Ковалевський С.В. – д.т.н., проф., зав. каф., ДДМА.
Ковалевський Сергій Вадимович, доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедри технології машинобудування Донбаської державної машинобудівної академії, м. Краматорськ, Україна.
Освіта, наукові ступені та звання.
В 1975 році закінчив Уфимський авіаційний інститут. В 1979 році захистив кандидатську дисертацію, присвячену вдосконаленню технологічних процесів хонінгування деталей авіаційних конструкцій. З 1981 року по 1985 рік працював у НВО «Чорметмеханізація» (Дніпропетровськ). З 1985 року працював на посаді доцента, а з 1990 року - завідувача кафедри «Технологія машинобудування». У 1993 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю 05.02.08 – «Технологія машинобудування» на тему «Інтегровані моделі технологічних систем механообробки», а в 1994 році отримав атестат професора кафедри «Технологія машинобудування». З 1999 року – засновник і декан Інженерно-економічного факультету ДДМА. З 2003 року по 2015 рік – проректор з науково-педагогічної роботи. З 2015 року – завідувач кафедри технології машинобудування ДДМА.
Наукова діяльність.
Основний науковий напрямок роботи С.В.Ковалевського – створення спеціальних технологічних процесів обробки робочих поверхонь деталей та інтелектуальних мобільних технологічних машин.
Професор Ковалевський С.В. є засновником і науковим керівником наукової лабораторії спеціальних методів обробки деталей важкого машинобудування, а також Проблемної наукової лабораторії мобільних інтелектуальних технологічних машин на базі Інституту проблем штучного інтелекту НАНУ і ДДМА. Здійснює тісне наукове співробітництво з провідними університетами України, Польщі, Сербії. Хорватії, США. Професор С. В. Ковалевський є членом спеціалізованих рад з захисту кандидатських та докторських дисертацій, членом редакційних рад, колегій ряду фахових наукових видань, тому числі – закордонних, програмних комітетів міжнародних конференцій.
Має більш 750 друкованих публікацій, у тому числі – 18 наукових монографій, 90 навчальних та методичних посібників, понад 60 патентів на винаходи.
Нагороджений знаками «Відмінник освіти України», «Петро Могила», «За наукові досягнення».
Вгору: Члени програмного комітету