Институт промышленных и бизнес технологий
Украинского государственного университета науки и технологий

НАЦИОНАЛЬНЫЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНЫЙ ТЕСТ: МАТЕМАТИКА

Украинский центр оценивания качества образования сообщил о содержании, структуре и оценке блока НМТ по математике. Подчеркивается, что содержание задач блока НМТ по математике будет соответствовать действующей программе ЗНО по математике. В ближайшее время появится разъяснение о заданиях по истории. А в конце апреля устроители обнародуют демонстрационный вариант теста.

ИСТОЧНИКИ: Украинский центр оценивания качества образования     Министерство образования и науки Украины 

РЕГИСТРАЦИЯ ДЛЯ СДАЧИ НАЦИОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТА (взамен ЗНО)

На официальном сайте Украинского центра оценки качества образования сообщается, что вместо традиционного ВНО для поступления на бакалавриат в этом году запланировано проведение национального мультипредметного теста (НМТ). Чтобы принять участие в этом тестировании, абитуриентам нужно до 19 апреля зарегистрироваться на сайте Украинского центра оценки качества образования. Последние новости по НМТ можно посмотреть на сайте МОН Украины.

ВСТУП. КАМПАНИЯ-2022: РАЗЪЯСНЕНИЕ О СОДЕРЖАНИИ, СТРУКТУРЕ И ОЦЕНИВАНИИ БЛОКА НМТ ПО УКРАИНСКОМУ ЯЗЫКУ

Согласно сообщению Министерства образования и науки Украины 7 апреля 2022 года, команда Украинского центра оценивания качества образования подготовила разъяснение о содержании, структуре и оценке блока национального мультипредметного тестирования (НМТ) по украинскому языку. Отмечается, что содержание задач блока НМТ по украинскому языку будет соответствовать действующей программе ЗНО по украинскому языку. Как отметил министр С. Шкарлет, в течение следующих двух недель будут разъяснения о блоках по математике и истории Украины, а уже в конце апреля будет возможность ознакомиться с демонстрационным вариантом НМТ.

РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПУ НА БАКАЛАВРСЬКИЙ СТУПІНЬ У 2022 РОЦІ

Міністерством освіти і науки України та Українським центром оцінювання якості освіти оприлюднено важливу інформацію для вступників до закладів вищої освіти у 2022 році. Наголошується, що особи, які встигли зареєструватися для участі у ЗНО (створили реєстраційну картку та віддали її керівнику закладу освіти або надіслали до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти) вважаються зареєстрованими для участі у вступних випробуваннях. Для тих, хто ще не зареєструвалися для участі в ЗНО, запропоновано ознайомитися з алгоритмом дій щодо реєстрації для участі у вступних випробуваннях-2022. Зазначається також, що "Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році", в якому буде докладно описано процес вступу до внз, розробляється МОН України і буде оприлюднений пізніше.

ОБЪЯВЛЕНИЕ

24-25 березня 2022 року на базі Українського державного університету науки і технологій проведена в ZOOM з використанням інформаційного інтернет-мосту КИЇВ-ДНІПРО 

IV Міжнародна науково-практична інтернет-конференції «УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПРОЄКТНОГО ТА НЕЙРОМЕНЕДЖМЕНТУ, ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ УПРАВЛІННЯ, ТЕХНОЛОГІЙ СТВОРЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ОБ’ЄКТІВ ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ»

Оргкомітет дякує всім кафедрам навчально-наукового інституту промислових та бізнес технологій, які прийняли участь у підготовці та проведенні конференції.

Вниманию аспирантов и докторантов дневной формы обучения

Напоминаем, что вы по требованию ТЦК и СП (военкоматов), где вы состоите на учете, должны предоставить Справку формы 20, подтверждающей ваше право на отсрочку от призыва на военную службу (статья 17 п. 16 Закона Украины «О воинской обязанности» и военную службу»). Справку можно получить в военно-мобилизационном отделе университета.

ВЕРХОВНА РАДА СПРОСТИЛА ВСТУП ДО ВНЗ У 2022 РОЦІ

24 березня 2022 р. Верховною Радою України був ухвалений законопроєкт №7132 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти". Законопроектом, що переданий на підпис Президенту України, зокрема, передбачається наступне:

- випускники 2021-2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації;
- вступ до закладів вищої освіти цього року відбудеться за спрощеним механізмом без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

У коментарях до законопроекту зазначається, що "...вступна кампанія до українських вишів цього року не скасовується, але пройде за спеціальною процедурою, яка зараз опрацьовується Комітетом з питань освіти і науки разом з Міністерством освіти і науки". Підкреслюється, що "...це буде простий, зрозумілий, а головне – прозорий механізм вступу..." з чітким планом дій для абітурєнтів, який завдяки цифровізації буде максимально безпечним. Один з варіантів на заміну ЗНО, що обговорюється, - мультипредметний онлайн-тест (українська мова, історія України, математика). Але остаточне рішення ще не оприлюднено.

Джерела: Офіційний вебпортал парламенту України     Сайт МОН України    ІА Іnterfax-Україна

 

Щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон (реєстраційний номер №7133) "Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану".

Згідно із документом, учням і студентам гарантується організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною. Також їм гарантовані виплати стипендій та інших виплат, передбачених законодавством та інше. Працівникам закладів освіти, установ освіти та наукових установ закон гарантує збереження місця роботи та середнього заробітку.

Джерело: офіційний вебпортал парламенту України

РІШЕННЯ УРЯДУ ЩОДО АКРЕДИТАЦІЇ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що 16 березня 2022 року уряд ухвалив Постанову Кабінету Міністрів України  №295 «Про особливості акредитації освітніх програм, за якими здійснюють підготовку здобувачі вищої освіти, в умовах воєнного стану». Згідно з Постановою, продовжено термін дії акредитаційних сертифікатів закладів вищої освіти, а Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти тимчасово дозволено проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому (дистанційному) режимі, а також ухвалення рішення про умовну (відкладену) акредитацію освітніх програм без проведення або із частковим проведенням акредитаційної експертизи без оплати вартості акредитації закладом вищої освіти. 

Детальна інформація: на офіційному сайті МОН Українина Урядовому потралі (текст Постанови).

 

С 14.03.2022 продолжается дистанционное обучение

Заняття проходять дистанційно відповідно до чинного розкладу з використанням платформ дистанційного навчання:

Moodle, Google Classroom та інших і засобів дистанційної комунікації: E-mail, моб. телефон, ZOOM, Viber, Skype та інших.

Довідкова інформація та матеріали для початку занять студентів у дистанційному режимі знаходяться на веб-сторінках кафедр сайту академії

Питання щодо комунікації студентів з викладачами кафедр вирішуються через кураторів груп, завідувачів кафедрами і деканів факультетів.

СПІЛКА РЕКТОРІВ УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА РІШЕННЯ ЩОДО СИТУАЦІЇ У ВИЩІЙ ШКОЛІ

На сайті Міністерства освіти і науки України повідомляється, що 12 березня 2022 року Спілка ректорів України прийняла важливі рішення щодо ситуації у вищій школі та участі її представників у обороні держави під час воєнного стану.

Відповідно до затвердженого рішення, пріоритетними завданнями Спілки є:

  • підтримка ініціативи МОН щодо відміни ДПА, ЗНО в середній школі, спрощення вступу до магістратури у 2022 році, відміни випуску в медичних університетах за системою «Крок»;
  • надання права університетам самостійно встановлювати розмір оплати за навчання (у разі потреби);
  • звернення до уряду з проханням збільшити кількість місць державного замовлення на 30% для вступників 2022 року, особливо для абітурієнтів із найбільш постраждалих територій.

Докладніше (сайт МОН України)

Зміни у фінансуванні діяльності закладів вищої освіти

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 р. №251 призупинено на 2022 рік підхід щодо фінансування закладів вищої освіти за показниками їхньої діяльності. Зокрема, до 31 грудня 2022 р. призупинено постанову "Деякі питання запровадження індикативної собівартості", згідно з якою визначається мінімальний розмір плати за навчання для здобуття вищої освіти, а також постанову "Про розподіл видатків державного бюджету між закладами вищої освіти на основі показників їхньої освітньої, наукової та міжнародної діяльності".

Першоджерела:   Урядовий портал      офіційний сайт МОН України

Уважаемые поступающие в аспирантуру!

Сообщаем!

В связи с введением военного положения на территории Украины вступительные экзамены в аспирантуру переносятся до особенного распоряжение.

Информация будет размещена на сайте.

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ПОВІДОМИВ ЩОДО ДПА ТА ЗНО У 2022 РОЦІ

8 березня 2022 р. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму Телеграм-каналі повідомив, що "...об’єднавши зусилля з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, освітянською та батьківською спільнотами виходимо з пропозицією про одноразову зміну алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році". Згідно повідомлення пропонується скасувати складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО),  єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг. Сергій Шкарлет, також зазначив, що відміна ЗНО сьогодні необхідна для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час.

Джерело: офіційний сайт Міністерства освіти і науки України

До уваги абітурієнтів

28 лютого 2022 року міністром освіти і науки підписано наказ про внесення змін до Календарного плану проведення та організації Зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році. Згідно з цим наказом реєстрацію учасників ЗНО-2022 подовжено до 9 квітняДокладніше про особливості ЗНО/ДПА-2022 ‒ на Ютуб-каналі УЦОЯО та в Путівнику учасника ЗНО.

Довідково. За даними УЦОЯО станом на 22 лютого 2022 року понад 417 тис. реєстраційних карток, обрано майже 605 тис. тестувань та надруковано близько 148 тис. сертифікатів учасників ЗНО-2022.

Джерело: сайт Міністерства освіти і науки України

Міжнародна науково-технічна конференція «Інформаційні технології в металургії та машинобудуванні – ІТММ’2022

Шановні колеги, у зв’язку із збройною агресією Росії проти України,
термін проведення 
Міжнародної науково-технічної конференції
"Інформаційні технології в металургії та машинобудуванні – ІТММ’2022" 
перенесений на невизначений термін.

Матеріали доповідей та статті приймаються до 13 березня 2022 року.

 

Слава Україні!

 

24 февраля 2022 г. в 13.00 в конференц-зале УНИ ИПБТ состоится заседание Конференции трудового коллектива УНИ ИПБТ

Вопрос повестки «Согласование кандидатуры проф. Величка Александра Григорьевича для назначения на должность директора Учебно-научного института "Институт промышленных и бизнес-технологий".

Региональный научный семинар Приднепровского Научного Центра НАН Украины News icon

Научная секция (региональный научный семинар) Приднепровского Научного Центра НАН Украины «Современные проблемы управления и моделирования сложных систем» состоится в УДУНТ, Институте промышленных и бизнес технологий (ранее НМетАУ), 23.02.2022 г., в 15-00.

Докладчик: Красников Кирилл Сергеевич

Тема доклада: «Математические модели и методы численных исследований физико-химических процессов на стадиях произврдства стали».

0   1   2   3   4   5   6   7   8   9