Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Щодо V Міжнародної конференції "Інноваційні технології в науці та освіті..."

Шановні колеги!

Через вимушені відключення світла в усіх регіонах України оргкомітетом V Міжнародній конференції «Інноваційні технології в науці та освіті. Європейський досвід»* прийняте рішення про продовження терміну подання заявок та матеріалів (тези доповідей, статті) для друку в збірнику до 01 грудня 2022 р. (включно)Детальна інформація про умови участі в конференції і бланк заявки на участь розміщені за  адресою https://nmetau.edu.ua/ua/mfac/i3002/p3748

* конференція включена до Переліку наукових конференцій з проблем вищої освіти та науки на 2022 рік (розділ І /Міжнародні конференції/, поз. 642). Заплановано підготовити і видати збірник матеріалів з присвоєнням міжнародного індексу ISBN. 

ОРГКОМІТЕТ

V Міжнародна конференція "Інноваційні технології в науці та освіті..."

Шановні колеги!

Запрошуємо прийняти участь у V Міжнародній конференції «Інноваційні технології в науці та освіті. Європейський досвід», проведення якої заплановане на 29 листопада 2022 р. Конференція включена до Переліку наукових конференцій з проблем вищої освіти та науки на 2022 рік (розділ І /Міжнародні конференції/, поз. 642). Заплановано підготовити і видати збірник матеріалів з присвоєнням міжнародного індексу ISBN. Кінцевий термін подання заявок на участь та матеріалів (тези доповідей, статті) - 27 листопада 2022 р. 

Детальна інформація про умови участі в конференції і бланк заявки на участь розміщені за адресою https://nmetau.edu.ua/ua/mfac/i3002/p3748

ОРГКОМІТЕТ

Прощання з героєм - випускником Нікопольського факультету News icon

Як повідомляється на сайті Інтернет-видання "Нікополь.City", 10 листопада 2022 р. під час контрнаступу на Херсонщині у боротьбі проти російського окупанта загинув 26-річний нікополець Ілля Маркевич, який у 2018 році закінчив Нікопольський факультет за спеціальністю "Технологія машинобудування".

Ілля народився 1 жовтня 1996 року. Служив бійцем 73-го морського центру Сил спеціальних операцій імені кошового отамана Антіна Головатого. У мирний час працював у ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ обробником поверхневих дефектів металу у ТПЦ-2.

Церемонія прощання з Іллею відбулася 13 листопада в Нікополі, у храмі Петра Калнишевського. 

Адміністрація та професорсько-викладацький склад Нікопольського факультету висловлюють щирі співчуття родині та близьким загиблого. Світла пам'ять захиснику Вітчизни, що віддав своє життя за майбутнє України!

V Міжнародна конференція "Інноваційні технології в науці та освіті..."

Шановні колеги!

Запрошуємо прийняти участь у V Міжнародній конференції «Інноваційні технології в науці та освіті. Європейський досвід», проведення якої заплановане на 29 листопада 2022 р. Конференція включена до Переліку наукових конференцій з проблем вищої освіти та науки на 2022 рік (розділ І /Міжнародні конференції/, поз. 642). Заплановано підготовити і видати збірник матеріалів з присвоєнням міжнародного індексу ISBN. Кінцевий термін подання заявок на участь та матеріалів (тези доповідей, статті) - 27 листопада 2022 р. 

Детальна інформація про умови участі в конференції і бланк заявки на участь розміщені за адресою https://nmetau.edu.ua/ua/mfac/i3002/p3748

ОРГКОМІТЕТ

 

Світла пам'ять захиснику Вітчизни News icon

 

15 жовтня 2022 року у боях за м. Бахмут Донецької обл. героїчно загинув студент нашого факультету Сергій Юрійович АНТОНЕНКО. Сергій був студентом 1 курсу заочної форми навчання (група МЕ909-22Н).

Керівництво факультету і професорсько викладацький склад висловлюють глибокі співчуття родині загиблого. 

Світла пам'ять захиснику Вітчизни, який віддав своє життя за свободу і незалежність України! 

Світла пам'ять герою-захиснику України News icon

 

З великим жалем і смутком зустріли новину про те, що 11 вересня 2022 року під час артилерійського обстрілу на території Високопілля Херсонської області (нині вже деокупована) героїчно загинув студент 5-го курсу нашого факультету ПРИХОДЬКО Олександр Володимирович (група МЕ909-18Н). 

Як повідомляється на сайті АТ "Покровський ГЗК", до початку війни Олександр 12 років пропрацював на кар'єрі спочатку машиністом насосних установок, а потім помічником машиніста крокуючого екскаватора. Він був чутливим та люблячим батьком, маючи прекрасну сім'ю та двох чудових доньок, добрим і чуйним товаришем, знавцем справи, якою займався. У 2018 році за рекомендацією керівництва підприємства всупив на навчання на Нікопольський факультет за освітньою програмою "Металургія" і вже незабаром мав би готувати диплом до захисту. Але захищати прийшлося Батьківщину...

Адміністрація та професорсько-викладацький склад Нікопольського факультету Українського державного університету науки і технологій висловлюють щирі співчуття родині Олександра Володимировича. Світла пам'ять воїну, що віддав саме дороге задля захисту нашого мирного життя, незалежності та суверенітету України.

Щодо навчання в умовах воєнного стану

Шановні студенти!

Через складну ситуацію на всій території України, періодичні атаки на об'єкти енергопостачання та критичної інфраструктури, що унеможливлюють стійкий режим енергопостачання (див. про віялові відключення) і через це наявність стійкого зв'язку та Інтернет-трафіку (див. наприклад тут) як у студентів, так і у викладачів, найбільш ефективною формою навчання є така, за якої важливими є не час і місце (платформа) для проведення занять, але можливість отримання від викладачів (e-mail, Гугл-клас, Viber) навчальних матеріалів, методичних вказівок та консультацій, а також розкладу занять від деканату (групи у Viber).

В розділі "Контакти викладачів" розміщено оновлену інформацію щодо каналів взаємодії з викладачами. Прохання також слідкувати за новинами в групах у Вайбері та повідомленнями в стрічках Гугл-класів викладачів.

Війна забирає кращих News icon

 23 вересня 2022 р. у Нікополі прощалися зі ще одним героєм, що загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України. Старший солдат 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Сова Сергій Олександрович, якому було всього 36 років (13.06.1986 р.н.), навчався на нашому факультеті (група МЕ904-18Н).

24 вересня 2022 р. Президент України Володимир Зеленський підписав Указ "Про присвоєння Сергію Сові звання Герой України". За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі постановляю: Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” СОВІ Сергію Олександровичу – старшому солдату (посмертно)" - йдеться в тексті Указу Президента.

 Адміністрація і професорсько-викладацький склад факультету висловлюють щирі співчуття рідним та близьким у звязку з непоправною втратою...

Вступникам з тимчасово окупованих та особливо небезпечних територій

Міністерство освіти і науки України інформує, що вступна кампанія для вступників із тимчасово окупованих територій та особливо небезпечних територій України триває. Відповідний лист надіслано керівникам закладів фахової передвищої та вищої освіти 13 вересня 2022 року. Відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році завершальний етап надання рекомендацій до зарахування за квотою-2 для вступників для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра на основі повної загальної середньої освіти та на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра відбувається не пізніше 12:00 29 вересня 2022 року.

Джерело: офіційний сайт МОН України

Про переміщення факультету до м. Дніпро

З метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, створення безпечного освітнього середовища для здобуття освіти в умовах воєнного стану, наказом університету від 02.09.2022 р. №55 Нікопольський факультет Українського державного університету науки і технологій переміщено з місця його розташування (м. Нікополь, пр. Трубників, 18) на базу навчально-наукового інституту «Інститут промислових та бізнес-технологій» (м. Дніпро, пр. Гагаріна, 4).

Інформацію щодо особливостей організації освітнього процесу на факультеті буде розміщено на сайті. Здобувачі освіти з будь-яких питань можуть звертатися до співробітників деканату телефоном або особисто за адресою пр. Гагаріна, 4, кімн. 280.

Elsevier для українських науковців

МОН України повідомляє про створення фахівцями Elsevier електронного ресурсного центру, за допомогою якого українські дослідники мають змогу зареєструватися та отримати доступ до важливих дослідницьких інструментів компанії – реферативної, бібліографічної бази даних «Scopus», повнотекстової бази «ScienceDirect», модуля пошуку дослідників для налагодження контактів та співпраці «Researcher Discovery», навчальної платформи «Researcher Academy» та програмного забезпечення для керування бібліографічною інформацією «Mendeley». Повідомляється також, що компанією Elsevier скасовано плату за опублікування статей (APCs) українськими авторами у журналах відкритого доступу (Gold Open Access Journals).

ДЖЕРЕЛО: Офіційний сайт МОН України

Втрата, якої не повинно було бути... News icon

 

10 серпня 2022 р. під час підступного і антилюдського обстрілу мирних кварталів м. Нікополь трагічно загинув Дорогавцев Ігор Миколайович - студент Нікопольського факультету (група МЕ909-18Н) і програміст АТ НЗФ. Адміністрація і професорсько-викладацький склад факультету висловлюють щирі співчуття рідним та близьким у звязку з непоправною втратою... 

Вступникам-2022: відповіді на основні питання

ДП «Інфоресурс» на Ютуб-каналі оприлюднено відео з роз’ясненнями з питань щодо вступу до внз, які можуть виникнути у вступників.

Зокрема, надано відповіді на питання:

• На що звернути увагу, якщо ви вступаєте за результатами ЗНО минулих років, а не НМТ?

 Куди додавати мотиваційний лист?

 Як шукати в базі переміщені заклади?

Також для вступників доступні інші відеороз'яснення:

 Найпоширеніші помилки під час реєстрації електронного кабінету

 Зміни в коефіцієнтах

 Зміни в порогових балах

Щодо використання української мови

Згідно з листом МОН України від 03.08.2022 р. №1/8841-22 та відповідно до рекомендацій Уповноваженого із захисту державної мови (Т.Д. Кремінь) що ґрунтуються на нормах Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та Кодексі України про адміністративні правопорушення, які стосуються обов’язкового застосування державної мови у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності, інформуємо професорсько-викладацький склад, співробітників та студентів Нікопольського факультету про необхідність дотримання норм та принципів, викладених у вказаних документах (для ознайомлення перейдіть за посиланням - див. нижче).

Посилання для ознайомлення з документами.

 

До уваги абітурієнтів News icon

Міністерство освіти і науки України нагадує, що 29 липня розпочалося приймання заяв для здобуття вищої освіти від найбільшої аудиторії вступників – випускників 11-х класів (на основі повної загальної середньої освіти).

Випускники 11-х класів можуть подати заяви на бюджетну чи контрактну форму здобуття освіти до:

  • 8 серпня (18:00) – для вступу за результатами індивідуальної усної співбесіди, а також творчих конкурсів, складених 1-18 липня (бюджет і контракт);
  • 23 серпня (18:00) – для вступу за результатами НМТ (ЗНО), а також творчих конкурсів, складених 9-16 серпня (контракт). 

Після цього заяви прийматимуться тільки на контрактну форму здобуття освіти. 

ДП "Інфоресурс" на своєму Ютуб-каналі "ОсвітаВсім" розміщено декілька корисних відеоінструкцій для втупників-2022, в тому числі - відеоінструкцію щодо реєстрації кабінету і подання заяв для вступників до закладів вищої освіти на основі 11-ти класів. У ній пояснюється, як:

  • зареєструвати кабінет
  • заповнити дані в ньому
  • сформувати заяву
  • подати заяву для здобуття фахової передвищої або вищої освіти.

Для зручності на відео вказані відповідні назви розділів.

Будемо раді бачити вас серед вступників Українського державного університету науки і технологій!

Програма підвищення кваліфікації для викладачів

На сайті МОН України повідомляється, що 25 липня 2022 року для освітян, в т.ч. закладів вищої освіти розпочнеться дистанційне навчання за програмою «Цифрові інструменти Google для освіти» від МОН і Google Україна. Програма передбачає 12 ідентичних циклів безкоштовних освітніх курсів і тренінгів, кожен з яких розпочинає роботу щомісяця з липня 2022 до червня 2023 року. Курс навчання містить 5 модулів (30 годин – 1 кредит ECTS). Кожен модуль складається з відеолекції, практичних завдань і підсумкового тесту. Курс може бути корисний тим, хто хоче отримати навички використання популярних інструментів від Google, а саме: Google-диск, Google-клас, Google-форми тощо. Докладна інформація - за посиланням.

Вітаємо випускників факультету!

17 червня 2022 р. відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів з металургії, прикладної механіки та технології машинобудування. Незважаючи на достатньо складну загальну ситуацію, випускники факультету, які прибули на захист, загалом ретельно підготувалися, представивши членам комісій свої змістовні доповіді та презентації.

 

 

Завдяки напруженій, копіткій та злагодженій роботі співробітників факультету Ольги Ревенко, Світлани Зінченко, Лариси Бобкової, Тетяни Мірошниченко, Марини Бокій, Юліани Невесенко, Ольги Расторгуєвої, Олександра Погорілого захист пройшов успішно, за заздалегідь розробленим планом та графіком.

Вітаємо випускників Нікопольського факультету з важливою подією у житті та бажаємо подальших успіхів під мирним небом незалежної України!

Професорсько-викладацький склад та керівництво факультету

 

Вітаємо з одержанням патенту на винахід!

В травні 2022 р. проф., д.т.н. В.Ф. Балакіним  та ст. викладачем Ю.М. Николаєнко  (кафедра Теорії, технології та автоматизації металургійних процесів Нікопольського факультету) разом з колегами отримано перший національний патент УДУНТ на винахід «Горизонтальний прошивний прес для виготовлення пустотілих циліндричних заготовок» за №125729 від 25.05.2022 р.

Інформацію про цей та інші патенти, отримані з початку 2022 року, можна переглянути на сторінці новин на сайті УДУНТ.

Вітаємо колег з вагомим внеском до наукового багажу університетської спільноти!

 

ЗАТВЕРДЖЕНО КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ НМТ У 2022 РОЦІ

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ МОН, яким затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування проходитиме в три сесіїосновна: 18 липня – 10 серпня; додаткова: 16–20 серпня; спеціальна: 12–16 вересня.

Більше подробиць щодо тестування - на офіційному сайті МОН України.

Світла пам’ять Захиснику України! News icon

Як повідомила Нікопольська міська рада, 04 квітня 2022 року захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України від російських окупантів героїчно загинув студент першого курсу нашого факультету (група МБ901-21н) Лукаш Максим Володимирович. Прощання із загиблим героєм відбудеться в четвер, 12.05.2022 року о 13.00 год. в Храмі св. прав. Петра Калнишевського за адресою: м. Нікополь, вул. Кармелюка, 4. Адміністрація, професорсько-викладацький склад та всі студенти факультету висловлюють щирі співчуття рідним та близьким загиблого. Світла пам'ять герою!