Бібліотека інформує
«Григір Тютюнник – мужність доброти»
До 90-річчя від дня народження українського письменника Григіра Тютюнника
Григір Тютюнник
(05.12.1931 – 06.03.1980)
Він був такий добрий, що соромився своєї доброти
і намагався хоча б зовні виглядати суровим.
В. Мельник
У 60-ті роки ХХ століття поруч із відомими письменниками, такими як Олесь Гончар, І. Сенченка, зазвучали нові імена: Є. Гуцало, В. Дрозд, чиї твори то хвалили, то різко критикували. Але коли в періодичних виданнях з'явилися перші оповідання Григіра Тютюнника, стало зрозуміло, що в літературу прийшла людина, здатна сказати своє слово.
1. Тютюнник Г.М. Вогник далеко в степу: оповідання та повісті / автор. переклад. з укр. Н. Дангулової. - М.: "Молода гвардія", 1982. - 350 с.
До книги увійшли оповідання, написані Г. Тютюнником в останні роки, та найкращі його твори. Більшість із них присвячена трудівникам села. Повісті «Климко», «Вогник далеко в степу» розповідають про важке військове та повоєнне дитинство українських дітей та підлітків.
2. Тютюнник Г. Холодна м'ята: повість; Оповідання/ автор. переклад. з укр. Н. Дангулової. - М.: «Известия», 1981. - 383 с.
До збірки «Холодна м'ята», окрім оповідань, увійшла повість «Оточення» – автобіографічний твір Г. Тютюнника. Цілі фрагменти повісті перегукуються з документальними спогадами про автора «Коріння», що також увійшли до цієї книги.
Григір Тютюнник «Вогник далеко в степу» |
Григір Тютюнник |
Григір Тютюнник «Холодна м'ята» |
Твори письменника пронизані любов'ю та добротою до людей. З перших фраз читач долучається до живого життя, живих характерів та долі літературних персонажів.
Для ознайомлення із творчістю письменника Г. Тютюнника, його повістями та новелами
запрошуємо наших читачів відвідати абонемент художньої літератури (к. 417А).
Адміністрація бібліотеки.
Інформаційні повідомлення