Вітання із Днем інтелектуальної власності
Шановні науковці, інноватори та винахідники!
Щиро вітаємо всіх Вас з Міжнародним днем інтелектуальної власності, який щороку відзначається 26 квітня. Бажаємо всім творчого натхнення, успіхів та нових проривних технічних рішень на захист та благо України.
Хочеться зазначити, що в цьому 2025 році винахідницька спільнота Українського державного університету науки і технологій (далі ‑ Університет) демонструє більшу активність та має значні здобутки в порівнянні з 2024 роком. Так на даний час вже подано загалом 17 заявок майже від усіх навчально-наукових інститутів Університету:
· від навчально-наукового інституту «Дніпровський металургійний інститут» (далі – ННІ ДМетІ) – 7 од.;
· навчально-наукового інституту «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» (далі ‑ ННІ ПДАБА) – 6 од.;
· навчально-наукового інституту «Аерокосмічний інститут» – 2 од.;
· навчально-наукового інституту «Дніпровський інститут інфраструктури і транспорту» (далі ‑ ННІ ДІІТ) – 2 од.
Також на ім’я Університету отримано вже 13 патентів на винаходи (далі ‑ В) та корисні моделі (далі ‑ КМ): ННІ УДХТУ – 9 (2В + 7КМ); ННІ ДМетІ – 4 (3В + 1КМ). Серед винахідників лідерами є професор Костянтин Сухий (ННІ УДХТУ – отримано 3 патенти + подано 2 заявки), професор Валерій Балакін (ННІ ДМетІ – отримано 2 патенти + подано 2 заявки), ст. викладач Юлія Ніколаєнко (ННІ ДМетІ – отримано 2 патенти), докторант Олексій Полоз (ННІ УДХТУ – отримано 2 патенти).
Персонально вітаємо професорку кафедри «Матеріалознавства та термічної обробки металів» (ННІ ДМетІ) Галину ПЕРЧУН та її аспірантів Антона ІВЧЕНКА та Олександра ЯКУШЕВА з отриманням патенту на КМ №159101 – «Лінія для виготовлення холоднодеформованого арматурного прокату в мотках». Серед авторів цього патенту є також пан Хаджиай СОКОЛ, який є власником італійської фірми «SOKOL ENGINEERING», що виготовляє подібне обладнання європейського рівня. Бажаємо творчому колективу розвитку міжнародного співробітництва.
Окремо хочемо привітати завідувача відділом інтелектуальної власності Олександра ІВЧЕНКА та його колег з отриманням патенту Республіки Азербайджан – «Сталевій стрижень для армування залізобетонних конструкцій». Цей патент стосується виробництва арматурного прокату з підвищеними споживчими властивостями, такими як міцність, деформативність, хладостійкість, втомна витривалість, вогнетривкість, який можливо використовувати при будівництві цивільних і промислових споруд, а також об’єктів інфраструктури в сейсмоактивних регіонах. Ще слід зазначити, що це третя країна, в якій тему «Арматурний прокат з підвищеними споживчими властивостями» було захищено патентами. Раніше фахівцями Університету та Карагандинського індустріального університету патенти були отримані в Україні та Республіці Казахстан.
Проректор з наукової роботи
Українського державного університету науки і технологій, д.т.н., професор Юрій ПРОЙДАК
Інформаційні повідомлення