UST logo IPBT logo Part logo

ДО 125-РІЧЧЯ ЕММАНУЇЛА СОЛОМОНОВИЧА ГЛІКМАНА

Еммануїл Соломонович Глікман (08.10.1899 – 24.05.1973). Народився 8 жовтня 1899 року в сім'ї лікарів, встиг закінчити гімназію і вступити до Гірничого інституту в Катеринославі до революційних подій 1917 року.

В 1935 році був відкритий перший у Дніпропетровську та Придніпровському регіоні інженерно-економічний факультет у складі Дніпропетровського металургійного інституту (ДМетІ). На інженерно-економічному факультеті (ІЕФ) було утворено три самостійні кафедри: політичної економії (ПЕ) та дві випускаючі – організації та планування виробництва (ОПП) та економіки промисловості (ЕП). Е.С. Глікман працював у Дніпропетровському металургійному інституті (ДМетІ) з 1931 по 1937 рік: до 1935 р. – доцентом, а з 1935 р. – завідувачем кафедри організації та планування виробництва (з 2022 р. кафедра управління та адміністрування).

Як перший завідувач кафедри ОПП Е.С. Глікман зробив великий внесок у її становлення, створення методичного забезпечення, в організацію та вдосконалення навчального процесу, підбір та розвиток колективу кафедри.

Після війни в ДМетІ Е.С. Глікман очолював кафедру ОПП. В 1947 році опублікував унікальний підручник з організації та планування виробництва СРСР – перший у металургії, який відразу переклали в Польщі та Чехословаччині.

Е.С. Глікман належав до патріархів кафедри організації й планування виробництва Дніпропетровського металургійного інституту, був яскравим представником унікальної науково-педагогічної школи ДМетІ з організації, планування та ефективності металургійного виробництва

Його світлий образ назавжди залишиться в пам'яті співробітників факультету економіки та менеджменту і кафедри управління та адміністрування (колишньої кафедри організації та планування виробництва).

Факультет економіки і менеджменту