Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Пам'яті Олександра Янішевського

Пам'яті Олександра Янішевського

 

12 листопада 2023 на 73 році життя пішов з життя Олександр Едуардович ЯНІШЕВСЬКИЙ відомий фахівець в галузі стандартизації, сертифікації та якості, академік української технологічної академії, кандидат технічних наук, професор Державного інституту підготовки та перепідготовки кадрів промисловості (2003-2011 рр). Детальніше

Інформаційні повідомлення


Олександр ЯНІШЕВСЬКИЙ розпочав свою трудову діяльність у 1974 році. Після закінчення Харківського авіаційного інституту (ХАІ) за спеціальністю літакобудування він багато років працював на машинобудівних підприємствах, пройшовши шлях від інженера-конструктора до начальника конструкторського бюро. У 1985 році, після закінчення аспірантури у ХАІ захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. З 1985 по 2001 рр. – старший науковий співробітник, начальник випробувально-сертифікаційного центру КБ «Південне». У 2001 р. обраний академіком української технологічної академії та до 2003 р. працював на посаді директора Українського інституту якості.

З 2003 по 2011 р. – професор Державного інституту підготовки та перепідготовки кадрів промисловості (ДІПОпром), в структурі якого свого часу працював Нікопольський факультет НМетАУ. Саме в цей період розкрився талант та неабиякі організаторські здібності Олександра Едуардовича, завдяки якому у ДІПОпромі у 2004 р., вперше серед вузів України був відкритий новий напрям підготовки фахівців з якості, стандартизації та сертифікації. Завдяки його зусиллям ДІПОпром отримав сертифікат на систему управління якістю навчального процесу за міжнародним стандартом ISO 9001:2009. Він також приймав активну участь в організації та проведенні започаткованої (з 2005 р.) В’ячеславом Хохловим міжнародної конференції «Стратегія якості в промисловості і освіті», яка й дотепер щорічно організовується та проводиться Нікопольським факультетом на базі технічного університету міста Варна (Болгарія).

Олександр Янішевський готується до виступу на міжнародній конференції "Стратегія якості в промисловості і освіті" (2010 рік, Технічний університет м. Варна, Болгарія)

Активна життєва позиція та професіоналізм Олександра Едуардовича були фундаментом його солідної репутації як фахівця з систем якості, послугами якого скористалися декілька десятків підприємств та організацій Дніпропетровщини, в т.ч. окремі металургійні підприємства м. Нікополя, що успішно впровадили системи менеджменту якості за стандартами ISO серії 9000 та 14000. Чимало підприємств та організацій скористалися його консультаційною допомогою під час впровадження систем ощадливого виробництва та філософії Кайдзен. За час роботи в ДІПОпромі під керівництвом Олександра Едуардовича близько сотні студентів успішно захистили дипломні проекти та роботи, присвячені впровадженню та вдосконаленню систем якості, багато з них в подальшому стали заступниками керівників з якості на великих промислових підприємствах. Якщо висловлюватися про Олександра Янішевського коротко, то доречним буде такий вислів: - Розуміння якості він перетворював на якість життя… Життя не тільки свого, але й близьких, численних друзів та колег по роботі.

Керівництво та професорсько-викладацький склад Нікопольського факультету висловлюють щирі співчуття родині Олександра Едуардовича. Світла пам'ять про Олександра Едуардовича та його добрі справи назавжди залишиться у серцях тих, хто знав його особисто.

Нікопольський факультет (м. Нікополь)