Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

День відкритих дверей

Запрошуємо усіх бажаючих

на День відкритих дверей

факультету дизайну машин та захисту довкілля ІПБТ УДУНТ, 

що відбудеться 12.05.2023р. з 11:00 в онлайн форматі

 

Ідентифікатор конференції: 773 5782 0496

Код доступу: 2023

Посилання для підключення:  https://us04web.zoom.us/j/77357820496?pwd=8oORHM3DaPypEjFRTIIWWQVDNoIbO1.1

 

Проведено курс «Робота та програмування верстатів з числових програмним керуванням. Лазерне різання та 3D друк». News icon

logo_4.jpg

З 23 листопада по 22 грудня 2022 р. на базі лабораторії (https://nmetau.edu.ua/ua/mdiv/i2025/p4704) створеної в рамках реалізації проекту "Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні (HEIn4)" 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP для слухачів Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (за договором з УДУНТ № 040022111500150) проведена серія навчальних занять. Ведучими викладачами кафедри прочитано ряд дисциплін, зокрема:

1)    Основи технології конструкційних матеріалів та машинобудування.

2)    Ескізи та моделі для програмування верстатів з ЧПК.

3)    Основи програмування з ЧПК.

4)    Програмування у програмі MasterCAM.

5)    Симулятор верстата з ЧПК.

6)    Основи 3D друку та лазерного різання.

Обладнання лабораторії Industry 4.0 / HEIn4 дозволило наочно провести практичні роботи для обраних дисциплін та детально розглянути основні принципи роботи та налагодження сучасних верстатів з числових програмним керуванням, ЗD принтерів і лазерного гравіювального устаткування.

 

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

 

 

Шановні студенти

Вітаємо Вас з початком нового навчального року.

За даним ПОСИЛАННЯМ ви можете знайти усю необхідну інформацію стосовно навчання та контактні дані викладачів

Зі списком викладачів та переліком закріплених за ними дисциплінами наведено ТУТ.

 

Нагадуємо: ви завжди можете знайти усю необхідну інформацію в розділі "Дистанційне навчання" (в нижній частині меню з правого боку)

До уваги абітурієнтів

Запрошуємо на навчання за освітньою програмою "Технологія машинобудування" спеціальністю 131 - Прикладна механіка усіх закінчивших технікум.

На даний момент для вас на денній формі доступні 8 бюджетних та 8 контрактних місць для денної форми навчання, та 5 місць - для заочної формі навчання!

Будемо раді вас бачити у нас!

 

Дипломування 2022

На сторінці кафедри(меню з правої сторони) додано пункт *Дипломування 2022* (ПЕРЕЙТИ)

В даному разділі ви зможете побачити розклад захисту дипломних кваліфікаційних робіт влітку 2022 року, а також бланки/приклади заповнення усіх необхідних сопровідних документів.

 

Захист випускних робіт магістрів

На кафедрі технології машинобудування відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт магістрів!

Вітаємо усіх випускників групи ІМ01-16м з успішним захистом кваліфікаційних робіт, а особливо Гошовську Лілію Володимирівну та Грабенко Сергія Ігоровича з отриманням дипломів з відзнакою!

Бажаємо успіхів у роботі та творчої наснаги!

Дистанційне навчання

Шановні студенти!

В період з  23.09.2021 р. по 29.01.2022 р. в НМетАУ

на всіх курсах запроваджено дистанційне навчання.

Інформація розміщена в розділі «Дистанційне навчання».

Зустріч з майбутніми абітурієнтами

16 вересня 2021 року на базі кафедри Технології машинобудування, в рамках проекту «Industry 4.0», у створеній лабораторії «Віртуальне машинобудівне виробництво» було проведено ознайомлювальний семінар зі студентами Дніпропетровського індустріального коледжу та їх викладачами.

В ході семінару співробітники кафедри ознайомили майбутніх абітурієнтів з новітнім обладнанням лабораторії, провели майстер-клас з роботи на лазерному гравері та 3D-принтері. Провели семінар: Індустрія 4.0 - це наступний етап діджіталізаціі виробничих технологій з прискореним впровадженням нових розробок і кібер-фізичних систем, що міняє бізнес-моделі, її концепція застосовується до виробничих процесів у промисловості, але часто її також використовують для виробничих процесів в енергетиці, на транспорті, в інфраструктурі і т.д.

Студенти дуже зацікавились цією темою, деякі проявили бажання індивідуально відвідувати лабораторію в майбутньому. Присутні викладачі коледжу (Мар’єнко Ю.П., Лункіна К.В., Шеремет І.М.) також були приємно здивовані обладнанням та структурою лабораторії і запропонували подальшу співпрацю з кафедрою.

 

Семінар "Розвиток Індустрії 4.0 на кафедрі технології машинобудування" News icon

19 травня 2021 року на кафедрі технології машинобудування відбувся семінар «Адитивне виробництво або 3D-друк – стимулятор розвитку Індустрії 4.0». В роботі семінару взяли участь викладачі кафедри технології машинобудування, механіко-машинобудівного факультету, а також провідні фахівці підприємств Придніпровського регіону, що спеціалізуються на металообробці.

З короткою інформацією про хід організації лабораторії «Віртуальне виробництво» виступив завідувач кафедри технології машинобудування Гришин В. С. Він звернув увагу присутніх на необхідність забезпечити одну з основних функцій наново створюваної системи, а саме – охорону навколишнього середовища, для чого необхідно створити функціональну організацію обладнання на основі зменшення показника матеріалоємності. Тому, як зазначив завідувач кафедри Гришин В. С., потрібно доукомплектувати лабораторію пристроями для 3D-друку деталей дрібних та середніх розмірів.

Під час обговорення представники підприємств, зокрема Бугайов Олександр Михайлович – головний інженер АТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод», Грядунов Вадим Анатолійович, директор підприємства «ІнтерАвіаІнвест» та ін., поділилися своїми наболілими питаннями, зауваженнями та успіхами виробництва.

Зокрема Бугайов О. М. під час обговорення зауважив, що застосування високих технологій обмежується, в першу чергу, нестачею кваліфікованих інженерно-технічних кадрів, яка дається взнаки на стадії прийняття управлінських рішень, при опрацьовуванні технологічних режимів та в реалізації виробничих рішень. Тому, як відзначив головний інженер АТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод», створення такої лабораторії є своєчасним, корисним та дає змогу покращити рівень підготовки студентів і задовольнити потребу в інженерно-технічних кадрах, для чого необхідно підтримувати подальший розвиток лабораторії.

Інший учасник обговорення, Грядунов В.А., звернув увагу на те, що промислова революція несе в собі передумови для соціального розшарування, передусім для зниження цінності низько- та середньо кваліфікованої праці. Таке знецінення, за словами директора підприємства «ІнтерАвіаІнвест», призведе до того, що Україна втратить переваги дешевої робочої сили та можливості наздогінного розвитку. Грядунов В.А. наголосив, що саме з цих причин навчання студентів високим інтегрованим технологіям має вирішальне значення та привабить абітурієнтів до вступу до навчання на кафедрі технології машинобудування.

Безбатченко Юрій Анатолійович, заступник начальника виробництва Павлоградського хімічного заводу «Металіст», розповів, що на їхньому виробництві використовуються сучасні верстати з ЧПК, лазерний 3D-принтер для друку деталей з титанових сплавів, а також сучасний сканер, тому завод зацікавлений у підготовці фахівців у створюваній лабораторії, у зв’язку з чим для розширення можливостей створення робототехнічних комплексів вони готові допомогти створити та придбати конвеєри інших передавальних пристроїв.

Товкун В’ячеслав Іванович, головний конструктор Дніпропетровського агрегатного заводу доповів присутнім на обговоренні про рішення керівництва Дніпропетровського агрегатного заводу передати кафедрі технології машинобудування для укомплектування робототехнічних комплексів два 3D-принтера в робочому стані для виготовлення деталей дрібних та середніх розмірів.

         За підсумками роботи семінару було прийнято наступні рішення:

-         створити лабораторію «Віртуальне виробництво» на кафедрі технології машинобудування (лабораторія створена, ведеться комплектація);

-         залучити кваліфікованих фахівців для консультацій та проведення практичних занять на обладнанні лабораторії задля прискорення створення методичної бази по засвоєнню адитивних технологій;

-         доручити завідувачеві н ...

Вітаємо переможця Всеукраїнського конкурсу студентських робіт News icon

магістра кафедри Технології машинобудування

Французан Лесю Петрівну

з отриманням Диплому ІIІ ступеня на

Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеіальності «Прикладна механіка (технології машинобудування)» 2020/2021 н.р.

з роботою на тему «Технологічне забезпечення експлуатаційної надійності заправочно-зливного клапану топливного баку ракети»,

виконаної під керівництвом асистента Абрамова С.О.

Вітаємо переможця Всеукраїнського конкурсу студентських робіт News icon

Вітаємо переможця Всеукраїнського конкурсу студентських робіт

магістра кафедри Технології машинобудування

Синицина ЯрославаСергійовича

з отриманням Диплому ІІ ступеня на

Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеіальності «Прикладна механіка (технології машинобудування)» 2020/2021 н.р.

з роботою на тему «Підвищення зносостійкості поверхонь валів авіаційних відцентрових насосів»,

виконаної під керівництвом асистента Абрамова С.О.

Дистанційне навчання

Дистанційне навчання студентів в НМетАУ продовжено з 26.04. по 10.05.2021 р.

Уся необхідна інформація представлена в розділі "Дистанційне навчання".

Дистанційне навчання

Дистанційне навчання студентів в НМетАУ продовжено з 13.04. по 23.04.2021 р.

Уся необхідна інформація представлена в розділі "Дистанційне навчання".

Увага! Оновлені контактні дані <span class="JLqJ4b ChMk0b" data-language-for- ...

Дистанционное обчение

Шановні студенти!

В період з 24.03.2021 р. по 13.04.2021 р. в НМетАУ

на всіх курсах запроваджено дистанційне навчання.

Інформація розміщена в розділі «Дистанційне навчання».

Вітаємо переможців

Вітаємо студентів кафедри «Технологія машинобудування» Мефед Дарину Володимирівну (група ІМ01-18) і Мар'єнка Богдана Валерійовича (група ІМ01-18) з заняттям призових місць на студентській олімпіаді з проектування в програмному продукті КОМПАС-3D, під назвою «Дизайн машин для процесів обробки металів тиском ». Олімпіада проходила в лютому 2021 року на кафедрі «Обробки металів тиском» НМетАУ за підтримки компанії IT САПР.

Дистанційне навчання

 

Шановні студенти!

          Дистанційне/змішане навчання, що діє на усіх курсах НМетаУ подовжено до 31.01.2021 р. 

Уся необхідна інформація  розміщена в розділі «Дистанційне навчання».

Вебінар від компанії Festo

З метою підвищення кваліфікації науково-педагогічних співробітників 27 жовтня 2020 року на базі кафедри Технології машинобудування Національної металургійної академії України в рамках виконання міжнародного проекту Erasmus+ «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» (HEIn4), 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP відбувся вебінар, який завершив серію тренінгів компанії Festo.

Компанія Festo – це один із провідних постачальників технологій автоматизації та мехатроніки у світі, а також лідер в області виробничого навчання і програм підвищення кваліфікації, зокрема в контексті Industry 4.0.

Представники компанії Festo відповіли на питання учасників вебінару та підвели підсумки програми тренінгів. До того ж, у якості доброї волі, компанія Festo надала усім учасникам проекту безкоштовний доступ до своїх навчальних ресурсів на платформі «Festo LX» до кінця 2020-го року.

Проведений тренінг стане основою значного підвищення рівня освітньої та наукової діяльності в НМетАУ у галузі сучасних технологій Industry 4.0, забезпечуючи й надалі наші лідерські позиції у співпраці з підприємствами регіону щодо відповідності інноваційним технологічним трендам.

Про інші новини проекту HEIn4 можна дізнатися на вебсайті https://hein4.net

Також, 27 жовтня 2020 року кафедрою Технології машинобудування була проведена онлайн конференція в рамках проекту Festo. У конференції прийняли участь провідні науково-педагогічні співробітники Португалії та всієї України.

      

     

Семінар-тренинг на тему: «ІНДУСТРІЯ 4.0 НА СУЧАСНИХ ВИРОБНИЦТВАХ. СУТНІСТЬ, КЛЮЧОВІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ».

1 та 2 жовтня 2020 року на базі кафедри Технології машинобудування Національної металургійної академії України, в рамках виконання міжнародного проекту Еразмус+ : «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» (HEIn4), 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP, з метою підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників академії,  проведено семінар-тренінг на тему: «ІНДУСТРІЯ 4.0 НА СУЧАСНИХ ВИРОБНИЦТВАХ. СУТНІСТЬ, КЛЮЧОВІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ».

Семінар-тренінг проводили представники компанії «Festo Україна», яка є провідним світовим постачальником технологій автоматизації та лідером в області виробничого навчання і програм підвищення кваліфікації. Мета компанії - максимальна продуктивність і конкурентоспроможність її клієнтів.

В семінарі прийняли активну участь та підвищили свою кваліфікацію науково-педагогічні працівники кафедр НМетАУ, а саме: кафедри технології машинобудування; кафедри автоматизації виробничих процесів; кафедри теорії металургійних процесів та хімії; кафедри електрометалургії; кафедри машин та агрегатів металургійного виробництва; кафедри електротехніки та електроприводу; кафедри прикладної механіки.

Отримані знання дозволять нашим науково-педагогічним працівникам  значно підвищити рівень освітньої та наукової діяльності з висвітленням сучасних технологій Industry 4.0 та їх впливу на економічну ефективність роботи підприємств.