ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ І ВИКЛАДАЧАМИ ДНІПРОВСЬКОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
4 листопада кафедра міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін Українського державного університету науки і технологій зробила черговий крок у розвитку партнерських відносин з провідними освітніми закладами. Відбулася змістовна зустріч зі студентами і викладачами Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки – відомого закладу фахової передвищої освіти, заснованого ще в 1962 році.
Від кафедри на зустрічі були присутні завідувач, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Тарасевич Віктор Миколайович та кандидат політичних наук, доцент Цурканова Ірина Олександрівна. У рамках майбутньої співпраці було обговорено ключові напрями інтеграції освітніх програм, спільні наукові проєкти та можливості для студентів обох закладів щодо можливостей навчання у сфері економіки та інформаційних технологій, а також отримання сучасних та затребуваних навичок і компетентностей.
Колектив кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін вдячний Дишуку Леоніду Григоровичу - голові циклової комісії телекомунікацій, викладачу вищої категорії коледжу радіоелектроніки за можливість провести цю насичену та змістовну зустріч в онлайн форматі!
13.11.2024
Зустріч професора кафедри О.О. Завгородньої із школярами випускних класів
У п’ятницю 8 листопада 2024 р. у межах профорієнтаційної компанії відбулася зустріч професора кафедри О.О. Завгородньої із школярами випускних класів Дніпровського ліцею № 97. Під час зустрічі школярі мали нагоду більш докладно дізнатися про УДУНТ, історію його створення та конкурентні переваги, склад інститутів, факультети та бакалаврські освітні програми ННІ ДМЕТІ. Наприкінці школярі висловилися свої плани та очікування щодо професій та спеціальностей, з якими вони пов’язують своє майбутнє. Також були обговорені напрями і форми подальшої співпраці.
13.11.2024
90 років !!!
Вельмишановного Володимира Андрійовича Кривошеєва колектив кафедри ливарного виробництва сердечно вітає зі славетним ювілеєм – 90-річчям від дня народження.
Ми знаємо Вас як відомого вченого металурга-ливарника чий внесок у розвиток теорії та практики ливарного виробництва важко переоцінити. Основні наукові дослідження проведені Вами в виробництві прокатних валків, спеціальних видах литва, теорії модифікування і отримання кулястої форми графіту у чавуні, в розробці технології модифікування виливків УДП комплексами.
Важко переоцінити Ваш вклад у розвиток художнього і ювелірного литва на кафедрі ливарного виробництва. Завдяки Вашим зусиллям і наполегливості в реалізації поставленої мети побудована лабораторія, власними силами виготовлено обладнання – вулканізатор, інжектор, вакууматор, робочі місця для карбування художніх та ювелірних виливків. Під Вашим керівництвом студенти захищали гарні дипломні роботи, Ви залучали до роботи навчальних майстрів з ювелірного литва, к співпраці скульпторів.
Ваша енергія, працездатність, вміння та організаторські здібності – приклад для молодого покоління викладачів та студентів.
Бажаємо у цьому поважному віці залишатися доброю, життєрадісною, щирою, щасливою людиною. Бажаємо завжди бути у гуморі. Бажаємо відчувати себе на «відмінно». Бажаємо відкривати серце та двері домівки бажаним гостям та чудовим звісткам.
За дорученням колективу кафедри ливарного виробництва з повагою:
ХРИЧИКОВ В.Є.
11.11.2024
День відкритих дверей факультету економіки і менеджменту.
8 листопада 2024 р. відбувся день відкритих дверей факультету в он-лайн форматі. Перед присутніми учнями середніх шкіл та студентами коледжів виступили декан факультету доц. О.В. Божанова та завідувачі кафедр. Завідувач кафедри МЕСГД чл.-кор. НАН України В.М. Тарасевич розповів присутнім про конкурентні переваги бакалаврських та магістерських ОП "Міжнародна економіка" спеціальності 051 - "Економіка" і запросив абітурієнтів до навчання за цими програмами.
09.11.2024
ВАЖЛИВА ПОДІЯ В НАУКОВОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ.
Нещодавно в Національному інституті стратегічних досліджень (м. Київ), який є базовою науково-дослідною установою науково-аналітичного супроводження діяльності Президента України та Ради національної безпеки і оборони України, консультативно-дорадчим органом при Президентові України, відбулася Міжнародна наукова конференція «Другі Гальчинські читання». Мета конференції – розвиток науково-методологічного забезпечення державних стратегій та політик в умовах глобальних постіндустріальних трансформацій.
08.11.2024
Зустріч зі старшокласниками Дніпровського ліцею № 67
7 листопада 2024 р. на кафедру автоматизації виробничих процесів завітали учні 11 класу Дніпровського ліцею № 67. Зустріч пройшла в теплій, доброзичливій атмосфері.
У ліцеїстів була можливість познайомитись з викладачами кафедри:
✔завідувачкою кафедри Марією Олександрівною Рибальченко;
✔ професором кафедри Олегом Юхимовичем Потапом;
✔ доцентом кафедри Володимиром Івановичем Шибакінським.
А також:
✅дізнатись про структуру Українського державного університету науки і технологій;
✅познайомитись з факультетом Прикладних комп’ютерних технологій;
✅дізнатись особливості навчання за освітньою програмою «Комп’ютеризовані системи управління та робототехніка» спеціальності 174 – «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка»;
✅особисто побачити роботу роботизованих комплексів;
✅спробувати власні сили у програмуванні Розумного будинку (Smart House);
✅дізнатися про SCADA –технології;
✅відвідати лабораторії кафедри.
Велика вдячність адміністрації ліцею та класному керівнику Ірині Василівні за можливість провести таку профорієнтаційну зустріч.
Бажаємо майбутнім випускникам правильного вибору майбутньої професії.
І звичайно запрошуємо до себе на навчання!
08.11.2024
К.т.н., доцентом, професором кафедри управління та адміністрування Миколою Андрійовичем Мироненком раніше було укладено біобібліографічний покажчик до 120-річчя від дня народження видатного вченого-металурга Олександра Петровича Чекмарьова, який металургійна спільнота відзначала у вересні 2022 року. Ознайомитися з цим біобібліографічним покажчиком можна за посиланням https://www.libr.dp.ua/?do=fullkr&book=735
Академік Олександр Чекмарьов – людина сродної праці : рекоменд. біобібліограф. покажчик: До 120- ліття від дня народження академіка Олександра Петровича Чекмарьова / Дніпропетр. управління культури, націонал. і релігій облдержадміністрації, Дніпропетров. обл. універсал. наук. б-ка ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія; [авт.-упоряд. М. А. Мироненко, ред. І. С. Голуб]. – Дніпро: ДОУНБ, 2022. – 86 с. (Серія «Вчені Дніпропетровщини»; вип. 7).
Окремо варто висловити слова подяки за статті-спогади авторства доктора технічних наук, професора Георгія Григоровича Шломчака про академіків К.Ф. Стародубова та О.П. Чекмарьова, що є в кожному з пропонованих широкому загалу біобібліографічних покажчиків.
05.11.2024
Відділ галузевих фондів наукової бібліотеки УДУНТ (ІПБТ) пропонує вашій увазі рекомендаційний біобібліографічний покажчик «Академік Кирило Стародубов – видатний вчений-терміст», укладений до 120-річчя від дня народження видатного вченого-металурга Кирила Федоровича Стародубова, який металургійна спільнота відзначала у квітні 2024 року.
Автором-укладачем покажчика є кандидат технічних наук, доцент, професор кафедри управління та адміністрування ІПБТ Микола Андрійович Мироненко, за освітою інженер-металург, випускник кафедри обробки металів тисненням. Більше двох років копіткої праці знадобилося автору для збору матеріалу та укладання покажчика.
Запрошуємо студентів, аспірантів, викладачів та всіх зацікавлених до ознайомлення зі згаданим біобібліографічним покажчиком за посиланням https://www.libr.dp.ua/?do=fullkr&book=858
Академік Кирило Стародубов – видатний вчений-терміст: До 120-ліття від дня народження Кирила Федоровича Стародубова: Рекоменд. біобібліограф. покажчик / Дніпропетр. управління культури, націонал. і релігій облдержадміністрації, Дніпропетров. обл. універсал. наук. б-ка ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія; упоряд.: М.А. Мироненко, Т.М. Мищенко, С.Ю. Жилінська, ред.: І. Голуб. – Дніпро: ДОУНБ, 2024. – 98 с. (Серія «ВЧЕНІ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ». Вип. 8).
05.11.2024
До уваги відповідальних за навантаження кафедри в програмі АРМ
6.11.2024 о 13:00 у конференц-залі ІПБТ
відбудеться навчання відповідальних за навантаження кафедри у програмі АРМ.
Навчання проводитиме керівник навчального відділу Боричева С.В.
04.11.2024
ЗУСТРІЧ З ВИПУСКНИКАМИ ЛІЦЕЮ № 5.
Викладачі кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін зустрілися в он-лайн форматі з учнями 11 класу ліцею № 5 міста Верхньодніпровськ.
30.10.2024
Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Дніпровської академії неперервної освіти (Дніпро, Україна) та редакція Міжнародного електронного науково-практичного журналу "WayScience" (http://www.wayscience.com/)
Запрошує науковців, науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, студентів та спеціалістів у відповідній галузі надсилати тези доповіді:
7-8 листопада 2024 року
14-15 листопада 2024 року
Надсилайте тези доповіді та відомості про автора до редакції журналу за адресою publisher@wayscience.com
28.10.2024
Вітаємо з перемогою у чемпіонаті області!
Вітаємо доцента кафедри металургії чавуну і сталі Максима Ягольника з перемогою у VIII турнірі з футзалу серед викладачів і молодих вчених Дніпропетровської області!
28.10.2024
24.10.2024
24.10.2024
17 жовтня відбулася зустріч викладачів кафедри електрометалургії ім. М.І. Гасика (завідувач кафедри проф. Пройдак Ю.С., доц. Рубан А.В., Дерев'янко І.В., Жаданос О.В. ) з випускними класами (11А, 11Б) Дніпровського україно-німецького ліцею №53 Дніпровської міської ради.
24.10.2024
Шановні колеги!
Запрошуємо прийняти участь у VІІ Міжнародній конференції «Інноваційні технології в науці та освіті. Європейський досвід», що відбудеться 23-25 грудня 2024 р. Конференція є у Переліку МОН на 2024 рік (розділ І /Міжнародні конференції/, поз. 707). Заплановано видати збірник матеріалів з присвоєнням ISBN. Заявки та матеріали направляти до оргкомітету (м. Дніпро) на адресу e-mail: ncon@ukr.net. Детальна інформація і бланки заявок на участь розміщені на сайті ІПБТ УДУНТ (переглянути). ОРГКОМІТЕТ
22.10.2024
НАБІР СЛУХАЧІВ НА ДИСТАНЦІЙНІ ПІДГОТОВЧІ КУРСИ
Університет проводить набір слухачів на дистанційні (on-line) підготовчі курси (на платформі Zoom) для абітурієнтів 2025 року вступу
Математика, фізика та українська мова
Підготовка до ЗНО/НМТ + додаткові бали при вступі на всі технічні спеціальності
Термін занять – 7 місяців.
Довідки: 063-370-42-94
15.10.2024
Колектив кафедри Теоретичних основ металургійних процесів щиро вітає доцента кафедри
Гришина Олександра Михайловича з присудженням наукового ступеня доктора наук за спеціальністю 136- Металургія!
15.10.2024
К 100-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА Е.М. ГОЛЬДФАРБА
У 2024 році виповнюється 100 років з дати народження відомого теплотехніка, талановитого вченого та одного із засновників наукової школи металургійної теплофізики та теорії печей ДМетІ Еміля Михайловича Гольдфарба.
Еміль Михайлович народився в м. Новомосковську Дніпропетровської області у родині службовців. Батько помер дуже рано – в 1924 році, тому виховувала його мати, Етель Веніамінівна. Після відмінного закінчення школи в 1940 році юнак з першої спроби вступив до 1 курсу Харківського авіаційного інституту, де були закладені перші ази, що сприяли подальшому науковому росту майбутнього вченого.
Проте навчання довелося перервати у зв’язку із наступом фашистських загарбників та окупацією Дніпропетровщини під час другої світової війни. В осені 1941 року родина Гольдфарбів евакуюється: сам Еміль – на Урал у м. Свердловськ (нині Єкатеринбург), а його мати – у м. Маргілан (Узбецька ССР). У Свердловську Еміль Михайлович йде на військовий завод, де працює з 1941 по 1944 рік наладчиком револьверних станків. В 1944 році Еміль вступає на 2 курс Уральського індустріального інституту.
Після закінчення війни, родина Гольдфарбів повернулася в Новомосковськ, а Е.М. Гольдфарб поступив на роботу в Дніпропетровський металургійний інститут, де незабаром захистив кандидатську, а потім і докторську дисертацію та отримав звання професора.
Внесок Еміля Михайловича Гольдфарба в розвиток Дніпропетровської школи металургійної теплотехніки важко переоцінити. Розроблений ним груповий метод об'єднаного рішення крайових завдань у теорії теплопровідності став класичним та увійшов до низки підручників з тепло- і масообміну, довідників і іншої наукової літератури. Запропонований професором Гольдфарбом метод миттєвого регулярного режиму дозволив вирішити цілий клас завдань, відомих під назвою проблеми Стефана.
Монографія Е.М. Гольдфарба з металургійної теплофізики – «Теплофізика металургійних процесів» (1967), стала згодом основою для створення нової навчальної дисципліни «Теплофізика металургійних процесів» та дала поштовх відкриттю нової спеціальності на кафедрі печей – «Теплофізика».
Одним з перших, ...
08.10.2024