Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Вітаємо переможців Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів та молодих вчених «Молода академія-2021»!

Список студентів, які отримали нагороди

прізвище,ініціали студента

група

Назва конкурсу

Дата, місце проведення

Тема доповіді

керівнк

1

Скряга Д.Д.,

І місце

ХТ03-20

Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів і молодих вчених   «Молода академія -2021”

20 травня 2021року

Богдан Хмельницький – засновник Гетьманщин»

ст.викл. Савич А.В.

2

Євенко О.П.,

І місце

МВ01-20

Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів і молодих вчених “Молода академія 2021”

20 травня 2021року

Правобережна Україна у складі Речі Посполитої кінця XVII-XVIII ст. три поділи Польщі

ст.викл.

Савич А.В.

3

Дуб А. С.,  

ІІ місце

 

КН01-17-1

Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів і молодих вчених “Молода академія -2021”

20 травня 2021року

Український волонтерський рух часів АТО

доц.

Мосюкова Н. Г.

4

Кузіна А.А.,

ІІІ місце

 

 

ЕП01-20

Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів і молодих вчених “Молода академія- 2021”

20 травня 2021року

...

Звіт про роботу філософського клубу Світогляд News icon

Відновив свою роботу філософський клуб «Світогляд» на кафедрі «філософії та політології». Так у жовтні цього року пройшло його засідання на тему «Філософське осмислення фотографії». Керівництво клубом здійснюють доц. Бескаравайний С.С. та доц. Борисова Т.В. Учасникам засідання було запропоновано розглянути та обговорити коло питань, які розкривають зміст філософських аспектів фотографії та фотомистецтва в цілому.

Тема була обрана не випадково. ЇЇ актуальність незаперечна. В сучасному світі фотографом може бути будь-хто, хто має вмонтовану фотокамеру в мобільному телефоні. Фотографіями наповнені соціальні мережі, а на думку правників та соціологів у світі зростає кількість нещасних випадків у спробі зробити «селфі» з ризиком для свого життя. Тематика засідання студентського клубу мала дещо змінити побутовий і споживацький погляд на фотографію, підняти питання естетичної краси у її змісті та формі,  а також  особистої та соціальної відповідальності фотографа.

 Центральними питаннями дискусії стали такі:

  1. 1.      Фотографія в системі культури. Фотографія як культурне явище.
  2. 2.      Техніко-естетичні аспекти фотографії в контексті інформаційної епохи.
  3. 3.      Особливості мови фотомистецтва. Символізм та реалізм в фотомистецтві.
  4. 4.      Краса як об’єкт фотографічного мистецтва.
  5. 5.      Місце і роль фотографії в сучасній рекламі.

Засідання пройшло в форматі творчого семінару, що є однією з продуктивних форм вивчення філософії, етики та естетики, а також важливим засобом виховання свідомої особистості. У ході засідання студенти також вчаться кваліфікованому та коректному веденню дискусії на актуальні запити сучасності.

Засідання філософського клубу "Світогляд" News icon

12 грудня 2013 року відбулося чергове засідання студентського філософського клубу «Світогляд». Керівниками клубу О.М. Шаталович та І.В. Шаталович була висвітлена актуальність і мета зустрічі. Вони повідомили про розповсюдженість та небезпеку сімейних конфліктів і важливість філософського підходу до їх аналізу.

Керівники клубу з використанням відеороликів обговорили зі студентами наступні питання:

  1. Які ознаки сімейного конфлікту? Як впізнати сімейний конфлікт? Де його межа? Які бувають типи сімейних конфліктів?
  2. Як розвивається сімейний конфлікт? Які основні стадії його еволюції?
  3. Які головні причини сімейного конфлікту, та в чому полягає його сутність?
  4. Які засоби рішення сімейного конфлікту? Та які з них найбільш ефективні?

Присутні через жваву дискусію дійшли до висновку, що сутність сімейного конфлікту полягає в дефіциті любові, або спотворенні любові.

Наприкінці зустрічі на прикладі відеообразів із фільму «Вогнетривкий» присутнім було запропонована ілюстрація всіх основних питань, що обговорювались.

Засідання студенського клубу "Громадянин та суспільство"

24 квітня 2013 пройшло чергове засідання студентського клубу "Громадянин і суспільство" на тему "Розподіл соціальних ролей чоловіка та жінки в сучасному українському суспільстві". Учасники зустрічі обговорили ті проблеми, які виникають у зв'язку з дисбалансом соціальних ролей, нерозумінням і проблемами виховання, що викликають такі актуальні суперечності, як кар'єризм, неповні сім'ї, самотність. Проблематика викликала живий інтерес і обговорення аудиторі

Засідання філософського клубу "Світогляд" News icon

26 лютого 2013 р. у стінах нашої академії відбулася чергова зустріч у філософському клубі «Світогляд», яку було присвячено обговоренню теми про гендерні стереотипи та пошук супутника життя.

У кожного, хто збирається створити сім'ю, є образ ідеального партнера. Він існує у свідомості людини, а іноді ховається в глибинах несвідомого. Ідеал може стати вірним помічником в пошуку своєї половини або звести нанівець чергові відносини. Існує кілька факторів, що впливають на формування цього ідеалу: образ батька протилежної статі, відносини батьків один з одним, казкові образи та образи з кінофільмів, соціальні установки, значущі для нас особистості, наш досвід спілкування з людьми, наші потреби і т.ін. Всі ці чинники складаються в суму, яка стає нашим орієнтиром у виборі супутника життя, усвідомлюємо ми це чи ні. Одну з провідних ролей у цьому процесі відіграють так звані гендерні стереотипи. Поняття «гендер» (gender) використовується для позначення відмінностей між чоловіками і жінками, що не зводиться до біологічних і анатомічних відмінностей, існування яких зафіксованo в понятті «стать» (sex). Гендер – соціальна стать людини (на відміну від біологічної статі), яка пов’язана з соціально-ролевим статусом, що визначає соціальні можливості кожної статі в сімейному житті, освіті, професійній діяльності. Генедерні стереотипи мають велике значення в нашій культурі, а зокрема і в світогляді кожного з нас, що реально впливає на становище шлюбу та сім’ї сьогодення.

Мета нашої зустрічі була навчити студентів глибинному розумінню природних властивостей людини та етиці сімейно-шлюбних відносин. До уваги присутніх було запропоновано відеоролики про діалектику єдності та протилежності жінок та чоловіків. На поставлену тему розпочалася палка дискусія про властивості ідеалів чоловіка та жінки, яку активно підтримали наші постійні члени клубу: Юлія Драган (ФК01-12), Катерина Калюжна (ФК01-12), Юрій Охрій (МЛ01-11), Артем Стьожка (МЕ04-12). Студентами було обґрунтована ціла низка цікавих, та не за віком мудрих думок, поглядів, ідей, пропозицій. Так, наприклад, Татьяна Петрова (ХТ01-12) та Ілля Гордич (МЕ07-09-2) висловили інтересні думки щодо проблеми реалізації жінки в сім’ї та її відношення до кар’єри, а Юлія Соболь (МЕ08-09) підняла проблему бездітних подружніх пар щодо усиновлення та виховання дітей-сиріт.

Тривала зустріч закінчилася чаюванням з співбесідою в тісному дружному колі. Щиро дякуємо всім учасникам клубу за цікаву та корисну зустріч. Чекаємо на вас у наступній зустрічі.

Студентському науковому клубу "Громадянин і суспільство" вже рік News icon

         З нового навчального року на базі кафедри соціології та політології НМетАУ продовжив свою діяльність студентський науковий клуб «Громадянин і суспільство» за керівництвом доц. Бродецької Ю.Ю. та викл. Кравець А. Ю.

Цього року до обговорення найактуальніших тем суспільного і політичного життя долучилися студенти гр.ДІ01 – 1,2, ФІ01 -10-1,2,3 та гр. ТЕ-02-11, ТЕ-01-11, МЕ-01-11, АВ-01-11. Кураторами клубу були запропоновані наступні теми: «Суспільство як простір людських відносин: перспективи та умови формування здорового суспільства», «Соціальні нерівності як відображення соціокультурного дисбалансу суспільства», «Молодіжні громадські організації України та світу»,   «Міжнародна політика України». На засіданнях клубу розглядались питання умов і ресурсів формування стабільного (здорового) суспільства та можливості його побудови в рамках українського суспільного простору. Учасники засідання активно дискутували стосовно проблем сучасності та їх впливу на розвиток особистості. Також були обговорені наявні молодіжні організації України та світу, висвітлена можливість участі в їх діяльності. Особливий резонанс викликала тематика міжнародної політики України, яка є вельми актуальною сьогодні. Учасники дискусії прийшли до висновку, що молодіжним організаціям слід більш гучно заявляти про себе, а міжнародна політика України має бути багатовекторною. Всі ці теми можуть бути базою формування світогляду молодої людини, її розуміння себе й своєї ролі в сучасних суспільних і політичних процесах. Сучасна студентська молодь не достатньо обізнана в запропонованій проблематиці, а лекційного матеріалу не завжди достатньо, саме тому подібні питання мають бути винесені на засідання студентського наукового клубу та в якості доповідей на Всеукраїнську науково-технічну конференцію студентів і молодих вчених «Молода академія 2013». Дякуємо нашим студентам за активність та високий рівень соціальної і політичної свідомості! 

20-річчя гуманітарного факультету News icon

19.10.12 відбувся святковий концерт присвячений 20-річчю гуманітарного факультету. На торжестві почесними грамотами міської ради «за плідну науково-педагогічну діяльність» були нагороджені доценти кафедри соціології та політології Куревіна Т.В. і Амельченко А.Є. , а також почесною грамотою обласної ради «за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та наукових кадрів» нагороджений завідувач кафедрою професор Побочий І.А. Кафедра приєднується до привітань.

Всеукраїнська конференція "Актуальні проблеми соціально-гуманітарних наук"

8 жовтня відбулася всеукраїнська конференція "Актуальні проблеми соціально-гуманітарних наук", присвячена 20-річчю гуманітарного факультету НМетАУ. Після пленарного засідання, на якому були розглянуті проблеми таі перспективи пов'язані з станом гуманітарної освіти в Україні, були проведені засідання секцій. На секції №2 "Політичні і соціальні аспекти розвитку сучасного суспільства" заслухали доповіді учасників, присвячені проблемам: формування української державності, особливостям виборчої системи України, соціально-політичним трансформаціям, перспективам розвитку суспільства найближчим часом. В цілому актуальність заявлених тем та їх відповідність сучасним вимогам українського соціуму, дозволили зробити перспективні висновки відносно його найближчих змін. Усі учасники залишилися задоволені і налаштовані на подальшу міжвузівську співпрацю.

методичний семінар кафедри News icon

На кафедрі відбувся черговий методичний семінар присвячений аналізу вплива іноваційних технологій на навчальний процес в рамках ВНЗ

Науковий семінар кафедри News icon

18.09.2012 р. на кафедрі відбувся перший в цьому навчальному році науковий семінар за темою "Суспільство як соціальне поле", докладчиком  виступив доцент кафедри Омельченко О.Є,

Науковий семінар кафедри News icon

На кафедрі відбувся черговий науковий семінар пресвячений проблемам сучасного суспільства та ролі особистості в життєдіяльності останнього.

Останнє засідання клубу News icon

7 травня 2012 року відбулось останнє в цьому році засідання студентського наукового клубу «Громадянин і суспільство» за участі керівника клубу Кравець Анастасії Юріївни та студенток групи ПРО-09.

Чергова перемога News icon

20-21 квітня 2012 року в м. Умань відбувся другий тур всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Політологія».

Студнтський клуб News icon

На кафедрі соціології та політології проводяться щомісячні засідання студентського клубу "Громадянин та суспільство", в рамках якого обговорюються актуальні соціально-політичні проблеми сучасного суспілсьства. Усі бажаючі запрошуються до участі. За детальнішою інформацією звертатися на кафедру соціології та політології.

Рекомендовано до захисту

на засіданні кафедри соціології та політології рекомендована до захисту дисертація Висоцького О.Ю. "Теоретико-методологічнні виміри легітимації політичної влади" на здобуття ступеня доктора політичних наук за спеціальністю 23.00.01 - теорія та історія політичних наук

На кафедрі готується до захисту кандидатська дисертація викладача Кравець А.Ю. "Антропологія влади в сучасному політико-антропологічному дискурсі".