UA    RU    EN   
Національна металургійна академія Украіни

Інформація із бібліотеки

До книжкового фонду бібліотеки надійшло нове цікаве видання:  Магістерська робота: методика підготовкипосібник/Г.О. Долбенко, І.С. Бондар, Ю.І. Горбань та ін. – 2-ге вид., випр. і допов. -  К.: Вид-во Ліра-К, 2017.-140 с.

 

   У посібнику розкрито теоретичні, методичні, технологічні та організаторські аспекти підготовки магістерської роботи, показано процедуру попереднього захисту роботи на кафедрі та її захисту на атестаційній комісії.

Всебічно розкрито методику підготовки змісту магістерської роботи та правил її оформлення.

Посібник призначений для магістрантів вищих навчальних закладів. І хоча написаний він на базі Київського Національного університету культури і мистецтв, ним можуть користуватися студенти технічних університетів.

Посібник корисний при підготовці науково-дослідницьких курсових робіт та аспірантам при написанні дисертації. 

Дане видання придбане бібліотекою в кількості 10 примірників, з ним можна познайомитися на абонементах наукової та навчальної літератури.

 

 

Цікаві та корисні книжкові новинки пропонують також користувачам читацькі зали бібліотеки:

 1. Європейська та євроатлантична інтеграція: навч. посібник/О.В. Баула, Т.В. Божидарнік, Т.М. Вісина та ін. - Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2016. - 376 с.
 2. Божидарнік Т.В., Василик Н.М. Креативний менеджмент: навч. посібник. - Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. - 498 с.
 3. Марущак С.М. Оцінка та управління підприємницькими ризиками: навч. посібник/ С.М. Марущак, Г.В. Єфімова, О.В. Пащенко.- - Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. - 296 с.
 4. Романадзе Л.Д. Інтелектуальна власність: підручник/ Л.Д. Романадзе, П.М. Цибульов, О.О. Кулініч. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2016. – 424 с.
 5. Трегуб В.Г. Проектування систем автоматизації: навч. посібник. – К.: Вид-во Ліра-К, 2017. -344 с.
 6. Холоменюк М.В. Гідравлічні та аеродинамічні машини: навч. посібник/ М.В. Холоменюк, А.В. Ткачук, Д.М. Онопрієнко.- Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. – 356 с.

Запрошуємо до бібліотеки всіх зацікавлених.

Заст. директор бібліотеки  Сітковська Л.М.

«Живий в пам'яті народній»

4 грудня 2018 року в конференц-залі бібліотеки НМетАУ відбувся захід, присвячений українському філософу, педагогу, письменнику Г.С. Сковороді.

Життєвий і творчий шлях мислителя цікавив не тільки вчених, але й широке коло читачів. Григорій Сковорода у своїй творчості розглядав проблеми гуманізму, щастя і свободи людини.

Співробітники бібліотеки підготували літературно-музичну композицію, в якій розповіли про життєвий і творчий шлях письменника.

Студенти гуманітарного факультету, присутні на заході, прослухали вірші і пісні Григорія Сковороди, дізналися цікаві факти його біографії.

Хочеться подякувати зав. відділом обслуговування бібліотеки Радул М.А., провідного бібліотекаря Лисенко І.М., зав. сектором Тереніну О.В., наукового співробітника кафедри металургії чавуну Сову А.В., які підготували і провели цей захід.

Зав. культурно-просвітницьким відділом бібліотеки Онуфрієнко М.Н.

     

  

«Учитель і час». До 90-річчя з дня народження Т.Г. Беня News icon

5-го грудня 2018 р. в конференц-залі бібліотеки до 90-річчя з дня народження Тараса Григоровича Беня (03.01.2019р.) відбувся вечір-прісвячення«Учитель і час». Організаторами і активними учасниками цього заходу були співробітники бібліотеки НМетАУ і викладачі кафедри «Економіки та підприємництва ім. Т.Г. Беня», студенти і запрошені гості. Велике життя великої людини – ці слова правдиво і виразно характеризують життєвий шлях Тараса Григоровича. Він від коріння народного, від рідної землі досягнув вершин визнання, поваги і авторитету в широкому науковому світі, десятки учнівТараса Григоровича продовжують його справу, студенти користуються його підручниками і посібниками. 

Відданість науці і викладанню, величезний інтелектуальний і творчій потенціал, багатогранні пізнання у різних наукових сферах – всі ці особисті риси притаманні  Тарасу Григоровичу. Та ми з вами знали і просто людину – чесну, порядну, принципову, пряму і відверту, з особистим поглядом на навколишній світ. До Тараса Григоровича можна було звернутися за допомогою, за порадою, він дуже цінував в людях доброту, відданість, повагу до інших, здібність до великої дружби на все життя. Мабуть, усіх слів не було достатньо, щоб розповісти все про життєвий шлях Тараса Григоровича. Добре, що ми його пам’ятаємо, він в наших серцях. Це яскраво пролунало в виступах його колег і учнів на нашому заході. Ті спогади, ті добрі слова є відзнакою щирої вдячності, безмежної поваги і любові до Людини з великої букви, Вченого, Учителя і Громадянина

Величезна подяка колегам і соратникам Т.Г. Беня – співробітниками кафедри "Економіки та підприємства ім. Т.Г. Беня": д.е.н. зав. кафедрою проф. Довбні С.Б., к.е.н доц. Гончирук О.В., к.е.н. доц.. Ігнашкіній Т.Б., к.т.н. доц.. Ємельянову В.А., старшому викладачеві Кербіковій А.С. і особливо к.е.н., доценту Педько А.Б., який з великою повагою і відповідальністю багато років збирав і зберігав багатющий матеріал, фото, -відео і -аудіо записів з життяТ.Г. Беня. На вечорі ці кадри і живий голос Великої Людини були для нас, присутніх в залі, яскравим спалахом в наших серцях, в нашій пам’яті. 

Бібліотека також запрошує ознайомитись з виставкою однієї книги –«Людина. Вчений. Учитель». Це збірка спогадів рідних, друзів, колег, соратників, учнів проТ.Г. Беня, про його життєвий шлях, людські якості, наукову діяльність. Для молодих людей це як дорожня карта в майбутнє, де місце розумним, наполегливим, порядним та професійним фахівцям. Виставка знаходиться в студентській читальній залі (кімн. 417). 

Зав. сектором студентського читального залу бібліотеки НМетАУ Нуждаєва Д.М.

   

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ News icon

на літературно-музичну годину, присвячену українському філософу, письменнику, педагогу

 Григорію Сковороді

Захід відбудеться 4 грудня 2018 р.в конференц-залі бібліотеки НМетАУ  в 11-00

 

Книжкова виставка про творчість Володимира Шевчука

     

      На початку навчального року до керівництва бібліотеки звернулася Тетяна Іванівна Шевчук (випускниця НМетАУ 1977 г.)

з пропозицією організації  книжкової виставки, що розповідає про творчість її сина Володимира Шевчука (випускника НМетАУ),

на жаль, рано пішов із життя. Бібліотеці було подаровано 12 книг. Ми отримали можливість ознайомлення з його літературною спадщиною.

Книжкова виставка  для читачів була організована на  абонементі художньої літератури.

Студентський читальний зал гостинно відчинив двері для всіх бажаючих взяти участь у заході, присвяченому пам'яті

Володимира Шевчука, що включає розповідь про його життєвий шлях та творчість.

     

    

До 75-річчя звільнення міста Дніпропетровська від німецько-фашистських загарбників.

 

25 жовтня 1943 р. місто Дніпропетровськ був звільнений від німецько-фашистських загарбників. Цей день назавжди залишиться в пам'яті всіхмешканців нашого міста. У 1975 р. до 30-річчя Великої Перемоги в нашому місті було відкрито діораму «Битва за Дніпро». Цей музей знаходиться поруч з історичним музеєм Дмитра Яворницького.

В цьому році виповнюється 75 років з дня визволення міста Дніпропетровськ (нині м Дніпро). Цей день працівники бібліотеки НМетАУ відзначили відвідуванням діорами «Битва за Дніпро», яка була реставрована. Співробітники музею провели екскурсію по діорамі, розповіли, як багато людей віддало своє життя за те, щоб звільнити наше місто, показали відвідувачам документальний фільм у форматі «3D» про тих, хто форсував Дніпро, спогади учасників тих подій. Діорама і фільм усім відвідувачам дуже сподобалися.

      

 

 

      

Всеукраїнський день бібліотек

 
Дорогі колеги!

30 вересня всі бібліотеки України відзначають своє професійне свято -

Всеукраїнський день бібліотек.

Сердечно вітаю всіх Вас з цим святом і від усього серця бажаю вам

 здоров'я, щастя, благополуччя в родині, всього найкращого.

        Директор бібліотеки          Фахрутдінова С.Н.

       28 вересня 2018 р

  

Бібліотекарі, колеги і друзі, 
Вам кажу привітне слово. 
Скрізь, завжди і всюди з вами я. 
Ви всіх бібліотечних справ основа. 
О, спеціальність наша непроста. 
І проявляються завжди в ній сміливо 
Привітність, участь і доброта, 
І знання, яким немає меж. 
Так! Ми любимо свою професію, 
 І з кожним роком все сильніше! 
Вона схожа на поезію, 
Хоч багато буденного в ній, 
Вона, як вірш, не терпить сірості, 
Не терпить відсталості і зла, 
Вона ще в глибоку давнину 
Талант і мудрість знайшла!
Славімо ж сьогодні наше звання! 
Любов до добра, піднесеність душі 
І ревне слова шанування ... 
Самовідданість за малі гроші - 
Нехай знайдуть велике признання! 
Славімо ж сьогодні наше звання! З 30-річчям на посаді директора бібліотеки!

         

     Ми розуміємо серцем і душею,
          Що ювілей не просто цифри, дати.
          За ними люди, думки, велика праця
          І точка відправна, що колись
          Дала поштовх і вивела вперед
          На шлях шукань, творчості, відкриттів! 

Колектив бібліотеки щиро вітає Фахрутдінова Світлану Миколаївну 
з 30-річчям на посаді директора бібліотеки НМетАУ. Бажаємо Світлані Миколаївні міцного здоров'я, щастя, творчого натхнення,
нових звершень, виправдання всіх надій!
 Колектив бібліотеки

28 вересня 2018 р/
 

«Свято зі сльозами на очах» - 2018


     Пам'ятайте! Через століття, через роки, - пам'ятайте!

     Про тих, хто вже не прийде ніколи, - пам'ятайте!

     Люди! Поки серця стукають, - пам'ятаєте!

     Якою ціною завойоване щастя, - будь ласка, пам'ятайте!

 

        Чотири довгих роки тривала Велика Вітчизняна війна (1941-1945 рр.). На захист своєї країни піднявся весь радянський народ. Звільнення України почалося восени 1943 року. 25 жовтня війська 3-го Українського фронту визволили міста Дніпропетровськ і Дніпродзержинськ, 6 листопада 1943 року - столицю України місто Київ, 28 жовтня 1944 року була визволена уся територія України.

        3 травня 2018 р. бібліотека академії провела літературно-музичний вечір, присвячений Дню Перемоги - «свята зі сльозами на очах»Співробітники бібліотеки розповіли присутнім про внесок в Перемогу співробітників Дніпропетровського металургійного інституту, про роботу в евакуації на Уралі по створенню нового озброєння, про партизанів і підпільників тощо. Перемога коштувала дуже дорого. У цій війні Радянський Союз втратив більше 20 млн., Україна втратила 8 млн.

      Ми не повинні забувати про це. Наші студенти повинні знати і пам'ятати «якою ціною завойоване щастя». Я думаю, що такими зустрічами ми допомагаємо молодим людям стати справжніми патріотами своєї країни.

       З великою увагою присутні прослухали твори поетів-фронтовиків: Р. Рождественського «Реквієм», П. Тичини «Я утверждаюсь», М. Рильського «Слово гніву», В. Сосюри «Любіть Україну», Ю. Камінського «Бабин Яр» торщо. Прозвучала «Смуглянка» у зворушливому виконанні доц. каф. Екології, теплотехніки і охорони праці Радченко Ю.Н.  Яскравим закінченням веч ...

Тобі, дипломник

 

Шановні студенти – дипломники!

 

Бібліотека запрошує вас познайомитися із тематичним переглядом літератури 

«Тобі, дипломник». 

Перегляд складається з двох розділів 

1. «Охрана труда и техника безопасности на предприятии». 

2. «Охрана окружающей среды на производстве». 

На  ньому представлено 45 примірників книг. 

Перегляд оформлено на абонементі науково-технічної літератури (к. 259). 

Запрошуємо всіх бажаючих!

                         

Охорона праці на підприємствах

 

Шановні читачі!

Бібліотека запрошує вас ознайомитися з тематичним переглядом літератури під назвою

"Охорона праці в галузі",

який оформлено до всесвітнього дня охорони праці.

Перегляд складається з двох розділів:

1. Охорона праці на підприємствах

2. Безпека праці на підприємствах

 На ньому представлено 36 кращіх видань на тему охорони праці.

Перегляд розрахований на широке коло читачів і знаходиться на абонементі науково - технічної літератури, кімната 259.

                   

Світ крізь культуру News icon

На абонементі наукової літератури ви маєте можливість ознайомитись з виставкою книг культуралогичної тематики ** Світ через культуру**.

Що є культура? Як змінювався наш світ завдяки розвитку мистецтва? Яке майбутнє чекає на  наш світ?

Нові надходження до бібліотеки

 

 Шановні читачі!

 

Абонемент науково-технічної  літератури запрошує студентів

та співробітників НМетАУ

ознайомитися з

новими надходженнями до бібліотеки

 

Шановні читачі!!!

 

 

 

   

 

 

На абонементі

науково-технічної літератури

вашій увазі представлений тематичний перегляд літератури

під назвою:

 

"Вода і життя: водні ресурси та їх охорона".

 Перегляд складається з 40 видань, в змісті яких,

ви зможете знайти відповідь на найактуальніші проблеми

 

щодо захисту водного басейну,

очищенні води від промислового забруднення

і раціонального використання водних ресурсів.

 

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш перегляд.

Чекаємо на Вас.

Каталог офіційних статистичних публікацій у 2018 року

Головне управління статистики у Дніпропетровській області пропонує Вашій увазі каталог , в якому наведено перелік статистичних збірників, бюлетеніі, доповідей та експрес випусків, що містять всебічну інформацію про соціально-економічне становище області, і які  будуть випущені протягом 2018  року. 

Звертаемо увагу, що перелічені в каталозі публікації у повному обсязі викладаються на вишевказаному вебсайті   у розділах **Експрес-випуски** та **Публікації**

http://www.dneprstat.gov.ua

15 онлайн-бібліотек

Сегодня найти определенную книгу очень просто: ее можно купить в магазине, заказать в интернете или просто скачать. Если вы давно хотите что-нибудь почитать, но не знаете, где взять нужную литературу, то наш список облегчит ваш выбор.

Мы в AdMe.ru уже скачали себе парочку книг.Источник: https://www.adme.ru/tvorchestvo-pisateli/15-onlajn-bibliotek-s-besplatnymi-knigami-1156860/ © AdMe.ruСегодня найти определенную книгу очень просто: ее можно купить в магазине, заказать в интернете или просто скачать. Если вы давно хотите что-нибудь почитать, но не знаете, где взять нужную литературу, то наш список облегчит ваш выбор.

Мы в AdMe.ru уже скачали себе парочку книг.Источник: https://www.adme.ru/tvorchestvo-pisateli/15-onlajn-bibliotek-s-besplatnymi-knigami-1156860/ © AdMe.ruhttps://www.adme.ru/tvorchestvo-pisateli/15-onlajn-bibliotek-s-besplatnymi-knigami-1156860/Сегодня найти определенную книгу очень просто: ее можно купить в магазине, заказать в интернете или просто скачать. Если вы давно хотите что-нибудь почитать, но не знаете, где взять нужную литературу, то наш список облегчит ваш выбор.

Мы в AdMe.ru уже скачали себе парочку книг.Источник: https://www.adme.ru/tvorchestvo-pisateli/15-onlajn-bibliotek-s-besplatnymi-knigami-1156860/ © AdMe.ru

Базова англійська за 16 часів

Базова англійська за 16 часів? Ввважаєте це неможливим?

Посніть і переконайтесь в протилежному.

 

 https://tvkultura.ru/video/show/brand_id/14505/episode_id/114802/video_id/114802/

 

12 грудня в конференц-залі бібліотеки відбувся поетичний вечір

 Країна "Кохання"

       Тут прозвучали вірші різними мовами світу. Під керівництвом викладача Дайчик А.Б. виступили учні підготовчого відділення нашої академії: Харізі Тауфік (Марокко), Гундул Саад (Марокко), Евесат язань Самі (Йорданія), ИРИЗ Мохамед (Марокко), Абу Сеіф (Палестина).

       Студенти прочитали вірші на своїй рідній мові і російською, який вони почали вивчати зовсім недавно. А студенти гуманітарного факультету продемонстрували знання іноземних мов: Попович Інеса (гр ФМ -15-1) прочитала вірші В. Шекспіра англійською мовою. Студенти групи ФМ-16: Доброскок Яна, Пешенко Аліна, Кобилякова Настя, Торговіч Марина прочитали вірш Гете «Дика троянда» на німецькій мові (викладач Кривуля В.А.).

        Порадували новими віршами і наші поети: Бова Даша (гр. МН-01-16-01), Красношлик Оля (гр. АВ-01-12), Сова Артем (аспірант кафедри металургії чавуну).

        Студенти поділилися своїми почуттями, емоціями, світоглядом. Теплу, дружню атмосферу свята підтримала Адамян Анна (зав. сектором бібліотеки), 
надавши експозицію своїх картин.         Онуфрієнко М. М., зав. культурно-просвітницьким відділом бібліотеки.

22 листопада 2017 у конференц-залі НМетАУ відбулася зустріч студентів та співробітників з Анною Теряник, випускницею нашого ВУЗа. News icon


         А. Теряник - волонтер. Вона разом з друзями, практично з самого початку АТО, перевозить на своїх машинах поранених бійців у госпіталі. За цей час їх попутниками стали більше тисячі людей. За свою діяльність Анна нагороджена орденом «За оборонну країну», а також президентською нагородою «За гуманітарну участь у антитерористичній операції».
        Анна Теряник розповіла про людей, якім допомогала. Вона записувала історії, які розповідалі поранені бійці по дорозі до лікарні. Поступово путеві нотатки перетворилися в книгу. За книгу «Попутники», видавну в травні 2016 року, Анна отримала премію на конкурсі «Дивись українське». На Запорізькому книжковому ярмарку ця книга стала кращою книгою року. Друга частина розповідей у ​​вигляді книги "Наші" з'явилася в 2017 році. Исторії, про які написано в книзі, зацікавлять  багатьох читачів.

       Онуфриенко М. Н., зав. культурно-просвітницьким відділом бібліотеки.

     


facebook banner   twitter banner   youtube banner   instagramm banner
mon banner   banner osvita-dnepr   ДНУ ім. Олеся Гончара   Урядова гаряча лінія
(C) 2006-2018 nmetau.edu.ua

Інформація

Співробітники

Новини

Правила користування

Відділи бібліотеки