К 100-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА Е.М. ГОЛЬДФАРБА
У 2024 році виповнюється 100 років з дати народження відомого теплотехніка, талановитого вченого та одного із засновників наукової школи металургійної теплофізики та теорії печей ДМетІ Еміля Михайловича Гольдфарба.
Еміль Михайлович народився в м. Новомосковську Дніпропетровської області у родині службовців. Батько помер дуже рано – в 1924 році, тому виховувала його мати, Етель Веніамінівна. Після відмінного закінчення школи в 1940 році юнак з першої спроби вступив до 1 курсу Харківського авіаційного інституту, де були закладені перші ази, що сприяли подальшому науковому росту майбутнього вченого.
Проте навчання довелося перервати у зв’язку із наступом фашистських загарбників та окупацією Дніпропетровщини під час другої світової війни. В осені 1941 року родина Гольдфарбів евакуюється: сам Еміль – на Урал у м. Свердловськ (нині Єкатеринбург), а його мати – у м. Маргілан (Узбецька ССР). У Свердловську Еміль Михайлович йде на військовий завод, де працює з 1941 по 1944 рік наладчиком револьверних станків. В 1944 році Еміль вступає на 2 курс Уральського індустріального інституту.
Після закінчення війни, родина Гольдфарбів повернулася в Новомосковськ, а Е.М. Гольдфарб поступив на роботу в Дніпропетровський металургійний інститут, де незабаром захистив кандидатську, а потім і докторську дисертацію та отримав звання професора.
Внесок Еміля Михайловича Гольдфарба в розвиток Дніпропетровської школи металургійної теплотехніки важко переоцінити. Розроблений ним груповий метод об'єднаного рішення крайових завдань у теорії теплопровідності став класичним та увійшов до низки підручників з тепло- і масообміну, довідників і іншої наукової літератури. Запропонований професором Гольдфарбом метод миттєвого регулярного режиму дозволив вирішити цілий клас завдань, відомих під назвою проблеми Стефана.
Монографія Е.М. Гольдфарба з металургійної теплофізики – «Теплофізика металургійних процесів» (1967), стала згодом основою для створення нової навчальної дисципліни «Теплофізика металургійних процесів» та дала поштовх відкриттю нової спеціальності на кафедрі печей – «Теплофізика».
Одним з перших, ...
08.10.2024
Приєднайся до екологічної акції!
Викладачі та студенти кафедра Екології, теплотехніки та охорони праці у рамках ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПРИБИРАННЯ який організує громадська організація Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine». Пропонує всім не байдужим прийняти участь у події в наступному форматі:
1. Індивідуальне прибирання вибраної забрудненої території.
2. Цифрове очищення. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів. Це дозволить розвантажити центри баз даних на підтримку яких витрачається велика кількість енергії.
3. Картографування. Встановлення програмного забезпечення для відмітки забруднених та чистих територій.
Мета заходу – порятунок планети від сміття! Промо-ролик акції.
08.09.2021
Дипломом I ст. за доповідь на секції "екології та захисту навколишнього середовища", Всеукраїнської науково-технічної конференції здобувачів вищої освіти і молодих вчених Молодий академії - 2021 нагороджується ст. гр. ТЗ01-20 Соболевська Софія. Презентація доповіді по посиланню.
09.06.2021.
15 квітня відзначається День екологічних знань
Екологічна освіта, є необхідною складовою гармонійного, екологічно безпечного розвитку людства. Тому екологічне виховання і інформування населення, підготовка висококваліфікованих фахівців були названі одним з найважливіших і необхідних засобів здійснення переходу до гармонійного розвитку всіх країн світу.
День екологічних знань важливий для всіх жителів нашої планети, адже йдеться про безпечне життя в майбутньому всіх. Прищеплення екологічної культури сьогодні – запорука збереження здоров’я майбутніх поколінь!
Метою опитування стало бажання привернути увагу до важливості екологічних знань та з'ясувати, наскільки пересічні мешканці міста знайомі з питаннями екології як науки та зацікавлені у збереженні якісного середовища для власного існування.
Відео-ролик підготували студенти НМетАУ Соболевська Софія (ТЗ01-20) та Скряга Данил (ХТ01-20).
14.04.2021
Вітаємо кафедру ЕТОП з перемогою!
15-16 жовтня 2020 року студенти кафедри ЕТОП Науменко Богдан (МЕ13-15м) та Пасічник Ігор (ЕО01-16м) та викладачі каф. ЕТОП доценти Матухно О.В., Радченко Ю.М., Сибір А.В. долучилися до Всеукраїнського конкурсу наукових робіт "Інноваційні технології адаптації промислових регіонів до змін клімату" в рамках Міжнародного форуму "Еко Форум-2020" у м. Запоріжжя. Студент гр. МЕ13-15м Науменко Богдан отримав Диплом ІІ ступеню та грошову премію від організаторів конкурсу. Поздоровляємо Богдана Науменко та його наукового кервіника доцента каф. ЕТОП Радченко Юрія Миколайовича з перемогою! Дякуємо Запорізькому національному університету організацію конкурсу!
22.10.2020
Викладач кафедри екології, теплотехніки та охорони праці, доц., к.т.н. Гупало О.В. отримала сертифікат "Плагіат та його наслідки для журналів, організацій та авторів" навчально–методичного центру компанії "Антіплагіат".
05.06.2020
Вітаємо кафедру ЕТОП з перемогою!
Диплом ІІІ ступеню на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 101 «ЕКОЛОГІЯ», автор роботи ст. гр. ЕО01-16 Щербина Лілія Андріївна, керівник Матухно Олена Вікторівна, доцент, к.т.н. Лінк
05.06.2020
Вітаємо кафедру ЕТОП з перемогою!
Диплом ІІІ ступеню на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Металургія» (екологія в металургії), автор роботи ст. гр. ЕО01-15м Іванілова Катерина Юріївна, керівники Іванов Іван Іванович, доцент, к.т.н., Прокопенко Олена Михайлівна, доцент, к.х.н. Лінк
05.06.2020
Вітаємо кафедру ЕТОП з перемогою!
-
Диплом І ступеню - Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності 192 "Будівництво та цивільна інженерія" Секція "Інженерія захисту природного середовища" у ХНУБА (м.Харьків) - робота під девізом "Зміни клімату" тема «Моделювання зміни концентрації СО2 в атмосфері Землі для розробки заходів щодо захисту природного середовища від змін клімату» - керівник доц. Саввін О.В., студент Пасічник І.М. (гр. ЕО01-16) Лінк
-
Диплом ІІІ ступеню - Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт у ХНУБА (м.Харьків) - робота під девізом "Безпечна вода", тема роботи «Дослідження анаеробно-аеробних процесів біологічного очищення стічних вод» - керівник доц. Матухно О.В., студент Щербина Л.А. (гр. ЕО01-16) Лінк
05.06.2020
Вітаємо кафедру ЕТОП з перемогою!
Диплом І ступеню - Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності "Екологія" - НУ "Полтавська політехніка ім. Ю.Кондратюка" - гр. ЕО01-16 Лапутіна Дар'я Миколаївна, керівник доц. кафедри екології, теплотехніки та охорони праці Сибір Артем Виталійович, робота на тему "Дослідження якості атмосферного повітря Індустріального району м. Дніпро" Лінк
05.06.2020
Проведення атестаційного іспиту студентів спеціальності 101 – Екологія, заочної форми навчання (гр. ЕО901) відбудеться 10.06.20 о 10.00 в ауд. М811
01.06.2020.
10 жовтня пройшли святкові заходи, присвячені 85-річчю кафедри екології, теплотехніки та охорона праці НМетАУ.
http://www.instagram.com/nmetau_etop
11.10.2019
10 жовтня 2019 р. в 12-00 у конференц-залі НМетАУ
відбудеться врочисте засідання кафедри екології, теплотехніки та охорони праці, присвячене 85-річчю.
Кафедра запрошує викладачів, випускників і студентів на врочисте засідання.
09.10.2019
Сертифікат "Лідерство Європейського Союзу у запобіганні зміни клімату"
Студенти-магістри спеціальності 101 "Екологія" Національної металургійної академії України отримали сертифікати про відвідування навчального модулю "Лідерство Європейського Союзу у запобіганні зміни клімату", створеного в ході проекту EUClim http://euclim.com, що виконувався протягом 2015-2018 років за програмою Jean Monnet Modules (Erasmus+). Цей модуль входить до складу дисципліни "Сталий розвиток у промисловості", який було запроваджено до складу магістерських освітніх програм НМетАУ в рамках виконання проекту HETES (2013-2017 роки, програма TEMPUS).
27.05.2019
22-24 квітня 2019 року у м. Одеса відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Екологія», галузь знань 10 - Природничі науки, в якому взяли участь студенти НМетАУ Іванілова Катерина та Перепелиця Володимир під керівництвом доцента Матухно Олени. За результатами олімпіади Катерина Іванілова отримала диплом переможця ІІ ступеню, Володимир Перепелиця також виявив високий рівень знань та підготовки, завдяки чому команда НМетАУ (Іванілова К., Перепелиця В.) зайняла ІІІ командне місце. Поздоровляємо переможців! Пишаємось їх успіхами! Бажаємо цікавого дипломування і подальших успіхів у професійних справах!
Дякуємо Одеському державному екологічному університету за теплий прийом та щиру одеську гостинність!
01.05.2019
Поздоровляємо доцента кафедри ЕТОП Матухно Олену Вікторівну з отриманням сертифікату екологічного аудитора (Сертифікат ЕА № 233. Наказ Міністерства еколоігї та природних ресурсів України №452 від 26.12.18 р.). Бажаємо подальшого професійного розвитку та зростання!
01.05.2019.
Вітаємо переможця II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Екологічна безпека» студентку каф. ЕТОП Іванілову Катерину Юріївну (гр. ЕО01-15) та її керівника доц. Матухно О.В., яка відбулася у Кременчуцькому національному університеті ім. М. Остроградського.
10.04.2019.
6 лютого 2019 р. в Національній металургійній академії України (НМетАУ) закінчила роботу експертна комісія, утворена Наказом Міністерства освіти і науки України від 22 січня 2019 № 89 л, яка проводила первинну акредитаційну експертизу освітньо-професійної програми «Промислова теплотехніка» зі спеціальності 136 «Металургія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Склад експертної комісії: Дешко Валерій Іванович – завідувач кафедри теплотехніки та енергозбереження Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», доктор технічних наук, професор; Ганжа Антон Миколайович – завідувач кафедри теплотехніки та енергоефективних технологій Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», доктор технічних наук, професор
В період з 4 по 6 лютого 2019 року комісія розглянула подану Національною металургійною академією України акредитаційну справу та провела безпосередньо на місці експертне оцінювання відповідності освітньої діяльності НМетАУ вимогам до акредитації освітньо-професійної програми «Промислова теплотехніка» зі спеціальності 101 «Металургія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Під час експертного оцінювання комісія перевірила достовірність інформації, фактичний стан кадрового, навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення, зміст і якість підготовки фахівців щодо їх відповідності нормативним вимогам, стан міжнародних, освітніх, наукових зв’язків, наукової діяльності та залучення до неї здобувачів вищої освіти з освітньо-професійної програми, що акредитується.
З висновками експертної комісії можна ознайомитися за посиланням: ВИСНОВКИ.
06.02.2019
Приступила до роботи експертна комісія для проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Промислова теплотехніка» зі спеціальністі 136 «Металургія» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Експертна комісія, призначена наказом Міністерства освіти і науки України від 22 січня 2019 р. № 89 л.
Склад експертної комісії: Дешко Валерій Іванович - завідувач кафедри теплотехніки та енергозбереження Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», доктор технічних наук, професор; Ганжа Антон Миколайович - завідувач кафедри теплотехніки та енергоефективних технологій Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», доктор технічних наук, професор.
Під час проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Промислова теплотехніка» студентами спеціальності 136 «Металургія» виконані комплексні контрольні роботи.
04.02.2019
Акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Екологія»
30 січня 2019 р. в Національній металургійній академії України (НМетАУ) закінчила роботу експертна комісія, утворена Наказом Міністерства освіти і науки України від 11 січня 2019 № 49 л, яка проводила первинну акредитаційну експертизу освітньо-професійної програми «Екологія» зі спеціальності 101 «Екологія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Склад експертної комісії: Сафранов Тамерлан Абісалович – завідувач кафедри екології та охорони довкілля Одеського державного екологічного університету, м. Одеса, доктор геолого-мінералогічних наук, професор; Лукашов Дмитро Володимирович – завідувач кафедри екології та зоології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ, доктор біологічних наук, професор.
В період з 28 по 30 січня 2019 року комісія розглянула подану Національною металургійною академією України акредитаційну справу та провела безпосередньо на місці експертне оцінювання відповідності освітньої діяльності НМетАУ вимогам до акредитації освітньо-професійної програми «Екологія» зі спеціальності 101 «Екологія» за другим (магістерським) рівнем. Під час експертного оцінювання комісія перевірила достовірність інформації, фактичний стан кадрового, навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення, зміст і якість підготовки фахівців щодо їх відповідності нормативним вимогам, стан міжнародних, освітніх, наукових зв’язків, наукової діяльності та залучення до неї здобувачів вищої освіти з освітньо-професійної програми, що акредитується. Також студентами спеціальності 101 «Екологія» виконані комплексні контрольнi роботи.
З висновками експертної комісії можна ознайомитися за посиланням: ВИСНОВКИ.
30.01.2019