Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Вступникам-2022: відповіді на основні питання

ДП «Інфоресурс» на Ютуб-каналі оприлюднено відео з роз’ясненнями з питань щодо вступу до внз, які можуть виникнути у вступників.

Зокрема, надано відповіді на питання:

• На що звернути увагу, якщо ви вступаєте за результатами ЗНО минулих років, а не НМТ?

 Куди додавати мотиваційний лист?

 Як шукати в базі переміщені заклади?

Також для вступників доступні інші відеороз'яснення:

 Найпоширеніші помилки під час реєстрації електронного кабінету

 Зміни в коефіцієнтах

 Зміни в порогових балах

Щодо використання української мови

Згідно з листом МОН України від 03.08.2022 р. №1/8841-22 та відповідно до рекомендацій Уповноваженого із захисту державної мови (Т.Д. Кремінь) що ґрунтуються на нормах Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та Кодексі України про адміністративні правопорушення, які стосуються обов’язкового застосування державної мови у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності, інформуємо професорсько-викладацький склад, співробітників та студентів Нікопольського факультету про необхідність дотримання норм та принципів, викладених у вказаних документах (для ознайомлення перейдіть за посиланням - див. нижче).

Посилання для ознайомлення з документами.

 

До уваги абітурієнтів News icon

Міністерство освіти і науки України нагадує, що 29 липня розпочалося приймання заяв для здобуття вищої освіти від найбільшої аудиторії вступників – випускників 11-х класів (на основі повної загальної середньої освіти).

Випускники 11-х класів можуть подати заяви на бюджетну чи контрактну форму здобуття освіти до:

  • 8 серпня (18:00) – для вступу за результатами індивідуальної усної співбесіди, а також творчих конкурсів, складених 1-18 липня (бюджет і контракт);
  • 23 серпня (18:00) – для вступу за результатами НМТ (ЗНО), а також творчих конкурсів, складених 9-16 серпня (контракт). 

Після цього заяви прийматимуться тільки на контрактну форму здобуття освіти. 

ДП "Інфоресурс" на своєму Ютуб-каналі "ОсвітаВсім" розміщено декілька корисних відеоінструкцій для втупників-2022, в тому числі - відеоінструкцію щодо реєстрації кабінету і подання заяв для вступників до закладів вищої освіти на основі 11-ти класів. У ній пояснюється, як:

  • зареєструвати кабінет
  • заповнити дані в ньому
  • сформувати заяву
  • подати заяву для здобуття фахової передвищої або вищої освіти.

Для зручності на відео вказані відповідні назви розділів.

Будемо раді бачити вас серед вступників Українського державного університету науки і технологій!

Програма підвищення кваліфікації для викладачів

На сайті МОН України повідомляється, що 25 липня 2022 року для освітян, в т.ч. закладів вищої освіти розпочнеться дистанційне навчання за програмою «Цифрові інструменти Google для освіти» від МОН і Google Україна. Програма передбачає 12 ідентичних циклів безкоштовних освітніх курсів і тренінгів, кожен з яких розпочинає роботу щомісяця з липня 2022 до червня 2023 року. Курс навчання містить 5 модулів (30 годин – 1 кредит ECTS). Кожен модуль складається з відеолекції, практичних завдань і підсумкового тесту. Курс може бути корисний тим, хто хоче отримати навички використання популярних інструментів від Google, а саме: Google-диск, Google-клас, Google-форми тощо. Докладна інформація - за посиланням.

Вітаємо випускників факультету!

17 червня 2022 р. відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів з металургії, прикладної механіки та технології машинобудування. Незважаючи на достатньо складну загальну ситуацію, випускники факультету, які прибули на захист, загалом ретельно підготувалися, представивши членам комісій свої змістовні доповіді та презентації.

 

 

Завдяки напруженій, копіткій та злагодженій роботі співробітників факультету Ольги Ревенко, Світлани Зінченко, Лариси Бобкової, Тетяни Мірошниченко, Марини Бокій, Юліани Невесенко, Ольги Расторгуєвої, Олександра Погорілого захист пройшов успішно, за заздалегідь розробленим планом та графіком.

Вітаємо випускників Нікопольського факультету з важливою подією у житті та бажаємо подальших успіхів під мирним небом незалежної України!

Професорсько-викладацький склад та керівництво факультету

 

Вітаємо з одержанням патенту на винахід!

В травні 2022 р. проф., д.т.н. В.Ф. Балакіним  та ст. викладачем Ю.М. Николаєнко  (кафедра Теорії, технології та автоматизації металургійних процесів Нікопольського факультету) разом з колегами отримано перший національний патент УДУНТ на винахід «Горизонтальний прошивний прес для виготовлення пустотілих циліндричних заготовок» за №125729 від 25.05.2022 р.

Інформацію про цей та інші патенти, отримані з початку 2022 року, можна переглянути на сторінці новин на сайті УДУНТ.

Вітаємо колег з вагомим внеском до наукового багажу університетської спільноти!

 

ЗАТВЕРДЖЕНО КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ НМТ У 2022 РОЦІ

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ МОН, яким затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування проходитиме в три сесіїосновна: 18 липня – 10 серпня; додаткова: 16–20 серпня; спеціальна: 12–16 вересня.

Більше подробиць щодо тестування - на офіційному сайті МОН України.

Світла пам’ять Захиснику України! News icon

Як повідомила Нікопольська міська рада, 04 квітня 2022 року захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України від російських окупантів героїчно загинув студент першого курсу нашого факультету (група МБ901-21н) Лукаш Максим Володимирович. Прощання із загиблим героєм відбудеться в четвер, 12.05.2022 року о 13.00 год. в Храмі св. прав. Петра Калнишевського за адресою: м. Нікополь, вул. Кармелюка, 4. Адміністрація, професорсько-викладацький склад та всі студенти факультету висловлюють щирі співчуття рідним та близьким загиблого. Світла пам'ять герою!

До уваги студентів факультету. Розклад контрольних заходів у ІІ-му семестрі

Шановні студенти!

На сторінці факультету "Дистанційне навчання" розміщено графік он-лайн консультацій викладачів на період з 16.05 по 20.05.2022 для студентів 1-4 курсів всіх форм навчання, а також розклад проведення контрольних заходів (сессії) для кожного курсу.

Оприлюднено Порядок прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році

Згідно з повідомленням Міністерства освіти і науки України, 4 травня 2022 року Міністерством юстиції України зареєстровано Порядок прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році. У цьому ж повідомленні надані детальні роз'яснення щодо особливостей вступної кампанії у 2022 році. Наголошено також на необхідності стежити за оновленнями на сайті МОН та на офіційних сторінках соцмереж, оскільки можливе внесення певних змін щодо проведення вступної кампанії в умовах що склалися.

До уваги учасників НМТ. Тривалість здачі тесту збільшено

Українським центром оцінювання якості освіти після аналізу результатів пробного тестування прийнято рішення щодо збільшення тривалості складання національного мультипредметного тесту (НМТ) з 90 до 120 хв. Відповідно оновлено демонстраційний онлайн варіант НМТ, який бажаючі можуть завантажити собі на ПК за посиланням. Більш детальна інформація – на офіційному сайті УЦОЯО.

БЕЗКОШТОВНА ПЛАТФОРМА ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО НМТ У ДНІПРІ

На сайті міської ради Дніпра повідомлено про створення безкоштовної платформи для підготовки до національного мультипредметного тесту. Повідомляється, що кожного понеділка та середи починаючи з 2 травня на платформі будуть опубліковані відеолекції від дніпровських вчителів. Зазначено, що станом на 26 квітня на платформі вже зареєстровано 737 учнів. Долучитись до неї дніпровські учні можуть уже зараз, але зробити це необхідно до кінця тижня на сайті http://edu.dniprorada.gov.ua. Доступ до платформи надається протягом декількох днів після реєстрації за результатами перевірки достовірності вказаних учнем даних. Більш детальна інформація - сайті міської ради Дніпра.

 

ОПРИЛЮДНЕНО ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ВАРІАНТ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ

Українським центром оцінювання якості освіти оприлюднено демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту. Демонстраційний тест можна завантажити у форматі .pdf за посиланням. Окрім завдань, тест містить правильні відповіді, що дає можливість самоперевірки.
Повідомляється також, що найближчим часом з’явиться можливість попрактикуватися в онлайн-версії випробування на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Цей варіант допоможе відчути атмосферу тестування, потренуватися виконувати завдання в онлайн-режимі, навчитися розподіляти час на виконання 60 завдань з трьох навчальних предметів. Після завершення роботи над тестом також буде можливість отримати результати тестування.
Джерело: офіційний сайт Міністерства освіти і науки України

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ: ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Міністерством освіти і науки України повідомлено про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з історії України. Як і в інших блоках НМТ, зміст завдань блоку буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Демонстраційний варіант всього тесту організатори  обіцяють оприлюднити наприкінці квітня.

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ: МАТЕМАТИКА

Повідомлено про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з математики. Підкреслюється, що зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математикиНайближчим часом з'явиться роз'яснення про завдання з історії. А наприкінці квітня організатори оприлюднять демонстраційний варіант тесту.

ДЖЕРЕЛА: Український центр оцінювання якості освіти     Міністерство освіти і науки України

РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ ЗДАВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТА (замість ЗНО)

На офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти повідомляється, що замість традиційного ЗНО для вступу на бакалаврат цього року заплановано проведення національного мультипредметного тесту (НМТ). Щоб узяти участь у цьому тестуванні, абітурієнтам потрібно до 19 квітня зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Останні новини щодо НМТ можна переглянути на сайті МОН України.

ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ЗМІСТ, СТРУКТУРУ Й ОЦІНЮВАННЯ БЛОКУ НМТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Згідно повідомлення Міністерства освіти і науки України 7 квітня 2022 року, команда Українського центру оцінювання якості освіти підготувала роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування (НМТ) з української мови. Зазначається, що зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Як зазначив міністр С. Шкарлет, упродовж наступних двох тижнів будуть роз'яснення про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня буде можливість ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.

РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПУ НА БАКАЛАВРСЬКИЙ СТУПІНЬ У 2022 РОЦІ

Міністерством освіти і науки України та Українським центром оцінювання якості освіти оприлюднено важливу інформацію для вступників до закладів вищої освіти у 2022 році. Наголошується, що особи, які встигли зареєструватися для участі у ЗНО (створили реєстраційну картку та віддали її керівнику закладу освіти або надіслали до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти) вважаються зареєстрованими для участі у вступних випробуваннях. Для тих, хто ще не зареєструвалися для участі в ЗНО, запропоновано ознайомитися з алгоритмом дій щодо реєстрації для участі у вступних випробуваннях-2022. Зазначається також, що "Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році", в якому буде докладно описано процес вступу до внз, розробляється МОН України і буде оприлюднений пізніше.

Світла пам’ять Захиснику України! News icon

 

25 березня 2022 року, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави від російських окупантів, героїчно загинув старший солдат 92-ї окремої механізованої бригади ім. кошового отамана Івана Сірка – Поночовний Артем Леонідович 01.08.1987 року народження. Артем навчався на нашому факультеті (група МЕ915-17) і в червні мав захистити диплом бакалавра. Але підступна війна змусила захищати Батьківщину... Скромний, порядний, чемний... Саме таким він запам'ятався товаришам по навчанню, співробітникам та викладачам факультету.

Прощання із героєм відбудеться 30.03.2022 року о 13.00 год. в Храмі св. прав. Петра Калнишевського (м. Нікополь, вул. Кармелюка, буд. 4). 

Професорсько-викладацький склад Нікопольського факультету УДУНТ висловлює щирі співчуття родині загиблого героя, пам'ять про якого назавжди залишиться в історії боротьби за незалежність нашої Батьківщини. Світла пам’ять Захиснику України! 

ВЕРХОВНА РАДА СПРОСТИЛА ВСТУП ДО ВНЗ У 2022 РОЦІ

24 березня 2022 р. Верховною Радою України був ухвалений законопроєкт №7132 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти". Законопроектом, що переданий на підпис Президенту України, зокрема, передбачається наступне:

- випускники 2021-2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації;
- вступ до закладів вищої освіти цього року відбудеться за спрощеним механізмом без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

У коментарях до законопроекту зазначається, що "...вступна кампанія до українських вишів цього року не скасовується, але пройде за спеціальною процедурою, яка зараз опрацьовується Комітетом з питань освіти і науки разом з Міністерством освіти і науки". Підкреслюється, що "...це буде простий, зрозумілий, а головне – прозорий механізм вступу..." з чітким планом дій для абітурєнтів, який завдяки цифровізації буде максимально безпечним. Один з варіантів на заміну ЗНО, що обговорюється, - мультипредметний онлайн-тест (українська мова, історія України, математика). Але остаточне рішення ще не оприлюднено.

Джерела інформації: Офіційний вебпортал парламенту України     Сайт МОН України     ІА Іnterfax-Україна