UST logo IPBT logo Part logo
Дніпровський металургійний інститут
Українського державного університету науки і технологій

Підвищення рівня знань викладачів у практичній сфері використання об’єктів промислової власності

Підвищення рівня знань викладачів у практичній сфері використання об’єктів промислової власності

Старший викладач Швець Євгенія Сергіївна узяла участь у серії вебінарів «Інтелектуальна власність як каталізатор розвитку інноваційного середовища», присвячених Дню винахідника і раціоналізатора. Вебінари проходили за підтримки команди департаменту «Академія інтелектуальної власності» Державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (УКРНОІВІ) та тривали протягом 4 днів. 

Перший день був присвячений темі: «Інсайти інноваторів з бізнес середовища». Представники бізнесу розповіли, яким чином використання інтелектуальної власності сприяє для розвитку компаній, захисту нових технологій та створення конкурентних переваг на ринку. Спікерами першої серії були: Юлія Дремлюга, Lead R&D Engineer Спін-офф стартап «R.Flo», яка розповідала про переваги охорони та втілення інноваційних розробок у діяльність підприємства; Андрій Гижко, Президент ТОВ «Інститут нанотехнологій та органічних продуктів «Авелайф», канд. екон. наук, заслужений економіст України мав доповідь щодо отримання нових видів продукції з відходів виробництва; В’ячеслав Мороз, засновник бренду SMARTINHOUSE розповідав про створення нових видів печей для використання у квартирах в умовах відсутності опалення і електроенергії та для військових, наголосивши на важливості охорони прав своєї розробки.

Тема другого дня була присвячена практичному досвіду науковців-винахідників: Учасники отримали цінні поради та інформацію від науковців і дослідників, які поділились своїми успіхами та викликами, що виникли при реалізації інноваційних проєктів та захисті інтелектуальної власності. Спікерами сесії були: Станіслав Барташевський, кандидат наук, доцент кафедри транспортних систем та енергомеханічних комплексів Національного техничного університету "Дніпровська політехника" (викладач дисципліни «Патентознавство»), з темою виступу: “Lab to Market - шлях до успіху”; Ірина Білоус, керівник Центру підтримки технологій та інновацій (TISC) у Вінницькому торговельно-економічному інституті ДТЕУ, кандидат юридичних наук, доцент кафедри права ВТЕІ ДТЕУ, адвокат Ради адвокатів Вінницької області, наголосила на необхідності викладання дисципліни «Інтелектуальна власність» для усіх освітніх програм, а також вона розповіла про патентний тролінг в Україні; Павло Карножицький, аспірант НТУ "ХПІ", Project Manager, виступив на тему “З життя молодих науковців: як приборкати стартап”.

Третій день був присвячений досягненням студентів, аспірантів та молодих вчених, які досягли успіхів у розробці та втіленню нових проєктів або створенні та розвитку власних стартапів, вони поділились своїм досвідом про те, як інтелектуальна власність допомогла їм у досягненні успіху. Висвітили власні Кейси інноваційних проєктів: Іван Новосьолов, CMO at MechLab 3D з темою виступу: «Кейс MechLab 3D»; Микита Найда, аспірант кафедри акустичних та мультимедійних електронних систем КПІ ім.Ігоря Сікорського розповів про розробку широкосмугового акустичного вушного ехо-спектрометру; Дмитро Савченко, магістр кафедри технології жирів та продуктів бродіння НТУ «ХПІ» виступив на тему: «Сучасний стартап напрям в НТУ «ХПІ» - від наукових досліджень до технологічного стартап проекту», Сергій Пузько, PhD, засновник та CEO компанії CupCorn, що спеціалізується на виробництві одноразової еко посуди з кукурудзяного крохмалю ма тему виступу: «Інтелектуальна власність як ключовий фактор успіху інвестицій на пре-сид та сид стадіях»

Четверта серія вебінару була присвячена темі «Ідеї та досягнення юних талантів». Під час вебінару спікери поділились дієвими стратегіями розвитку винахідливості та надали поради, які допоможуть перетворити творчі задуми на практичні рішення для суспільства, висвітлили ініціативи IP офісу у сфері освіти, спрямовані на виховання нового покоління винахідників та забезпечення шкіл матеріалами для вивчення основ інтелектуальної власності. Доповідачами були: Іван Тютько, учень 9 класу Чижиківського ЗЗСО I-III ступенів ім. А. Гнатишина, переможець Всеукраїнського конкурсу «Енергія і середовище» (2021, 2023 роки), лауреат ХХІІІ Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів (2023 р.) та дипломант III ступеня Всеукраїнської олімпіади учнівського дослідництва (2023 р.), поділився результатами своїх досліджень у сфері використання нестандартних відновлювальних паливних матеріалів для підвищення ефективності енергозабезпечення; Марина Стойкова, вчителька географії та керівниця науково-дослідницьких проєктів, розкриє досвід організації науково-дослідницької роботи з учнями, зосередившись на темі «Краєзнавство як метод активізації пізнавальної діяльності»;

Виступи серії вебінарів завершили Ольга Кулініч, начальниця Департаменту «Академія інтелектуальної власності» ІР офісу, яка розповіла, як завдяки інтеграції творчих підходів в освітні програми можна ефективно ідентифікувати та розвивати креативний потенціал дітей, сприяючи їхній подальшій професійній самореалізації та Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) департаменту розвитку інновацій ІР офісу, яка поділилась тим, як професійно-технічні заклади сприяють підготовці кваліфікованих фахівців у сфері інтелектуальної власності.

Дякуємо організаторам та спікерам за цікавий захід! Бажаємо усім творчого натхнення та успіхів у подальшій діяльності!

Інформаційні повідомлення


Кафедра інтелектуальної власності та управління проєктами