Національна металургійна академія України

Вітаємо студента групи МЕ06-16-М кафедри електрометалургії ПАЛАША Богдана Валерійовича News icon

Вітаємо

студента групи МЕ06-16-М кафедри електрометалургії

ПАЛАША Богдана Валерійовича,

який посів ІІІ місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності  136 "Металургія"

з роботою "ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОТРИМАННЯ ОСОБЛИВО ЧИСТОГО ЦИРКОНІЮ" , що була виконана під керівництвом Полякова Георгія Анатолійовича

Важка втрата News icon

З великим сумом сповіщаємо, що 05.01.2021 на 92 році пішов з життя ГАСИК МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ, видатний вчений-електрометалург, академік Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор, тричі лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України.

Світла пам'ять про Михайла Івановича назавжди залишиться в наших серцях, а його досягнення знайдуть достойне продовження в його учнях.

Розклад дистанційних консультацій викладачів кафедри електрометалургії на період дії карантину

Увага студентам.

На період дії карантину (12.03.20-03.04.20) заняття відбуваються у режимі дистанційних консультацій за розкладом, що наведений у розділі "Дистанційне навчання"

 

Вітаємо Ювіляра News icon

30 червня 2019 року виповнилося 90 років Заслуженому діячеві науки і техніки України, академіку Національної Академії Наук України, академіку Академії наук Вищої школи України, тричі лауреату державної премії України, лауреату премії Ради Міністрів СРСР, лауреату премії АН ВШ України, лауреату трьох іменних премій НАН України, доктору технічних наук, професору Гасика Михайлу Івановичу. 

Михайло Іванович очолює кафедру з 1973 року. Є засновником електрометалургійного факультету, який очолював з 1978 по 1986 рік. Підготував 14 докторів і 56 кандидатів технічних наук. 

Колектив кафедри електрометалургії щиро вітає свого керівника з Днем народження!!! Бажає щастя, міцного здоров'я і подальших творчих успіхів.

Первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійних програм «Електрометалургія сталі і феросплавів», «Спеціальна металургія», «Металургія кольорових металів» News icon

У відповідності з наказом Міністерства Освіти і Науки України №103-л від 22 січня 2019 року з 06 лютого на кафедрі електрометалургії розпочали працювати експертні комісії з акредитації освітньо-професійних професійних програм другого (магістерського) вищої освіти: "Електрометалургія сталі і феросплавів", "Спеціальна металургія", "Металургія кольорових металів".

Комісії працюють в наступному складі:

1. З акредитації освітньо-професійних програм "Електрометалургія сталі і феросплавів", "Спеціальна металургія": 

  • Голова комісії - Михаленков Костянтин Вікторович, виконуючий обов’язки завідувача кафедри фізико-хімічних основ технології металів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», доктор технічних наук, професор.
  • Члени комісії: Цивірко Едуард Іванович, професор кафедри машин і технології ливарного виробництва Запорізького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор; Руських Володимир Петрович, завідувач кафедри металургії чорних металів Державного вищого навчального закладу «Приазовський державний технічний університет», кандидат технічних наук, доцент. 

2. З акредитації освітньо-професійних програм "Металургія кольорових металів": 

  • Голова комісії - Овчинников Олександр Володимирович, завідувач кафедри обладнання та технології зварювального виробництва Запорізького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор.
  • Член комісії: Aфтанділянц Євгеній Григорович, завідувач кафедри  технології конструкційних матеріалів і матеріалознавства Національного університету біоресурсів і природокористування, доктор технічних наук, професор

Термін роботи комісії 6-8 лютого 2019 року.

 Під час експертної оцінки комісія перевірила достовірність інформації, фактичний стан кадрового, навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення, зміст і якість підготовки фахівців та їх відповідність нормативним вимогам, стан міжнародних, освітніх, наукових зв'язків, наукової діяльності та залучення до неї здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою, яка підлягає акредитації.

 З висновками експертних комісій можна ознайомитися за посиланнями:

  • ОПП "Електрометалургія сталі і феросплавів": ВИСНОВКИ
  • ОПП  "Спеціальна металургія": ВИСНОВКИ
  • ОПП "Металургія кольорових металів": ВИСНОВКИ

 

Моніторинг реалізації проекту Erasmus+ EDUQAS «Імплементація системи забезпечення якості освіти через співробітництво університету – бізнесу – уряду у ЗВО» News icon

11 жовтня 2018 року у м. Київ в Інституті вищої освіти Національної академії педагогічних наук України відбувся моніторинг реалізації проекту Erasmus+ «Імплементація системи забезпечення якості освіти через співробітництво університету – бізнесу – уряду у ЗВО» (EDUQAS), в якому взяли участь представники всіх українських університетів- партнерів, а також представник МОН України.

Даний захід зазвичай проводиться Національним Erasmus+ офісом на другому році реалізації проектів програми Еразмус+ з метою моніторингу плану виконання завдань проектів, визначення досягнень та прогалин, а також надання критичних зауважень та рекомендацій щодо досягнення мети проектів

Навчальний візит до Королівського технологічного інституту в рамках проекту EDUQAS News icon

10-14 вересня представники Національної Металургійної академії України: проректор з науково-педагогічної роботи професор Шатоха В.І., доцент кафедри електрометалургії Жаданос О.В. та начальник міжнародного відділу Петренко А.Л. взяли участь у тренінгах на базі Королівського технологічного інституту (м. Стокгольм, Швеція) в рамках реалізації проекту Erasmus+ «Імплементація системи забезпечення якості освіти через співробітництво університету – бізнесу – уряду у ЗВО» (EDUQAS). На цих заходах представники НМетАУ разом з колегами з партнерських закладів вищої освіти України та Казахстану вивчали шведський досвід забезпечення та оцінювання якості освіти.

Основні результати и досягнення Міжнародного проекту PICASA News icon

PICASA є TEMPUS проектом, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується у Вірменії, Грузії, Білорусії та Україні. PICASA було створено з метою сприяння визнанню систем вищої освіти в країнах східного сусідства, шляхом розробки та інтеграції аспектів інтернаціоналізації у структурних і культурних компонентах управління вищими навчальними закладами. 

Міжнародний освітній семінар «Інтернаціоналізація вищої освіти: досвід ЄС Темпус проектів PICASA і UNIVIA» News icon

21 грудня 2016 року провідний менеджер проектів відділу міжнародного співробітництва Ірина Сорокіна взяла участь в семінарі «Інтернаціоналізація вищої освіти: досвід ЄС Темпус проектів PICASA і UNIVIA», який було організовано Міністерством освіти і науки України.

 

Зміцнення партнерства молодих вчених Національної Металургійної Академії України з вищими навчальними закладами республіки Білорусь у рамках міжнародних проектів News icon

Молоді вчені Національної металургійної академії України активно приймають участь у міжнародних проектах, розвиваючи та зміцнюючи співпрацю із закордонними вищими навчальними закладами-партнерами. Так у рамках міжнародного проекту CERES «Центр передових знань для молодих вчених», який фінансується за підтримки Європейської Комісії, за запрошенням Білоруського державного університету інформатики та радіоелектроніки (БДУІР), 2 грудня 2015 року у місті Мінськ молоді вчені Національної металургійної академії України доцент кафедри електрометалургії Жаданос Олександр і асистент кафедри технологічного проектування Костянтин Білан прочитали лекцію студентам цього вишу. 

Міжнародна наукова конференція молодих вчених "Молодь у науці-2015" News icon

03.12.2015 в рамках форуму Young Eurasian Scientist Forum в Мінську пройшла міжнародна наукова конференція молодих вчених "Молодь у науці-2015". Даний захід зібрав понад 400 учасників з Білорусі, України, Вірменії, Казахстану, ЄС та інших країн. У складі української делегації були представники ради молодих вчених Національної металургійної академії України: Білан Костянтин, Трофименко Ганна, Жаданос Олександр і Сорокіна Ірина, які взяли участь у конференції в рамках міжнародного проекту CERES «Центр передових знань для молодих вчених», який фінансується за підтримки Європейської Комісії, в секціях "Фізика і математика", "Інформаційні технології", "Матеріалознавство". У ході проведення форуму наші делегати змогли познайомитися з гостинною столицею, колегами та місцевими великими університетами.

ДО 90-РІЧЧЯ СТВОРЕННЯ КАФЕДРИ ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЇ НМЕТАУ News icon

Перша кафедра електрометалургії у вищих навчальних закладах країни була організована в 1925 році у складі Дніпропетровського гірничого інституту.

Ініціатором створення кафедри і першим завідувачем кафедри був доцент кафедри металургії сталі ДГІ, випускник металургійного факультету Катеринославського гірничого інституту Тельний Степан Іванович, який доклав багато сил і енергії для створення та розвитку кафедри як кузні кадрів для молодої електрометалургійної промисловості.

З 1930 р. кафедра електрометалургії у складі організованого в цьому ж році Дніпропетровському металургійному інституті. У період 1930 - 1941 р.р. зав. кафедрою С.І. Тельний і доц. С.Й. Хитрик з творчим колективом кафедри створили базу для проведення навчальної та наукової роботи. Суміщаючи посади директора з наукової роботи ДМетІ і завідувача кафедри, С.І. Тельний створив наукову школу і керував усією науково-дослідною роботою інституту.

Серед випускників кафедри в період 1930-1941г.г. - ціла плеяда інженерів, які згодом стали видатними вченими і керівниками великих металургійних підприємств. Їх внесок у розвиток теорії і технології чорної і кольорової металургії відзначений присудженням Ленінської премії, якою удостоєні: Лешке Г.П. - заступник міністра кольорової металургії, Трегубенка О.Ф. - директор заводу «Дніпроспецсталь», Шульте Ю.А. - проректор Запорізького машинобудівного інституту, Бабенко В.В. - головний інженер проектного інституту «Діпросталь» (м.Харків).

Науково-педагогічний авторитет кафедри в галузі підготовки інженерів-електрометалургів для створюваної в тридцяті роки електрометалургійної промисловості країни був високим. Починаючи з 1932 р., у зв'язку зі спорудженням на Уралі електросталеплавильних заводів, за рішенням директивних органів країни в ДМетІ на кафедру електрометалургії відправляли студентів груп 4-го курсу Уральського індустріального інституту (УПІ) для здобуття освіти інженерів за фахом електрометалургія сталі та феросплавів. Захист дипломних проектів відбувався в УПІ за участю в комісії доцоцента С.Й. Хитрика.

Після визволення м. Дніпропетровська від німецько-фашистських загарбників з 1943 по 1973 р.р. колектив кафедри електрометалургії очолював С.Й. Хитрик, д.т.н., заслужений діяч науки і техніки.

За роки наукової та педагогічної роботи С.Й. Хитрик, колектив кафедри вклали багато праці у підготовку висококваліфікованих спеціалістів і наукових кадрів вищої кваліфікації в галузі феросплавного і електросталеплавильного виробництва, кольорової металургії і абразивної промисловості. За рішенням директивних органів були створені Проблемна лабораторія феросплавів, за рішенням Держкомітету з координації наукових досліджень три лабораторії галузевих міністерств чорної, кольорової металургії та верстатобудівної промисловості.

Під його безпосереднім керівництвом десятки його учнів захистили кандидатські і докторські дисертації, присвячені вирішенню актуальних проблемних завдань на Запорізькому, Нікопольському, Стахановському феросплавних заводах, електрометалургійному заводі «Дніпроспецсталь», Дніпровському алюмінієвому заводі та Запорізькому абразивному комбінаті.

Значний внесок у розвиток теорії і практики електрометалургії, підготовки інженерних і наукових кадрів внесли д.т.н., проф. Чуйко М.М. (1903 - 1983г.г.), докторант, к.т.н. Єм П.А. (1925 - 1967 р.р.). Результати багаторічної наукової діяльності М.М. Чуйко опублікував у ряді монографій ...

Міжнародна науково-практична конференція СУЧАСНА МЕТАЛУРГІЯ: ПРОБЛЕМИ ТА РІШЕННЯ News icon

9-11 грудня 2015 року в Національній металургійній академії України відбулася Міжнародна науково-практична конференція СУЧАСНА МЕТАЛУРГІЯ: "ПРОБЛЕМИ ТА РІШЕННЯ", присвячена 90-річчю кафедри електрометалургії Національної металургійної академії України.

Мета конференції - обговорення сучасного стану металургійній промисловості, узагальнення перспективних напрямків її розвитку, інтеграція загальної області знань в електрометалургійне виробництво, поєднання наукового та практичного напряму металургійної галузі.

Матеріали конференції розміщені на веб-сторінці на кафедрі електрометалургії НМетАУ (https://nmetau.edu.ua/ru/mdiv/i2009/p221) та опубліковані в окремому збірнику.

YES-І Євразійський Форум молодих вчених News icon

YES – під таким девізом у НАН Білорусії пройшов Перший Євразійський Форум молодих вчених. З 1 по 4 грудня 2015 року молоді вчені з Білорусії, України, Казахстану та Вірменії захищали свої наукові роботи, заявлені у вигляді проектів. Представлені до участі проекти мали практичну орієнтацію та були націлені на вирішення актуальних завдань для країн-учасників Форуму.

В рамках проекту CERES, що фінансується за підтримкою Європейської Комісії, молодим вченим з країн-партнерів проекту була надана можливість стати учасниками Форуму та XII Міжнародної науково-практичної Конференції «Молодь в науці - 2015». Представники з Національної металургійної академії України, Національного транспортного університету (Україна), Дослідно-виробничої компанії «Радій» (Україна), Університету Жиліни (Словаччина), Білоруського державного університету інформатики та радіоелектроніки, Гомельського державного університету ім. Ф. Скоріни (Білорусь) та Брестського державного технічного університету (Білорусь) прийняли участь у Форумі та Конференції в якості учасників.

 

Інтернаціоналізація в сфері вищої освіти з проектом PICASA News icon

В період з 19 по 20 листопада 2015 року в Єреванському державному університеті (м. Єреван, Вірменія) в рамках проекту PICASA, що фінансується за підтримкою Європейської Комісії, з великим успіхом відбулась Міжнародна конференція «Інтернаціоналізація в сфері вищої освіти». Учасниками конференції були представники з університетів – партнерів проекту PICASA, які ділились досвідом впровадження процесу інтернаціоналізації у своїх ВНЗ, побудовою стратегії міжнародного співробітництва в рамках роботи міжнародних офісів, напрямками мобільності студентів та вчених, тощо.

Міжнародний освітній семінар «Інтернаціоналізація освітніх процесів в вищих навчальних закладах» News icon

З 16 по 18 листопада в Єреванському державному університеті пройшов семінар «Інтернаціоналізація освітніх процесів в вищих навчальних закладах». Семінар було проведено в рамках проекту «Сприяння інтернаціоналізації вищих навчальних закладів у країнах східного сусідства шляхом культурної та структурної адаптації» (PICASA), який фінансується Європейською Комісією в рамках програми TEMPUS IV. Учасниками проекту є вищі навчальні заклади Європейського Союзу, Вірменії, Грузії, України та Білорусії.  

Міжнародна науково-практична конференція СУЧАСНА МЕТАЛУРГІЯ: ПРОБЛЕМИ ТА РІШЕННЯ News icon

9-11 грудня 2015 відбудеться Міжнародна науково-практична конференція СУЧАСНА МЕТАЛУРГІЯ: "ПРОБЛЕМИ ТА РІШЕННЯ", присвячена 90-річчю  кафедри електрометалургії Національної металургійної академії України.

Мета конференції - обговорення сучасного стану металургійній промисловості, узагальнення перспективних напрямків її розвитку, інтеграція загальної області знань в електрометалургійне виробництво, поєднання наукового та практичного напряму металургійної  галузі.

Зустріч відбуватиметься 9 грудня 2015, в конференц-залі Національної металургійної академії України о 10.00.

Матеріали конференції будуть розміщені на веб-сторінці на кафедрі електрометалургії НМетАУ (https://nmetau.edu.ua/ru/mdiv/i2009/p221) після конференції та опубліковані в окремому збірнику.

ПЕРШИЙ YOUNG EURASIAN SCIENTIST FORUM В МІНСЬКУ News icon

З 1 ПО 4 ГРУДНЯ 2015 в Мінську відбудеться перший YOUNG EURASIAN SCIENTIST FORUM !

YES-Forum – крупний міжнародний заход,  об’єднуючий молодих вчених, представників реального сектору економіки, бізнесу, громадських організацій та органів державного управління з України, Білорусі, Казахстану та Вірменії.

В рамках проекту CERES «ЦЕНТР ПЕРЕДОВИХ ЗНАНЬ ДЛЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ», який фінансується за підтримки Європейської Комісії, партнери з України мають змогу взяти участь у Форумі та Конференції «МОЛОДЬ У НАУЦІ 2015″.

 Основна мета заходів — об’єднання на одному майданчику молодих вчених, які працюють над великими міждисциплінарними проектами, спрямованими на вирішення фундаментальних і прикладних завдань. Фокус Forum сконцентрований на великих наукових проривах, економічних і соціальних процесах, які протікають на тлі інтеграційних процесів на євразійському просторі.

Більш докладно ознайомитись з роботою Форуму та Конференції можливо на сторінках:

http://www.vnauke.by/yes   — Інформація про Форум

http://smu-nanb.com/conference/441  — Інформація про Конференцію

Четверта координаційна зустріч та семінар учасників та партнерів проекту CERES ?ЦЕНТР ПЕРЕДОВИХ ЗНАНЬ ДЛЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ? News icon

З 12 по 14 жовтня 2015 року у Національному транспортному університеті (м. Київ) відбулася четверта координаційна зустріч та семінар учасників і партнерів проекту CERES, який фінансується за підтримки Європейської Комісії.

Нагадаємо, що цей проект охоплює низку вітчизняних та білоруських ВНЗ, а у якості партнерів з боку Європейського Союзу виступають Жилінський університет (м. Жиліна, Словаччина), Падерборнський університет (м. Падерборн, Німеччина) та Технологічний університет Брно (м. Брно, Чеська республіка). З боку нашої держави, при активному сприянні Міністерства освіти і науки України, у проекті беруть активну участь Національний транспортний університет (м. Київ), Національна металургійна академія України, Запорізький національній технічний університет, Дослідно-виробнича компанія Радій (м. Кіровоград). Білоруські партнери представлені наступними ВНЗ та дослідними інститутами: Білоруський державний університет інформатики і радіоелектроніки (м. Мінськ), Гомельський державний університет ім. Ф. Скорини, Брестський державний технічний університет, Об’єднаний інститут проблем інформатики НАН Білорусі.

На зустрічі у Києві Національну металургійну академію України представляли к.е.н., асистент кафедри економічної кібернетики Ганна Трофименко, к.т.н., доцент кафедри електрометалургії Олександр Жаданос і старший менеджер проектів відділу міжнародного співробітництва Ірина Сорокіна.

В рамках виконання проекту, для поширення знань в університетах, зміцнення співробітництва між молодими вченими ВНЗ та промисловими підприємствами, заплановано створення Центрів провідного досвіду для молодих вчених у ВНЗ України і Білорусії.

На організованих у рамках зустрічі семінарах учасники ділилися досвідом створення подібних Центрів, напрямками їх діяльності та стратегією розвитку. Представники нашої академії доповіли про власний досвід організації Центру молодих вчених, який безпосередньо вже функціонує у НМетАУ та направляє свої зусилля на координацію взаємодії між молодими вченими академії і науковцями провідних металургійних підприємств. Доповідь Ганни Трофименко, яка, власне, керує роботу Центру в нашій академії,  викликала великий інтерес серед колег, що спричинило багато запитань та корисних порад, щодо розвитку Центру.

Впродовж 3-х насичених робочих днів зустрічі, учасники ознайомилися не тільки з результатами реалізації проекту CERES у ВНЗ-партнерах, а також мали змогу прослухати цікаві доповіді представників проекту FKTBUM -«Сприяння трикутнику знань в Білорусі, Україні і Молдові», мета якого - формування системи знань у керівників ВНЗ про сучасні підходи до організації і менеджменту трикутника знань.

За результатами дискусій по проекту CERES було окреслено план подальших дій реалізації проекту, а саме: погоджено створення у кожному ВНЗ віртуального інтернет-порталу для розповсюдження результатів наукової роботи молодих вчених та запропоновано проведення наукових конференцій, семінарів у інтерактивному режимі, що буде сприяти основній меті проекту – більш тісній співпраці молодих вчених у міжнародному просторі та розвитку співпраці з молодими фахівцями промислових підприємств.

Вважаємо, що подібні зустрічі в рамках проектів, які підтримуються Європейським Союзом, є ефективним майданчиком для налагодження контактів та партнерських відносин між вченими різних країн.

Дякуємо нашим партнерам з Національного транспортного університету за відмінну організацію семінарів та координаційної зустрічі, теплий прийом і культурну програму.

 

К.т.н., доц каф. електрометалургії Жаданос Олександр

К.т.н., ас. каф. економічної кібернетики Трофименко Ганна

Менед ...

До уваги молодих вчених! Нова можливість для публікацій у міжнародному науковому журналі Central European Researchers Journal ?CERES?, що входить до наукометричних баз IEEEXplore, Scopus і Web of Science News icon

До уваги молодих вчених!

Нова можливість для публікацій у міжнародному науковому журналі

Central European Researchers Journal «CERES»,

що входить до наукометричних баз IEEEXplore, Scopus і Web of Science

 

Як відомо, однією з основних вимог для захисту кандидатських та докторських дисертацій, отримання вчених звань професора та доцента є наявність публікацій в журналах, які входять до наукометричних баз даних. На превеликий жаль, в даний час кількість Вітчизняних журналів, які входять до цього переліку дуже обмежена.

Одним з шляхів для виходу з цієї ситуації, а також для популяризації результатів наукових досліджень вітчизняних науковців, є налагодження тісних партнерських зв’язків із закордонними вищими навчальними закладами та науковими журналами.

В цих рамках показовим є співробітництво Національної металургійної академії України, низки українських та білоруських вищих навчальних закладів із Жилінським університетом (м. Жиліна, Словацька республіка) в рамках проекту Tempus “Центр передових знань для молодих вчених” (CERES), який активно підтримується Європейським союзом. Важливим результатом цього проекту є створення нашими словацькими партнерами наукового журналу CERES, який найближчим часом буде індексуватися у таких наукометричних базах, як IEEEXplore, Scopus и Web of Science. В цьому журналі молоді науковці мають можливість безкоштовно опублікувати та популяризувати серед міжнародної наукової спільноти свої наукові результати.

Тематика публікацій охоплює широкий спектр наукових питань у галузях автоматизації технологічних процесів, інформаційних і цифрових технологій у промисловості, медицині, економіці. Всі статті підлягають якісному науковому рецензуванню. Позитивним фактором для наших науковців є наявність у редакційній колегії вітчизняних фахівців, які допомагають адаптувати матеріали під закордонні вимоги до публікацій, котрі не завжди звичні для наших науковців.

Таким чином, співробітництво Національної металургійної академії України із Жилінським університетом в рамках Європейського проекту Tempus (CERES) надає молодим науковцям додатковий шанс заявити про себе, продемонструвати світові свої наукові здобутки.

 

З приводу питань публікацій у міжнародному журналі «CERES»

просимо звертатись до доц. кафедри електрометалургії

Жаданоса Олександра Володимирович

ауд.227, тел. +38066 25 44 697, Alexjad@mail.ru

 

Електрона адреса журналу «CERES» http://ceres-journal.eu