Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

БІЛИЙ ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ photo

БІЛИЙ ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ

кандидат технічних наук, професор

Контакти:

E-mail: baplitvo@gmail.com

Телефон : +38067-984-84-99

Кімната : A-507

БІЛИЙ ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ

SCOPUS; Публікації на Google академія; Academicindex; Orcid

Білий Олександр Петрович народився у 1979 р. Студент Національної металургійної академії України в 1998-2003 рр., навчався на електрометалургійному факультеті за спеціальністю «Ливарне виробництво чорних і кольорових металів», в 2003-2006 навчався в аспірантурі НМетАУ. На кафедрі ливарного виробництва працює з 2003 року на посадах асистента (2006 р.), старшого викладача (2018 р.) та доцента (2021 р.).

В 2018 році оголошена подяка від Соборної районної ради у місті Дніпрі (розп. № 233-ос від 03.10.2018).

В 2020 році зайняв перше місце за рейтингом викладачів НМетАУ та став заступником завідуючого кафедри ливарного виробництва. Захистив кандидатську дисертацію на тему «Технологічні основи використання керованого теплообміну екрануванням форми при виробництві чавунних прокатних валків».

В 2021 році завершив підвищення кваліфікації у Технічному університеті м. Варна (Болгарія) за програмою «Сучасні тенденції вищої освіти в країнах Європейського Союзу досвід Технічного університету Варни». Отримав Cambridge first certivicate (мовний іспит з англійської мови, отримав загальну оцінку FCE B2 згідно з CEFR). Гарант освітно-професійної програми «Технології та обладнання ливарного виробництва».

В 2022 році пройшов професійне стажування в країнах ЄС: Приймав участь у ІІІ Міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників «Нобелівський Курс: Нові Знання, Ідеї, Досвід, Цінності, Компетентності» 3 грудня 2021 – 20 січня 2022 року в рамках отриманого Міжнародного освітнього гранту №EG/U/21-22/10/01 від International Historical Biographical Institute (Dubai – New York – Rome – Jerusalem – Beijing) з присвоєнням кваліфікації: «Міжнародний Керівник Категорії Б у галузі Освіти та Науки, відповідно до класифікації ЮНЕСКО» та «Міжнародний Вчитель/Викладач» (180 годин. Міжнародний сертифікат № 5656 від 20 січня 2022 року).

В 2023 отримав грамоту Департаменту освіти і науки Дніпропетровської Облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий рівень професіоналізму, вагомий внесок у справу навчання і виховання студентської молоді, розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу Дніпропетровщини і України та з нагоди відзначення Дня науки. Став виконуючим обов’язки завідувача кафедри ливарного виробництва.

В 2024 році обраний віце-академіком Академії технічних наук України.

З самого початку своєї діяльності Білий О.П. увійшов до групи висококваліфікованих фахівців, яка активно займається вдосконаленням та розробкою нових педагогічних форм освіти. Основні наукові напрями роботи старшого викладача Білого О.П. – розробка та удосконалення технологічних процесів виготовлення відповідальних виливків металургійного виробництва. Має більше 90 наукових праць, у тому числі 27 статей у науково-технічних журналах і збірниках праць з яких 3 наукові праці англійською мовою, що індексуються наукометричними базами Scopus та 6 патентів на винаходи.

Активно працює у якості керівника кваліфікаційних робот бакалаврів та магістрів, допомагає студентам готувати і публікувати статті та доповіді на наукових конференціях. З 01.10.2023 р. Білий О.П. затверджен керівником наукових робіт трьох аспірантів кафедри ливарного виробництва.

Білий О.П. був виконавцем чотирьох науково-дослідних робіт. Щорічно приймає участь у міжнародних науково-технічних конференціях та форумах.