Зініград Михайло Йосипович
РЕКТОР АРІЕЛЬСКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (ІЗРАЇЛЬ), ДОКТОР ХІМІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОР,
АКАДЕМІК МІЖНАРОДНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК ВИЩОЇ ШКОЛИ
ВИПУСКНИК МЕТАЛУРГІЙНОГО ФАКУЛЬТЕТУ (1968р.)
Народився 24 червня 1945 р. у с. Бистрий Істок Алтайського краю. Здобув освіту за спеціальністю «Фізико-хімічні дослідження металургійних процесів» у Дніпропетровському металургійному інституті, який закінчив з відзнакою. Вважає, що йому пощастило на викладачів: це вчений, професор С.Т. Ростовцев, відмінний фахівець і чудова людина Л.М. Руденко, кандидат хімічних наук, доцент М.М. Слуцька. А цитати з блискучих, на рівні артистизму, лекцій професора О.С. Афанасьєва, що читав мікросгатистику, Михайло Зініград використовує на своїх лекціях. Математик, доцент Л. Д. Титова залучила Михайла Зініграда і Віктора Погорілого (нині доцента кафедри фізики НМетАУ) до першої наукової роботи з програмування на електронно-обчислювальних машинах «Урал».
«Студентське життя сповнене найкращих вражень, - згадує Михайло Йосипович. - Перед початком другого курсу поїхали в колгосп, який спеціалізувався на молочній і овочевій продукції. Голова колгоспу звернувся до студентів: «М'ясо буде один раз на тиждень, зате помідори, огірки і молоко - від пуза. І головне - тут потрібно працювати, це вам не газовий закон Бойля-Маріотта!» Не забути новорічні вечори, моє студентське весілля у ресторані «ГІламя». Були й кумедні історії, скажімо, нічний преферанс, обмін вобли на пиво».
Після закінчення інституту Михайло Йосипович навчався в аспірантурі на кафедрі теорії металургійних процесів Уральського політехнічного інституту (1969-1972). Працьовитість, самовдосконалення Михайла Зініграда сприяли стрімкому професійному росту: кандидат технічних наук (1972), доцент (1976), доктор хімічних наук (1982), професор (1983). Упродовж 1988-1991 рр. очолював кафедру зміцнюючих покриттів Уральського політехнічного інституту.
З 1992 р. працює в Ізраїлі, професор Аріельского академічного коледжу, де на той час навчалося до ста студентів. Михайло Йосипович організував та очолив лабораторію покриттів і нано-матеріалів, згодом - центр матеріалознавства, що включає чотири лабораторії. Був першим деканом факультету природничих наук, який організував. На базі коледжу, за участі М.Й. Зініграда, створено восьмий Ізраїльський університет. У 2008 р. сенат обрав Михайла Зініграда на посаду ректора Аріельского університету, де нині навчається понад 12 тисяч студентів.
Авторству Михайла Йосиповича належать понад 200 наукових статей, 2 монографії, зареєстровано 6 патентів. На замовлення фірми ЄепегаІ Моіоге розроблено технологію зварювання оцинкованої сталі. Ізраїльському аерокосмічному концерну надано технологію нанесення покриттів на відповідальні деталі літальних апаратів. В Ізраїлі на заводі алюмінієвого лиття впроваджено новий метод зміцнення алюмінію нано-розмірними матеріалами. Спільно з Пекінським інститутом сталі створено технологію зміцнення турбінних лопаток.
Михайло Зініград - член Ізраїльської національної комісії з технологічних інкубаторів при Міністерстві промисловості, голова Вищої атесгаційної комісії з присудження вчених ступенів і звань, член Міжнародного матеріалознавчого товариства (А5М) та Американського товариства фахівців зі зварювальних технологій (А№5), член рад директорів декількох фірм.
Життєве кредо: «Оптимізм з поправкою на почуття гумору!». Завдяки грі в теніс і плаванню Михайло Йосипович підтримує хорошу спортивну форму. Видав книгу спогадів про дитинство і навчання в школі, на черзі - спогади про студентські роки.
Вгору: Видатні випускники академії