UST logo IPBT logo Part logo
Дніпровський металургійний інститут
Українського державного університету науки і технологій

Поєднання науки й освіти задля майбутнього відновлення України

О.Б. Бутнік-Сіверський, д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки, обліку та фінансів Інституту післядипломної освіти Національного університету харчових технологій, головний науковий співробітник відділу промислової власності та комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України (м. Київ) та В.О. Петренко, д.т.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи України, завідувач кафедри інтелектуальної власності та управління проєктами опублікували статтю

«ЗАХИСТ ПРАВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ У СФЕРІ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ»

Стаття вийшла в Науковому віснику Ужгородського національного університету. Серія “Право” Том 1. Випуск 84. 2024. DOI: https://doi.org/10.24144/2307-3322.2024.84.1.32

Інформаційні повідомлення


У статті розглядається актуальні питання формування економіко-правового механізму захисту прав інтелектуальної власності у сфері національної безпеки і оборони України та обґрунтовується, що цей механізм є комплексною системою у широкому значенні, де є поєднання інтегрованої інноваційної діяльності державних науково-виробничих структур Міністерства оборони України з Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій за напрямом захисту майнових прав інтелектуальної власності, а також має основу інноваційності (інноваційно-інтелектуальну діяльність) з урахуванням відповідних принципів та пріоритетів.

У науковій публікації визначено ефективність механізму в умовах створення інноваційно-інтелектуального середовища у сфері  оборони з циклом «наука – техніка – технологія – виробництво – оборона» як цільове поєднання висококваліфікованих провідних спеціалістів та науковців в відповідній організаційно-функціональній та техніко-технологічній виробничій структурі, яке націлене на інноваційно-інтелектуальну діяльність та техніко-технологічне підприємництво, де враховується економічна складова – отримання винагороди при здійсненні комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності у вигляді прибутку, роялті, комбінованого платежу, які призначені для стимулювання суб’єктів права до захисту прав інтелектуальної власності.

Зазначено, що вирішальний вплив на стан національної безпеки має розвиток сфери інтелектуальної власності, з яким пов’язують організаційні заходи нейтралізації внутрішніх джерел загроз і захист від зовнішніх загроз національній безпеці.

Кафедра інтелектуальної власності та управління проєктами