Ступінь "Магістр"
175 «ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ»
Факультет: Якості та інженерії матеріалів
Спеціальність: 175 «Інформаційно-вимірювальні технології»
Освітньо-професійна програма: «Якість, стандартизація, сертифікація та метрологія»
Хочеш одержати знання з сучасних інформаційних та інформаційно-вимірювальних технологій, метрології, стандартизації, сертифікації, систем контролю та технічної діагностики?
Тоді обирай спеціальність «Інформаційно-вимірювальні технології» на кафедрі «Систем якості, стандартизації та метрології» Українського державного університету науки та технологій.
Фахівець з якості, стандартизації, сертифікації та метрології – це висококваліфікований фахівець з інформаційно-вимірювальних технологій та управління якістю, який володіє вміннями виконувати наступні роботи:
· забезпечувати процес контролю виробництва та якість продукції, що виробляється;
· застосовувати спеціалізовані програмні засоби, сучасні технології програмування, в тому числі – веб-технології, у комп’ютеризованих інформаційно-вимірювальних системах;
· оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт, послуг, процесів;
· розв’язувати задачі і проблем метрології, інформаційно-вимірювальної техніки, стандартизації при контролі та оцінюванні (зокрема, кваліметричному) якості продукції;
· працювати в міжнародному контексті, у тому числі, у сфері технічного регулювання.
Випускники Українського державного університету науки та технологій за спеціальністю «Інформаційно-вимірювальні технології» можуть реалізувати набуті знання та будувати свою кар’єру у таких сферах діяльності:
♦ підприємства України в галузі акредитації, оцінки відповідності, випробувань, систем якості, метрології (ДП “Укрметртестстандарт”, ДП “Дніпростандартметрологія”, «Бюро Верітас», ТЮФ Тюрінген Україна, Торгово-промислова палата України та інші);
♦ державні органи контролю в сфері метрології, безпечності харчових продуктів, захисту споживачів;
♦ підприємства з виготовлення засобів вимірювань та обладнання з вбудованими засобами вимірювань;
♦ підприємства та фірми різних форм власності у всіх галузях промисловості;
♦ науково-дослідні установи з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки.
ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС
Лише декілька вищих навчальних закладів в Україні (а у Придніпровському регіоні - тільки УДУНТ) здійснюють підготовку фахівців-метрологів з акцентом на використання стандартів систем якості: ISO (та ДСТУ ISO) серій 9000, 10000, 14000, 17000, 19011, 22000, 26000, 27000, 31000, 45000 (OHSAS 18000), 50000, EN 26000, EN 45000 та інших, а також - так званих специфічних «Належних практик». Це відповідає нагальним потребам організацій в спеціалістах з якості, стандартизації, аудиту та сертифікації, метрології та технічного контролю.
Кафедра забезпечує навчальний процес зі спеціальності 175 «Інформаційно-вимірювальні технології» у повній відповідності до ліцензійних вимог Міністерства освіти і науки України. У складі кафедри 1 доктор наук, професор та 5 кандидатів технічних наук та доцента.
ФАХОВІ ПРЕДМЕТИ
∨ Майбутні магістри вивчають такі дисципліни:
∨ Системи управління якістю;
∨ Метрологія, контроль та інформаційно-вимірювальні технології;
∨ Проєктування інформаційно-вимірювальних систем;
∨ Перспективна та міжнародна стандартизація;
∨ Акредитація та забезпечення діяльності випробувальних лабораторій;
∨ Економіка якості згідно стандарту ISO 10014;
∨ Спеціалізовані системи якості;
∨ Стандарти екологічної та соціально-етичної відповідальності;
та інші.
У процесі навчання на постійній основі використовується сучасна комп’ютерна техніка та мультимедійні засоби. Для проведення занять залучаються провідні фахівці з різних галузей промисловості.
НАВЧАЛЬНІ АУДИТОРІЇ
Лекційні заняття проводяться у загальноуніверситетських лекційних аудиторіях, які обладнані сучасними мультимедійними проекторами, спеціалізованими екранами для відображення інформації, звуковими системами. Ці засоби забезпечують використання сучасник методик викладання навчального матеріалу з його візуалізацією та звуковим супроводом.
Практичні та лабораторні заняття проводяться у спеціалізованих лабораторіях та комп’ютерних класах:
· лабораторія метрології та вимірювальної техніки;
· комп’ютерний клас з встановленим програмним забезпеченням та виходом до мережі Інтернет.
СПІВПРАЦЯ З ПІДПРИЄМТСВАМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯМИ
Кафедра СЯСМ проводять активну роботу за напрямком співпраці з українськими університетами у рамках двосторонніх договорів.
Кафедра має та розвиває плідні зв’язки зі спорідненими університетами, установами та підприємствами України: «Львівська політехніка», Національний університет технологій та дизайну (м. Київ), Національний фармакологічний університет (м. Харків) та ін., Об’єднання метизних заводів України «Укрметиз» (м. Дніпро), Науково-дослідний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади, ПАТ ІНТЕРПАЙП Нижньодніпровський трубопрокатний завод, ПАТ «ЄВРАЗ Дніпровський металургійний завод», ДП «Дніпропетровський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації», ДП «Криворізький державний центр стандартизації, метрології та сертифікації» ін. Це дає підґрунтя для удосконалення навчального процесу та виконання актуальних досліджень, проведення практик студентів та підвищення кваліфікації викладачів.
НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ
Колектив кафедри СЯМС характеризується значними результатами за пріоритетними напрямами розвитку національної та світової науки і технологій, які пов’язані з покращення якості та нормативного регулювання робіт в галузі волочильного виробництва, енерго- та ресурсозбереженням, досягнення екологічної безпеки. При цьому можна відмітити:
• теоретичні розробки з кваліметричних підходів щодо оцінки якості, зокрема, при волочінні, дослідження аспектів деформування металів, тертя та технологічних мастил;
• виконання більше 50 науково-дослідних робіт за госпдоговірним та бюджетним фінансуванням з досягненням реального економічного ефекту;
• діяльність Технічного комітету стандартизації ТК 136 «Кріпильні вироби» Національного органу стандартизації України з розробкою більше, ніж 80 проєктів національних стандартів, гармонізованих з відповідними нормативними документами ISO та EN (Голова – проф. Должанський А.М.);
• наявність більше 600 науково-технічних публікацій у виданнях України, з яких не менше 200 включено до фахових науко-метричних баз даних (Scopus, Web of Science, Index Copernicus, “Ulrich’s Periodicals Directory” та ін.), більше 10 підручників та навчальних посібників, більше 60 патентів та авторських свідоцтв на винаходи;
• наявність позитивної динаміки публікаційної активності та цитування наукових праць у міжнародних науко-метричних базах даних.
СТУПЕНІ ТА РІВНІ ПІДГОТОВКИ, ТЕРМІНИ НАВЧАННЯ
База для вступу – наявність ступеня бакалавра.
Тривалість навчання – 1,5 роки.
УМОВИ ВСТУПУ
· наявність попереднього рівня вищої освіти (бакалавр, спеціаліст, магістр);
· сертифікат ЄВІ 2024 р.;
· внутрішній іспит за фахом.
КОНТАКТИ
Контакти відбіркової комісії: м. Дніпро, пр-т. Науки, 4.
Офіц. сайт: https://ust.edu.ua , сторінка кафедри СЯСМ https://ipbt.ust.edu.ua/ua/mdiv/i2037/p0
e-mail: a.dolzhanskiy@gmail.com, lija618nat@ua.fm
Для супроводження Вашого вступу звертайтесь до викладача кафедри СЯСМ
Полякової Наталії Володимирівни за тел. 068 416 46 48, 099 345 12 06
або до приймальної комісії за тел. (056) 746 31 95
Додатки
ОПП «Якість, стандартизація, сертифікація та метрологія» за спеціальністю 175 "Інформаційно-вимірювальні технології".pdf (opp-175_mag_full.pdf 2405 kb)
Вгору: Освітнi програми