28.01.2022 р. історичний період перетворення Національної металургійної академії України (НМетАУ) та Дніпровського національного університету залізничного транспорту (ДНУЗТ) на Український державний університет науки та технологій (УДУНТ). Усіх студентів НМетАУ офіційно переведено до УДУНТ.
Усі факультети колишнього НМетАУ підпорядковані новій структурі ННІ "Інститут промислових та бізнес технологій" УДУНТ. Наказом ректора №265 від 31.10.2024р. ННІ "Інститут промислових та бізнес технологій" перейменовано на ННІ "Дніпровський металургійний інститут".
XV Всеукраїнська конференція молодих вчених
До уваги молодих вчених, аспірантів, здобувачів освіти!
Запрошуємо вас взяти участь у XV Всеукраїнській конференції «Молоді вчені 2025 - від теорії до практики». Конференція відбудеться 20 березня 2025 р. в заочному (та/або он-лайн) форматі. Конференцію включено до відповідного Переліку міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій здобувачів вищої освіти і молодих учених у 2025 році в системі МОН України. Більш детальну інформацію щодо конференції (напрямки/секції, умови участі, бланк заявки на участь тощо) можна переглянути на сторінці конференції (перейти).
20.01.2025
Важливою подією у науковій та громадській діяльності Українського державного університету науки і технологій став Круглий стіл «Результати участі українських вчених у програмі «Горизонт Європа». Презентація успішних кейсів», який відбувся 18 грудня 2024 р. З вітальним словом до учасників виступив ректор університету Костянтин Сухий. Із зацікавленістю були зустрінуті доповіді Владислава Даншевського, Марини Бабенко, Антона Смірнова. Особливу увагу привернула доповідь Євгена Риженка «Досвід співпраці компанії Festo з українськими університетами. Посилення ролі ЗВО в контексті парадигми Industry 4.0». У цьому напрямі кафедра міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін має вагомі результати, які відображені у фундаментальній монографії «Цифровий вимір іноваційно-інформаційної економіки» за редакцією члена - кореспондента НАН України, Віктора Тарасевича, підготовленій в рамках Європейського проекту за програмою «Erasmus+Посилення ролi ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні».
У роботі Круглого столу взяли участь завідувач кафедри Віктор Тарасевич, професори Олена Завгородня і Валентина Лебедєва, доцент Ірина Цурканова.
Цікаві пропозиції були висловлені учасниками Круглого столу з Південного машинобудівного заводу щодо перспектив співробітництва підприємства з Інститутом аерокосмічних досліджень УДУНТ у проекті створення місячних поселень на Місяці, тим більше, що УДУНТ уже має у себе зразок грунту Місяця як запоруку успішності нових амбітних космічних програм за участю УДУНТ.
Захід став ...
14.01.2025
Кафедра автоматизації виробничих процесів з великим сумом і скорботою повідомляє про те, що на межі 2024-2025 років не стало Валентина Васильовича Кірсанова. Пішов з життя наш дорогий колега, вірний товариш, улюблений вчитель.
Все життя доцента Кірсанова було пов’язане з кафедрою АВП, на якій він працював з 1961 року, майже з самого її заснування. Визнаний фахівцець-педагог, чиї глибокі професійні знання, педагогічні здібності, вільне володіння французькою мовою, багатий життєвий досвід та особисті якості здобули повагу та авторитет колег та студентської спільноти, Валентин Васильович більше 60 років віддав справі підготовки фахівців з автоматизації.
Відхід Валентина Васильовича – важка втрата для рідних і для нас, його друзів. Нам завжди не вистачатиме його щирості, порядності, доброти, готовності відстоювати власні життєві принципи, прийти на допомогу, підставити плече.
Останні роки, незважаючи на важку хворобу, Валентин Васильович віддано працював над підручником з оптимальних систем управління. Для нього було принципово важливим встигнути узагальнити власні напрацювання у цій сфері, втілити своє бачення методики викладання складних для сприйняття студентами питань оптимізації. На щастя, він встиг реалізувати своє бажання і взяти до рук омріяне ним видання. Справа кафедри – зробити все, щоб донести це послання доцента Кірсанова до нинішніх студентів.
01.01.2025
К 100-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА ГІММЕЛЬФАРБА АРКАДІЯ АНАТОЛІЙОВИЧА
ГІММЕЛЬФАРБ Аркадій Анатолійович (12.11.1924-15.01.1994). Кандидат технічних наук (19б0), доцент (1962), доктор технічних наук (1970), професор (1972). Співробітник НМетАУ з 1959 р. Професор кафедри металургії чавуну НМетАУ (1990-1993). Основні напрями наукової та науково-педагогічної діяльності: процеси відновлення, шлакоутворення в доменній печі, нові процеси виплавки чавуну і сталі. Опублікував 166 наукових праць, у т. ч. 40 винаходів. Під його керівництвом захищено 12 кандидатських дисертацій. Працював у ДМетІ на кафедрі металургії чавуну завідувачем (1981-1990).
30.12.2024
К 110-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА КЛИМКОВИЧА МИКОЛИ СЕМЕНОВИЧА
Климкович Микола Семенович (12.09.1914-06.06.1996). Кандидат технічних наук (1959), старший науковий співробітник (1961), доцент (1963), заслужений працівник освіти України. Співробітник НМетАУ з 1953р. Провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії «Тугоплавкі матеріали на основі електровідновлювальної переплавки алюминійвмісної сировини»(1985-1993). Основні напрямки наукової та науково-педагогічної діяльності: підготовка науково-педагогічних кадрів, розробка нових видів вогнетривів, енергоресурсозберігаючих технологій, дослідження з наукової організації праці на металургійних підприємствах, підвищення надійності металургійних агрегатів. Опублікував понад 50 наукових праць, у т. ч. 15 авторських свідоцтв, 8 підручників, 2 монографії. Під його керівництвом захищено 3 кандидатські дисертації. Працював у ДМетІ начальником НДС, проректором з наукової роботи (1960-1985). Був депутатом Дніпропетровської міської ради, депутатом Жовтневої районної ради, членом обласної ради профспілок. Учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни. Нагороди: ор. Вітчизняної війни І ст.
30.12.2024