Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Кафедра теорії, технології та автоматизації металургійних процесів

Ступак Юрій Олександрович photo

Завідувач кафедри: Ступак Юрій Олександрович

Контакти:

Адреса 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагарина, 4

E-mail: y.o.stupak@ust.edu.ua

Телефон: (0562) 47-18-87



Історія кафедри Теорії, технології та автоматизації металургійних процесів (ТТтаАМП) нерозривно пов'язана з історією Нікопольського факультету (див. за посиланням). За час свого існування кафедрою було підготовлено не одну сотню фахівців, які успішно працюють на підприємствах гірничо-металургійного комплексу в мм. Нікополь, Марганець, Покров, Дніпро а також в інших містах, в т.ч. в далеко за межами України.

                       

Серед традиційних партнерів Нікопольського факультету Українського державного університету науки і технологій (УДУНТ), який є основним «плацдармом» діяльності кафедри, найбільші підприємства Нікопольщини: Нікопольський завод феросплавів, низка підприємств трубної галузі (Інтерпайп, Сентравіс, Титан-Україна, Трубосталь і багато інших), Покровський і Марганецький ГЗК. Між цими підприємствами і УДУНТ укладені договори про співробітництво, що передбачають підготовку фахівців для потреб підприємств-замовників і науково-технічну підтримку підприємств з боку викладачів кафедри і УДУНТ.

Кафедра пишається своїм професорсько-викладацьким складом, який традиційно представлений докторами та кандидатами наук, які мають солідний науково-педагогічний стаж і досвід роботи на виробництві. Кадровий потенціал кафедри дозволяє забезпечити підготовку кваліфікованих фахівців з широкого спектру напрямків і спеціалізацій, що передбачені діючими (акредитованими) освітніми програмами. Станом на 2023-24 навчальний рік факультет здійснює навчання за акредитованою ОП Металургія, що передбачає дві спеціалізації: «Металургія чорних металів, в т.ч. електрометалургія» та «Обробка металів тиском: прокатне виробництво; трубне виробництво; проектування та комп'ютерне забезпечення технологічних процесів».

Викладачі кафедри використовують в навчальному процесі сучасні технічні засоби і методики навчання. Через обставини воєнного стану сьогодні навчальний процес забезпечується засобами для дистанційного навчання та соціальних комунікацій (Zoom, Google Meet, Google Classroom, Viber, GMail, Telegram тощо). Практично всі дисципліни, що викладаються кафедрою, забезпечені методичними розробками, підручниками і літературою в електронному (цифровому) форматі.


Оперативні новини щодо змін в розкладі, організації навчального процесу тощо - в розділі НОВИНИ