День Захисника України
Як наша група відзначила День Захисника України
Наближається свято Покрова Пресвятої Богородиці. В Україні це ще й свято українського козацтва, а з минулого року – День Захисника України. І це дуже символічно, бо козацтво багато століть було головним кордоном між рідною Ненькою Україною-Руссю та іноземними загарбниками, для кого наша земля була і є бажаним скарбом.
Інформаційні повідомлення
Наша група МВ-01,02,03 – 14 із задоволенням відвідала свято «Козацькі Покрова», організоване активом Академії та її студентами та співробітниками. Для більшості студентів нашої групи – це перше свято, на якому вони були присутні, бо навчаються після технікуму перший рік. Деякі хлопці приїхали в Дніпро з інших міст і не встигли познайомитись з пам’ятними місцями нашого міста. Наприклад, моє питання щодо знаходження пам’ятника загиблим студентам залишилося без відповіді. Більш того, абсолютна більшість студентів та молодих викладачів теж не знають про цей пам’ятник, хоч він і знаходиться у студентському районі міста – Соборному, у парку імені Т. Шевченка, біля палацу Студентів.
Пам’ятник присвячений студентам, які загинули у роки Другої Світової Війни 1941-1945 рр, був створений наприкінці 70 років минулого століття, в чому брали активну участь студенти ВИШів, зокрема і Гірничого інституту, випускником котрого був і мій чоловік. Може тому наше покоління добре знає цей монумент і обов’язково відвідує його 9 травня.
І для мене особисто було великою честю показати студентам нашої групи цей пам’ятник, а для них – мати можливість вшанувати пам’ять загиблих у тій війні, а також згадати студентів, що віддали свої життя під час Революції Гідності і на фронтах АТО. Тому по дорозі до парку ім. Т. Шевченка ми пройшли до музею АТО, що на Соборній прощі, вклонилися воїнам України, що захищають незалежність нашої країни і дають нам можливість жити в мирному, прекрасному місті.
Після чого ми поклали квіти до монументу Загиблим Студентам, вклонилися всім тим, хто мріяв жити в незалежній, вільній, мирній Україні, але не дожив до сьогодення.
Доцент каф. матеріалознавства,
к.т.н. Федоркова Наталія Миколаївна
куратор гр. МВ-01-02-03 – 14)