Національна металургійна академія України

Участь у інтернет конференції викладачів та магістрів

Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем

Всеукраїнська науково-практична інтернет конференція пам'яті В.В. Овчарова

15 квітня - 29 квітня 2021 року

Мелітополь

 

1. Дослідження імітаційних моделей постійного струму в пакеті Sim Power System / MATLAB

Стьопкін В.В., к.т.н., Бражнік В.К., студент-магістр, Мансур Ануар, студент-магістр

2. Дослідження електродинамічних властивостей сучасних систем електропривода нахилу міксера ДМЗ шляхом математичного моделювання

Нежурін В.І., к.т.н., Куваєв В.Ю., ст. викл., Соловей Т.С., студент-магістр 

 

Вітаємо

магістра кафедри Електротехніки та електропривода

Юдіна Олександра Вячеславовича

з отриманням Диплому І ступеня на

Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт "Електротехніка та електромеханіка" 2020/2021 н.р.

з роботою "Актуальність системи прямого керування моментом асинхронного двигуна (DTC) на прикладі моделі",

виконаної під керівництвом доц. Стьопкіна В.В.

 

Тестування аналізатора якості електроенергії LPW-305

Нещодавно кафедра отримала декілька зразків сучасної вимірювальної техніки, що дозволило значно підвищити рівень методичного забезпечення дисциплін: "Електричні вимірювання" (бакалаврат), "Електромагнітна сумісність технічних засобів та якість електроживлення" (бакалаврат та магістратура), "Несинусоїдальні режими в електричних мережах підприємств" (магістратура).

З метою отримання можливості проведення науково-дослідних робіт (в тому числі на замовлення підприємств, установ та організацій), кафедра звернулась до спеціалізованої лабораторії з випробувань та вимірювань ДП "Дніпростандартметалургія" з проханням провести перевірку аналізатора якості електроенергії LPW-305 на еталонному устаткуванні для отримання спеціального сертифікату.

Відвідувачі сторінки, які цікавляться подробицями, можуть перейти в розділ "Матеріально-технічного забезпечення", де виставлено деякі епізоди цього процесу.

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Електроніка»

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.11.2020 року №1457 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020-2021 навчальному році та «Положення про Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 18.04.2017 №605 кафедра отримала звернення від Національного університету «Чернігівська політехніка» про рецензування чотирьох студентських наукових робіт зі спеціальності «Електроніка», поданих до галузевої конкурсної комісії для участі в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальності «Електроніка».

Теми робіт:

1. Блок визначення параметрів кардіо циклів.

2. Лабораторний стенд для вимірювання сталої Холла в плівкових матеріалах сенсорної електроніки

3. Прилад керування освітленням приміщення.

4. Блок моніторингу  стану води безпілотним літальним апаратом.

На науковому семінарі кафедри (протокол №7 від 23.03.2021 р.) було заслухано завідувача кафедри Ніколенка А.В. відносно аналізу представлених матеріалів.

За результатами обговорення було підготовлено та направлено до оргкомітету чотири рецензії.

Участь у конференції викладачів та студентів

ІІ Всеукраїнська конференція молодих вчених "Молодь і наука. Практика інноваційного пошуку" 

17 грудня 2020 р., м. Дніпро, Україна

 

1. Стьопкін В. В. Аналіз стандартів енергоефективності двигунів [Електронний ресурс] / В. В. Стьопкін, В. Р. Гродецький, Є. П. Кривицький // ІІ Всеукраїнська конференція молодих вчених "Молодь і наука. Практика інноваційного пошуку" (Україна, НМетАУ). – 2020. – Режим доступу до ресурсу: http://nmetau.edu.ua/file/min-2020-elver.pdf 

 

2.  Черевичний Я.В. Методика оценки технологического процесса рудовостановительной печи РПЗ-63 на основе факторного анализа [Електронний ресурс] / Я.В. Черевичний, В.І. Нежурін, В.Ю. Куваєв // ІІ Всеукраїнська конференція молодих вчених "Молодь і наука. Практика інноваційного пошуку" (Україна, НМетАУ). – 2020. – Режим доступу до ресурсу: http://nmetau.edu.ua/file/min-2020-elver.pdf 

 

Студентський кейс-чемпіонат від Метінвест

Почни кар’єру у найбільшій металургійній компанії України

 

Чемпіонат для студентів буде проходити у Запоріжжі, Маріуполі, Авдіївці, Кривому Розі та Кам'янському. 4 місяці. 14 підприємств. Понад 70 реальних кейсів.

 

Напрямки кейсів:

виробництво; технологія та якість; інжиніринг;

 автоматизація;  транспорт і логістика;  безперервне вдосконалення;

 охорона праці та екологія;  ІТ;  промислове будівництво;

 фінанси, економіка;  управління персоналом.

 

 Кожний учасник / команда отримає ментора від Метінвест, матиме індивідуальний графік візитів на підприємства та консультацій для роботи над кейсом. А автори найкращих рішень отримають цінні подарунки та запрошення на практику, дуальну освіту або роботу у Метінвест!

 

Справжні виклики — реальна кар’єра!

 

Деталі та реєстрація: http://bit.ly/mstudent_champ

Дедлайн реєстрації 8 лютого 2021 року

 

Telegram-канал чемпіонату: https://t.me/mstudentchamp

Instagram покоління Z у Метінвест: https://www.instagram.com/metinvestz

 

 

Захист магістерських випускних робіт 2021

Відбувся захист 04, 05, 06 січня в групах АП01-15М та АП901-14М

 

  

 

 

 

Участь у інтернет-конференції викладачів та магістрів

 ІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет конференція пам'яті В.В. Овчарова

 

"Сучасний стан та перспективи розвитку електротехнічних систем"

10 листопада - 26 листопада 2020 року, Мелітополь

 

Матеріали конференції

 

Викладачі

stopkin_v.v._rbr__26.11.2020.jpg kazhan_v.e._rbr__26.11.2020.jpg kuvaev_v.yu._rbr__26.11.2020.jpg nezhurin_v.i._rbr__26.11.2020.jpg

Магістри

lozovenko_ya.v._rbr__26.11.2020.jpg pappu_a.v._rbr__26.11.2020.jpg barsukov_o.o._rbr__26.11.2020.jpg berezin_o.o._rbr__26.11.2020.jpg

 

День відкритих дверей 28.11.2020

screenshot_1.png                                                      ogoloshennya_et_ta_ep.png

Тренінг компанії Festo

З метою підвищення кваліфікації науково-педагогічних співробітників 27 жовтня 2020 року в Національній металургійній академії України в рамках виконання міжнародного проекту Erasmus+ «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» (HEIn4), 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP відбувся вебінар, який завершив серію тренінгів компанії Festo.

Компанія Festo – це один із провідних постачальників технологій автоматизації та мехатроніки у світі, а також лідер в області виробничого навчання і програм підвищення кваліфікації, зокрема в контексті Industry 4.0.

Представники компанії Festo відповіли на питання учасників вебінару та підвели підсумки програми тренінгів. До того ж, у якості доброї волі, компанія Festo надала усім учасникам проекту безкоштовний доступ до своїх навчальних ресурсів на платформі «Festo LX» до кінця 2020-го року.

Проведений тренінг стане основою значного підвищення рівня освітньої та наукової діяльності в НМетАУ у галузі сучасних технологій Industry 4.0, забезпечуючи й надалі наші лідерські позиції у співпраці з підприємствами регіону щодо відповідності інноваційним технологічним трендам.

Про інші новини проекту HEIn4 можна дізнатися на вебсайті https://hein4.net

ketep_17284.jpg

Старшим викладачем Куваєвим Віктором Юрійовичем отримано сертифікат очно-дистанційного семінару підвищення кваліфікації «Індустрія 4.0 на сучасних виробництвах. Сутність, ключові елементи та практичне застосування»

sertifikat_festo_kuvaev__lbr_1_rbr_.jpg

 

 

Міжнародний конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності 141

30 травня на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбулася підсумкова

Науково-практична скайп конференція Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка"

Участь у конкурсі прийняли студенти з України, Польщі, Китаю, Ірану, Грузії. На підсумковій конференції виступило з науковими доповідями у вигляді PowerPoint презентацій 52 студенти з 18 вищих навчальних закладів вищої освіти

 За результатами розгляду наукових робіт Галузева конкурсна комісія спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» вирішила визнати переможцями Конкурсу та нагородити дипломами ІІ ступеня за студентську наукову роботу  «Застосування чисельних методів вирішення системи нормальних диференціальних рівнянь в задачах електротехніки та електромеханіки»  студенток  Нетикшу Катерину (Національна металургійна академія України) та  Кузнецову Алісу (Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара) під керівництвом доцента кафедри електротехніки та електропривода НМетАУ Кузнецова Віталія Вадимовича.

 Переможці Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка""

 ketep_6314.jpg ketep_7262.jpg

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт "Електротехніка та електромеханіка"

 

 

 

 

Отримані три дипломи ІІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт "Електротехніка та електромеханіка" (м. Кам'янське)

 

 

1. Студентська наукова робота

"Дослідження оптимальної та квазіоптимальної системи автоматичного керування другого порядку на фізичній моделі теплового об'єкта"

(студент гр.АП01-17 Чумак В.С., керівник к.т.н., доц. Кузнецов В.В.)

 

 

2. Студентська наукова робота

"Вплив якості електричної енергії на роботу асинхронного двигуна вентиляторної установки"

(студентка гр.АП01-17 Нетикша К.В., керівник к.т.н., доц. Кузнецов В.В.)

 

 

3. Студентська наукова робота

"Дослідження структури моделі пружного електропривода постійного струму"

(студент гр. АП01-15М Березін О.О., керівник к.т.н., доц. Стьопкін В.В.)

 

 

Реєстр робіт Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт "Електротехніка та електромеханіка" 2019/2020 н.р.

Кафедра електротехніки та електропривода

 

 

 

Склад кафедри станом на 2019-2020 навчальний рік

 

Екскурсія на ПрАТ "Дніпровський металургійний завод", м. Дніпро

 

Система генератор-двигун прокатного стану 800

 

 

Створення студентського наукового гуртка

На кафедрі електротехніки та електропривода за ініціативи завідувача кафедри було організовано студентський науковий гурток "Електротермія"

Основна тематика робіт

І . Основні аспекти керування режимом плавлення сталі в дугових сталеплавильних печах

1. Стохастичні системи розпізнавання технологічних стадій в ДСП.

2. Формування вимог до характеристик координат електричного режиму ДСП.

3. Системи реалізації керуючих впливів.

4. Система формування характеристик координат ДСП за допомогою швидкодіючого електричного контуру.

5. Система керування координатами ДСП.

6. Система формування координат ДСП.

ІІ . Основні аспекти керування режимом плавлення феросплавів в рудовідновлювальних печах

 1. Особливості термодинамічних процесів в ваннах печей.

 2. Розподілення температурних полів.

 3. Розподілення потужності та потенціалів в ваннах печей.

4. Газодинамічні режими роботи феросплавних печей.

Корпорація Moeller

Отримані 10 зразків лабораторних стендів на базі програмованих реле EASY 512-dc-rc