Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Семінар "Розвиток Індустрії 4.0 на кафедрі технології машинобудування"

Семінар "Розвиток Індустрії 4.0 на кафедрі технології машинобудування"

19 травня 2021 року на кафедрі технології машинобудування відбувся семінар «Адитивне виробництво або 3D-друк – стимулятор розвитку Індустрії 4.0». В роботі семінару взяли участь викладачі кафедри технології машинобудування, механіко-машинобудівного факультету, а також провідні фахівці підприємств Придніпровського регіону, що спеціалізуються на металообробці.

З короткою інформацією про хід організації лабораторії «Віртуальне виробництво» виступив завідувач кафедри технології машинобудування Гришин В. С. Він звернув увагу присутніх на необхідність забезпечити одну з основних функцій наново створюваної системи, а саме – охорону навколишнього середовища, для чого необхідно створити функціональну організацію обладнання на основі зменшення показника матеріалоємності. Тому, як зазначив завідувач кафедри Гришин В. С., потрібно доукомплектувати лабораторію пристроями для 3D-друку деталей дрібних та середніх розмірів.

Під час обговорення представники підприємств, зокрема Бугайов Олександр Михайлович – головний інженер АТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод», Грядунов Вадим Анатолійович, директор підприємства «ІнтерАвіаІнвест» та ін., поділилися своїми наболілими питаннями, зауваженнями та успіхами виробництва.

Зокрема Бугайов О. М. під час обговорення зауважив, що застосування високих технологій обмежується, в першу чергу, нестачею кваліфікованих інженерно-технічних кадрів, яка дається взнаки на стадії прийняття управлінських рішень, при опрацьовуванні технологічних режимів та в реалізації виробничих рішень. Тому, як відзначив головний інженер АТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод», створення такої лабораторії є своєчасним, корисним та дає змогу покращити рівень підготовки студентів і задовольнити потребу в інженерно-технічних кадрах, для чого необхідно підтримувати подальший розвиток лабораторії.

Інший учасник обговорення, Грядунов В.А., звернув увагу на те, що промислова революція несе в собі передумови для соціального розшарування, передусім для зниження цінності низько- та середньо кваліфікованої праці. Таке знецінення, за словами директора підприємства «ІнтерАвіаІнвест», призведе до того, що Україна втратить переваги дешевої робочої сили та можливості наздогінного розвитку. Грядунов В.А. наголосив, що саме з цих причин навчання студентів високим інтегрованим технологіям має вирішальне значення та привабить абітурієнтів до вступу до навчання на кафедрі технології машинобудування.

Безбатченко Юрій Анатолійович, заступник начальника виробництва Павлоградського хімічного заводу «Металіст», розповів, що на їхньому виробництві використовуються сучасні верстати з ЧПК, лазерний 3D-принтер для друку деталей з титанових сплавів, а також сучасний сканер, тому завод зацікавлений у підготовці фахівців у створюваній лабораторії, у зв’язку з чим для розширення можливостей створення робототехнічних комплексів вони готові допомогти створити та придбати конвеєри інших передавальних пристроїв.

Товкун В’ячеслав Іванович, головний конструктор Дніпропетровського агрегатного заводу доповів присутнім на обговоренні про рішення керівництва Дніпропетровського агрегатного заводу передати кафедрі технології машинобудування для укомплектування робототехнічних комплексів два 3D-принтера в робочому стані для виготовлення деталей дрібних та середніх розмірів.

         За підсумками роботи семінару було прийнято наступні рішення:

-         створити лабораторію «Віртуальне виробництво» на кафедрі технології машинобудування (лабораторія створена, ведеться комплектація);

-         залучити кваліфікованих фахівців для консультацій та проведення практичних занять на обладнанні лабораторії задля прискорення створення методичної бази по засвоєнню адитивних технологій;

-         доручити завідувачеві навчальних лабораторій Абрамову С.О. підготовку необхідної документації по передаванню 3D-принтера з ПАТ «ДАЗ» та їхню доставку на кафедру; (19 травня 2021 року було заключено «Договір відповідального зберігання» та отримано на кафедру ТМ 3D-принтер CUBEX/DUO);

-         доручити завідувачеві навчальних лабораторій Абрамову С.О. та старшому викладачеві Вишневському І. В. підготовку необхідної документації по конструкціях та розташуваннях конвеєрів та інших передавальних пристроїв для створення робототехнічних комплексів із залученням співробітників кафедри, студентів та фахівців підприємств.         

 

 

Інформаційні повідомлення


Кафедра технології машинобудування