UA    RU    EN   
Національна металургійна академія Украіни

05.03.1949 року народився поет, один із творців української естрадної музики, талант якого зачарував Україну та світ – В. М. Івасюк. News icon

   Він прожив усього 30 років, але встиг за своє коротке життя написати 107 пісень, 53 інструментальних твори, музику до кількох спектаклів. Професійний медик, поет і талановитий скрипаль, неординарний живописець та майстерний фотограф. Володимир Івасюк. Його ім'я та спадок назавжди з нами. 

    24 квітня 1979 року Володимир Івасюк після телефонного виклику вийшов із дому й більше не повернувся. 18 травня його тіло було знайдене повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційною версією смерті було самогубство. Відповідно до неофіційної версії, смерть В.Івасюка була вбивством, виконаним за наказом вищого керівництва СРСР.  Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 року у Львові перетворилися в масову акцію протесту проти радянської влади.

    26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України поновила закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка, але в листопаді 2012 справу було закрито через відсутність складу злочину.

     12 червня 2014 року Генеральна прокуратура України повторно поновила закриту кримінальну справу про смерть В.Івасюка.

   Прокурор Львівської області Роман Федик у лютому 2015 роки зробив офіційну заяву, що в результаті слідчих дій встановлено, що В.Івасюка було вбито співробітниками КДБ в результаті спецоперації по усуненню чинників розвитку й впливу української національної культури на суспільну свідомість.

З 12.02.2018. до 18.02.2018 р. в Україні відзначають Колодій (Масниця) — за народним календарем свято починається за тиждень до Великого посту. News icon

Ма́сницяПу́щенняМаслянаКолодійСиропу́сний тижденьСи́рна неділя,  Зага́льниця; (рос. Масленица, Масляницабіл. Масленіца, Масленкапол. Zapustyсловац. Fašiangyчеськ. Masopustсіл. Kozelekморав. Voračky, Voráčí, Končinyсловен. Pustni tedenсерб. Покладеболг. Сирна седмица/Сирни заговезнимак. Проштена недеља) — традиційне слов'янськеукраїнське свято, що відзначається протягом тижня (іноді трьох днів) перед Великим постом. У давнину традиційно початок нового щорічного циклу пошуку пари, з метою продовження роду.

Перші згадки про Масницю («Попільну середу») в календарях наших предків датуються ІV ст. н. е. (календарі із села Ромашки Київської області та із Лепесівки — сучасної Хмельницької області). Свято активно відзначалося не лише в період язичництва, а й після запровадження християнства київським князем Володимиром у 988 році. Найбільш активного святкування Масниця набула у ІХ-ХІІІ століттях, у часи і на теренах Київської Русі.

Колодій збігався в часі із Сиропусним тижнем, останнім тижнем М'ясниць. Це останній, напередодні Великого посту, тиждень, коли можна було справляти весіл ...

29 січня в Україні відзначають День пам'яті Героїв Крут (100-річчя), які загинули 17 січня 1918 року біля залізничної станції Крути. News icon

 

ПАМ'ЯТІ ТРИДЦЯТИ (присвята Героям Крут)

На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих...

На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.

На кого посміла знятись
 Зрадника рука? —
Квітне сонце, грає вітер
 І Дніпро-ріка...

На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
 Свій коханий край.

 
Вмерли в Новім Заповіті
 З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.


1918

 

Павло Тичина

 


facebook banner   twitter banner   youtube banner
mon banner   banner osvita-dnepr   ДНУ ім. Олеся Гончара   Урядова гаряча лінія
(C) 2006-2017 nmetau.edu.ua

Інформація

Новини

Проза

Поезія

Живопис

Інші види