Національна металургійна академія України

Наукові розробки

1. ТЕХНОЛОГІЯ ТЕРМІЧНОГО ЗМІЦНЕННЯ СТАЛЕВОГО ІНСТРУМЕНТУ З МЕТОЮ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ

(керівник розробки проф. Дейнеко Л.М.)

Пропонується створення технології для підвищення експлуаатційної стійкості інструменту, виготовленого з вуглецевої та легованої сталі.

Проект передбачає розробку технології термічної обробки, охолодного середовища, пристрою для гартування різного інструменту за завданням замовника та розробку параметрів спеціальної обробки з використанням нетрадиційних рішень.

Технологія, що пропонується, може забезпечити зміцнення кубиків крупногабаритних штампів шляхом неповного занурення або купання деталі в середовищі на водній основі, що неможливо виконати під час гартування в маслі.

2. ДИФЕРЕНЦІЙОВАНА ТЕРМІЧНА ОБРОБКА МАГІСТРАЛЬНИХ РЕЙОК І ОСТРЯКІВ СТРІЛОЧНИХ ПЕРЕВОДІВ

(автор розробки Юшкевич О.П.)

Пропонуються устаткування та технологія для диференційованого гартування з використанням нагріву струмом високої частоти  (СВЧ) сталей різного хімічного складу для виробництва високоміцних рейок та остряків стрілочних переводів. Розробка обумовлена збільшенням динамічних навантажень на залізничних дорогах і необхідністю підвищення строку експлуатації продукції для залізничного транспорту.

Одержані градієнтні структури в різних перерізах металу острякових рейок по всій довжині. Така мікроструктура забезпечує найкраще сполучення поверхневої твердості та ударної в'язкості металу.

Пропонується новий гартівний пристрій та комп'ютерний комплекс для керування процесом термічної обробки рейок та остряків стрілочних переводів  з системою автоматичного контролю температури та швидкості нагріву і охолодження.Вгору: Наукова діяльність