Наукові розробки
Основні наукові досягнення втілені у підвищення надійності і створення перспективного трубопрокатного обладнання заводів Південнотрубний (м. Нікополь), Ніжнеднепровського трубопрокатного (м.Дніпропетровськ), Новомосковського трубного; обтискного і сортопрокатного обладнання комбінатів "Криворіжсталь" і "Запоріжсталь".Окремо слід зазначити, що більше десяти років кафедра співпрацювала з КБ "Південне" і НВО "Композит" (Росія), де завдяки її дослідженням працездатності конструкційних матеріалів зменшені вага і досягнут необхідний рівень надійності ракетоносіїв, яка виробляє НВО "Південний машинобудівний завод".
У 2000 році четверо науковців кафедри (проф.: Носков В.О., Цапко В.К., Большаков В.І., доц. Ермократьев В.О.) отримали Державну премію за створення високонадійного металургійного обладнання і ресурсозберігаючих технологій.
Значні досягнення кафедри у напрямку впровадження раціональних режимів роботи завантажувальних пристроїв доменних печей.Це стосується, як типових двоконусна (винайдена система завантаження, яка підвищує стійкість вузлів), так і безконусних пристроїв (розроблено основи прогнозування технологічних і конструктивних параметрів).Розвиток цього напрямку ініціювало розробку нової теорії кінематики і статики сипкого середовища, а також дослідження і розробку вібраційних машин для підготовки шихти.Зазначені розробки втілені на комплексах доменних печей великого та середнього обсягу комбінату "Криворіжсталь" та інших.
За часів роботи на кафедрі представників школи С. М. Кожевнікова розвинені наукові напрямки "Динаміка важких машин з пружними і нелінійними ланками" і "Гідро - пневматичний привід металургійних машин"
Кафедра заснувала напрямок «Надійність та втома металургійного обладнання». За останні роки кафедра змінила акцент з математико-статистичних методів дослідження надійності (які неефективні для унікального металургійного обладнання) на користь імовірнісно-фізичних. Тому дана проблема еволюціонувала на дві складові, які утворили сучасні наукові напрямки діяльності кафедри: «Процеси зношування та параметрична надійність металургійних машин» (керівники – д.т.н., проф. Ткаченко Е. А., к.т.н., доц. Єрмократьєв В. О.), «Втома, діагностування роботоспроможності та безпека металургійного устаткування» (керівники – д.т.н., проф. Ахундов В. М. та к.т.н., доц. Білодіденко С. В.). третій напрямок також є традиційним – це «Гідравлічні системи, динаміка та оптимізація режимів роботи металургійного обладнання» (керівники – д.т.н., проф. Большаков В. І., к.т.н., доц. Мазур І. А.).
По кожному напрямку співробітниками – доцентами готуються докторські дисертації. За другим напрямком доц. С. В. Білодіденком у 2009 році була захищена дисертація за темою «Розвиток наукових основ оцінки ресурсних показників надійності металургійного обладнання та підвищення безпеки його силових систем» на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук.
Викладачі кафедри співробітничають з промисловими підприємствами з надання їм наукових послуг, також на кафедрі ведуться госпрозрахункові науково-дослідні роботи. З 2007 року по Вільногірському гірничо-металургійному комбінату, ВАТ «Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського» за роботи по моніторингу технічного стану механізмів та конструкцій отримано економічний ефект 1 млн. 645 тис. гривень. За обґрунтування продовження терміну експлуатації спеціалізованого рухомого складу «Укрзалізниці» очікується економічний ефект в 73 млн. гривень. Економ ефекти підтверджені актами впровадження.
На кафедрі працює об’єднаний науковий семінар з експертизи дисертацій по спеціальності 05.05.08. «Машини для металургійного виробництва» (керівник проф. Большаков В. І., вчений секретар доц. Білоіденко С. В.). З 2002 року було захищено 6 докторських та 14 кандидатських дисертацій.
В даний час кафедра машин і агрегатів металургійного виробництва зацікавлена в просуванні таких її розробок.
1.Створення високоефективних грохотів з динамічно активною поверхнею
2. Визначення оптимальних властивостей і режимів газоплазмового напилення(наплавлення) при відновленні деталей, що зазнають зносовтомні ушкодження
3. Впровадження стратегії технічного обслуговування металургійних агрегатів з моніторингу їх безпеки
4. Розробка гібоволочільних пристроїв у безперервних лініях обробкиметалевого рулонного листа
5. Оснащення гідроприводом металургійних машин і механізмів
6. Прискорених методів визначення характеристик втоми металів.
Зображення
Вгору: Наукові розробки