Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Факультет електромеханіки та електрометалургії

Селівьорстов Вадим Юрійович photo

Декан: Селівьорстов Вадим Юрійович

Контакти:

Адреса Факультет електромеханіки та електрометалургії, ННІ ПБТ, пр. Гагаріна, 4, ауд. Б-315, Дніпро, 49600, Україна

E-mail: seliverstovvy@gmail.com

Телефон: +38(066)7825895

Альтернативна сторінка: https://nmetau.edu.ua/ua/mfac/i1004/p0



Факультет "Електромеханіки та електрометалургії" (до 2021р. електрометалургійний факультет) засновано в 1976 р. Першим деканом факультету був Гасик Михайло Іванович. З 1987 по 2003 р. факультет очолював Руднев Олег Миколайович, а починаючи з 2003 р. і по теперішній час факультетом керує Селівьорстов В.Ю.

 

Тема: День відкритих дверей. Факультет електромеханіки та електрометалургії.
Час: 6 квітня 2024 11:00 AM Київ

Підключитись до конференції: Zoom
https://ust-edu-ua.zoom.us/j/87072229365?pwd=MEFwSXA3ZldyZnJ1T3JQdHdpajVYZz09

Ідентифікатор конференції: 836 3726 3700
Код доступу: 2024

Вітальне слово:

Раді вітати Вас на сторінці факультету електромеханіки та електрометалургії!

Розвиток сучасних технологій дозволяє здійснити найрізноманітніші мрії і плани нинішньому поколінню молодих людей. Проте, будь-які сучасні технологічні процеси немислимі без використання різних металів і сплавів, а також електромеханічних систем та електроприводів.

Підготовку висококваліфікованих фахівців, які незмінно користуються попитом на ринку праці, здатних виплавляти метали і сплави з особливими властивостями у металургійних агрегатах з використанням електричної енергії, одержувати з них унікальні вироби, в тому числі художнє та ювелірне литво, здійснюють профілюючі кафедри нашого факультету. Це ж стосується фахівців для виробничо-технологічної, організаційно-управлінської, проектно-конструкторської та дослідницької діяльності в галузі розробки та обслуговування автоматизованих електроприводів різних видів виробництв.

За роки існування (факультет був заснований у 1976 році) підготовлено більше 8000 фахівців, сформований потужний професорсько-викладацький склад, відповідні наукові школи та всі необхідні складові загального освітнього середовища задля набуття студентами тих компетентностей, які дозволяють майбутнім випускникам зайняти своє достойне місце в суспільстві. Окрім того, навчання на нашому факультеті - це можливість цікаво провести позанавчальний час, знайти нових друзів, однодумців (а може і велике кохання). Ми зробимо все, щоб Ви згадували свої студентські роки одними з найцікавіших та найкращих у Вашому житті.

Ласкаво просимо до нас!


Спеціальність 136 - Металургія охоплює освітні програми "Електрометалургія сталі та феросплавів", "Спеціальна металургія", "Металургія кольорових металів", "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів".

Електрометалургія є основою сучасних металургійних технологій з виробництва спеціальних сталей та сплавів для атомної, космічної, хімічної промисловості, машинобудування.

Спеціальна металургія (спеціалізація - електротермія неорганічних матеріалів) - найсучасніша спеціалізація з підготовки спеціалістів для виробництва абразивних та надтвердих матеріалів - електрокорунду, карбіду кремнію, карбіду та нітриду бору, штучних алмазів, керамічних матеріалів, абразивного інструменту та вуглеграфітових матеріалів. , хімічної промисловості, атомної енергетики, електрометалургії.

Металургія кольорових металів – це сучасні наукомісткі технології виробництва сплавів на основі міді, алюмінію, свинцю та інших кольорових металів, мінерально-сировинна база яких в Україні відсутня. Це відноситься і до благородних металів: платини, золота та срібла, технології вилучення яких з відходів виробництва та руд інших кольорових металів набувають все більшого розвитку, у тому числі на підприємствах нашого регіону.

Ливарне виробництво чорних та кольорових металів охоплює спеціалізації: художнє та ювелірне лиття, прецизійне, стоматологічне та ортопедичне лиття, ливарне виробництво кольорових металів та сплавів, ливарне виробництво чорних металів та сплавів.

Студенти кафедри ливарного виробництва отримують фундаментальні знання та навички, які можуть реалізувати в машинобудуванні та металургії, а також у медичній галузі при розробці технологій та виготовлення литих стоматологічних та ортопедичних протезів, у мистецтві – при литті художніх мініатюр та ювелірних виробів, архітектурі – при створенні литих скульптур, пам'ятників та монументів.

Спеціальність 141 - Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка представлена ​​такими спеціалізаціями: автоматизований електропривід аглодоменного та сталеплавильного виробництв та автоматизований електропривід прокатного виробництва. Випускники цієї спеціальності читають усі види креслень та проектної документації систем електроприводів; перевіряють та налагоджують вузли управління електроприводами, працюють з контрольно-вимірювальними приладами, організують та здійснюють планово-попереджувальні ремонти електрообладнання, виготовляють електронні схеми, монтажні плати, працюють на керуючих програмних комплексах. Фахівців готують для виробничо-технологічної, організаційно-управлінської, проектно-конструкторської та дослідницької діяльності у галузі електроприводу металургійних машин та агрегатів.

 


Кафедри:

Кафедра електрометалургії ім. акад. М.І.Гасика

Кафедра електричної інженерії

Кафедра ливарного виробництва

Кафедра фізичної культури та спорту