Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Кужель Олександра Володимирівна

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТУНРАЇНИII, VII СКЛИКАНЬ, ГОЛОВА КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПІДПРИЄМНИЦТВА, РЕГУЛЯТОРНОЇ ТА АНТИМОНОПОЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ, ПОЧЕСНИЙ ПРЕЗИДЕНТ АНАЛІТИЧНОГО ЦЕНТРУ «АКАДЕМІЯ»,

ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ, КАНДИДАТ ЕКОНОМІЧНИХ НАУК

ВИПУСКНИЦЯ МЕТАЛУРГІЙНОГО ФАКУЛЬТЕТУ (1975р.)

ВИПУСКНИЦЯ ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ (1983р.)

Народилася 4 липня 1953 р. у м. Костянтинівна Донецької області. Закінчила Дніпропетровський металургійний інститут за фахом інженер-металург (1975). У цьому ж виші здобула другу вищу осві­ту за спеціальністю «Економіка і організація мета­лургійної промисловості» та отримала кваліфікацію інженер-економіст (1983).

З 1990 до 1993 рр. працювала головним бухгал­тером в Акціонерному центрі «Восток». Згодом, у 1993-1994 рр. - голова правління, генеральний ди­ректор аудиторської фірми спільного українсько-канадського підприємства «Незалежність».

Упродовж 1994-1998 рр. Олександра Кужель - депутат Верховної Ради України II скликання, за­ступник Голови комісії Верховної Ради України з питань економічної політики та управління народ­ним господарством. Маючи значний досвід у роз­витку підприємництва, Олександра Володимирівна у 1998-2000 рр. обіймає посаду голови Державного комітету з питань розвитку підприємництва, з 2000 до 2003 рр. - голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

Як знаного економіста, Олександру Кужель за­прошують до Національного банку України радни­ком голови Управління розвитку банківського сек­тору - групи економічних радників (2003-2004).

У 2004 р. обрана на посаду заступника голови політичної партії «Трудова Україна», яку обіймала до 2005 р.

Згодом Олександра Володимирівна знову в державному управлінні: у 2007 р. призначена за­ступником міністра регіонального розвитку та бу­дівництва, у 2009-2010 рр. - голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підпри­ємництва.

З 2010 р. - член політичної партії «Сильна Укра­їна», заступник голови партії та член національ­ного бюро. Однак, 14 жовтня 2011 р. на з'їзді пар­тії «Сильна Україна» в знак протесту проти рішення об'єднати політичну силу з Партією Регіонів Олек­сандра Кужель склала з себе повноваження заступ­ника голови партії та покинула лави партії.

Депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим (2010-2012). У Верховній Раді України VII скли­кання працює з 2012 р.

За особисті заслуги перед Українською держа­вою нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня, низкою нагород Української православної церкви - Святої Великомучениці Варвари, Святої Софи, орде­нами Святого Великомученика Георгія Побідоносця, преподобного Нестора Літописця.

«У моїй родині, від батька, я отримала моральні непорушні істини, що складають життєву основу, - каже Олександра Володимирівна. - Національну ме­талургійну академію України вважаю другою роди­ною, що надала міцну професійну основу. Викладачі створили надзвичайну атмосферу, стали наставни­ками, друзями, але ніколи не знижували планку ви­соких вимог ані до себе, ані до нас, студентів. Всьо­му, чого я досягла у професії, завдячую академії та талановитим, справжнім людям, які щедро дарують тепло своїх сердець студентам. Випускники переда­ють позитивний заряд іншим - знання та бажання працювати на благо країни».

Відрадою для Олександри Кужель у напружених робочих буднях є бардівська пісня, якою захоплю­ється зі студентських років.
Вгору: Видатні випускники академії