Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Звіт про роботу філософського клубу Світогляд

Звіт про роботу філософського клубу Світогляд

Відновив свою роботу філософський клуб «Світогляд» на кафедрі «філософії та політології». Так у жовтні цього року пройшло його засідання на тему «Філософське осмислення фотографії». Керівництво клубом здійснюють доц. Бескаравайний С.С. та доц. Борисова Т.В. Учасникам засідання було запропоновано розглянути та обговорити коло питань, які розкривають зміст філософських аспектів фотографії та фотомистецтва в цілому.

Тема була обрана не випадково. ЇЇ актуальність незаперечна. В сучасному світі фотографом може бути будь-хто, хто має вмонтовану фотокамеру в мобільному телефоні. Фотографіями наповнені соціальні мережі, а на думку правників та соціологів у світі зростає кількість нещасних випадків у спробі зробити «селфі» з ризиком для свого життя. Тематика засідання студентського клубу мала дещо змінити побутовий і споживацький погляд на фотографію, підняти питання естетичної краси у її змісті та формі,  а також  особистої та соціальної відповідальності фотографа.

 Центральними питаннями дискусії стали такі:

  1. 1.      Фотографія в системі культури. Фотографія як культурне явище.
  2. 2.      Техніко-естетичні аспекти фотографії в контексті інформаційної епохи.
  3. 3.      Особливості мови фотомистецтва. Символізм та реалізм в фотомистецтві.
  4. 4.      Краса як об’єкт фотографічного мистецтва.
  5. 5.      Місце і роль фотографії в сучасній рекламі.

Засідання пройшло в форматі творчого семінару, що є однією з продуктивних форм вивчення філософії, етики та естетики, а також важливим засобом виховання свідомої особистості. У ході засідання студенти також вчаться кваліфікованому та коректному веденню дискусії на актуальні запити сучасності.

Інформаційні повідомлення


Кафедра філософії та політології