UST logo IPBT logo Part logo
Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

VIІ Міжнародна конференція News icon

Шановні колеги!   

Запрошуємо прийняти участь у VІІ Міжнародній конференції «Інноваційні технології в науці та освіті. Європейський досвід», що відбудеться 23-25 грудня 2024 р. Конференція є у Переліку МОН на 2024 рік (розділ І /Міжнародні конференції/, поз. 707). Заплановано видати збірник матеріалів з присвоєнням ISBN. Заявки та матеріали направляти до оргкомітету (м. Дніпро) на адресу e-mail: ncon@ukr.net. Детальна інформація і бланки заявок на участь розміщені на сайті ІПБТ УДУНТ (переглянути).                                        ОРГКОМІТЕТ

22.10.2024

НАБІР СЛУХАЧІВ НА ДИСТАНЦІЙНІ ПІДГОТОВЧІ КУРСИ

Університет проводить набір слухачів на дистанційні (on-line) підготовчі курси (на платформі Zoom)  для абітурієнтів 2025 року вступу

Математика, фізика та українська мова

Підготовка до ЗНО/НМТ + додаткові бали при вступі на всі технічні спеціальності

Термін занять –  7 місяців.

Довідки: 063-370-42-94

 

15.10.2024

Привітання News icon

Колектив кафедри Теоретичних основ металургійних процесів щиро вітає доцента кафедри

 Гришина Олександра Михайловича з присудженням  наукового ступеня доктора наук за спеціальністю 136- Металургія!

15.10.2024

К 100-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА Е.М. ГОЛЬДФАРБА News icon

         У 2024 році виповнюється 100 років з дати народження відомого теплотехніка, талановитого вченого та одного із засновників наукової школи металургійної теплофізики та теорії печей ДМетІ Еміля  Михайловича Гольдфарба.

         Еміль Михайлович народився в м. Новомосковську Дніпропетровської області у родині службовців. Батько помер дуже рано – в 1924 році, тому виховувала його мати, Етель Веніамінівна. Після відмінного закінчення школи в 1940 році юнак з першої спроби вступив до 1 курсу Харківського авіаційного інституту, де були закладені перші ази, що сприяли подальшому науковому росту майбутнього вченого.

Проте навчання довелося перервати у зв’язку із наступом фашистських загарбників та окупацією Дніпропетровщини під час другої світової війни. В осені   1941 року родина Гольдфарбів евакуюється: сам Еміль – на Урал у м. Свердловськ (нині Єкатеринбург), а його мати – у м. Маргілан (Узбецька ССР). У Свердловську Еміль Михайлович йде на військовий завод, де працює з 1941 по 1944 рік наладчиком револьверних станків. В 1944 році Еміль вступає на 2 курс Уральського індустріального інституту.

Після закінчення війни, родина Гольдфарбів повернулася в Новомосковськ, а Е.М. Гольдфарб поступив на роботу в Дніпропетровський металургійний інститут, де незабаром захистив кандидатську, а потім і докторську дисертацію та отримав звання професора.

Внесок Еміля Михайловича Гольдфарба в розвиток Дніпропетровської школи металургійної теплотехніки важко переоцінити. Розроблений ним груповий метод об'єднаного рішення крайових завдань у теорії теплопровідності став класичним та увійшов до низки підручників з тепло- і масообміну, довідників і іншої наукової літератури. Запропонований професором Гольдфарбом метод миттєвого регулярного режиму дозволив вирішити цілий клас завдань, відомих під назвою проблеми Стефана.

Монографія Е.М. Гольдфарба з металургійної теплофізики – «Теплофізика металургійних процесів» (1967), стала згодом основою для створення нової навчальної дисципліни «Теплофізика металургійних процесів» та дала поштовх відкриттю нової спеціальності на кафедрі печей – «Теплофізика».

Одним з перших, ...

08.10.2024

International Metallurgical Staff Week

  В межах проекту International Metallurgical Erasmus+ Staff Week, яке відбулося з 23 по 27 вересня 2024 року у TU Bergakademie Freiberg (Germany), науково-педагогічні працівники ННІ ІПБТ кафедр: Металургії чавуна і сталі; Обробки металів тиском ім. О.П. Чекмарьова; Теоретичних основ металургійних процесів; Ливарного виробництва; Електрометалургії ім. акад. М.І. Гасика; Економічної інформатики; Матеріалознавства та обробки металів; Екології, теплотехніки та охорони праці;  Покриття, композиційних матеріалів і захисту металів; Перекладу та іноземних мов взяли активну участь у заходах: Erasmus+ National Agency Higher Education / German Academic Exchange Service (DAAD); Erasmus+Partner Day: Presentation of the Participating Universities. Ознайомилися з навчальними програмами та структурою навчання студентів та відвідали лекції, семінари ...

08.10.2024

ДО 125-РІЧЧЯ ЕММАНУЇЛА СОЛОМОНОВИЧА ГЛІКМАНА News icon

Еммануїл Соломонович Глікман (08.10.1899 – 24.05.1973). Народився 8 жовтня 1899 року в сім'ї лікарів, встиг закінчити гімназію і вступити до Гірничого інституту в Катеринославі до революційних подій 1917 року.

В 1935 році був відкритий перший у Дніпропетровську та Придніпровському регіоні інженерно-економічний факультет у складі Дніпропетровського металургійного інституту (ДМетІ). На інженерно-економічному факультеті (ІЕФ) було утворено три самостійні кафедри: політичної економії (ПЕ) та дві випускаючі – організації та планування виробництва (ОПП) та економіки промисловості (ЕП). Е.С. Глікман працював у Дніпропетровському металургійному інституті (ДМетІ) з 1931 по 1937 рік: до 1935 р. – доцентом, а з 1935 р. – завідувачем кафедри організації та планування виробництва (з 2022 р. кафедра управління та адміністрування).

Як перший завідувач кафедри ОПП Е.С. Глікман зробив великий внесок у її становлення, створення методичного забезпечення, в організацію та вдосконалення навчального процесу, підбір та розвиток колективу кафедри.

Після війни в ДМетІ Е.С. Глікман очолював кафедру ОПП. В 1947 році опублікував унікальний підручник з організації та планування виробництва СРСР – перший у металургії, який відразу переклали в Польщі та Чехословаччині.

Е.С. Глікман належав до патріархів кафедри організації й планування виробництва Дніпропетровського металургійного інституту, був яскравим представником унікальної науково-педагогічної школи ДМетІ з організації, планування та ефективності металургійного виробництва

Його світлий образ назавжди залишиться в пам'яті співробітників факультету економіки та менеджменту і кафедри управління та адміністрування (колишньої кафедри організації та планування виробництва).

07.10.2024

Шановні аспіранти першого курсу!

Запрошуємо Вас на загальні збори аспірантів першого року навчання, які відбудуться
30 вересня о 13-00
за адресою: вул. Лазаряна, 2, ННІ ДІІТ, ауд. 314

Приєднатися до зустрічі можна дистанційно за посиланням:
Zoom https://ust-edu-ua.zoom.us/j/82451809239?pwd=8lOCYG3RrI0gLAy7FgiCjGISKoSSEO.1

Ідентифікатор конференції: 824 5180 9239
Код доступу: 812576

25.09.2024

До уваги зарахованих в аспірантуру за кошти державного замовлення у 2024 році!

До відділу аспірантури та докторантури (пр.Науки, 4) до 27.09.2024 року надати номер картки для ВИПЛАТ одного з банків: ПриватБанк, Укргазбанк або SenseBank.

З 25 вересня 2024 року по 01 жовтня 2024 року укласти у відділі аспірантури та докторантури (пр.Науки, 4) ДОГОВІР про надання освітніх послуг

25.09.2024

Поєднання науки й освіти задля майбутнього відновлення України та розвитку металургії News icon

Завідувач кафедри інтелектуальної власності та управління проєктами, д.т.н., проф.,

академік Академії наук вищої школи України Петренко Віталій Олександрович

та к.т.н, доц. Селегей Андрій Миколайович, Гарант ОПП кафедри «Комплаєнс металургійного виробництва» 

увійшли до колективу науковців-винахідників та отримали патент на винахід UA 128560 C2, що  належить до чорної металургії - "Спосіб завантаження шихтових матеріалів в доменну піч"

01.09.2024

Шановні вступники до аспірантури!

У зв'язку з складними умовами проведення вступних іспитів під час постійної загрози повітряної тривоги та вимкнення світла

змінився графік прийому вступних іспитів.

Для вступників ДІІТу та ІПБТ іспит проводиться за адресою вул. Лазаряна, 2. 

Збір вступників у холі навчального корпусу. Вхід з просп. Науки (Гагаріна)

Списки груп:

Група 1а; Група 1б; Група 2а; Група 2б; Група 3а; Група 3б; Група 4а; Група 4б

 

31.08.2024

Нове досягнення на освітянській ниві - підручник "Історія економічних вчень" (3-тє видання). News icon

 Підручник підготовлений колективами викладачів кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін ННІ «Інститут промислових та бізнес технологій» Українського державного університету науки і технологій, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Університету митної справи та фінансів, а також науковцями ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України». 
 Підручник відкриває серію освітянсько-академічних видань «АКАДЕМІЯ І ОСВІТА».

26.08.2024

0   1   2   3   4   5   6   7   8   9