UA    RU    EN   
Національна металургійна академія Украіни

Нові автори й учасники проекту вітають з ювілеєм гуманітарний факультет! З 25-річчям! News icon

Нові автори, Виноградова Валентина й Ушакова Катерина, студентки групи ДІ01-17-01 та учасники проекту - Артем Сова, аспірант кафедри металургії чавуну, Леонова Н.В., доц. кафедри історії та українознавства, у своїх віршах вітають гуманітарний факультет із 25-річчям.

21 травня – Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва News icon

Свято відзначається згідно з Указом Президента України і має метою відзначити вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.

15 травня – 450 років від дня народження Клаудіо Монтеверді (1567 – 1643) News icon

Італійський композитор, один з основоположників жанру опери (drama per musica), видатний майстер мадригалу. В його новаторській на той час музиці безроздільно панує поетичний текст, якому підкоряються мелодія, гармонія й ритм. Опера «Коронація Поппеї» входить до репертуару найбільших оперних сцен світу.

14 травня – 290 років від дня народження Томаса Гейнсборо (1727 – 1788) News icon

Англійський художник на зламі епох бароко, рококо та класицизму. Малював пейзажі, жанрові картини, портрети. Один з видатних портретистів Англії й 18 століття взагалі

13 травня – 135 років від дня народження Жоржа Брака (1882 – 1963) News icon

Французький художник, графік, сценограф, скульптор і декоратор, один із основоположників кубізму. Створив чимало рисунків, гравюр і скульптур, але головне місце в його творчості завжди посідав живопис.

12 травня – 175 років від дня народження Жуля Массне (1842 – 1912) News icon

Французький композитор. Його творча спадщина містить кілька десятків опер, серед яких найвідомішими є «Манон» (1884), «Вертер» (1892) і «Дон-Кіхот» (1910, по Ж. Лоррену), три балети, оркестрові й камерні твори, численні романси й інші твори. Головні позитивні якості його музики - в мелодіях. Частіше за все вони тісно пов'язані зі словом, звідси їх неповторна гнучкість і виразність. Грань між мелодією та речитативом майже невловима, а тому оперні сцени Массне не поділяються на замкнені номери та "службові" епізоди, як це було у його попередників.

11 травня – 190 років від дня народження Жана-Батиста Карпо (1827 – 1925) News icon

Французький скульптор, живописець і графік. Скульптору прекрасно вдалося передати дух часу. Свобода рухів, відкриті форми та смілива гра площин, яка використовується для створення світлотіньових контрастів, є характерними рисами його оригінального та неакадемічного стилю. За своїм напрямком Карпо був реалістом, але наслідування форм дійсності без будь-якої ідеалізації поєднувалось у його творах з глибиною експресії та сильною передачею руху.


facebook banner   twitter banner
mon banner   banner osvita-dnepr   ДНУ ім. Олеся Гончара   Урядова гаряча лінія
(C) 2006-2017 nmetau.edu.ua

Інформація

Новини

Проза

Поезія

Живопис

Інші види