Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Вітаємо бакалаврів освітньої програми “Міжнародна економіка” з успішним захистом випускних кваліфікаційних робіт! News icon

26 червня 2024 року успішно відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів, які навчалися за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка» зі спеціальності 051-Економіка. Вітаємо наших випускників та очікуємо їх у магістратурі!

10.07.2024.

СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ З НАГОДИ 125-РІЧЧЯ УДУНТ News icon

13 червня 2024 року в Палаці культури Українського державного університету науки і технологій відбувся святковий концерт з нагоди 125-річчя становлення та успіху університету.

Захід зібрав численних гостей, зокрема: представників влади, викладачів, студентів та випускників. Кафедра міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін також взяла активну участь у цьому святі.

В.о. ректора Українського державного університету науки і технологій Костянтин Сухий нагородив директорів навчально-наукових інститутів почесними відзнаками «Лідер освіти і науки Дніпра» та відзначив, що: «Це не лише ювілей одного університету, а й ювілей вищої освіти Дніпра».

01.07.2024.

ОСВІТНІЙ ФЕСТИВАЛЬ або ЯРМАРОК ПРОФЕСІЙ

11 травня 2024 року представники кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін взяли участь у масштабному освітньому фестивалі Dnipro Education City 2024, який відбувся у парку ім.Т.Шевченко.

Цей захід став чудовою нагодою для презентації освітньої програми «Міжнародна економіка» майбутнім студентам.

Під час «Ярмарку професій» доценти кафедри МЕСГД Цурканова Ірина Олександрівна та Бескаравайний Станіслав Сергійович активно залучали усіх охочих сфокусуватися на міжнародних аспектах економічної діяльності.

03.06.2024.

ВИСТУП НА МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ News icon

 21-23 травня 2024 року на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Міжнародний форум EFBM 3.0 «Економіка. Фінанси. Бізнес. Управління. Від відновлення до зростання», на дослідницькій секції якого виступив В.М. Тарасевич. Тема доповіді: "Знаннєво-інформаційно-цифрова революція та смарт-економіка". 

31.05.2024.

Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Економіка в умовах цифрової трансформації: перспективи розвитку у ХХІ столітті». News icon

 Завідувач кафедри МЕСГД, д.е.н., проф., чл.-кор. НАН України Тарасевич В.М. виступив на Міжнародній науково-практичній конференції «Економіка в умовах цифрової трансформації: перспективи розвитку у ХХІ столітті».

 Захід відбувся на базі Державного торговельно-економічного університету 16 травня 2024 року.

24.05.2024.

Наш колега у редакційній колегії журналу Економіка України. News icon

 Завідувач кафедри МЕСГД, д.е.н., проф., чл.-кор. НАН України Тарасевич В.М. увійшов до складу оновленої редколегії журналу Економіка України.

24.05.2024.

Щиро вітаємо Тарасевича В. М. з отриманням Диплому члена-кореспондента НАН України ! News icon

Диплом вручив Президент НАН України академік НАН України ЗАГОРОДНІЙ Анатолій Глібович.

17.05.2024.

Вітаємо Тарасевича В.М. з обранням членом-кореспондентом Національної академії наук України. News icon

 25.04.2024 року на Загальних зборах Національної академії наук України Тарасевича В.М. обрано членом-кореспондентом НАН України по Відділенню економіки за спеціальністю "Смарт-економіка".

26.04.2024.

СТАТТЯ У ФАХОВОМУ ЗБІРНИКУ News icon

Доцент кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін Цурканова Ірина Олександрівна спільно з доцентом кафедри філософії та українознавства Радкевич Тетяною Олексіївною написали спільну статтю на тему: «Політична культура і культура політики: порівняльний аналіз сучасного стану суспільства в Україні», яка була опублікована у фаховому збірнику категорії Б «Регіональні студії».
Дослідження спрямоване на розуміння та висвітлення важливих аспектів політичного ландшафту під час воєнного конфлікту та його впливу на сучасну політичну реальність в Україні.

03.04.2024.

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ

Доцент кафедри міжнародної економіки та соціально-гуманітарних дисциплін Цурканова Ірина Олександрівна 14-19 лютого 2024 року взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції: «Лідерство і обдарованість: сучасний науковий дискурс і освітня практика».

Цурканова І.О. презентувала свою актуальну роботу на тему: «Роль жінок у політичному лідерстві: виклики, досягнення, міфи та стереотипи», в якій досліджувала різні аспекти участі жінок у політичному житті.

 

 

 

03.04.2024.

ВРУЧЕННЯ АТЕСТАТА ДОЦЕНТА News icon

28 лютого 2024 року на засіданні вченої ради Українського державного університету науки і технологій в.о. ректора Сухий Костянтин Михайлович урочисто вручив Цуркановій Ірині Олександрівні атестат щодо присвоєння їй вченого звання доцента кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін.

Колектив кафедри МЕСГД бажає не переставати ставити перед собою великі життєві цілі. Нехай Ваші ідеї втілюються в життя, а професійна діяльність приносить задоволення, благополуччя, дає можливості й гарантує гідну винагороду!

01.03.2024.

Нова монографія News icon

Вийшла з друку монографія професора Тарасевича В.М. "Стародавній світ: долі універсумних утворень. Монографія. Дніпро: ПБП «Економіка», 2024. 760 с."

 

Об’єктом монографічного дослідження є Стародавній Світ та його універсумні утворення, основним предметом - їх еволюція та тринітарність, а ядром методології - спеціальний варіант інтегративного методу, що синтезує елементи універсумного, діяльнісного, інституційного та еволюційного підходів. Подано універсумний вимір суспільної еволюції, визначено її циклічно-поступальний характер, закономірності, типи та етапи. Охарактеризовано Серединний тип суспільної еволюції, який разом із Східним і Західним типами утворює універсумну тринітарність і пронизує всю Велику історію людства. Увага акцентована на особливій циклічності перших східних цивілізацій, а також етнічному, соціально-економічному, політичному та духовному вимірі Давньогрецької та Давньоримської субцивілізацій Античної цивілізації.

Для вчених, викладачів, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться широкою проблематикою фундаментальної економічної науки.

01.03.2024.

П’ятий ювілейний випуск. Вітаємо магістрів освітньої програми “Міжнародна економіка” з успішним захистом випускних кваліфікаційних робіт! News icon

26 січня 2024 року відбувся  захист випускних кваліфікаційних робіт магістрів, які  навчалися за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка» зі спеціальності 051-Економіка.  За результатами захисту екзаменаційна комісія під головуванням директора ПП «Дніпро-Інтерсталь» Самойленка Є.Г.  відзначила, що усі представлені випускні  роботи виконані на належному фаховому рівні  й високо (лише на «добре»  та «відмінно»)  оцінила їх  результати. 

08.02.2024.

Угода із Дніпропетровською торгово-промисловою палатою. News icon

За ініціативою кафедри МЕСГД підписана Угода про співробітництво № 40 / 2023 від 21.12.2023 р. між Українським державним університетом науки і технологій та Дніпропетровською торгово-промисловою палатою в особі Жмуренка Віталія Григоровича.

01.02.2024.

Новини наукового життя

Доцент Борисова Т.В. взяла участь у п'ятій Міжнародній науково-практичній конференції «MODERN RESEARCH

IN SCIENCE AND EDUCATION» яка відбулася 11-13.01.2024 року у м. Чикаго, США

01.02.2024.

Подяка. News icon

Завідувач кафедри Тарасевич Віктор Миколайович отримав подяку від студентської ради ФЕМ за плідну працю та керівництво кафедрою, постійну опіку, підтримку студентів, турботу та створення умов в яких студенти отримують можливість здобувати якісні знання.

 

 

 

 

 

31.01.2024.

Розширюємо коло стейкхолдерів. News icon

За ініціативою кафедри МЕСГД заключено договори про співробітництво УДУНТ з наступними організаціями:

- Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України";

- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана;

- "Туран-Астана" університет (Казахстан);

- Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІНІЛ";

- Приватне підприємство "Дніпро-Інтерсталь";

- Приватне багатопрофільне підприємство "Економіка".

03.01.2024.

ВІТАЄМО ІЗ ПРИСВОЄННЯМ ВЧЕНОГО ЗВАННЯ!

Відповідно до Наказу Міністерства освіти та науки України від 20.12.2023 №1543 «Про затвердження рішень атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України про присвоєння вченого звання доцента» Цуркановій Ірині Олександрівні присвоєно вчене звання доцента кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін.
Колектив кафедри щиро вітає Ірину Олександрівну, адже це звання є свідченням високого рівня наукового розвитку. Бажаємо нових досягнень, невичерпного ентузіазму та подальших успіхів у її професійній діяльності!
Нехай кожен новий науковий крок буде ще однією сходинкою до досягнення великих висот у світі науки! Щиро вітаємо і бажаємо подальших перемог!

31.12.2023.

Доцент кафедри Цурканова І.О. прийняла участь у підготовці колективної монографії, що була видана за кордоном

Наприкінці грудня 2023 року доцент кафедри МЕСГД к.політ.н  Цурканова Ірина Олександрівна представила свої нові наукові досягнення у  вигляді публікацій у колективній монографії в Празі: International collective  monograph «Innovations in the education of the future: integration of humanities,  technical and natural sciences».  

Тема дослідження: «Сучасний стан розвитку науки в Україні:  проблеми та перспективи (політико-економічний аспект)» була спрямована на визначення проблемних аспектів, які виникають у сфері науки, зокрема, під впливом політико-економічних факторів. Особлива увага була  приділена пошуку ефективних рішень для подолання існуючих труднощів  та вдосконалення системи вищої освіти. 

Дослідження також акцентує увагу на інноваційному розвитку в  освіті, враховуючи можливості інтеграції знань з різних галузей, таких як  гуманітарні, технічні та інші. В роботі пропонуються конкретні підходи та  рекомендації для подальшого розвитку наукового простору України в  умовах сучасних викликів та змін. Це є свідченням про високий науковий  рівень та активну участь доцента Цурканової Ірини Олександрівни в  розвитку світового наукового співтовариства. 

Кафедра МЕСГД вітає Ірину Олександрівну та бажає подальших  досягнень в науковій справі та невичерпного натхнення для майбутніх  наукових відкриттів! Це гідне завершення наукової роботи в цьому  навчальному році та початок нових перспектив у сфері науки. 

 

31.12.2023.