Важливою подією у науковій та громадській діяльності Українського державного університету науки і технологій став Круглий стіл «Результати участі українських вчених у програмі «Горизонт Європа». Презентація успішних кейсів», який відбувся 18 грудня 2024 р. З вітальним словом до учасників виступив ректор університету Костянтин Сухий. Із зацікавленістю були зустрінуті доповіді Владислава Даншевського, Марини Бабенко, Антона Смірнова. Особливу увагу привернула доповідь Євгена Риженка «Досвід співпраці компанії Festo з українськими університетами. Посилення ролі ЗВО в контексті парадигми Industry 4.0». У цьому напрямі кафедра міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін має вагомі результати, які відображені у фундаментальній монографії «Цифровий вимір іноваційно-інформаційної економіки» за редакцією члена - кореспондента НАН України, Віктора Тарасевича, підготовленій в рамках Європейського проекту за програмою «Erasmus+Посилення ролi ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні».
У роботі Круглого столу взяли участь завідувач кафедри Віктор Тарасевич, професори Олена Завгородня і Валентина Лебедєва, доцент Ірина Цурканова.
Цікаві пропозиції були висловлені учасниками Круглого столу з Південного машинобудівного заводу щодо перспектив співробітництва підприємства з Інститутом аерокосмічних досліджень УДУНТ у проекті створення місячних поселень на Місяці, тим більше, що УДУНТ уже має у себе зразок грунту Місяця як запоруку успішності нових амбітних космічних програм за участю УДУНТ.
Захід став ефективною платформою для обміну досвідом, пошуку нових ідей і партнерів для реалізації інноваційних проєктів. ...
25.12.2024.
СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ
На початку грудня в Одеському національному економічному університеті (ОНЕУ) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Покританівські читання» «Актуальні проблеми розвитку економічної теорії в умовах сучасних викликів», присвячена 90-річному ювілею кафедри загальної економічної теорії та економічної політики (ЗЕТЕП) ОНЕУ. На пленарному засіданні конференції зі змістовними доповідями виступили: В.М. Геєць – академік НАН України, директор ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», А.А. Гриценко – академік НАН України, заступник директора ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», М.І. Звєряков – член-кореспондент НАН України, зав. кафедри ЗЕТЕП (ОНЕУ), В.М. Тарасевич – член-кореспондент НАН України, зав. кафедри МЕСГД УДУНТ, В.І. Суслов – кандидат економічних наук, Міністр економіки України (1997-1999 рр.), Л.Л. Жданова – доктор економічних наук, професор, професор кафедри ЗЕТЕП ОНЕУ, А.В. Грималюк - доктор економічних наук, професор, професор кафедри ЗЕТЕП ОНЕУ.
У своїй доповіді «Теоретичний образ смарт-економіки» В.М. Тарасевич обґрунтував теоретичну концепцію смарт-економіки як частини сучасної економіки, представленої множиною людино-машинних інтелектуальних систем, що самоорганізуються та саморозвиваються завдяки творчій діяльності людини.
25.12.2024.
Перспективи професійного майбутнього студентів коледжу.
Зустріч доцента Леонідова І.Л. зі студентами Дніпровського технолого-економічного коледжу та розповідь про спеціальності, за якими навчаються студенти в Українському державному університеті науки і технологій, підживило інтерес відвідати університетський "День відкритих дверей".
При формуванні професійного майбутнього студентів коледжу перспективними можуть бути конкурентні переваги спеціальності 051 - Економіка, освітньої програми "Міжнародна економіка". Із цим погодилася Олена Юріївна Олексіїнко - заступник директора Дніпровського технолого- економічного коледжу. Колектив кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін щиро дякує Олені Юріївні за теплу зустріч та чекає випускників коледжу до навчання за освітньою програмою "Міжнародна економіка".
25.12.2024.
Нещодавно зав. кафедри МЕСГД, член-кореспондент НАН України В. Тарасевич відвідав ЗСО №50.
На зустрічі з директоркою Арсеньєвою І. Ф. та учнями обговорювалися напрямки і конкретні форми співпраці та залучення учнів до освітньо-наукового та культурного простору нашого університету, факультету і кафедри.
25.12.2024.
Діалоги про майбутню спеціальність.
23 грудня 2024 р. доцент кафедри МЕСГД Леонідов І.Л. зустрівся з учнями 11-є випускного класу ліцею №137 в режимі відео-конференції та роз'яснив особливості спеціальностей, за якими навчаються студенти в Українському державному університеті науки і технологій. В діалозі було акцентовано на перевагах спеціальності 051 – Економіка за освітньої програми "Міжнародна економіка".
Інформування школярів випускного класу ліцею №137 стало доступним і зручним, завдячуючи Інні Василівні Луговицькій – директорці ліцею №137, Оксані Іванівні Нежуріній - класному керівнику 11-є та Тетяні Миколіївні Шакович - відповідальній за профорієнтаційну роботу в ліцеї №137.
25.12.2024.
Майбутню спеціальність обираємо свідомо.
12 листопада 2024 р. доцент кафедри МЕСГД Леонідов І.Л. зустрівся з учнями випускного класу школи №5 та інформував їх про спеціальності, за якими навчаються студенти в Українському державному університеті науки і технологій. Було акцентовано на перевагах спеціальності 051 – Економіка за освітньої програми "Міжнародна економіка".
Інформування школярів випускного класу школи № 5 стало доступним і зручним, завдячуючи Світлані Іванівні Папуші - заступнику директора із навчально-виховної роботи.
12.12.2024.
15 листопада в Українському державному університеті науки і технологій відбувся «День відкритих дверей», який презентував майбутнім абітурієнтам унікальні можливості для навчання та
розвитку. Захід зібрав старшокласників, їхніх батьків та всіх зацікавлених у здобутті якісної освіти.
02.12.2024.
Вибір майбутньої професії - відповідальний крок у житті кожної молодої людини. Інколи вирішальне значення в ньому має зустріч з фахівцями, які розкриваючи зміст та значення певної галузі знань і спеціальності, надають важливі настанови та викликають інтерес до неї. Однією з таких зустрічей без перебільшення можна вважати День відкритих дверей кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін в онлайн-форматі для випускників десяти шкіл Верхньодніпровського району, який відбувся 26 листопада.
Випускники виявили неабияку зацікавленість в ознайомленні з нашим університетом, металургійним інститутом, факультетом економіки і менеджменту, а також з кафедрою і однією з найбільш престижних та перспективних освітньо-професійних програм в Україні - "Міжнародна економіка". З докладним повідомленням виступив В.М. Тарасевич - завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, член - кореспондент НАН України. Він щиро подякував організаторам зустрічі і наголосив на важливості компетентностей, які надає дана програма, для особистого успіху бакалавра або магістра, підвищення конкурентоспроможності українських підприємств та економіки України в цілому на міжнародних ринках, підкреслив, актуальність для студентів набуття двох спеціальностей, щоб бути впевненими у майбутньому. У зустрічі прийняли участь викладачі кафедри А.В. Савич, В.К. Лебедєва, Д.К. Ковальчук, І.О. Цурканова.
Наприкінці заходу учні та вчителі подякували викладачам кафедри за цікаву розмову. Було домовлено про подальші зустрічі з метою більш детального ознайомлення випускників з освітньо-професійнійною програмою "Міжнародна економіка» та умовами вступу до нашого університету.
02.12.2024
ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ І ВИКЛАДАЧАМИ ДНІПРОВСЬКОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
4 листопада кафедра міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін Українського державного університету науки і технологій зробила черговий крок у розвитку партнерських відносин з провідними освітніми закладами. Відбулася змістовна зустріч зі студентами і викладачами Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки – відомого закладу фахової передвищої освіти, заснованого ще в 1962 році.
Від кафедри на зустрічі були присутні завідувач, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Тарасевич Віктор Миколайович та кандидат політичних наук, доцент Цурканова Ірина Олександрівна. У рамках майбутньої співпраці було обговорено ключові напрями інтеграції освітніх програм, спільні наукові проєкти та можливості для студентів обох закладів щодо можливостей навчання у сфері економіки та інформаційних технологій, а також отримання сучасних та затребуваних навичок і компетентностей.
Колектив кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін вдячний Дишуку Леоніду Григоровичу - голові циклової комісії телекомунікацій, викладачу вищої категорії коледжу радіоелектроніки за можливість провести цю насичену та змістовну зустріч в онлайн форматі!
13.11.2024
Зустріч професора кафедри О.О. Завгородньої із школярами випускних класів
У п’ятницю 8 листопада 2024 р. у межах профорієнтаційної компанії відбулася зустріч професора кафедри О.О. Завгородньої із школярами випускних класів Дніпровського ліцею № 97. Під час зустрічі школярі мали нагоду більш докладно дізнатися про УДУНТ, історію його створення та конкурентні переваги, склад інститутів, факультети та бакалаврські освітні програми ННІ ДМЕТІ. Наприкінці школярі висловилися свої плани та очікування щодо професій та спеціальностей, з якими вони пов’язують своє майбутнє. Також були обговорені напрями і форми подальшої співпраці.
13.11.2024
День відкритих дверей факультету економіки і менеджменту.
8 листопада 2024 р. відбувся день відкритих дверей факультету в он-лайн форматі. Перед присутніми учнями середніх шкіл та студентами коледжів виступили декан факультету доц. О.В. Божанова та завідувачі кафедр. Завідувач кафедри МЕСГД чл.-кор. НАН України В.М. Тарасевич розповів присутнім про конкурентні переваги бакалаврських та магістерських ОП "Міжнародна економіка" спеціальності 051 - "Економіка" і запросив абітурієнтів до навчання за цими програмами.
09.11.2024
ВАЖЛИВА ПОДІЯ В НАУКОВОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ.
Нещодавно в Національному інституті стратегічних досліджень (м. Київ), який є базовою науково-дослідною установою науково-аналітичного супроводження діяльності Президента України та Ради національної безпеки і оборони України, консультативно-дорадчим органом при Президентові України, відбулася Міжнародна наукова конференція «Другі Гальчинські читання». Мета конференції – розвиток науково-методологічного забезпечення державних стратегій та політик в умовах глобальних постіндустріальних трансформацій.
08.11.2024
І ще на крок ближче до мети. Підведення підсумків переддипломної практики магістрантів кафедри.
30 вересня 2024 р. відбувся захист звітів з переддипломної практики магістрантів кафедри, підведено та проаналізовано її підсумки. Усі студенти вчасно впоралися із завданнями, зібрали достатні матеріали для виконання кваліфікаційних робіт та отримали схвальні відзиви від керівників за результатами практики. Передостанній крок на шляху до отримання освітнього ступеня “Магістр з економіки” за освітньою програмою “Міжнародна економіка” успішно пройдений.
31.10.2024.
У фокусі уваги - підвищення професійної майстерності викладачів кафедри.
Професори кафедри В.В. Білоцерківець та О.О. Завгородня прийняли дистанційну участь у міжнародній програмі підвищення кваліфікації викладачів та науковців (вебінарі) на тему: «Іnternational experience of using artificial intelligence in the educational processes/ Міжнародний досвід використання штучного інтелекту в освітньому процесі», що проводився 02.07.2024 - 11.07.2024 за ініціативою IESF Міжнародної фундації науковців та освітян на базі Науково-дослідного інституту Люблінського науково-технологічного парку (м. Люблін, Республіка Польща). Проблемне поле вебінару охоплювало:
ознайомлення із змістом, значенням, потенціалом та напрямами використання технологій штучного інтелекту (ТШІ) в освітньому процесі, прогнозами щодо впливу та наслідків використання ТШІ та нейронауки для освіти майбутнього;
розширення знань щодо спеціалізованого програмного забезпечення та он-лайн платформ, що може бути використані в освітній діяльності в умовах дистанційного та змішаного навчання, формування інтерактивних навичок роботи із ТШІ.
31.10.2024.
ЗУСТРІЧ З ВИПУСКНИКАМИ ЛІЦЕЮ № 5.
Викладачі кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін зустрілися в он-лайн форматі з учнями 11 класу ліцею № 5 міста Верхньодніпровськ.
30.10.2024
Завідувач кафедри міжнародної економіки та соціально-гуманітарних дисциплін Тарасевич Віктор Миколайович зустрівся з першокурсниками та привітав їх з початком нового навчального року.
12.09.2024.
2 вересня 2024 року відбулися збори магістрів з завідувачем кафедри міжнародної економіки та соціально-гуманітарних дисциплін Тарасевичем Віктором Миколайовичем, який привітав майбутніх випускників з початком практики та побажав успішного застосування знань й розвинути свої професійні навички.
12.09.2024.
Нове досягнення на освітянській ниві - підручник "Історія економічних вчень" (3-тє видання).
Підручник підготовлений колективами викладачів кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін ННІ «Інститут промислових та бізнес технологій» Українського державного університету науки і технологій, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Університету митної справи та фінансів, а також науковцями ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України».
Підручник відкриває серію освітянсько-академічних видань «АКАДЕМІЯ І ОСВІТА».
26.08.2024
26 червня 2024 року успішно відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів, які навчалися за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка» зі спеціальності 051-Економіка. Вітаємо наших випускників та очікуємо їх у магістратурі!
10.07.2024.