XV Всеукраїнська конференція молодих вчених
До уваги молодих вчених, аспірантів, здобувачів освіти!
Запрошуємо вас взяти участь у XV Всеукраїнській конференції «Молоді вчені 2025 - від теорії до практики». Конференція відбудеться 20 березня 2025 р. в заочному (та/або он-лайн) форматі. Конференцію включено до відповідного Переліку міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій здобувачів вищої освіти і молодих учених у 2025 році в системі МОН України. Більш детальну інформацію щодо конференції (напрямки/секції, умови участі, бланк заявки на участь тощо) можна переглянути на сторінці конференції (перейти).
20.01.2025
Важливою подією у науковій та громадській діяльності Українського державного університету науки і технологій став Круглий стіл «Результати участі українських вчених у програмі «Горизонт Європа». Презентація успішних кейсів», який відбувся 18 грудня 2024 р. З вітальним словом до учасників виступив ректор університету Костянтин Сухий. Із зацікавленістю були зустрінуті доповіді Владислава Даншевського, Марини Бабенко, Антона Смірнова. Особливу увагу привернула доповідь Євгена Риженка «Досвід співпраці компанії Festo з українськими університетами. Посилення ролі ЗВО в контексті парадигми Industry 4.0». У цьому напрямі кафедра міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін має вагомі результати, які відображені у фундаментальній монографії «Цифровий вимір іноваційно-інформаційної економіки» за редакцією члена - кореспондента НАН України, Віктора Тарасевича, підготовленій в рамках Європейського проекту за програмою «Erasmus+Посилення ролi ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні».
У роботі Круглого столу взяли участь завідувач кафедри Віктор Тарасевич, професори Олена Завгородня і Валентина Лебедєва, доцент Ірина Цурканова.
Цікаві пропозиції були висловлені учасниками Круглого столу з Південного машинобудівного заводу щодо перспектив співробітництва підприємства з Інститутом аерокосмічних досліджень УДУНТ у проекті створення місячних поселень на Місяці, тим більше, що УДУНТ уже має у себе зразок грунту Місяця як запоруку успішності нових амбітних космічних програм за участю УДУНТ.
Захід став ...
14.01.2025
Кафедра автоматизації виробничих процесів з великим сумом і скорботою повідомляє про те, що на межі 2024-2025 років не стало Валентина Васильовича Кірсанова. Пішов з життя наш дорогий колега, вірний товариш, улюблений вчитель.
Все життя доцента Кірсанова було пов’язане з кафедрою АВП, на якій він працював з 1961 року, майже з самого її заснування. Визнаний фахівцець-педагог, чиї глибокі професійні знання, педагогічні здібності, вільне володіння французькою мовою, багатий життєвий досвід та особисті якості здобули повагу та авторитет колег та студентської спільноти, Валентин Васильович більше 60 років віддав справі підготовки фахівців з автоматизації.
Відхід Валентина Васильовича – важка втрата для рідних і для нас, його друзів. Нам завжди не вистачатиме його щирості, порядності, доброти, готовності відстоювати власні життєві принципи, прийти на допомогу, підставити плече.
Останні роки, незважаючи на важку хворобу, Валентин Васильович віддано працював над підручником з оптимальних систем управління. Для нього було принципово важливим встигнути узагальнити власні напрацювання у цій сфері, втілити своє бачення методики викладання складних для сприйняття студентами питань оптимізації. На щастя, він встиг реалізувати своє бажання і взяти до рук омріяне ним видання. Справа кафедри – зробити все, щоб донести це послання доцента Кірсанова до нинішніх студентів.
01.01.2025
К 100-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА ГІММЕЛЬФАРБА АРКАДІЯ АНАТОЛІЙОВИЧА
ГІММЕЛЬФАРБ Аркадій Анатолійович (12.11.1924-15.01.1994). Кандидат технічних наук (19б0), доцент (1962), доктор технічних наук (1970), професор (1972). Співробітник НМетАУ з 1959 р. Професор кафедри металургії чавуну НМетАУ (1990-1993). Основні напрями наукової та науково-педагогічної діяльності: процеси відновлення, шлакоутворення в доменній печі, нові процеси виплавки чавуну і сталі. Опублікував 166 наукових праць, у т. ч. 40 винаходів. Під його керівництвом захищено 12 кандидатських дисертацій. Працював у ДМетІ на кафедрі металургії чавуну завідувачем (1981-1990).
30.12.2024
К 110-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА КЛИМКОВИЧА МИКОЛИ СЕМЕНОВИЧА
Климкович Микола Семенович (12.09.1914-06.06.1996). Кандидат технічних наук (1959), старший науковий співробітник (1961), доцент (1963), заслужений працівник освіти України. Співробітник НМетАУ з 1953р. Провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії «Тугоплавкі матеріали на основі електровідновлювальної переплавки алюминійвмісної сировини»(1985-1993). Основні напрямки наукової та науково-педагогічної діяльності: підготовка науково-педагогічних кадрів, розробка нових видів вогнетривів, енергоресурсозберігаючих технологій, дослідження з наукової організації праці на металургійних підприємствах, підвищення надійності металургійних агрегатів. Опублікував понад 50 наукових праць, у т. ч. 15 авторських свідоцтв, 8 підручників, 2 монографії. Під його керівництвом захищено 3 кандидатські дисертації. Працював у ДМетІ начальником НДС, проректором з наукової роботи (1960-1985). Був депутатом Дніпропетровської міської ради, депутатом Жовтневої районної ради, членом обласної ради профспілок. Учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни. Нагороди: ор. Вітчизняної війни І ст.
30.12.2024
СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ.
На початку грудня в Одеському національному економічному університеті (ОНЕУ) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Покританівські читання» «Актуальні проблеми розвитку економічної теорії в умовах сучасних викликів», присвячена 90-річному ювілею кафедри загальної економічної теорії та економічної політики (ЗЕТЕП) ОНЕУ. На пленарному засіданні конференції зі змістовними доповідями виступили: В.М. Геєць – академік НАН України, директор ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», А.А. Гриценко – академік НАН України, заступник директора ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», М.І. Звєряков – член-кореспондент НАН України, зав. кафедри ЗЕТЕП (ОНЕУ), В.М. Тарасевич – член-кореспондент НАН України, зав. кафедри МЕСГД УДУНТ, В.І. Суслов – кандидат економічних наук, Міністр економіки України (1997-1999 рр.), Л.Л. Жданова – доктор економічних наук, професор, професор кафедри ЗЕТЕП ОНЕУ, А.В. Грималюк - доктор економічних наук, професор, професор кафедри ЗЕТЕП ОНЕУ.
У своїй доповіді «Теоретичний образ смарт-економіки» В.М. Тарасевич обґрунтував теоретичну концепцію смарт-економіки як частини сучасної економіки, представленої множиною людино-машинних інтелектуальних систем, що самоорганізуються та саморозвиваються завдяки творчій діяльності людини.
25.12.2024
Вітаємо з відзнакою Парламенту
Під час церемонії, що відбулася 16 грудня 2024 року, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук вручив відзнаку Парламенту декану факультету електромеханіки та електрометалургії ННІ ДМетІ доктору технічних наук, професору Вадиму Селівьорстову.
19.12.2024
125 років з дня народження засновника наукової школи ливарників ДМетІ КРИВОШЕЄВА Андрія Євдокимовича
125 років з дня народження
засновника наукової школи ливарників ДМетІ
КРИВОШЕЄВА Андрія Євдокимовича
А.Є. Кривошеєв народився в сім'ї робітника в м. Ростові-на Дону. Трудову діяльність розпочав у 1913 році. Працював учнем ливарника, слюсарем, кочегаром, машиністом на морських суднах далекого плавання, слюсарем на заводах Франції, потім Рабфак, ДПІ, ДМетІ. У 1932 р. очолив лабораторію з удосконалення виробництва литих прокатних валків. У роки війни А.Є. Кривошеєв брав участь у організації виробництва литих чавунних та сталевих валків на Магнітогорському металургійному комбінаті, був керівником ливарної секції Комітету вчених допомоги фронту. З 1943 по 1976 рр. проф. Кривошеєв А.Є. завідував кафедрою ливарного виробництва. За його ініціативою в 1969 р. в ДМетІ була заснована галузева валкова лабораторія МЧМ.
За успіхи у розробці та реалізації у промисловості принципово нових рішень, що мають важливе значення, проф., д.т.н. Кривошеєв А.Є. удостоєний 1952 р. Державної премії СРСР за докорінне вдосконалення вальцеливарного виробництва, у 1982 р. - Державної премії УРСР за розробку промислової автоматичної установки та технології для масового виробництва чавунних тіл, що мелють, у 1982 р. - премії Ради Міністрів СРСР за досягнення в галузі теорії та практики вальцеливарного виробництва.
Світла пам’ять про Андрія Євдокимовича КРИВОШЕЄВА назавжди збережеться в наших серцях.
16.12.2024
К 100-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА ЛЕВЧЕНКА В.Ю.
У 2024 році виповнилося 100 років з дати народженняпрофесора, провідного вченого у металургійній галузі Василя Юхимовича Левченка.
Ще навчаючись у школі запалився мрією стати металургом та вступити на навчання у м. Дніпропетровськ. Завітна мрія стати металургом реалізується проте вже після війни.Василь Юхимович пов’язав свою долюз Дніпропетровським металургійним інститутом (ДМетІ)у далекому 1946 році, ставши студентом, вже після демобілізації. За плечима зосталися численні нагороди та страшні спогади про жорстокі бої за визволення Польщі, Румунії, Угорщини, Югославії та Австрії. Де він і зустрів звістку о закінченні війни у 21-й день свого народження. У 1951 році,закінчивши ДМетІ, став інженером-металургом.
До 1955 року займався науковою діяльністю в Інституті чорної металургії АН УРСР (з 1955 по 1957 рр. – заступник голови Українського правління НТТ чорної металургії).
Подальший життєвий шлях Василя Юхимовича нерозривно пов'язаний з Almamater, де сповна розкрився його талант як вченого, викладача, обдарованого адміністратората громадського діяча. Пройшов шлях від асистентакафедри металургії чавуну (1957-1962 рр.), старшого викладача (1962 р.), доцента (1962-1965 рр.) до професора (1977 р.) та першого проректора по учбовій роботі (1965-1997рр.).
11.12.2024
До уваги завідувачів кафедр та гарантів освітніх програм
05.12.2024р. о 13-00 у конференц-залі ННІ "ДМетІ"
відбудеться нарада щодо змін у порядку розробки, затвердження та оприлюднення робочих програм навчальних дисциплін.
Запрошуються завідувачи кафедр та гаранти освітніх програм
04.12.2024
Вибір майбутньої професії - відповідальний крок у житті кожної молодої людини. Інколи вирішальне значення в ньому має зустріч з фахівцями, які розкриваючи зміст та значення певної галузі знань і спеціальності, надають важливі настанови та викликають інтерес до неї. Однією з таких зустрічей без перебільшення можна вважати День відкритих дверей кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін в онлайн-форматі для випускників десяти шкіл Верхньодніпровського району, який відбувся 26 листопада.
Випускники виявили неабияку зацікавленість в ознайомленні з нашим університетом, металургійним інститутом, факультетом економіки і менеджменту, а також з кафедрою і однією з найбільш престижних та перспективних освітньо-професійних програм в Україні - "Міжнародна економіка". З докладним повідомленням виступив В.М. Тарасевич - завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, член - кореспондент НАН України. Він щиро подякував організаторам зустрічі і наголосив на важливості компетентностей, які надає дана програма, для особистого успіху бакалавра або магістра, підвищення конкурентоспроможності українських підприємств та економіки України в цілому на міжнародних ринках, підкреслив, актуальність для студентів набуття двох спеціальностей, щоб бути впевненими у майбутньому. У зустрічі прийняли участь викладачі кафедри А.В. Савич, В.К. Лебедєва, Д.К. Ковальчук, І.О. Цурканова.
Наприкінці заходу учні та вчителі подякували викладачам кафедри за цікаву розмову. Було домовлено про подальші зустрічі з метою більш детального ознайомлення випускників з освітньо-професійнійною програмою "Міжнародна економіка» та умовами вступу до нашого університету.
02.12.2024
Шановні колеги!
Запрошуємо прийняти участь у VІІ Міжнародній конференції «Інноваційні технології в науці та освіті. Європейський досвід», що відбудеться 23-25 грудня 2024 р. Конференція є у Переліку МОН на 2024 рік (розділ І /Міжнародні конференції/, поз. 707). Заплановано видати збірник матеріалів з присвоєнням ISBN. Заявки та матеріали направляти до оргкомітету (м. Дніпро) на адресу e-mail: ncon@ukr.net. Детальна інформація і бланки заявок на участь розміщені на сайті ІПБТ УДУНТ (переглянути). ОРГКОМІТЕТ
30.11.2024
Workshop DAAD PROJECT OER WITH UKRAINE 2024
Представники кафедри Інформаційних технологій і систем ННІ ДМетІ: професор Гнатушенко Вік.В., доценти Островська К.Ю. та Селівьорстова Т.В. приймають участь у Workshop DAAD PROJECT OER WITH UKRAINE 2024. Taking place in Hannover on 23.11 - 28.11.2024
26.11.2024
Вакансії для студентів та випускників
ТОВ "Дніпрометиз ТАС" пропонує доєднатися до команди відданих і професійних людей, яких об’єднує корпоративна культура і цінності компанії: увага до клієнтів, ефективність і оперативність, повага до людей, командна робота, безпека. Основна вимога — бажання розвиватися і вдосконалюватися. З детальною інформацією щодо наявних вакансій та умов праці можна ознайомитися на сайті ТОВ "Дніпрометиз ТАС".
21.11.2024
ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ І ВИКЛАДАЧАМИ ДНІПРОВСЬКОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
4 листопада кафедра міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін Українського державного університету науки і технологій зробила черговий крок у розвитку партнерських відносин з провідними освітніми закладами. Відбулася змістовна зустріч зі студентами і викладачами Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки – відомого закладу фахової передвищої освіти, заснованого ще в 1962 році.
Від кафедри на зустрічі були присутні завідувач, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Тарасевич Віктор Миколайович та кандидат політичних наук, доцент Цурканова Ірина Олександрівна. У рамках майбутньої співпраці було обговорено ключові напрями інтеграції освітніх програм, спільні наукові проєкти та можливості для студентів обох закладів щодо можливостей навчання у сфері економіки та інформаційних технологій, а також отримання сучасних та затребуваних навичок і компетентностей.
Колектив кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін вдячний Дишуку Леоніду Григоровичу - голові циклової комісії телекомунікацій, викладачу вищої категорії коледжу радіоелектроніки за можливість провести цю насичену та змістовну зустріч в онлайн форматі!
13.11.2024
Зустріч професора кафедри О.О. Завгородньої із школярами випускних класів
У п’ятницю 8 листопада 2024 р. у межах профорієнтаційної компанії відбулася зустріч професора кафедри О.О. Завгородньої із школярами випускних класів Дніпровського ліцею № 97. Під час зустрічі школярі мали нагоду більш докладно дізнатися про УДУНТ, історію його створення та конкурентні переваги, склад інститутів, факультети та бакалаврські освітні програми ННІ ДМЕТІ. Наприкінці школярі висловилися свої плани та очікування щодо професій та спеціальностей, з якими вони пов’язують своє майбутнє. Також були обговорені напрями і форми подальшої співпраці.
13.11.2024
90 років !!!
Вельмишановного Володимира Андрійовича Кривошеєва колектив кафедри ливарного виробництва сердечно вітає зі славетним ювілеєм – 90-річчям від дня народження.
Ми знаємо Вас як відомого вченого металурга-ливарника чий внесок у розвиток теорії та практики ливарного виробництва важко переоцінити. Основні наукові дослідження проведені Вами в виробництві прокатних валків, спеціальних видах литва, теорії модифікування і отримання кулястої форми графіту у чавуні, в розробці технології модифікування виливків УДП комплексами.
Важко переоцінити Ваш вклад у розвиток художнього і ювелірного литва на кафедрі ливарного виробництва. Завдяки Вашим зусиллям і наполегливості в реалізації поставленої мети побудована лабораторія, власними силами виготовлено обладнання – вулканізатор, інжектор, вакууматор, робочі місця для карбування художніх та ювелірних виливків. Під Вашим керівництвом студенти захищали гарні дипломні роботи, Ви залучали до роботи навчальних майстрів з ювелірного литва, к співпраці скульпторів.
Ваша енергія, працездатність, вміння та організаторські здібності – приклад для молодого покоління викладачів та студентів.
Бажаємо у цьому поважному віці залишатися доброю, життєрадісною, щирою, щасливою людиною. Бажаємо завжди бути у гуморі. Бажаємо відчувати себе на «відмінно». Бажаємо відкривати серце та двері домівки бажаним гостям та чудовим звісткам.
За дорученням колективу кафедри ливарного виробництва з повагою:
ХРИЧИКОВ В.Є.
11.11.2024
День відкритих дверей факультету економіки і менеджменту.
8 листопада 2024 р. відбувся день відкритих дверей факультету в он-лайн форматі. Перед присутніми учнями середніх шкіл та студентами коледжів виступили декан факультету доц. О.В. Божанова та завідувачі кафедр. Завідувач кафедри МЕСГД чл.-кор. НАН України В.М. Тарасевич розповів присутнім про конкурентні переваги бакалаврських та магістерських ОП "Міжнародна економіка" спеціальності 051 - "Економіка" і запросив абітурієнтів до навчання за цими програмами.
09.11.2024
ВАЖЛИВА ПОДІЯ В НАУКОВОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ.
Нещодавно в Національному інституті стратегічних досліджень (м. Київ), який є базовою науково-дослідною установою науково-аналітичного супроводження діяльності Президента України та Ради національної безпеки і оборони України, консультативно-дорадчим органом при Президентові України, відбулася Міжнародна наукова конференція «Другі Гальчинські читання». Мета конференції – розвиток науково-методологічного забезпечення державних стратегій та політик в умовах глобальних постіндустріальних трансформацій.
08.11.2024