріч пройшла в теплій, доброзичливій атмосфері.
У ліцеїстів була можливість познайомитись з викладачами кафедри:
✔завідувачкою кафедри Марією Олександрівною Рибальченко;
✔ професором кафедри Олегом Юхимовичем Потапом;
✔ доцентом кафедри Володимиром Івановичем Шибакінським.

А також:
✅дізнатись про структуру Українського державного університету науки і технологій;
✅познайомитись з факультетом Прикладних комп’ютерних технологій;
✅дізнатись особливості навчання за освітньою програмою «Комп’ютеризовані системи управління та робототехніка» спеціальності 174 – «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка»;
✅особисто побачити роботу роботизованих комплексів;
✅спробувати власні сили у програмуванні Розумного будинку (Smart House);
✅дізнатися про SCADA –технології;
✅відвідати лабораторії кафедри.

Велика вдячність адміністрації ліцею та класному керівнику Ірині Василівні за можливість провести таку профорієнтаційну зустріч.

Бажаємо майбутнім випускникам правильного вибору майбутньої професії.
І звичайно запрошуємо до себе на навчання!

 zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-58-31-955.jpg      zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-58-32-634.jpg     zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-58-59-511.jpg

zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-58-57-916.jpg 0-02-05-d349282d58e51e8628adbe767985cf2b7c3c5fb15e36b547f5b4d49c2f529581_dfc812a2fd11f5ef.jpg zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-58-52-594.jpg zobrazhennya_viber_2024-11-07_14-59-01-876.jpg

08.11.2024

Відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт магістрів

kapp_9181.jpgkapp_6687.jpgkapp_11451.jpg

Відбувся успішний захист випускних кваліфікаційних робіт магістрів спеціальності «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» денної та заочної форм навчання на кафедрі Автоматизації виробничих процесів.

Троє студентів Микита Бутенко, Ксенія Соловйова та Дмитро Долгополов підтвердили свої дипломи з відзнакою.

 

Колектив кафедри вітає своїх випускників і бажає професійних успіхів та безліч перемог на самих різних теренах!

27.01.2024.

Завершення І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

kapp_15198.jpgkapp_13202.jpgkapp_15470.jpg

Вітаємо з успішним завершенням першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності  «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка»  на кафедрі Автоматизації виробничих процесів!

 

Переможцями І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» стали:
( І місце) – Бутенко Микита Вадимович , гр. АВ01-18М, Тема роботи: “Дослідження та оптимізація системи управління транспортуванням стрижнів дрібносортного прокату секційним рольгангом”, науковий керівник - к.т.н., доц., професор каф. АВП Потап О.Ю.
( ІI місце) – Долгополов Дмитро Володимирович, гр. АВ01-18М, Тема роботи: “Розробка лабораторного комплексу з дослідження системи регулювання температури із застосуванням ПЛК «Delta»”, науковий керівник - к.т.н., доц.,доц. каф.АВП Зінченко М.Д.
( ІІ місце) – Соловйова Ксенія Олександрівна, гр. АВ01-18М, Тема роботи: “Розробка системи дистанційного керування кроковим двигуном навчальної транспортної лінії ”, науковий керівник - к.т.н., доц., зав.каф. АВП Рибальченко М.О.

Вітаємо всіх переможців з отриманими відзнаками і бажаємо натхнення та наснаги на нові цікаві проекти у майбутньому!

 

27.01.2024.

В пам'ять про Неллі Пилипівну

nellafillipovna.png04 січня 2024 року не стало Неллі Пилипівни Усвицької

Пішла з життя чудова добра людина. Усі, хто мав радість та удачу працювати поруч з нею, відчувають великий сум і спустошення. Майже три десятиліття Неллі Пилипівна працювала старшим лаборантом кафедри автоматизації виробничих процесів. Та її місце у житті кафедри було невимірно вищим за цю не дуже значну посаду. Сповнена природного оптимізму, енергійна, відверта, завжди готова надати допомогу кожному, хто її потребує, поділитися останнім, Неллі Пилипівна завжди була невід’ємним і незамінним членом кафедрального колективу. Вона легко знаходила спільну мову з доцентами і професорами, академіками і студентами, міністрами і лаборантами. І всі вони, від студента до міністра, ставились до Неллі Пилипівни з повагою і симпатією, відчуваючи навзаєм її чуйність та доброту.
Ми всі були свідками того, як у жорстокій боротьбі з тяжкою і тривалою хворобою ця усміхнена, іронічна й завжди елегантна жінка виявила стійкий характер та велику силу духу, надавши приклад багатьом з нас. 

Неможливо уявити життя кафедри без Неллі Пилипівни...

Висловлюємо щире співчуття та розділяємо скорботу і біль рідних, друзів, колег – усіх, хто знав і працював з Неллі Пилипівною.

Колектив кафедри.

 

07.01.2024.

Співробітництво з ІЧМ НАН України

v_komp_klasi.png

 

Аспіранти Інституту чорної металургії НАН України Олена Сафронова, Едуард Олійник та Наталя Арендач в рамках Договору про співробітництво між ІЧМ та ІПБТ УДУНТ пройшли з 13.11.2023р. по 27.11.2023р науково-педагогічну практику на кафедрі автоматизації виробничих процесів.

Під керівництвом зав. кафедри М.О. Рибальченко, професора О.Ю. Потапа та доцента М.Д. Зінченка молоді науковці дізнались про особливості організації освітнього процесу в УДУНТ, ознайомились особливості використання комп’ютерних технологій у навчальному процесі, представили матеріали власних наукових досліджень у вигляді, що дозволяє їх використання для проведення навчальних занять в онлайн-режимі.

13 грудня 2023 року аспіранти звітували на кафедрі АВП про результати практики. Керівники практики з боку кафедри АВП позитивно оцінили роботу практикантів і щиро побажали їм успіхів на шляху до отримання ступеня PhD.

Вчений секретар ІЧМ НАНУ доктор наук Ганна Андріївна Кононенко висловила задоволення тим, як продуктивно розвивається співпраця між партнерами. Вона впевнена, що партнерство ІЧМ та кафедри АВП має гарні перспективи як в науковій, так і в освітній сферах.

 

v_142.jpg

v_142_2.jpg    

 

15.12.2023.

Герої не вмирають

v.sereda.jpg

 

Із сумом повідомляємо, що під час виконання бойового завдання із захисту територіальної цілісності і державного суверенітету України, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації проти України отримав поранення не сумісне з життям випускник кафедри Автоматизації виробничих процесів групи АВ01-13 Владислав СЕРЕДА.

За роки навчання Владислав проявив себе як здібний студент і ці переваги дозволили йому мати добрі успіхи у навчанні. Постійно демонстрував стриманість, чемність та доброту. Завжди був життєрадісним, доброзичливим та тактовним. При необхідності завжди готовий був прийти на допомогу, за що користувався повагою серед своїх одногрупників та викладачів. Після закінчення навчання одразу вирішив йти на військову службу. Він не боявся труднощів, був мужнім та твердим у своїх рішеннях.

Пам’ять про Владислава назавжди залишиться у наших серцях. 

Від усього колективу кафедри висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким Владислава.

 

27.11.2023.

Участь у тематичному семінарі

kapp_11454.jpgkapp_6814.jpg

 Постійне підвищення кваліфікації - основа професійного зростання. Саме так вважають викладачі кафедри Автоматизації виробничих процесів. Відвідування різних професійних заходів – один з можливих варіантів такого зростання.

Так доцент кафедри Маначин Іван Олександрович прийняв участь в тематичному семінарі з ефективного використання стисненого повітря, енергозбереження та цифровізації в пневматичних системах, перспективного і інноваційного обладнання для промислової автоматизації, що проводився в рамках виконання міжнародного проекту Erasmus+ «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» (HEIn4) компанією «FESTO» в Українському державному університеті науки і технологій 14 листопада 2023 р.

Вивчення можливостей, що з’являються внаслідок нової промислової революції – це безперечно дуже актуально.

16.11.2023.

Тепла зустріч

img_20231004_092341.jpgimg_20231004_100205.jpg

3 жовтня 2023 р. кафедру відвідав випускник 1961 року Юрій Веніамінович Черніхов. Визнаний фахівець-практик, кандидат технічних наук, Юрій Веніамінович тривалий час очолював наукову діяльність Науково-виробничого об’єднання «Дніпрочорметавтоматика», будучи заступником директора з наукових питань. Нас пов’язує багаторічна плідна співпраця.

Ось і зараз він завітав на рідну кафедру з подарунком: авторським екземпляром своєї нової книжки «Електромагнітна сумісність технічних засобів в АСУ ТП». У цьому невеликому за обсягом виданні автор спромігся викласти основні поняття електромагнітної сумісності, розглянути вплив зовнішніх електромагнітних завад на якість функціонування АСУ та надати, спираючись на чинні вітчизняні та міжнародні стандарти, практичні рекомендації щодо його усунення.

Кафедра АВП сприйняла подарунок з особливою вдячністю, адже Група забезпечення якості освітньої програми «.Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» нещодавно ухвалила рішення про запровадження однойменної з новою книжкою вибіркової навчальної дисципліни.

08.10.2023.

Семінар від компанії Festo

kapp_13646.gifkapp_14834.png

1_seminar_2023.jpg2_seminar_2023.jpg

Доцент кафедри автоматизації виробничих процесів Маначин І.О. взяв участь у семінарі-тренінгу та отримав сертифікат компанії Festo!

Розширений семінар-тренінг «Ощадливе управління та Industry 4.0 – два взаємодоповнюючі підходи» проходив з 4 липня 2023 року по 6 липня 2023 року  на базі ДЧ «Festo» (Україна) в рамках виконання міжнародного проекту Erasmus+ «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» (HEIn4), 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP.

Тренінг складався з сучасного інтерактивного теоретичного курсу щодо принципів дбайливої та економної промисловості та практичних занять зі створення та організації ощадливого  виробництва зокрема з використанням принципів  «Канбан».

Проведений захід стане основою значного підвищення рівня освітньої та наукової діяльності в УДУНТ у галузі сучасних технологій Industry 4.0, забезпечуючи й надалі лідерські позиції у співпраці з підприємствами регіону щодо відповідності інноваційним технологічним трендам.

18.07.2023.

Пишаємось своїми випускниками

trios.jpg

Кафедра автоматизації виробничих процесів пишається своїми випускниками, а особливо, коли вони працюють за спеціальністю і досягають значних успіхів за фахом!

 

Випускники кафедри Півень Віктор (АВ01-14-М, 2020 рік випуску), Біневич Станіслав та Хандрюк Іван (АВ01-15-М, 2021 рік випуску) є висококваліфікованими  фахівцями в компанії ТОВ ТРИОС – лідера серед компаній, які займаються питаннями побудови автоматизованих систем комерційного обліку електроенергії підприємств виробників та споживачів електричної енергії, а також електророзподільних компаній! Технічні та програмні засоби, які використовуються фахівцями ТОВ ТРИОС для побудови систем автоматизації, відповідають останнім досягненням науки та техніки! Увесь викладацький склад кафедри бажає своїм випускникам творчої енергії та натхнення, успіхів у професійній діяльності та нових досягнень!

Кафедра АВП й компанія ТОВ ТРИОС продовжуватимуть співпрацю. Ми й надалі прислухатимемось до порад наших партнерів-практиків щодо покращення якості наших освітніх програм. 

Плануємо залучити фахівців ТОВ ТРИОС  до безпосередньої участі у навчальному процесі.

Керівництво компанії надало принципову згоду на проведення низки лекцій з сучасних інформаційно-керуючих систем для студентів кафедри АВП.

 

Дякуємо ТОВ ТРИОС про співпрацю!

12.07.2023.

Відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів 2023

 З 27 по 29 червня 2023р. на кафедрі Автоматизації виробничих відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів очної та заочної форм навчання. Захист відбувався за змішаною формою. Екзаменаційна комісія високо оцінила представлені роботи! Двоє студентів Коршикова Анастасія та Зрєлий Андрій підтвердили свої дипломи з відзнакою! Вітаємо своїх випускників з успішним захистом та запрошуємо до подальшого навчання, але тепер уже на магістерському рівні вищої освіти!

kapp_6935.jpg

kapp_4224.jpg

kapp_13201.jpg

01.07.2023.

Університет у місцевих ЗМІ

Цього місяця кореспондент міської газети «Дніпро Вечірній» відвідав кафедру автоматизації виробничих процесів УДУНТ й поділився своїми враженнями від візиту з читачами цього популярного місцевого видання.

 https://dv-gazeta.info/dneprnews/z-kuhni-na-kafedru-yak-u-dniprovskomu-vishi-z-yavivsya-robot.html

  logodneprvecherniy.png

 З кухні – на кафедру: як у дніпровському виші з’явився робот

 Рубрика: Економіка > НОВИНИ ДНІПРА. 10.05.2023. г.

ribalchenko.jpg Яскраво-жовта рука робота-маніпулятора оживає, описує в повітрі хитромудру траєкторію і два пальці-хваталки опиняються над картонною коробочкою. Ще мить, і вантаж переноситься на нове місце.

Це не репортаж із цеху поштового оператора або автоскладального цеху, і робот не китайський. А справжній наш, український, надрукований на 3D принтері на звичайній кухні завідувачкою кафедри дніпровського вузу. У лабораторії на кафедрі автоматизації виробничих процесів Металургійної академії він «прописався» нещодавно – відтоді, коли до спеціальності інженерів, яких готує кафедра, додали «робототехніку».

Загалом кафедра АВП у «Металі» вражає своєю конкретністю та сучасністю. Найновіші комп'ютери, сучасні контролери SIMATIC, DELTA, ADVANTECH та PIC, такі ж, як на реальних виробничих лініях. Плюс все це підключено до реального «заліза», починаючи від пічки і закінчуючи кліттю міні-прокатного стана. Все це працює – гріється, рухається, вимірює та керує. Для нашого часу багаторічного віртуального навчання (ковід, війна) приголомшлива оснащеність навчальних класів.

 

Читати далі 

25.05.2023

Зустріч викладачів кафедри автоматизації виробничих процесів з керівництвом компанії Системи реального часу- Україна (RTS-Ukraine)

3 квітня відбулася зустріч викладачів кафедри автоматизації виробничих процесів з керівництвом компанії "Системи реального часу- Україна" (RTS-Ukraine), яка є офіційним партнером компаній Siemens, Belden, IEI (промислові комп'ютери), Delta Electronics (електропривід та ПЛК), QSS (ОСРВ QNX), Finetek (датчики рівня) та ще десятків провідних світових виробників засобів автоматизації. Компанія має багаторічний досвід розробки та впровадження систем збору інформації та управління складними технологічними об'єктами, програмного забезпечення вбудованих та особливо відповідальних систем спеціального призначення. Кафедра АВП давно і плідно співпрацює з компанією "RTS-Ukraine". Ігор Лапко є членом групи забезпечення якості магістерської освітньої програми, яка реалізується кафедрою. У спілкуванні взяли участь Ігор Володимирович Лапко, директор ТОВ "Системи реального часу-Україна", Сергій Русланович Овчаренко, технічний директор ТОВ "Системи реального часу-Україна", Марія Олександрівна Рибальченко, зав.кафедри АВП, Олег Юхимович Потап, професор кафедри АВП та Михайло Дмитрович Зінченко, доцент кафедри АВП. Нинішня зустріч мала на меті ознайомити наших партнерів зі змінами, що відбуваються в освітньому процесі. Дуже позитивно була сприйнята ними новина про розширення спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» завдяки залученню питань робототехніки. Були розглянуті та детально обговорені питання, що стосуються якості підготовки фахівців з автоматизації, змістовного наповнення навчальних дисциплін, що викладаються в рамках освітнього процесу на кафедрі, організації практики студентів на RTS, залучення фахівців компанії до проведення навчальних занять. Варто зазначити, що наші випускники наразі утворюють її кістяк. На колективному фото ви можете побачити висококваліфікованих фахівців «RTS-Ukraine» разом з викладачами кафедри. Цікаво, що усі тут наші випускники: Михайло Зінченко (гр. ПА-65), Марія Рибальченко (гр. МА-04), Артур Іванічик (гр. АВ01-17), Руслан Ладан (гр. АВ01-11), Олег Потап (гр. ПА-76), Дмитро Довгач (гр. МА-06), Олександр Земляний (гр. МА-00), Ігор Лапко (гр. ПА-82). Зустріч пройшла цікаво та плідно. Дякуємо компанії "Системи реального часу-Україна" (RTS-Ukraine) за плідну співпрацю та цінні рекомендації!

kapp_16214.jpg

kapp_8213.jpg

kapp_15977.jpgkapp_15587.jpg

kapp_7644.jpg

 

26.04.2023.

Сумуємо...

golovko_v.i.__lbr_1_rbr_.jpg

З сумом повідомляємо, що 09.07.2022 на 76-му році пішов із життя ГОЛОВКО В'ЯЧЕСЛАВ ІЛЛІЧ, відомий вчений, доктор технічних наук, професор кафедри Автоматизації виробничих процесів. Все своє життя В'ячеслав Ілліч присвятив науці, він автор понад 60 патентів та понад 300 наукових праць. Займався розробкою шляхів мінімізації втрат сировинних та енергетичних ресурсів під час виробництва чавуну та сталі. Багато зробив для застосування мікрохвильової техніки в автоматизованих системах управління металургією.

Світла пам'ять про В'ячеслава Ілліча назавжди залишиться у наших серцях.

Прощання з В'ячеславом Іллічем відбудеться 11.07.22 об 11:00 у міській клінічній лікарні №4.

10.07.2022

Вітаємо!!!

На кафедрі автоматизації виробничих процесів відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів!
Вітаємо всіх випускників денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо здоров'я, мирного неба, кар'єрних успіхів та творчої наснаги!

img_bak2022-1.jpg

img_bak2022-3.jpg

img_bak2022-41.jpgimg_bak2022-5.jpgimg_bak2022-21.jpg

29.06.2022.

Вітаємо!

На кафедрі автоматизації виробничих процесів відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт магістрів!
Вітаємо всіх випускників денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо здоров'я, кар'єрних успіхів та творчої наснаги!

img_20220111_131838.jpgimg_20220111_131835.jpg

13.01.2022.

Вітаємо! News icon

На кафедрі автоматизації виробничих процесів відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів!
Вітаємо всіх випускників денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо здоров'я, кар'єрних успіхів і творчого натхнення!

02.07.2021.

ВІТАЄМО АСИСТЕНТА КАФЕДРИ АВП КУЗЬМЕНКО МИХАЙЛА ЮРІЙОВИЧА ІЗ ЗАХИСТОМ КАНДИДАТСЬКОЇ ДИСЕРТАЦІЇ!


img-971cc16024253289509c49f19f55add7-v.jpg

Вітаємо асистента кафедри Автоматизації виробничих процесів Кузьменко Михайла Юрійовича та його керівника доцента Єгорова Олександра Петровича з успішним захистом кандидатської дисертації!

Бажаємо Михайлу Юрійовичу міцного здоров’я,  творчих успіхів та натхнення для подальших наукових пошуків!

 

20.05.2021

ВІТАЄМО

магістра кафедри автоматизації виробничих процесів

БІНЕВИЧА Станіслава Олександровича,

який посів ІІ місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності

"Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології"

з роботою "РОЗРОБКА НОВОГО СПОСОБУ АВТОМАТИЧНОЇ МІНІМІЗАЦІЇ НАТЯГУ НА БЕЗПЕРЕРВНИХ СОРТОПРОКАТНИХ СТАНАХ", що була виконана під керівництвом проф. Потапа Олега Юхимовича

26.04.2021