ДО 125-РІЧЧЯ ЕММАНУЇЛА СОЛОМОНОВИЧА ГЛІКМАНА
Еммануїл Соломонович Глікман (08.10.1899 – 24.05.1973). Народився 8 жовтня 1899 року в сім'ї лікарів, встиг закінчити гімназію і вступити до Гірничого інституту в Катеринославі до революційних подій 1917 року.
В 1935 році був відкритий перший у Дніпропетровську та Придніпровському регіоні інженерно-економічний факультет у складі Дніпропетровського металургійного інституту (ДМетІ). На інженерно-економічному факультеті (ІЕФ) було утворено три самостійні кафедри: політичної економії (ПЕ) та дві випускаючі – організації та планування виробництва (ОПП) та економіки промисловості (ЕП). Е.С. Глікман працював у Дніпропетровському металургійному інституті (ДМетІ) з 1931 по 1937 рік: до 1935 р. – доцентом, а з 1935 р. – завідувачем кафедри організації та планування виробництва (з 2022 р. кафедра управління та адміністрування).
Як перший завідувач кафедри ОПП Е.С. Глікман зробив великий внесок у її становлення, створення методичного забезпечення, в організацію та вдосконалення навчального процесу, підбір та розвиток колективу кафедри.
Після війни в ДМетІ Е.С. Глікман очолював кафедру ОПП. В 1947 році опублікував унікальний підручник з організації та планування виробництва СРСР – перший у металургії, який відразу переклали в Польщі та Чехословаччині.
Е.С. Глікман належав до патріархів кафедри організації й планування виробництва Дніпропетровського металургійного інституту, був яскравим представником унікальної науково-педагогічної школи ДМетІ з організації, планування та ефективності металургійного виробництва
Його світлий образ назавжди залишиться в пам'яті співробітників факультету економіки та менеджменту і кафедри управління та адміністрування (колишньої кафедри організації та планування виробництва).
07.10.2024
Щиро вітаємо завідувача кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін, д.е.н., проф.
Віктора Миколайовича Тарасевича з обранням членом-кореспондентом Національної академії наук України по Відділенню економіки за спеціальністю "Смарт-економіка".
Керівництво та колектив УДУНТ
30.04.2024
З 1 вересня 2013 р. стартував чемпіонат зі стратегічного менеджменту Global Management Challenge (GMC) Junior. «GMC Junior» - це Всеукраїнський чемпіонат зі стратегічного менеджменту для студентів 3-5 курсів, який проводиться в Україні вже шостий рік поспіль. Чемпіонат являє собою бізнес-симулятор з управління великою корпорацією. Кожна команда виступає в ролі ради директорів до задач якої входить досягнення максимальної ціни на акції компанії.
Проект GMC Junior включає не тільки роботу команд у бізнес-симуляторі, але й форуми з експертами, урочисті заходи, зустрічі з керівниками бізнесов - компаній. Змагання проходять через Інтернет.
Чемпіонат зі стратегічного менеджменту для талановитих студентів Global Management Junior – 2013 проходить у 4 етапи:
1етап - з 1 вересня по 11 жовтня 2013 р. – підготовчий (реєстрація команд учасників на веб-сайті http://www.gmc.in.ua);
2 етап – з 12 жовтня по 29 жовтня 2013 р. – 1 тур змагань;
3 етап – з 4 до 19 листопада 2013 р. – 2 тур змагань;
4 етап – 29 листопада 2013 р. – фінал.
Переваги для студентів:
- Практичний досвід в управлінні компанією з капіталом 200 млн.євро: поєднання теорії з практикою у різних напрямках: аудит, маркетинг, фінанси, менеджмент, економіка, міжнародні відносини, страхування, логістика, управління персоналом;
- Можливість працевлаштування у провідних компаніях країни
- Найкращим учасникам будуть вручатись сертифікати на стажування;
- Нові друзі, корисні контакти, емоції та враження;
- Прекрасна можливість для самореалізації потенціалу.
Координатор з проведення чемпіонату на базі НМетАУ – доц. кафедри менеджменту Синиціна Ю.П. (кім. Б-514).
e-mail: ysynytsina@mail.ru
Деканат економіки і менеджменту
26.09.2013