Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Коломойський Ігор Валерійович

ГОЛОВА ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ВИПУСКНИК ТЕПЛОФІЗИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ(1985р)

Народився 13 лютого 1963 р. у Дніпропетровсь­ку в родині інженерів: мати працювала в інституті «Промбудпроект», батько - на Дніпропетровсько­му меткомбінаті імені Петровського. З дитинства Ігор Коломойський проявляв твердий характер, сумлінно навчався, опановуючи нові знання, йому завжди була притаманна особлива проникливість, уміння прорахувати ситуацію на кілька кроків упе­ред. За батьківським прикладом обрав майбут­ній фах, у 1980 р. ставши студентом групи МП-80-1 Дніпропетровського металургійного інституту іме­ні Л. І. Брежнєва, спеціальності «Теплотехніка та ав­томатизація металургійних печей».

Після закінчення вишу у 1985 р., за розподілом, Ігор Валерійович розпочав трудове становлення на посаді інженера цеху металургійної теплотехні­ки ПТП «Укренергочормет». У 1990 р. змінив вид ді­яльності із виробничої сфери на управління, ставши комерційним директором ТОВ «ВТП «Енергоочист- ка». Продовжив роботу на керівних посадах в Укра­їнсько-ізраїльському підприємстві з іноземними інвестиціями ТОВ «ЕНЕКО» як комерційний та гене­ральний директор.

Із середини 80-х рр. бере початок діяльність І.В. Коломойського як бізнесмена. У цей період Ігор Валерійович працював у торговому кооперативі «Фіаніт», згодом став співзасновником кооперативу «Сентоза», що спеціалізувався на продажі оргтехні­ки. Після розпаду Радянського Союзу роботу коопе­ративу було зосереджено на торгівлі товарами на­родного вжитку, феросплавами та нафтою.

Невдовзі ВАТ «Сентоза» стало одним із засновників ПАТ КБ «ПриватБанк», який на сьогодні є найбільшим банком в Україні. Ігор Валерійович самостійно управ­ляє феросплавним бізнесом групи «Приват», за його участі приймаються всі стратегічні рішення.

З 1998 р. Ігор Валерійович входить до складу опікунської ради Дніпропетровської єврейської общини. У 2008 р. обраний президентом Всеукраїн­ського союзу єврейських громадських організацій «Об'єднана єврейська община України», у 2010 р. - президентом Європейської ради єврейських общин.

У часи трансформаціїукраїнської демократії взяв відповідальність за стабільність у Дніпропетров­ській області. З березня 2014 р. Ігор Валерійович - голова обласної державної адміністрації. На цій посаді звертає увагу на розвиток області в цілому, надає підтримку українській армії, зокрема військо­вим частинам Дніпропетровської та Херсонської об­ластей Південного оперативного командування.

З іменем Ігоря Коломойського пов'язані числен­ні благодійні проекти: участь у створенні музейного комплексу «Мистецький арсенал» у Києві, підтрим­ка єврейської общини Дніпропетровська, для якої було збудовано один із найбільших у світі общин­ний центр «Менора», ремонт тунелів вздовж Стіни плачу та відродження історичної синагоги «Хурва» в Єрусалимі. Голова Дніпропетровської ОДА підтри­мує розвиток спорту в області та в Україні. Обіймає посади віце-президента Федерації футболу України, президента футбольного клубу «Дніпро (Дніпропет­ровськ)», баскетбольного клубу «Дніпро». У відпо­відь на підтримку спортсмени демонструють високі показники у змаганнях.

За досягнення високих спортивних результатів на чемпіонаті світу з футболу 2006 року (ФРН), ви­явлені мужність, самовідданість і волю до перемо­ги, утвердження міжнародного авторитету України І.В. Коломойський був удостоєний ордена «За заслу­ги» III ступеня.

Ігор Валерійович - людина справи, вольова і рі­шуча. Життя триває, багато вже зроблено, чимало справ чекають на вирішення під умілим керівницт­вом Ігоря Коломойського.Вгору: Видатні випускники академії