До уваги студентів за спеціальністю 161 Хімічна технологія та інженерія : 1,3 курси (бакалаври) та студенти 1 курсу (магістри).
Запрошуются на засідання кафедри яке відбудеться в ауд 325 за адресою : пр. Гагаріна 4 .
6 вересня о 10 годині.
04.09.2023.
Зустріч першокурсників та магістрів першого курсу кафедри кафедри МПВ
Зустріч зі студентами в режимі on-line
Кафедра Металургійного палива та вогнетривів запрошує студентів на зустріч в режимі on-line.
Спеціальність 161, хімічні технології та інженерія.
31 серпня 2023, початок о 10.35.
Підключитись к конференції Zoom:
https://us04web.zoom.us/j/7482251271?pwd=aD9B6fuzym3xsY01C3E9zILb0ubodu.1
Идентифікатор конференції: 748 225 1271
Код доступа: 8T1TyE .
30.08.2023.
10-21 травня співробітниками кафедри було проведено лекції для підвищення кваліфікації технічного персоналу Кременчуцького заводу технічного вуглецю за напрямком 16 -хімічна і біоінженерія. Тематика лекцій охоплювала ряд питань пов'язаних з переходом підприємства на нову сировину та проблемами пов'язаними з роботою устаткування, а також отримання якісного кінцевого продукту. Лекції читали співробітники кафедри: зав. каф. Старовойт А.Г., проф. Малий Є.І., доц. Чемеринський М.С. і доц. Голуб І.В. відповідно до їх наукових напрямів. Також співробітники кафедри відвідали підприємство і в умовах виробництва відповіли на ряд питань, що цікавлять. Співробітники кафедри дякують керівництву і персоналу Кременчуцького заводу технічного вуглецю за спільну співпрацю та перспективи подальшої взаємодії в академічній та наукових сферах діяльності.
25.05.2021.
14 січня відбувся візит колективу кафедри металургійного палива і вогнетривів у складі завідуючого кафедрою, проф., д.т.н. Старовойта А.Г., доцентів, к.т.н. Малого Є.І., Сорокіна Є.Л., Ковері А.С., Чемеринського М.С., асистента, к.т.н. Старовойт М.А. і аспіранта Кєуш Л.Г на коксохімічне виробництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Візит став можливим завдяки ініціативі завідуючого кафедрою проф., д.т.н. Старовойта А.Г. Метою візиту було ознайомлення з реконструкцією коксових батарей №№ 5, 6 і об’єктів інфраструктури цього комплексу. Важливим було наживо побачити елементи кладки регенераторної зони і косих ходів коксових печей до завершення їх перекриття. Це найбільш складна у конструктивному плані зона коксових печей.
Разом з начальником виробничо-технічного управління коксохімічного виробництва Скрипієм Юрієм Миколайовичем співробітники кафедри побували на будівництві КБ №6, яка знаходиться під тепляком, в якому підтримується температура +15оС – необхідна для кладки коксових батарей. Наразі вже встановлені анкерні колони, завершена кладка стін регенераторів і майже завершена зона косих ходів. Далі – вистелення поду печей, кладка обігрівальних простінків, перекриття вертикалів і вистелення верху батареї.
Слід зазначити, що на комплексі коксових батарей №№ 5, 6 кокс будуть отримувати за технологією коксування трамбованої вугільної шихти. Це сучасна технологія, яка дозволяє розширити сировинну базу коксування і отримувати кокс високої якості. Водночас, вона має низку особливостей, насамперед, щодо інфраструктури – наявність вугільної вежі поруч з батареєю над колією ТЗВМ, бокова подача вугільного пирога в камеру коксування, необхідність спеціальних машин по обслуговуванню коксової батареї.
На КБ № 6 також виконується монтаж металоконструкцій на кінцевій площадці, де будуть розташовані приміщення для обслуговування коксових машин і встановлене обладнання для ремонту дверей коксових печей. Вже побудований найвищий об’єкт КБ № 6 – димова труба заввишки 100,5 м. Виконується її футеровка. Будується вугільна вежа для двох батарей. На КБ № 5 завершене бетонування верхньої фундаментної плити, йде будівництво фундаменту колії ТЗВМ. Юрій Миколайович відповів на ряд питань, якими цікавилися співробітники кафедри.
Молодша частина колективу кафедри вперше мала змогу наживо побачити елементи кладки коксових печей при їх будівництві, різні типорозміри вогнетривів, безпосередньо ознайомитися з нюансами будівництва сучасної коксової батареї.
Після екскурсії співробітники кафедри були запрошені на зустріч до директора коксохімічного виробництва підприємства Романюка Ігора Васильовича, який є випускником кафедри МПВ. Ігор Васильович розповів про особливості реконструкції коксових батарей №№ 5 і 6, роботу коксохімічного виробництва підприємства, обговорив ряд сучасних питань коксохімічної галузі з завідувачем кафедри, генеральним директором УНПА «Укркокс», д.т.н., ісля. Старовойт А.Г., який у свою чергу представив співробітників кафедри і розповів про стан справ на кафедрі.
Після зустрічі з директором, ми також мали змогу ознайомитися з сучасними методами аналізу якості вугільної сировини (петрографічний комплекс фірми «LECO»), лабораторного коксування (установка Karbotest) і оцінки якості коксу за показниками реакційної здатності (CRI) і ісля реакційної міцності (CSR) фірми Nippon Steel Corporation, які використовуються в лабораторії коксохімічного виробництва.
Колектив кафедри висловлює подяку керівництву коксохімічного виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за гостинний прийом і чудову можливість розширення професійних знань, які будуть використані у навчальному процесі.
19.01.2016.
20 - 22 листопада 2013 року на базі Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара була проведена ХI Міжнародна науково-практична конференція "Математичне та програмне забезпечення інтелектуальних систем (MPZIS-2013)".
06.12.2013.
8 – 9 жовтня 2013 р. в Українському державному хіміко-технологічному університеті м.Дніпропетровськ проводилась Міжнародна науково-технічна конференція «Фізико-хімічні проблеми в технології тугоплавких неметалевих та силікатних матеріалів». В роботі конференцій приймали участь студенти, аспіранти та молоді вчені Росії, Болгарії, України.
06.12.2013.
19 - 24 серпень 2013 р. Національний технічний Університет «Харківський політехнічний інститут» проводив ІХХ Міжнародну науково- технічну конференцію «Теорія і практика процесів подрібнення, розподілу, змішування і ущільнення матеріалів» в м.Одесі (смт Затока).
06.12.2013.
Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів і молодих учених "Молода академія 2013"
22 травня 2013 року на кафедрі хімічної технології кераміки і вогнетривів була проведена Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів і молодих вчених “Молода академія 2013”. В регламенті роботи конференції було заявлено 9 доповідей.
04.12.2013.
24-26 квітня 2013 року на базі ДВНЗ "Український державний хіміко-технологічний університет" була проведена VI Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених "Хімія і сучасні технології".
У регламенті конференції було заявлено доповіді про сучасний стан і перспективи розвитку хімічної технології. У роботах студентів розглянуті проблеми синтезу, інноваційні методи досліджень і переробки металів в хімічній технології.
03.12.2013.
Міжнародний форум-конкурс молодих вчених ?Проблеми надрокористування?
24 - 26 квітня 2013 року на базі Національного мінерально-сировинного університету «Гірський» м. Санкт-Петербург було проведено Міжнародний форум-конкурс молодих вчених «Проблеми надрокористування». У регламенті конференції свої доповіді представили студенти та аспіранти з 19 країн миру. У секції «Металургія» були заявлені доповіді про сучасний стан і проблеми металургійної промисловості, а також запропоновані їх цікаві та перспективні рішення. Учасники конференції заслухали доповіді представників України, зокрема Національної металургійної академії України.
03.12.2013.
Підписано договір про співдружність
Між кафедрою металургійного палива та відновників та ПАТ "ЄВРАЗ Дніпродзержинський КХП" підписано договір про співдружність на проведення лабораторного практикуму в ЦЗЛ, виробничої та переддипломної практики студентів.
03.12.2013.
Відкрито нову спеціалізацію "Переробка нафти і газу"
У новому навчальному році на кафедрі металургійного палива та відновників відкрита спеціалізація "Переробка нафти і газу".
03.12.2013.
21 - 23 листопада 2012 року на базі Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара була проведена Х ювілейна Міжнародна науково-практична конференція "Математичне та програмне забезпечення інтелектуальних систем (MPZIS-2012)".
03.12.2013.
Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів і молодих учених "Молода академія 2012"
4 травня 2012 року на кафедрі хімічної технології кераміки і вогнетривів була проведена Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів і молодих учених “Молода академія 2012”. В регламенті роботи конференції було заявлено 26 доповідей. Слід відмітити високу активність студентів Українського державного Хіміко-технологічного університету (заявлено 13 доповідей).
07.06.2012.
23 березня 2012 на базі ДВНЗ "Український державний хіміко-технологічний університет" була проведена підсумкова конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за напрямом "Хімічні технології". У регламенті конференції було заявлено доповіді про сучасний стан та перспективи розвитку хімічної технології. У роботах студентів розглянуті проблеми синтезу, інноваційні методи досліджень і переробки металів в хімічній технології.
07.06.2012.
Дослідження на ВАТ "Алчевськкокс"
16.12.2011.
19-20 жовтня 2011 р. в Українському державному хіміко-технологічному університеті м. Дніпропетровськ проводилася Українська науково-технічна конференція «Фізико-хімічні проблеми в технології тугоплавких неметалічних і силікатних матеріалів» з міжнародною участю. Учасники конференції заслухали доповідь Онасенко Ю.А. " Шамотні бетонні вироби для футеровки обертової печі " , за матеріалами однойменних тез доповідей авторів Р.Н. Шевцова, Ю.А. Онасенко, О.С. Наумова
23.10.2011.