Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Герої Небесної Сотні

   2Людина, розумна людина, завжди сподівається на краще. Це природно, адже ми не станемо заперечувати, що найчастіше обставини, що нас оточують, просто змушують нас це робити. Надія супроводжує нас, напевно всюди, але що ми готові зробити для того, щоб вона не залишилася марною. Далеко не кожній людині випадає така честь, щоб сприяти втіленню кращих сподівань. А сприяння, активне сприяння в цьому - є єдина причина, по якій здійснюється це велике таїнство, дане нам Богом. Адже погодьтеся: не важливо, пливемо ми за течією чи проти, але важливо - на краще або гірше, і важливо, що рухаємося, і рухаємося по милості Божій. 20-е лютого 2014-го року стало якоюсь переломною датою цієї надії на краще для всього українського народу. Відчуваючи глибокі і тривалі приниження та відвертий гніт з боку пострадянської корупційної, кримінально-комуно-кегебістско-олігархічної химери, багатонаціональний український народ пробудився.

 

 

 


1 

107 героїв Небесної Сотні


2

3D панорама Революції


5

 Указ Президента України "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні"

Кабінет Міністрів України. Розпорядження від 23 серпня 2017 р. № 574-р Київ "Про затвердження плану заходів  із вшанування подвигу учасників Революції  Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на період до 2020 року"

Указ президента України "Про Організаційний комітет з питань розвитку Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності"


3

 Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні


4

Відеоматеріали про Героїв Небесної Сотні

Фільм-реквієм "Небесна Сотня в вирій полетіла..."

"Зима, що нас змінила"

Maidan 2014. Небесна сотня

"Небесна Сотня". Фільм Крістіана Зайделя

"Чорні тіні Майдану"

"Коктейлі Грушевського. Зима, що нас змінила"

"История пишется кровью. Небесная Сотня. Киев 2013-2014"


 

1Прапороносець

– Не їдь туди, нехай якось без тебе…
Я бачила в новинах: Київ у вогні.
– Не можу, мамо. Прапор аж до неба
Підніму на своїй знедоленій землі.

Горить Майдан, іде двобій за долю,
Наш Прапор заговорений в борні.
Він нам поможе вибороти волю!
Поїду на Майдан з Полотнищем в руці.

… Стріляли вороги в прапороносця,
Але не впав на землю синьо-жовтий Стяг.
Стріляли вороги в прапороносця…
Убили лиш за те, що Прапор мав в руках.

Автор: Оксана Максимишин-Корабель

Присвячене Роману Сенику

 

 

 

 


Книги про події Майдану

 

Майдан від першої особи. Регіональний вибір

1Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Вип. 3. : у 2 ч. Ч. 1. АР Крим – Луганська  область / уклад.: О. Білобровець, Л. Бондарук, Т. Ковтунович, Т. Привалко [та ін.], відп. ред. Т. Привалко ; Укр. ін-т нац. пам’яті. – Київ : К.І.С., 2017. – 416 с. : іл.

Цей збірник є продовженням серії видань, здійснених Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія». Серія отримала назву «Майдан від першої особи», і попередні її випуски — «45 історій Революції Гідності» (2015) та «Мистецтво на барикадах» (2016) — містять спогади про київські події зими 2013–2014 років. Але у той час масовими протестними акціями було охоплено багато міст і сіл нашої країни, тож цей збірник — зі спогадами про події Майдану в регіонах — став логічним продовженням серії.

 Щоб збірник не вийшов надміру громіздким, адже він мав складатися з 25 розділів — за кількістю регіонів, було прийнято рішення формувати кожен розділ з приблизно однакового обсягу матеріалу. Залежно від того, скільки осередків в області займалися збором спогадів, кількість інтерв’ю у кожному розділі варіювалася — від 8 до 12. Відбір спогадів здійснювали інтерв’юери. Добиралися оповіді найбільш змістовні та цікаві, при цьому також було важливо, щоб їх автори по змозі представляли різні середовища протестного руху. У збірнику розділи подано за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. До цієї, першої, частини увійшли регіони починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Решту областей буде представлено у другій частині.

 

 

 

 

2 Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах

Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах / упоряд. Тетяна Ковтунович, Тетяна Привалко; Укр. ін-т нац. пам’яті. — Вип. 2. — Київ : К.І.С., 2016. —  304 с. : іл.

У збірнику подані фрагменти спогадів очевидців протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією Гідності. Інтерв’ю зібрані Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія».

 До другого випуску збірника увійшли спогади митців, що представляють різні жанри, види та напрями мистецтва. У спогадах творчих людей відображено їхній суб’єктивний досвід пережитого та узагальнені міркування про роль мистецтва у протестних акціях Революції Гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам’яті про Майдан та його учасників.



Вгору: Наші герої: ваш подвиг ми не забудемо!