UST logo IPBT logo Part logo
Дніпровський металургійний інститут
Українського державного університету науки і технологій

Тематика науково-дослідних робіт

Металургія чавуну, сталі та феросплавів

  1. Оптимізація витрат палива в процесах агломерації рудних концентратів за рахунок використання додаткових (нетрадиційних) видів палива та джерел енергії.
  2. Дослідження процесів спалювання тонкоподрібнених часток твердого палива та паливних сумішей (в т.ч. сільськогосподарських відходів та відходів інших виробництв) з метою підвищення повноти їх спалювання.
  3. Теоретичне обгрунтування і технологічні розрахунки оптимальних параметрів технології та обладнання для доменної плавки чавуну з використанням додаткових видів твердого та газоподібного палива (пиловугільне паливо та суміші вугілля, вугільно-водневі суміші та інше).
  4. Розробка технології електрошлакового переплаву відпрацьованого інструменту (дорнів) трубного виробництва в умовах Ніко Тьюб.
  5. Розробка і впровадження виробництва фероалюмінію ФА20 в умовах НЗФ для розкислення сталі з метою зниження витрат первинного алюмінію в діючому сталеплавильному виробництві.
  6. Аналіз виробничих даних з метою виявлення залежності властивостей кінцевої металопродукції від технологічних параметрів виробництва та складу металу.
  7. Оптимізація технологічних параметрів виплавки та розливання металу з метою отримання завданих характеристик (якості) виливків.
  8. Фізико-хімічні передумови виплавки феросиліцію марок СК15-СК30 в умовах ПрАТ НЗФ.
  9. Обґрунтування і впровадження технології виробництва високореакційного вапна в протитокових печах в умовах ПрАТ НЗФ.

Технології трубного виробництва

  1. Розробка технологій хіміко-термічної обробки і нанесення зносостійких покриттів для покращення технологічних характеристик трубопрокатного інструменту та металевих виробів спеціального призначення.
  2. Вдосконалення технології напіврідинного пресування жароміцних сплавів з використанням вібрації.
  3. Розробка технології виробництва зварних труб з використанням вібраційної обробки.
  4. Підвищення корозійної стійкості сталевих труб та листів методами інтенсивної пластичної деформації, поєднаної з інгібуванням.
  5. Моделювання напружено-деформованого стану металу в процесах ОМТ (зокрема - пробивання броні) з використанням програмного комплексу Ansis.

 Інноваційні технології в галузі матеріалознавства та обробки металів

  1. Розробка технології виробництва полегшеного бронежилету підвищеної міцності на нових фізичних принципах.
  2. Експериментальні дослідження технологій переведення радіаційно забрудненого металу до екологічно небезпечного стану.


Вгору: Наукова діяльність