UA    RU    EN   
Ім'я користовача
Пароль
Національна металургійна академія Украіни

  Робота бібліотеки спрямована на створення умов для плідної наукової, навчальної та практичної діяльності студентів, професорсько-викладацького, адміністративного й науково-технічного складу Національної металургійної академії України. Бібліотека є навчальним, науковим, інформаційним та культурно-просвітницьким структурним підрозділом академії.
В своїй діяльності бібліотека керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про бібліотеку і бібліотечну справу", нормативними актами та документами з бібліотечної справи органів управління вищими навчальними закладами України, "Типовим положенням про бібліотеку вищого навчального закладу Міністерства освіти України". Загальне методичне керівництво бібліотекою здійснює Науково-методична комісія Міністерства освіти України, зональні та обласні методичні ради вузівських бібліотек. Щорічно обслуговується близько 13 тис. читачів, книговидача складає більш ніж 600 тис. примірників.
До Ваших послуг 3 абонемента, 2 читальних зала, довідково-бібліографічний відділ та відділ масової роботи. Бібліотека має також 2 філії: філіал бібліотеки Нікопольського факультету та Криворізького металургійного факультету.
Книжковий фонд бібліотеки - багатогалузевий і становить біля 500 тис. примірників. Він комплектується літературою з питань металургії, машинобудування, хімічної технології, економіки, інформаційних технологій, суспільних наук, а також художньою. Обслуговування читачів здійснюють абоненти навчальної літератури (к.114), науково-технічної літератури (к.259), художньої літератури (к.142), студентський читальний зал (к.417), читальний зал наукової літератури і періодики (к.263).

 Історична   довідка

   Бібліотека Національної Металургійної Академії України розпочала свою роботу в 1930 році, в рік заснування металургійного інституту як самостійного навчального закладу. На початку Великої Вітчизняної війни книжковий фонд складав близько 300 тис. прим. видань; кількість читачів - 1700 чоловік; штат складався із 11 чоловік. З 1933р. по червень 1941р. керувала бібліотекою Златина Варвара Миколаївна.
У 1941р. інститут був евакуйований до Магнітогорська, бібліотеку вивезти не вдалося. Книжковий фонд був розграблений, знищений німцями, але частина книг була збережена завдяки жителям міста.
Після звільнення м. Дніпропетровська у 1943р., відповідно до постанови Державного комітету оборони, металургійний інститут повертається у місто і відновлює свою діяльність. З грудня 1943р. почала свою роботу і бібліотека. На допомогу у відновленні фонду прийшли бібліотеки усієї країни, що надсилали посилки з підручниками і науково-технічною літературою. Особливо великий внесок зробила бібліотека Московського інституту сталі і сплавів (МІСіС).
З жовтня 1943р. по 1946р. бібліотекою завідувала Шевченко Є.П. З 1946р. до червня 1952р. - Уманська Л.Б. З червня 1952р. по 27 серпня 1988р. - Олена Григорівна Ганцеровська, учасниця Великої Вітчизняної війни. За заслуги перед Батьківщиною Олена Григорівна була нагороджена орденом «Отечественной войны I степени», орденом «Отечественной войны II степени», орденом «За мужність», медалями: «За оборону Кавказу», «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.», «За доблестный труд в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.», «Ветеран труда» та іншими ювілейними медалями, а також значком Минвуза СРСР «За відмінні успіхи в роботі». З серпня 1988р. директором бібліотеки стала Фахрутдінова Світлана Миколаївна.


Зображення

image img_0589.jpg

Колектив бібліотеки в фойє культурно-просвітницького відділу (новий корпус бібліотеки)


Додатки

Проект положення про репозитарій.pdf (proekt_polozhennya_pro_repozitariy_nmetau.pdf 80 kb)facebook banner   twitter banner   youtube banner
mon banner   banner osvita-dnepr   ДНУ ім. Олеся Гончара   Урядова гаряча лінія
(C) 2006-2017 nmetau.edu.ua

Інформація

Співробітники

Новини

Правила користування