Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

9 листопада – День української писемності та мови! Розмовляйте державною! Поважайте себе і країну.

9 листопада – День української писемності та мови! Розмовляйте державною! Поважайте себе і країну.

Наша МОВА

 

    День української писемності та мови відзначається 9 листопада. Його встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року «на підтримку ініціативи громадських організацій... в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

    Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, учитися протягом життя багато, старанно і невпинно. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду». Традиційно, на День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, що випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.

    Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної родини. Кількість мовців – понад 45 млн, більшість із яких живе в Україні. Поширена вона також у Білорусі, Бразилії, Великій Британії, Канаді, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, США та інших країнах, де мешкають українці.

     Українська мова входить до третього десятка найпоширеніших мов світу та є результатом тривалого синтезу трьох відгалуджень праслов’янської мови – полянського, деревлянського та сіверянського.

     Цікаво, що з погляду лексики найближчою серед інших мов світу до української є білоруська мова (84% спільної лексики), потім іде польська (71% спільної лексики), словацька (68% спільної лексики), російська (57%). І вся слов’янська мовна родина має величезну спільну лексичну основу із санскритом, а вік літературних та лінгвістичних пам’яток цієї мови – понад 4000 років!

 

     Віки утисків минули. Ми вже в ХХІ столітті… Ми цивілізовані, гуманні, демократичні… Слава тобі, наша мово! Перлиною є ти серед інших мов планети… Дякуємо тобі за те, що ти дихаєш, квітнеш і живеш!!!

 

Рідній мові…

 

До темряви і берегів дворіччя

Від справжніх знань немає вороття...

Най мова опанує протиріччя!

 В ній – інтелект, безмежність і життя!!!

 

На цій планеті, в будь-якій країні

Слова й пісні – немов разок перлин…

Твої ми діти! Крила нам пташині

Дає знання історії глибин.

Інформаційні повідомлення


Арт-Метал