UST logo IPBT logo Part logo
Дніпровський металургійний інститут
Українського державного університету науки і технологій

З Міжнародним жіночим днем!

 

З Міжнародним жіночим днем!

**********************************************

Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 марта-000222.jpg

**********************************************

 

Милі жінки!

Вітаємо вас з Міжнародним жіночим днем!

Нехай весна цвіте не тільки на вулиці, але і в душі, а краса радує всіх оточуючих. Щастя вам, благополуччя і гармонії. Бажаємо, щоб всі ваші дні були сонячними, яскравими і пам'ятними, щоб у вашому будинку завжди було затишно і тепло.

Теплий промінь березневий
Розбудив дзвінку весну.
Ароматом перших квітів
День святковий огорнув.

Він вітання наші щирі передасть всім жінкам милим:

Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 марта-5.jpeg

 Щоб жили в добрі і мирі
Щоб здійснились їхні мрії,
Щоб коханими були,
Щоб у радості цвіли.

 Нехай сьогодні ласкаве весняне сонечко зігріє всіх вас своїми ніжними променями. Прекрасні і запашні квіти зачарують своїм чарівним ароматом. Теплі посмішки і люблячі очі всіх близьких і рідних людей радують серце. А щастя, удача і любов нехай слідують поруч.

 

Сьогодні квітнуть всі дівчата,

Бо їхній день, жіноче свято!

То ж будьте радісні, здорові

Руді, блондинки, чорноброві!

 Хай сяють щастям ваші очі,

І пристрасними будуть ночі,

Усмішка квітне на вустах,

Хай розцвіте в душі весна!

 

 Чи будемо відзначати свято 8 березня в Україні у 2024 році?

Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 марта-5 не будет.jpg

 

В Україні у 2024 році навколо Міжнародного жіночого дня 8 березня точаться суперечки - скасувати його чи залишити. Як з'явилося 8 березня - історія та еволюція свята, чому його хочуть замінити на інше та коли відзначатимемо жіночий день у 2024-му. Уже кілька років в Україні обговорюють відмову від святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня. Основним аргументом виступає те, що це - радянське свято. Але це не зовсім так. Хто і коли придумав цей день, як він змінювався під час історії та чи буде свято 8 березня в Україні 2024 року - розповідаємо в матеріалі.

 

Історія 8 березня  фіційна версія)

У Міжнародного жіночого дня є кілька версій. Якщо коротко, то хронологія появи свята виглядає так:

v  8 березня 1857-го, Нью-Йорк - співробітниці фабрик із виробництва текстилю влаштували акцію і зажадали оплату праці таку саму, як у чоловіків, робочий день тривалістю 10 годин (замість 16) і виборче право.

v  1908-й - ініціативу підхопила Соціалістична партія США. Це свято там стали відзначати вже з 1909 року.

 

Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 марта-мапш жинок 1909.jpeg

Марш жінок у Нью-Йорку, 1909 р.

 

v  8 березня 1910-го, Копенгаген - відбувся форум жінок, де з ініціативи Клари Цеткін (вона представляла соціал-демократів Німеччини) цей день, 8 березня, зробили міжнародним святом. У цю дату жінки збиралися йти на демонстрації, щоб звернути увагу суспільства на жіночі проблеми.

v  19 березня 1911-го - у кількох країнах (Німеччині, Данії, Австро-Угорщині, Швейцарії) відзначили Міжнародний жіночий день.

v  1917-й, Петроград - відбулася демонстрація жінок. Акція стала відома як Лютнева революція, її дата за старим стилем - 23 лютого (за новим це 8 березня).

v  Початок 1920-х - свято затвердили в СРСР.

v  1977-й - ООН присвоїла 8 березня статус міжнародного дня, його назвали Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.

 

Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 березня\8 март-7-1.jpg

8 березня - Міжнародний жіночий день

 

Історія 8 березня  еофіційна версія)

Свято 8 березня має і неофіційну версію. Нібито 1857 року в Нью-Йорку протестували зовсім не працівниці текстильних фабрик, а представниці найдавнішої у світі професії - повії. Їхні вимоги були трохи іншими: виплатити матросам зарплату, щоб ті могли розрахуватися зі "жрицями кохання".

У 1894-му, 8 березня, демонстрація повій відбулася в Парижі - жінки вимагали таких самих прав, як у швачок або пекарів, і створення своїх профспілок. У 1895-му в Чикаго і в 1896-му в Нью-Йорку відбулися схожі акції, а в 1910-му нібито сама Клара Цеткін із Розою Люксембург, своєю подругою, вивела повій на вулиці Німеччини - вони вимагали покласти край свавіллю поліції.

Неофіційну версію свята в СРСР замовчували - країні потрібні були ударниці праці, які вміють водити трактор і загартовувати сталь, тож жіночий день у СРСР тривалий час був із політичним забарвленням, а сам образ радянської жінки був насамперед "трудівницею, матір'ю і комуністкою". Але в 1970-х у радянських школах хлопчики почали вітати дівчаток із цим днем, а після розпаду Союзу свято стало романтичним і перетворилося на "день весни, краси і жіночності".

 

Куди перенесли 8 березня в Україні?

Дискусія щодо того, яке свято 8 березня в Україні слід відзначати і чи потрібно взагалі, триває кілька років. Багато українців вважають, що настав час скасувати радянські свята, до числа яких відносять і Міжнародний жіночий день. 14 лютого 2023-го у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт - у ньому пропонують відмовитися від 8 березня, а замість нього відзначати і зробити вихідним День української жінки 25 лютого (у день народження Лесі Українки). Опитування з цього питання навіть зробили в застосунку "Дія": запитали, чи потрібно залишити 8 березня офіційним вихідним, чи зробити робочим. Українці проголосували за збереження вихідного на 8 березня.

 

З Міжнародним днем боротьби за права жінок!

 Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 березня\8 март-8-2.jpg

 

Жінки України голосують за рівність і права.

Із кінця 2000-х років в Україні майже щороку 8 березня проходять Марші жінок. Щоразу обирають актуальну тему. Поступово вони стають масовими. Було важливо привернути увагу до теми насильства. І ця проблема досі гостра, як і багато інших. Якщо проблему не озвучувати, вона не вирішиться. Після перемоги України варто продовжити традицію публічних акцій на захист прав жінок.

 Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 березня\8 март-9.jpg Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 марта-0111.jpeg

Жінки з плакатами голосують за рівність і права. Донецьк, Україна.

 Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 марта-жинки протестують.jpeg  Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 марта-жинки.jpg

Марші за права жінок у Києві, 2020, 2021рр., Україна.

 

Коли відзначається День жінок в Україні у 2024 році

Хоча багато хто 8 березня сприймає як комуністичний пережиток, він залишається офіційним державним святом. У 2024 року Міжнародний жіночий день відзначатимуть 8 березня. Але він випадає на п'ятницю. У мирний час 8 березня у такому разі було б вихідним днем, та через повномасштабне вторгнення РФ в Україні діє військовий стан. Тому Міжнародний жіночий день стане звичайною робочою п'ятницею та додаткового дня для відпочинку на свято не буде. В Україні кожен роботодавець може приймати рішення про графік робочих та вихідних днів. Тому приватні компанії можуть зробити 8 березня вихідним днем для своїх працівників.

Зі святом весни 8 Березня!

Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 марта-1.jpeg

Відомий класик сказав: «Жінка – це запрошення до щастя». Прекрасна стать втілює ніжність весни, аромат квітів, легкий подих вітерця, яскраве сяйво зірок – все, що робить світ прекрасним і щасливим.

 Милі жінки!

Так нехай же сьогодні і завжди ви будете оточені увагою і турботою. 

Будьте щасливі, кохані й незамінні.

Усі квіти та багатства світу нехай будуть біля ваших ніг.

Бажаємо всім вам міцного здоров'я, миру, чистого неба.

 

Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 березня\8 март-15-1.jpg

Бажаєм щастя і тепла,
Весни, усмішок, сонця,
Щоб доля світла увійшла
До кожного віконця.

 Хай навкруги цвіте бузок,
Та небо буде ясним;
І щоб життя було в жінок
Щасливим і прекрасним.

Аби завжди в душі у вас
Горів вогонь кохання;
І хай у цей весняний час
Здійсняться всі бажання.

Описание: D:\Bond\Праздники 2024\8 марта-505050.jpg

 Бібліотека ІПБТ УДУНТ

Інформаційні повідомлення


Бібліотека