Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Університет у місцевих ЗМІ

Цього місяця кореспондент міської газети «Дніпро Вечірній» відвідав кафедру автоматизації виробничих процесів УДУНТ й поділився своїми враженнями від візиту з читачами цього популярного місцевого видання.

 https://dv-gazeta.info/dneprnews/z-kuhni-na-kafedru-yak-u-dniprovskomu-vishi-z-yavivsya-robot.html

  logodneprvecherniy.png

 З кухні – на кафедру: як у дніпровському виші з’явився робот

 Рубрика: Економіка > НОВИНИ ДНІПРА. 10.05.2023. г.

ribalchenko.jpg Яскраво-жовта рука робота-маніпулятора оживає, описує в повітрі хитромудру траєкторію і два пальці-хваталки опиняються над картонною коробочкою. Ще мить, і вантаж переноситься на нове місце.

Це не репортаж із цеху поштового оператора або автоскладального цеху, і робот не китайський. А справжній наш, український, надрукований на 3D принтері на звичайній кухні завідувачкою кафедри дніпровського вузу. У лабораторії на кафедрі автоматизації виробничих процесів Металургійної академії він «прописався» нещодавно – відтоді, коли до спеціальності інженерів, яких готує кафедра, додали «робототехніку».

Загалом кафедра АВП у «Металі» вражає своєю конкретністю та сучасністю. Найновіші комп'ютери, сучасні контролери SIMATIC, DELTA, ADVANTECH та PIC, такі ж, як на реальних виробничих лініях. Плюс все це підключено до реального «заліза», починаючи від пічки і закінчуючи кліттю міні-прокатного стана. Все це працює – гріється, рухається, вимірює та керує. Для нашого часу багаторічного віртуального навчання (ковід, війна) приголомшлива оснащеність навчальних класів.

 

Читати далі 

Зустріч викладачів кафедри автоматизації виробничих процесів з керівництвом компанії Системи реального часу- Україна (RTS-Ukraine)

3 квітня відбулася зустріч викладачів кафедри автоматизації виробничих процесів з керівництвом компанії "Системи реального часу- Україна" (RTS-Ukraine), яка є офіційним партнером компаній Siemens, Belden, IEI (промислові комп'ютери), Delta Electronics (електропривід та ПЛК), QSS (ОСРВ QNX), Finetek (датчики рівня) та ще десятків провідних світових виробників засобів автоматизації. Компанія має багаторічний досвід розробки та впровадження систем збору інформації та управління складними технологічними об'єктами, програмного забезпечення вбудованих та особливо відповідальних систем спеціального призначення. Кафедра АВП давно і плідно співпрацює з компанією "RTS-Ukraine". Ігор Лапко є членом групи забезпечення якості магістерської освітньої програми, яка реалізується кафедрою. У спілкуванні взяли участь Ігор Володимирович Лапко, директор ТОВ "Системи реального часу-Україна", Сергій Русланович Овчаренко, технічний директор ТОВ "Системи реального часу-Україна", Марія Олександрівна Рибальченко, зав.кафедри АВП, Олег Юхимович Потап, професор кафедри АВП та Михайло Дмитрович Зінченко, доцент кафедри АВП. Нинішня зустріч мала на меті ознайомити наших партнерів зі змінами, що відбуваються в освітньому процесі. Дуже позитивно була сприйнята ними новина про розширення спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» завдяки залученню питань робототехніки. Були розглянуті та детально обговорені питання, що стосуються якості підготовки фахівців з автоматизації, змістовного наповнення навчальних дисциплін, що викладаються в рамках освітнього процесу на кафедрі, організації практики студентів на RTS, залучення фахівців компанії до проведення навчальних занять. Варто зазначити, що наші випускники наразі утворюють її кістяк. На колективному фото ви можете побачити висококваліфікованих фахівців «RTS-Ukraine» разом з викладачами кафедри. Цікаво, що усі тут наші випускники: Михайло Зінченко (гр. ПА-65), Марія Рибальченко (гр. МА-04), Артур Іванічик (гр. АВ01-17), Руслан Ладан (гр. АВ01-11), Олег Потап (гр. ПА-76), Дмитро Довгач (гр. МА-06), Олександр Земляний (гр. МА-00), Ігор Лапко (гр. ПА-82). Зустріч пройшла цікаво та плідно. Дякуємо компанії "Системи реального часу-Україна" (RTS-Ukraine) за плідну співпрацю та цінні рекомендації!

kapp_16214.jpg

kapp_8213.jpg

kapp_15977.jpgkapp_15587.jpg

kapp_7644.jpg

kapp_15062.jpg

 

Сумуємо...

golovko_v.i.__lbr_1_rbr_.jpg

З сумом повідомляємо, що 09.07.2022 на 76-му році пішов із життя ГОЛОВКО В'ЯЧЕСЛАВ ІЛЛІЧ, відомий вчений, доктор технічних наук, професор кафедри Автоматизації виробничих процесів. Все своє життя В'ячеслав Ілліч присвятив науці, він автор понад 60 патентів та понад 300 наукових праць. Займався розробкою шляхів мінімізації втрат сировинних та енергетичних ресурсів під час виробництва чавуну та сталі. Багато зробив для застосування мікрохвильової техніки в автоматизованих системах управління металургією.

Світла пам'ять про В'ячеслава Ілліча назавжди залишиться у наших серцях.

Прощання з В'ячеславом Іллічем відбудеться 11.07.22 об 11:00 у міській клінічній лікарні №4.

Вітаємо!!! News icon

На кафедрі автоматизації виробничих процесів відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів!
Вітаємо всіх випускників денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо здоров'я, мирного неба, кар'єрних успіхів та творчої наснаги!

img_bak2022-1.jpg

img_bak2022-21.jpg

img_bak2022-3.jpg

img_bak2022-41.jpg

img_bak2022-5.jpg

Вітаємо! News icon

На кафедрі автоматизації виробничих процесів відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт магістрів!
Вітаємо всіх випускників денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо здоров'я, кар'єрних успіхів та творчої наснаги!

img_20220111_131838.jpgimg_20220111_131835.jpg

Вітаємо! News icon

На кафедрі автоматизації виробничих процесів відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів!
Вітаємо всіх випускників денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо здоров'я, кар'єрних успіхів і творчого натхнення!

ВІТАЄМО АСИСТЕНТА КАФЕДРИ АВП КУЗЬМЕНКО МИХАЙЛА ЮРІЙОВИЧА ІЗ ЗАХИСТОМ КАНДИДАТСЬКОЇ ДИСЕРТАЦІЇ!


img-971cc16024253289509c49f19f55add7-v.jpg

Вітаємо асистента кафедри Автоматизації виробничих процесів Кузьменко Михайла Юрійовича та його керівника доцента Єгорова Олександра Петровича з успішним захистом кандидатської дисертації!

Бажаємо Михайлу Юрійовичу міцного здоров’я,  творчих успіхів та натхнення для подальших наукових пошуків!

 

ВІТАЄМО

магістра кафедри автоматизації виробничих процесів

БІНЕВИЧА Станіслава Олександровича,

який посів ІІ місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності

"Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології"

з роботою "РОЗРОБКА НОВОГО СПОСОБУ АВТОМАТИЧНОЇ МІНІМІЗАЦІЇ НАТЯГУ НА БЕЗПЕРЕРВНИХ СОРТОПРОКАТНИХ СТАНАХ", що була виконана під керівництвом проф. Потапа Олега Юхимовича

Вітаємо!!! News icon

На кафедрі автоматизації виробничих процесів відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт магістрів!
Вітаємо всіх випускників денної та заочної форм навчання з успішним захистом кваліфікаційних робіт.
Бажаємо здоров'я, кар'єрних успіхів і творчого натхнення!

Коди доступу до дисциплін кафедри АВП у Google Class

Для дистанційної комунікації викладачів кафедри АВП зі студентами використовується платформа Google Class.

Коди доступу до дисциплін кафедри:

rozklad_1_tizhden_zmishane_navchannya_kodi_dostupu_1.jpg

rozklad_1_tizhden_zmishane_navchannya_kodi_dostupu_2.jpg

Змішана форма навчання

Згідно з наказом № 78аг від 2 жовтня 2020 року в НМетАУ,  для студентів, які здобувають вищу освіту за денною формою навчання, започатковується проведення навчального процесу за змішаною формою навчання з 05.10.2020 по 07.11.2020 р., яка передбачає опанування здобувачами програмних результатів навчання частково дистанційно і частково – в аудиторіях.

rozklad_1_tizhden_zmishane_navchannya.jpg

Дистанційне навчання на період карантинних заходів

inst_distantsiyne_navchannya.jpg

На кафедрі автоматизації виробничих процесів з метою організації дистанційного навчання на період карантину було впроваджено систему Google Class!

На офіційній сторінці кафедри сайту академії у розділі «Дистанційне навчання» (http://nmetau.edu.ua/ua/mdiv/i2021/p3577) Ви знайдете покрокову інструкцію як отримати доступ до навчальних дисциплін кафедри АВП на платформі Google Class!

Кафедра АВП усім бажає міцного здоров’я та успіхів у дистанційному навчанні!

До уваги студентів News icon

КАФЕДРА АВТОМАТИЗАЦІЇ ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ

Шановні студенти!

 

З усіх питань щодо дистанційного навчання та надання консультацій з навчальних дисциплін в період карантину звертатись поштою до викладачів кафедри.

 

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

 

Рибальченко Марія Олександрівна: masharybalchenko@gmail.com

Єгоров Олександр Петрович: alexsandregor@gmail.com

Головко В’ячеслав Ілліч: iapp@ua.fm

Потап Олег Юхимович: oepotap@gmail.com

Михайловський Микола Володимирович: mnv_app@ukr.net

Зінченко Михайло Дмитрович: zmd2001@ukr.net

Шибакінський Володимир Іванович: shibakinsky@ukr.net

Тарасевіч Ірина Григорівна: tig-app@ukr.net

Кузьменко Михайло Юрійович: kmy-app@ukr.net

Маначин Іван Олександрович: imanachyn@gmail.com

Стьопкін Василь Володимирович: vasilstopkin@gmail.com

Вітаємо!!! News icon

На кафедрі Автоматизації виробничих процесів відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт магістрів! Вітаємо усіх випускників з успішним захистом кваліфікаційних робіт, а особливо студентів групи АВ01-14-М Півня Віктора, Войтенко Дениса та Кишинського Олексія з отриманням дипломів з відзнакою! Бажаємо кар'єрних успіхів та творчої наснаги!

ВІТАЄМО!!!

Кафедра автоматизації виробничих процесів вітає асистента Рибальченко Марію Олександрівну з захистом кандидатської дисертації, який відбувся 10.03.2016. Бажаємо подальших успіхів та професійного зростання!

Нагородження співробітника кафедри

Указом президента України ? 659/2013 за роботу «Розробка комплексу ресурсозберігаючих технологій і устаткування, що підвищує ефективність доменного переділу» доцентові Національної металургійної академії України ВЕРХОВСЬКІЙ Аліні Олександрівні присуджено премію молодих вчених 2013 року.

Молода академія 2013

Програма конференції «Молода академія - 2013»

секція

АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА КОМП'ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ

 

Керівник секції доц. Єгоров О.П.

21 травня, 9-00, ауд.155

 

  1. Білецький Є.О. (МА-08) «Дослідження теплового стану сталерозливних ковшів при позапічній обробці сталі» (кер.: доц. Михайловський М.В., доц. Бейцун С.В.)
  2. Миронов О.М. (МА-08) «Розробка математичної моделі та дослідження САУ механізмами вихідної сторони дрібносортного стану» (кер. доц. Тригуб І.Г.)
  3. Рокунов К.М. (МА-08) «Дослідження систем автоматичного регулювання товщини листа на одноклітьових реверсивних станах» (кер. проф. Потап О.Ю.)
  4. Бойко Т.О. (МА-07з) «Система автоматичного керування швидкістю головного привода вальцетокарного верстата» (кер. доц. Зворикін В.Б.)
  5. Скомарохов І.М. (МА-07з) «Система автоматичного керування приводом подання верстата з ЧПУ» (кер. доц Зворикін В.Б.)
  6. Діденко А.І. (МА-08) «Розробка комп’ютерної моделі сортопрокатної кліті» (кер. проф. Кукушкін О.М.)
  7. Петкогло О.П. (МА-08) «Розробка комп’ютерної моделі групи сортопрокатних клітей як об’єкту управління точністю прокатки» (кер. проф. Кукушкін О.М.)
  8. Бойко К.С. (МА-08) «Дослідження САР довжини прокату на стані гарячої прокатки» (кер. доц. Зінченко М.Д.)