Національна металургійна академія України

Бібліотека інформує

Шановні читачі!

 

До 80-річчя трагедії Бабиного Яру бібліотека підготувала книжкову виставку «Незабутнє!».

В часи Другої Світової війни на території України нацисти створили 50 гетто і понад 180 великих концентраційних таборів. Жорстокою була політика фашистів. Людство ніколи не забуде масового знищення населення. Бабин Яр став місцем масових розстрілів мирних жителів м. Києва та радянських військовополонених. За два дні, 29 і 30 вересня 1941 року, розстріляно до 34 тисяч євреїв.Бабин Яр – це трагедія перш за все єврейського і українського народів, яку приніс нашим народам фашизм.

 

1. Безсмертя. Книга Памяті України. 1941-1945/ гол. І.О. Герасимов.- К.: «Книга Памяті України», 2000. - 944 с.: іл.

У цьому томі історико-меморіального серіалу «Книга Пам’яті України» вперше опубліковано аналітико-документальний матеріал про вагомий внесок українського народу в перемогу над фашизмом. Це видання – скромна данина незгасної пам’яті про тих, хто загинув на полях битв за честь, свободу і незалежність Батьківщини. Узагальнено дані про військові втрати України у роки Великої Вітчизняної і другої світової воєн. Оприлюднено понад 300 документальних фото і кадрів кінохроніки воєнних літ.

2. Довженко О. Незабутнє (1941-1943): оповідання/О. Довженко.- К.: «Дніпро», 1980. - 190 с.

До збірки увійшли відомі розповіді А.П. Довженка періоду Великої Вітчизняної війни, що оспівують мужність і героїзм радянських людей в боротьбі з фашизмом.

                                        

 

3. Дзюба І.М. Україна у пошуках нової ідентичності: статті, виступи, інтерв’ю, памфлети/ І.М. Дзюба.-К.: «Україна», 2006. – 848 с. – (Б-ка Шевченківського комітету).

Відверта, правдива розмова про наше недавнє минуле і сьогодення, про духовні підвалини української незалежності. Особливу увагу автор приділяє проблемам української ідентичності за сучасних умов, ролі вітчизняної культури в консолідації суспільства, у подоланні загроз, що постають нині перед Українською державою.

 4. Полторак А.И. Нюрнбергский процесс (Основные правовые проблемы)/ А.И. Полторак. – М.: «Наука», 1966. - 352 с.

Нюрнберзький процес зіграв величезну роль в історії міжнародних відносин і міжнародного права. Це був перший у світовій історії міжнародний судовий процес над агресією і агресорами. Нюрнберзький процес розкрив найтяжчі, небачені в історії злочину проти цілих народів. 

Вище представлена виставка знаходиться на абонементі художньої літератури (кім. 417А)

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з книжковою виставкою.

Адміністрація бібліотеки.

Бібліотека інформує

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

Clarivate та Антиплагіат запрошують авторів наукових публікацій на безкоштовний навчальний вебінар:

 «Як перестати турбуватися і почати публікуватися»

 

Дата вебінару: 29 вересня 2021 р.

Час проведення: 11:00 - 13.00

Умови участі: безкоштовно з попередньою реєстрацією за посиланням:

  Програма вебінару:

 

Тема 1: «Автор та «Антиплагіат»: від любові до ненависті ...»

Тема 2: «Активність публікації: швидше, вище, сильніше»

Передбачено СЕРТИФІКАТ учасника, який буде розісланий до 6 жовтня на зазначену при підключенні до вебінару електронну пошту всім, хто прослухає більше ніж 90% часу вебінару.

Бібліотека інформує

 

Нове надходження.

 

 

 З такою дарчим написом передав до бібліотеки монографію «Реометалліка» (2 екз.) доктор технічних наук, шановний професор Шломчак Георгій Григорович.

 

 

Подія зараз неординарна. З кожним роком скорочується кількість видаваних наукових видань, що потрапляють в книжковий фонд бібліотеки.

У представленої монографії висвітлюються результати досліджень фундаментальних особливостей розвитку деформацій реологічно різних металів при складних видах навантаження.

Описуються виявлені автором невідомі раніше явища і закономірності пластичної течії металів. Викладений матеріал об'єднаний загальною назвою «Реометалліка», супроводжуваний цілим рядом діаграм і таблиць.

Автор пише: «Принципово нові технології повинні базуватися на всебічних знань про метал і використанні цих знань не за принципом «Тиснути метал », а допомагати йому пластично текти, але ... в потрібному напрямку». Доповнити знання і допоможе дане видання.

Взявши книгу в руки, відчуваєш тепло і великий обсяг знань, які вклав у неї автор. Монографія видана з великим естетичним смаком.

Монографія призначена для наукових співробітників та фахівців в області «Металургія», «Матеріалознавство», «Машинобудування», а також докторантів, аспірантів і студентів, які навчаються за відповідними спеціальностями.

Запрошуємо відвідати бібліотеку (ЧЗНЛ - нова бібліотека, 2 поверх) та ознайомитися з представленим виданням: Реометалліка: монографія / Г.Г. Шломчак. - Дніпро: Ліра, 2021.- 312 с., Іл. 155.

Директор бібліотеки        С.М. Фахрутдінова

Бібліотека інформує

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

 

Державна науково-технічна бібліотека України за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з ORCID протягом вересня та жовтня 2021 року (29 вересня, 1 жовтня, 4 жовтня), проведе ряд вебінарів та майстер-класів на тему: “Використання постійних ідентифікаторів учених та установ, їх роль у науковій екосистемі. Інструменти ORCID для науковців”.

Вебінари відбудуться в онлайн режимі з використанням платформи ZOOM та з прямою трансляцією на Youtube каналі ДНТБ України.

На вебінарах будуть розглянуті такі теми:

Тема 1: “Постійні ідентифікатори та переваги їх використання для дослідників, установ та дослідницької інфраструктури. Про проект створення Національної електронної науково-інформаційної системи URIS (Ukrainian Research Information System). Переваги використання ORCID для науковців та установ”.
Тема 2: "Початок роботи з профілем науковця в ORCID (майстер-клас)”.
Тема 3: “Інтеграція наукових робіт дослідника в ORCID (майстер-клас)”.

 Форма реєстрації учасника на серію вебінарів доступна за посиланням:

https://dntb.gov.ua/form

З детальною програмою вебінарів можна ознайомитись за посиланням:

https://docs.google.com/document/d/1rKO3sUVEb6fUaEUP19Aa4pkmPOqSvTSrzGtDgm1DWsk/edit

 Адміністрація бібліотеки

Бібліотека інформує

 До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів. 

 

Запрошуємо Вас взяти участь у вебінарах від Clarivate

(В онлайн-режимі на базі інтернет-сервісу Cisco Webex)

 

8 вересня 2021

Тема: Швидке і коректне оформлення публікації з EndNote

Реєстрація за посиланням:

16:15–17:15 https://bit.ly/3lSfHeh 

9 вересня 2021

Тема: Нові та старі можливості Web of Science Core Collection
Реєстрація за посиланням:

10:15–11:15 https://bit.ly/3iEoU7R

16:15–17:15 https://bit.ly/3jNua8z 

Адміністрація бібліотеки

Бібліотека інформує

Шановні викладачі, співробітники та студенти академії!

Вітаємо вас з початком нового навчального року і запрошуємо пройти перереєстрацію на абонементах учбової та наукової літератури.

Новоприбулих студентів запрошуємо записатися до бібліотеки на абонементі учбової літератури,

який знаходиться на 1-му поверсі нового корпусу бібліотеки. 

Бібліотека працює для читачів з 1000 до 1645 год.

Вихідні: субота, неділя. 

Адміністрація бібліотеки.

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

 

Запрошуємо Вас взяти участь у вебінарі компанії Clarivate

 Тема: Оновлений Journal Citation Reports

На вебінарі буде розглянуто: новий інтерфейс програми; основні показники, які можна визначити для видання; чому не розраховуєтьcя імпакт фактор для суто гуманітарних видань; що показує нова метрика Journal Citation Indicator (JCI); як застосувати інструмент для підбору та оцінки видання для публікації власних результатів та для формування стратегії розвитку видання.

8 липня 2021

Реєстрація:

10:15–11:15 https://bit.ly/3x1rwl5

16:15–17:15 https://bit.ly/35qVseq

Адміністрація бібліотеки

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

 

Надано можливість працювати дистанційно з платформою ScienceDirect без прив’язки до IP-адреси установи.

Для налаштування доступу скористайтеся інструкцією, розміщеною на сайті ДНТБ України за посиланням:

https://bit.ly/3uydbuP

Адміністрація бібліотеки

Бібліотека інформує

 

Запрошуємо всіх ознайомитись з книжковими новинками, 

які представлені на виставці на абонементі наукової літератури (кімн. 259).

 

 

 

 

1. Гуткевич С.О., Пугачова К.М. Магістерська робота: методика написання та захисту: навчальний посібник по методиці написання магістерської роботи для студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини»/ С.О. Гуткевич, К.М. Пугачова; НУХТ. – Київ: Гельветика, 2017. – 200с. 

Посібник містить практичні поради магістрантам з моменту вибору теми, написання тексту рукопису, до моменту захисту магістерської роботи. 

2. Ходаков В., Кірюшатова Т., Захарченко Р.М. Прикладні програми в комп’ютерних технологіях обробки облікової інформації: навчальний посібник для студентів вузів/ В.Є. Ходаков, Т.Г. Кірюшатова, Р.М. Захарченко; під ред. В.Є. Ходакова. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. – 334с. 

У навчальному посібнику розроблено комплекс лабораторно-практичних робіт з вивчення дисциплін «Комп’ютерні технології обробки облікової інформації», «Інформаційні системи обліку, аудиту, контролю», «Інформаційні системи та технології в управлінні», «Автоматизація виробництва та автоматизовані системи управління», «Корпоративні інформаційні системи». Посібник містить навчальні завдання, вправи і питання для самоконтролю.

3. Комп’ютерні технології для дизайнерів: навч. посібник/ А.В. Шеховцов, Г.Н. Полєтаєва, Д.О. Крючковський, Р.В. Бараненко; за ред. О.В. Чепелюк. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. – 318с.

Розглядаються основи роботи зі створення WEB-сторінок при використанні HTML; графічного редактору для створення двовимірної анімації Macromedia Flash. 

 

                               

                                           

4. Маєвська Л.М. Етнопедагогіка: навч. посібник/ Л.М. Маєвська. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. – 288с.

Навчальний посібник підготовлений для студентів вищих навчальних закладів. Посібник стане також в нагоді викладачам вищої школи ...

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

   Запрошуємо Вас взяти участь у вебінарах компанії Clarivate.

Всі заходи безкоштовні, проходять у двох повторах, у Webex (необхідна попередня реєстрація). Обирайте зручний час, переходьте за вказаними посиланнями та натиснувши на слово Register, заповніть реєстраційну форму. Передбачено сертифікат учасника для тих, хто відвідає більше 90 % основного часу вебінару.

 9 березня 2021
Тема: Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/3qgCtf7
16:15–17:15 https://bit.ly/3jFSoB8

 10 березня 2021
Тема: Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/3jFKibT
16:15–17:15 https://bit.ly/3qfT82n

 

   

Бібліотека інформує

 

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

 

Запрошуємо Вас взяти участь у спільному вебінарі від Clarivate та «Антиплагиат»

(В онлайн-режимі на базі інтернет-сервісу Cisco Webex)

 «Publish not perish, или как не погибнуть при публикации»

4 березня 9:00–11:00

Необхідна попередня реєстрація за посиланням https://bit.ly/2NxxJn6

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

Вебінари від фахівців компаніїі Elsevier для українських користувачів

з питань ефективного використання платформи ScienceDirect

(В онлайн-режимі на базі інтернет-сервісу Zoom)

 

Тема: Початок роботи з ScienceDirect

Опис: Приєднуйтесь до вебінару, щоб дізнатися, як розпочати роботу з ScienceDirect. Дізнайтеся більше про створення та налаштування свого облікового запису, а також про варіанти віддаленого доступу, які забезпечать вам комфортну роботу з будь-якої точки світу.

18 лютого 2021 року, о 12.00 год. (англійською мовою): https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_MMnURcxxQaWx1hzqiySotA

19 лютого 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_ZYPWvZZAT26j2irrksVB7g

  

Тема: ScienceDirect: багатство знань

Опис: під час цього вебінару буде продемонстровано, як можна знайти та отримати доступ до відповідного значущого та цікавого наукового вмісту. Неважливо, шукаєте ви журнали, книги чи інші документи – у ScienceDirect все це легко доступно. Буде розглянуто питання, як ефективно шукати літературу та як залишатися в курсі справ щодо розвитку певної галузі знань.       

23 лютого 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_ZRW4C9JlR0moq_d-eG4A_w

25 лютого 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_t4T8ccQ9QkCvHIKCb-i-uA

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

 

Надано доступ до Sсience Direct

 

Національна металургійна академія отримала однорічний доступ до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).

Доступ до ресурсу здійснюється з усіх комп’ютерів академії, маючих интернет-зв’язок.

Нагадуємо, що для користувачів також відкрит доступ до баз даних SCOPUS та Web of Science.

"До відома вчених"

 

До відома вчених, фахівців, професорсько-викладацького складу навчальних закладів, аспірантів і магістрів!

 

Державна науково-технічна бібліотека України (ДНТБ) надає послуги з депонування результатів інтелектуальної діяльності (РІД).      

На сайті ДНТБ України  https://dntb.gov.ua/ в розділі «Послуги», в підрозділі «Депонування» розміщена «Інструкція про депонування результатів інтелектуальної діяльності науково-технічного змісту у Державній науково-технічній бібліотеці України».

   Ми допоможемо Вам перетворити результат інтелектуальної діяльності на джерело пасивного прибутку.

Контактний телефон (044) 521-93-53

Бібліотека інформує про нові надходження

Шановні читачі!

   

    У рамках співпраці Національної металургійної академії України з Приазовським державним технічним університетом, ректором університету Волошиним В’ячеславом надіслано для нашої бібліотеки ряд монографій та підручників, автор та співавтор яких є пан Волошин, які можуть знайти своїх читачів серед вчених нашої академії.   

 

Ректор Приазовського державного технічного університету  

Волошин В’ячеслав Степанович

   

         1.  Погребняк В.Г. Экологическая технология создания водозащитных экранов/ В.Г. Погребняк, В.С. Волошин. - Донецк: «Ноулидж» (донецкое отделение), 2010. - 482 с.

 

   Авторами видання проведено комплексне вивчення реакції розчинів полімерів на гідродинамічні впливи. Комплексність була необхідною умовою успіху в вирішенні поставлених задач не тільки наукових, але й технічних.  

      Технологія утворення водозахисних екранів ґрунтується на використанні резиноподібних властивостей полімерного розчину, який виник при певних умовах, під час протікання через пористі середовища.

   

     Монографія розрахована на спеціалістів інженерів-екологів, гідромеханіків, аспірантів, магістрів, студентів старших курсів.

 

  

 

 

      2. Коваленко Г.Д. Основы радиоционной экологии: учебник/ Г.Д. Коваленко, В.С. Волошин. – Мариуполь:«Рената», 2009. - 298 с.:ил.

 

     У змісті підручника основні положення та принципи радіаційного захисту, безпеки людини. Положення про основні законотворчі та норма ...

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

Надано доступ до Springer Link

Національна металургійна академія отримала доступ до повнотекстових ресурсів порталу Springer Link http://link.springer.com, а саме: журналів Springer 1997-2020 рр. та електронних книг Springer 2017 р.

Передплату доступу за кошти держбюджету забезпечило Міністерство освіти і науки України через Державну науково-технічну бібліотеку України. Доступ до ресурсу здійснюється з усіх комп’ютерів академії, маючих интернет-зв’язок.

Нагадуємо, що для користувачів також відкрит доступ до баз даних SCOPUS та Web of Science.

Привітання бібліотеки з Днем металурга

Шановні колеги-металурги!

 

 

Бібліотека щиро вітає Вас із нашим професійним святом

"Днем металурга"!

 

Протягом тисячі років життя людства немислиме без металу, а люди, яким випала честь та доля нести світу це диво, всі часи користувалися великою пошаною. Сьогодні наука подарувала металу незліченні нові форми, він оточує нас скрізь: від самих простих побутових речей до найважливіших механізмів. Але як і колись, кожен його грам береже частку душі свого творця.

 

У ці святкові дні бібліотека презентує книжкову виставку

«Метал на службі людини»

і запрошує усіх бажаючих на абонемент науково-технічної літератури (кім. 259).

 

Міцного Вам здоров’я, миру, щастя та добра!

«Мужній борець за правду й волю»

Слово Панаса Мирного - це слово відданості народові і Батьківщині. 

М. Стельмах

Ім’я Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченка), класика української літератури, добре відоме в нашій країні та далеко за її межами. Він заслужено займає почесне місце серед передових революційно-демократичних письменників другої половини ХIХ століття.

Його по праву називають корифеєм української прози, видатним художником – реалістом, совістю трудового народу. Зміст всієї багатогранної діяльності Панаса Мирного – служіння інтересам народу.

Він писав: «Зачарований та сп’янілий, я брався за свою роботу, радіючи, що хоч малою – невеличкою цяточкою слугуватиме вона на користь рідної країні та її поневоленому народові».

«Мужній борець за правду й волю», таку назву має книжкова виставка присвячена 170-річчю від дня народження  Панаса Мирного (1849-1920), з якою ви можете ознайомитися на абонементі художньої літератури (ауд. 417-а).

День пам’яті

 

  

 

 

 

 

Ніколи ми в житті не забудемо, відкриваючи минуле знову,

Як боролися в грізних війнах люди, щоб наше щастя відстояти.

 

 

  Шановні читачі бібліотеки!

Друга світова війна була суворим випробуванням для нашого устрою, всієї країни, кожного українця. Країна стала єдиним бойовим табором; фронт і тил разом кували перемогу. Вона складалася з великих та малих боїв, з воєнних буднів солдатів та офіцерів, із їх мужності та великого почуття обов’язку і відповідальності перед Батьківщиною. Світлій пам’яті усім загиблим та нині живим ветеранам бібліотека присвячує книжкову виставку «День пам’яті»

Запрошуємо усіх у бібліотеку на абонемент науково-технічної літератури (кім.259).

Охорона праці в галузі

До всесвітнього дня охорони праці, який відзначається 28 квітня, бібліотека організувала тематичну

книжкову виставку «Охорона праці в галузі».

У надзвичайно складній системі стосунків «людина – машина – середовище» особливе місце відводиться інженерним кадрам, підготовка яких у вищих навчальних закладах передбачає оволодіння ґрунтовними знаннями сучасних технологій і техніки.

Сучасне виробництво характеризується наявністю різноманітних шкідливих чинників – фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних, соціальних і механічних, характер дії яких має добре знати інженер аби не допустити ушкоджень працюючих, уникнути травмування і розвитку професійних захворювань, тобто займатись «охороною праці» людини.

Двадцять видань, представлених на книжковій виставці, висвітлюють основи охорони праці на підприємствах та техніку безпеки. Виставка цікава і корисна, в першу чергу, студентам – дипломникам та старшокурсникам , а також усім зацікавленим.

                                   

1. Дмитрук І. М. Трудове право України: Навч.-методичний посібник / І.М. Дмитрук.- Миколаїв: видавничий дім «Гельветика», 2017. - с. 63-69.

2. Охорона праці: Навчальний посібник / За ред. В. Кучерявого. - Львов: Оріяна-Нова, 2007. - 368с.

3. Довідковий посібник керівника та спеціаліста гірничо-металургійного підприємства з охорони прац</st ...