Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Інформація з бібліотеки

 

Шановні металурги!

 

Сьогодні, 12 вересня, в день 120-річчя від дня народження О.П. Чекмарьова, бібліотека пропонує вашій увазі книжкову виставку «Академік Олександр Петрович Чекмарьов».

Ім’я видатного вченого академіка АН СРСР і АН УРСР, героя Соціалістичної праці, лауреата Державних премій, заслуженого діяча науки і техніки УРСР Олександра Петровича Чекмарьова відоме не тільки в нашій країні, але й далеко за її межами. Талановитий вчений і інженер, один із патріархів теорії і практики прокатного виробництва. Його фундаментальні праці, як і праці створеної ним наукової школи українських прокатників, добре відомі в усіх країнах, які мають сучасне металургійне виробництво.

120-річний ювілей О.П. Чекмарьова безсумнівно дає імпульс роздумам та дискусіям про долю науки, її роль у сучасному металургійному і трубному виробництві.

 

 Академік Олександр Петрович Чекмарьов.

До 120-річчя від дня народження.

 

  Книжкова виставка знаходиться на абонементі наукової літератури, кім. 259.

Запрошуємо всіх зацікавлених.

Бібліотека інформує

 

До 208-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

 

Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем'я люте,
В остатню, тяжкую мінуту
За неї Господа моліть.


 

Тара́с Григо́рович Шевче́нко

(1814-1861)

 

 Український письменник, класик української літератури, мислитель, художник.

Академік Імператорської академії мистецтв (1860). Національний герой і символ України.

 

 

Дитинство та юність

 

Тарас Шевченко народився 25 лютого (9 березня) 1814 року в селі <a title="Моринці (Звенигородський район)" href="https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1 ...

Бібліотека інформує

 

«Великий романіст Чарльз Діккенс»

 

Книжкова виставка присвячується 210-й річниці від дня народження

видатного англійського письменника Чарльза Діккенса.

 

 

Чарльз Діккенс

(1812–1870)

 

«Просійте світову прозу, залишиться Діккенс ...»

Л.М. Толстой

                                                                    

Не тільки Л. М. Толстой, а й багато сучасників Діккенса і ті, хто прийшов після нього, вважали його великим письменником. Що захоплювало у Діккенсі? Гігантська сила творчості, що виразилася у створенні масштабного образного світу. Світу незвичайного і химерного, що дозволяє читачеві уявити тодішнє суспільство у всіх його аспектах.

Народився Чарльз Діккенс 7 лютого 1812 року в Лендпорті, на передмісті Портсмута в сім'ї чиновника фінансового управління морського відомства. Батька Чарльза, Джона Діккенса нерідко переводили по службі з міста до міста: Портсмут – Лондон – Четем – Лондон.

 

 

Будинок у Портсмуті, в якому народився Діккенс. В даний час будинок-музей.

 

У Четемі Діккенс почав навчатися в школі, захопився театром, багато читав. Але в Лондоні все змінилося: для сім'ї настали лихоліття. Чарльза влаштували працювати на фабрику вакси. Цей період життя, пов'язаний з тяжкими та суперечливими переживаннями, знайшов відображення в його романах «Олівер Твіст», «Ніколас Нікльбі», «Крихітка Дорріт».

Пізніше Діккенс працював клерком у адвокатській конторі, судовим репортером. Він опанував стенографію, вивчав французьку мову, знав італійську, успішно працював парламентським і газетним репортером, багато роз'їжджав країною, оглядаючи побутове, соціальне та політичне життя Англії.

 

 

Портрет ...

Бібліотека інформує

До уваги науково-педагогічних працівників

 

З метою аналізу показників використання закладами вищої освіти та науковими установами тестового доступу до баз даних EBSCO та Bentham Science та дослідження потреб у використанні вченими інших ресурсів наукової інформації, ДНТБ України проводить опитування.

Опитування триває до 2 березня 2022 року.

До участі в опитуванні запрошуються наукові (науково-педагогічні) працівники закладів вищої освіти і наукових установ, які використовували тестовий доступ до баз даних платформи EBSCO та електронних ресурсів видавництва Bentham Science

За результатами проведеного анкетування планується вивчення важливості і корисності для українських вчених підключення до зазначених електронних ресурсів наукової інформації та необхідності забезпечення в майбутньому доступу до цих або інших ресурсів.

Опитування доступне за посиланням:

bit.ly/3rZHDiW

Бібліотека інформує

 

 

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова.

Панас Мирний

 

 Шановні друзі! 21 лютого людство відзначає Міжнародний день рідної мови.

 

«Мова – це форма нашого життя,

життя культурного й національного,

це форма нашого організування.

Мова – душа кожної національності,

її святощі, її найцінніший скарб…».

 

У процесі навчання і виховання підростаючого покоління, формування особистості мова відіграє важливу роль. Особливо актуальним нині є вивчення української мови як державної, що сприяє об’єднанню українців не лише в Україні, а й за її межами, освоєнню культурної спадщини українського народу.

 

 До уваги наших читачів презентуємо книжкову виставку

«Мова – це наше коріння».

 

 На виставці представлено 14 видань: Конституція України, монографія, підручники, практикуми, довідники:

 1. Ткаченко, Орест. Українська мова і мовне життя світу [Текст]/ О. Ткаченко. - К.: Спалах, 2004. - 272 с.

Працю присвячено розвиткові й сучасному станові української мови в усіх труднощах її становлення, що дістають всебічне висвітлення (географічне, історичне, соціологічне, культурологічне тощо) в зіставленні з відповідними ситуаціями інших мов світу. Написана в популярній формі книга призначається всім шанувальникам української мови.

2. Ющук І.П. Українська мова [Текст]: підручник/ І.П. Ющук. - К.: Либідь, 2004. - 640 с.

Підручник містить відомості про походження, розвиток і структуру сучасної української мови як цілісної функціональної системи. Розглянуто її усну (звучання) і писемну (правопис) форми. Деякі мовні явища висвітлено по-новому. Для студентів ЗВО. Може бути корисний для тих, хто самостійно підвищує свої знання з української мови.

          

3. Бевзенко, Степан Пилипович. Сучасна українська мова: Синтаксис: навчальний посібник/ С.П. Бевзенко , Л.П. Литвин, Г.В. Семеренко. - К.: Вища школа, 2005. - 270 с.

Подано цілісний систематичний виклад синтаксису сучасної української літературної мови. Зроблено спробу огляду основних напрямів вивчення українського синтаксису. До кожного розділу подано систему вправ для практичних занять. Для студентів філологічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

 4. Дубічинський В.В. Українська мова:Сучасний довідник: Орфографія, стилістика ...

Бібліотека інформує

 
 

 

 У День святого Валентина, у першому світлі дня

Ти своєю Валентиною назви мене.

В. Шекспір. "Гамлет". (З пісні Офелії)

 

 

Історія Дня святого Валентина.

 

У стародавніх слов'ян лютий носив влучну назву "лютень". Похмурий, в'южний, то зі справжніми лютими морозами, то з неприємним мокрим снігом, цей місяць, викликає у нас далеко не найприємніші асоціації. А ось в Англії, Америці та інших країнах слово "лютий" навіює веселі та приємні думки. І пов'язано це зовсім не з різницею у кліматі, а з тим, що 14 лютого святкується День святого Валентина, або День закоханих.

Це свято немає глибокої релігійної основи. Історія його надзвичайно романтична, а свою назву цей день отримав на ім'я християнського мученика - Валентина, засудженого римськими язичниками до смертної кари. У ІІІ столітті н. е. римський імператор Клавдій видав указ, який забороняє людям одружуватися. Він вважав, що шлюб утримує чоловіків удома, які призначення - бути добрими солдатами і відважно боротися за Рим. Молодий християнський священик Валентин не прислухався до указу і таємно вінчав юних закоханих. Дізнавшись про "незаконні весілля", імператор наказав ув'язнити священика у в'язницю і потім стратити.

У в'язниці Валентин, позбавлений священних книг, бавив дозвілля, пишучи записки доньки тюремника. Очевидно, і послання, і донька були добрими. Молоді люди покохали одне одного. Незважаючи на жорстокі обставини та близьку смерть, Валентин не переставав думати про свою кохану. Перед стратою 14 лютого 270 р. він надіслав дівчині сповнену любові і ніжності прощальну записку з короткою фразою "від Валентина", яка згодом стала означати вічну прихильність і вірність. А дата смерті священика, який обручав закоханих, незважаючи на суворі перешкоди, і не побачив свого щастя навіки залишилася в пам'яті людей. Прах його був похований у церкві Св. Праксидіса в Римі, її ворота стали називати "брамою Валентина". Пізніше Церква зарахувала його до святих, а закохані вибрали своїм покровителем.

Оскільки в ті часи Рим ще залишався здебільшого язичницьким, для багатьох день Валентина злився з давнім святом луперкалій. Він проводився 15 лютого на честь Фавна – бога полів, лісів, пасовищ; та тварин – у гроті на схилі римського пагорба Палатина. Усі обряди здійснювали жерці-луперки, які приносили в жертву Фавну козла та собаку. Після цього вони оббігали Палатин, стьобаючи вирізаними зі шкіри жертовного цапа батогами зустрічних жінок, що мало с ...

Бібліотека інформує

 

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів 

 

Clarivate запрошує на безкоштовний навчальний вебінар

27 січня 2022, 16:15–17:15

 

Тема: Оновлена платформа Web of Science: швидше, зручніше, ефективніше

 

Реєстрація: https://bit.ly/3fq2nJB

 

Слухачі, що прослухали більше 90 % основного часу вебінару, протягом трьох робочих днів отримують сертифікат учасника. Реєстрацію на вебінар відкрито: перейдіть за посиланням, натисніть Register, заповніть анкету. Зверніть увагу, що Webex не підтримує операційну систему XP.

Бібліотека інформує

 

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

Clarivate запрошує на безкоштовний навчальний вебінар

26 січня 2022, 16:15–17:15

Тема: Можливості референс-менеджера EndNote для роботи з бібліографією

 

 Реєстрація: https://bit.ly/3FzXRCS

 

Слухачі, що прослухали більше 90 % основного часу вебінару, протягом трьох робочих днів отримують сертифікат учасника. Реєстрацію на вебінар відкрито: перейдіть за посиланням, натисніть Register, заповніть анкету. Зверніть увагу, що Webex не підтримує операційну систему XP.

Бібліотека інформує

 

Це було нещодавно, це було давно

 

2021 р. – рік змін у навчальній та науковій діяльності НМетАУ. Ми стали інститутом у складі університету. Час покаже позитивні або негативні моменти цих перетворень.

Але у нас є історія, наша історія, історія розвитку та процвітання металургійної академії. І ми нею пишаємося. Вона відображена у виданнях:

 

1. Державна металургійна академія України [Текст]: Історія становлення вузу та розвитку його науково-педагогічних шкіл/ за ред. акад. НАН України Ю.М. Тарана-Жовніра. - Дніпропетровськ: Пороги, 1999. - 312 с. 

2. Державна металургійна академія України  [Текст]: проспект/ під заг. ред. Ю.М. Тарана-Жовніра. - Дніпропетровськ: "Преса України", 1999. - 62 с.

3. Національна металургійна академія України в іменах [Текст]: енциклопедичний довідник/ редкол.: ректор НМетАУ, проф.  О.Г. Величко та ін. - Дніпропетровськ: АРТ-ПРЕС, 2008. - 320 с.

 

               

 

4. Національна металургійна академія України [Текст]: презентаційне видання/ ред. кол.: ректор НМетАУ, проф. О.Г. Величко та ін. - К.:Логос Україна, 2015. - 320 с.

5. Дніпропетровщина - регіон ідей: Науковий потенціал Дніпропетровщини [Текст]: інформаційний збірник науково-інноваційних ідей розвитку Дніпропетровської області. Вип. 2 '2010/ уклад.: Г.Б. Мегега, А.Л. Демура, О.І. Демчик та ін., відпов. за випуск д.т.н., проф. С.Ф. Власов. - Дніпропетровськ, 2010. - 62 с.

6. С.М. Фахрутдінова. Історія розвитку бібліотеки НМетАУ:(1930-2012) [Текст] / С.М. Фахрутдінова; МОНУ, НМетАУ. - Дніпро: НМетАУ, 2021. - 54 с. - російською мовою.

 

              

 

Думка написати про бібліотеку НМетАУ виникла давно. І ось нарешті, "Історія розвитку бібліотеки НМетАУ: (1930-2012)" побачила світ.

Не всі події вдалося висвітлити, не про всіх співробітників докладно розповісти. Але найважливіші моменти у роботі бібліотеки знайшли свій відбиток на сторінках даного видання.

З повною впевненістю можу сказати, що в успіху кожного вченого, викладача та студента є і частка праці співробітників бібліотеки.

Тих, хто зацікавився історією розвитку бібліотеки, запрошуємо відвідати читальний зал наукової літератури (новий корпус бібліотеки, 2-й поверх).

Видання буде цікавим і студентам інституту.

Зам. директора НТБ УДУНТ Фахрутдінова С.М.

Бібліотека інформує

 

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів  

Clarivate запрошує на безкоштовний навчальний вебінар 

13 січня 2022, 16:15–17:15 

Тема: Аналіз грантової підтримки та ефективності співпраці в Web of Science та InCites 

Реєстрація: https://bit.ly/3pHtRQZ 

Слухачі, що прослухали більше 90 % основного часу вебінару, протягом трьох робочих днів отримують сертифікат учасника.

Реєстрацію на вебінар відкрито: перейдіть за посиланням, натисніть Register, заповніть анкету.

Зверніть увагу, що Webex не підтримує операційну систему XP. 

Бібліотека інформує

 

«Григір Тютюнник – мужність доброти»

 

До 90-річчя від дня народження українського письменника Григіра Тютюнника

 

 

Григір Тютюнник

(05.12.1931 – 06.03.1980)

 

Він був такий добрий, що соромився своєї доброти

і намагався хоча б зовні виглядати суровим.

В. Мельник

 

У 60-ті роки ХХ століття поруч із відомими письменниками, такими як Олесь Гончар, І. Сенченка, зазвучали нові імена: Є. Гуцало, В. Дрозд, чиї твори то хвалили, то різко критикували. Але коли в періодичних виданнях з'явилися перші оповідання Григіра Тютюнника, стало зрозуміло, що в літературу прийшла людина, здатна сказати своє слово.

 

1.    Тютюнник Г.М. Вогник далеко в степу: оповідання та повісті / автор. переклад. з укр. Н. Дангулової. - М.: "Молода гвардія", 1982. - 350 с.

 До книги увійшли оповідання, написані Г. Тютюнником в останні роки, та найкращі його твори. Більшість із них присвячена трудівникам села. Повісті «Климко», «Вогник далеко в степу» розповідають про важке військове та повоєнне дитинство українських дітей та підлітків.

 

2.   Тютюнник Г. Холодна м'ята: повість; Оповідання/ автор. переклад. з укр. Н. Дангулової. - М.: «Известия», 1981. - 383 с.

До збірки «Холодна м'ята», окрім оповідань, увійшла повість «Оточення» – автобіографічний твір Г. Тютюнника. Цілі фрагменти повісті перегукуються з документальними спогадами про автора «Коріння», що також увійшли до цієї книги.

...

Бібліотека інформує

 

Плекаймо нашу мову українську.

 

Мова – це величне надбання людства. Вона не лише найпотужніший засіб спілкування, знаряддя мислення, а й історія народу, необхідна умова його існування. Мова спрямована як у внутрішній світ людини, її психіку, так і в зовнішній світ природи і людських взаємин. Вона є основою зростання особистості.  Кожен, хто прагне досягти успіху, створити себе,неодмінно має володіти культурою мовлення, тобто навчитися дотримуватись усталених норм усної і писемної форм літературної мови, використовувати усі її виражальні засоби залежно від стилю, жанру, типу.

 

 Мова кожного народу неповторна і - своя;

в ній гримлять громи в негоду, в тиші - трелі солов'я.

На своїй природній мові і потоки гомонять;

зелен-клени у діброві по-кленовому шумлять.

Солов'їну, барвінкову, колосисту - на віки –

українську рідну мову в дар мені дали батьки.

Берегти її, плекати буду всюди й повсякчас,

бо ж єдина - так, як мати, мова в кожного із нас!

Оксана Забужко

 

Пропонуємо до вашої уваги книги, присвячені культурі української мови, які представлені на виставці "Плекаймо нашу мову українську"

 (новий корпус бібліотеки, 2-й поверх,ЧЗНЛ).

 

«Плекаймо нашу мову українську» 

 

 

1. Ткаченко О.Б. Українська мова і мовне життя світу. - К.: Спалах, 2004. - 272 с.

Працю присвячено розвиткові й сучасному станові української мови в усіх труднощах її становлення, що дістають всебічне висвітлення (географічне, історичне, соціолінгвістичне, культурологічне тощо) в зіставленні з відповідними ситуаціями інших мов світу. Написана в популярній формі книга призначається всім шанувальникам української мови, насамперед представникам суспільних наук. 

2. Мацько Л.І., Кравець Л.В. Культура української фахової мови: навчальний посібник. - К.: ВЦ «Академія», 2007. – 360 с.

Навчальний посібник створено відповідно до сучасних концепцій викладання української мови за професійним спрямуванням і зорієнтовано на формування у студентів мовнокомунікативних компетенцій. У ньому розглянуто загальні відомості з курсу культури сучасної української мови, стилістичну диференціацію сучасної української мови, специфіку професійної, наукової і ділової мови, текстові норми наукового та офіційно-ділового стилів, правила формування наукової роботи і ділових паперів. Особливу увагу приділено культурі публічного виступу, діалогу, етиці мовного і професійного спілкування. Засвоєнню проблематики, наближенню знань до практичних потреб сприятимуть запропоновані завдання та вправи, додатки, короткий термінологічний словник. Призначається для студенті вищих навчальн ...

Бібліотека інформує

 

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

 

Надано

можливість працювати з платформою EBSCO у форматі безкоштовного тестового доступу до 31 грудня 2021 року.

Для налаштування доступу скористайтеся інструкцією, розміщеною на сайті ДНТБ України за посиланням:

https://bit.ly/3ivt3uA

Коротке інформаційне відео про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання EBSCOhost, доступне за посиланням:

https://bit.ly/3qS3xV9

 Адміністрація бібліотеки.

Бібліотека інформує

  

До 200-річчя від дня народження Достоєвського Ф.М.

 

 

Федір Михайлович Достоєвський

(1821-1881)

Портрет роботи В.Г. Перова. 1872 р.

Москва, Державна Третьяковська галерея.

 

 

«Творчість Достоєвського є російське слово про вселюдське.

Глибоке читання Достоєвського завжди є подією в житті, вона обпалює, і душа отримує нове вогняне хрещення.

Людина, яка долучилася до світу Достоєвського, стає новою людиною».  

Н.А. Бердяєв

 

 Дитинство і юність

 

Федір Достоєвський народився 11 листопада 1821 року в сім'ї лікаря московської Маріїнської лікарні для бідних, який мав звання штаб-лікаря, Михайла Достоєвського та Марії Нечаєвої.

Дитинство майбутнього письменника, його братів і сестер пройшло у Москві, у тій лікарні, де служив глава сімейства. І хоча Достоєвські жили більш ніж скромно, сам Федір Михайлович називав дитинство найкращим часом у своєму житті. Вечорами в сім'ї часто влаштовували читання різних творів: від «Історії держави Російської» Карамзіна до віршів Жуковського, а нянька Олена Фролова розповідала дітям казки народів світу, що й зародило у молодому серці Федора любов до літератури.

Після отримання Михайлом Достоєвським права на спадкове дворянство сім'я обзавелася невеликим маєтком у Тульській губернії та літо проводила там.

Особлива увага у вихованні дітей приділялася освіті. Батько особисто викладав своїм дітям латину, а наймані вчителі навчали російської словесності та французької мови, арифметики, географії, а також Закону Божого. Крім того, кілька років Федір із старшим братом Михайлом навчалися у престижному московському пансіоні.

Після того як у 1837 році Федір Достоєвський втратив матір, його разом із братом відправили вчитися до Петербурга – до Головного інженерного училища. Але сам Федір Михайлович уже тоді розумів, що його майбутнє не буде пов'язане з точними науками, душа тяжіла до поезії та літератури.

Училище майбутній письменник закінчив у 1843 році і був одразу зарахований польовим інженером-підпоручиком до Петербурзької інженерної команди. Але служба за спеціальністю тривала близько року, остаточно вирішивши, що це «не його» шлях, Федір Достоєвський подав у відставку і зайнявся літературою.

  

 

<p style="text-align: ...

Інформація із бібліотеки

 

Шановні користувачі бібліотеки! 

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями.

 

Співробітники бібліотеки висловлюють велику подяку шановним авторам.

 

 

  1.    1.  Повышение энергоэффективности нагрева доменного дутья: монография/ Л.П. Грес, С.А. Карпенко, А.А. Науменко, В.П. Иващенко, А.О. Еремин, Е.А. Каракаш, Е.В. Гупало; под ред. д.т.н., проф. Л.П. Греса. – Днипро: 2021. - 612 с.

 

  У монографії наведені загальна характеристика теплообмінників регенеративного і рекуперативного типів і методи підвищення енергоефективністі, а також способи модернізації існуючих повітронагрівачів і теплообмінників для нагріву компонентів горіння.

   Призначена для фахівців металургійних і машинобудівних підприємств, проектних і науково-дослідних інститутів, а також студентів, аспірантів і докторантів металургійних спеціальностей вузів.  

  Монографія присвячена наукової і творчої співпраці колективів концерну «СоюзЕнерго» і Національної металургійної академії України.

 

 

 

 

 

   

  2. Розробка сталей для металопродукції залізничного призначення: монографія/ О.І. Бабаченко,Г.А. Кононенко, О.В. Рослик, К.М. Росленко, Р.В. Подольський. - Дніпро: «Домінанта-принт», 2020.-29 с.

 

   У монографії отримали розвиток наукові положення про закономірності впливу хімічного складу та структурного стану феритно-перлітних сталей, які застосовуються для виробництва залізничної металопродукції (колеса та рейки), на їх службові та експлуатаційні технічні властивості (зносостійкість, чутливість до термічного впливу при гальмуванні).

 Монографія призначена для наукових та інженерно-технічних с ...

Бібліотека інформує

 

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів 

Надано доступ до Bentham Science 

Національна металургійна академія отримала безкоштовний доступ до електронних ресурсів видавництва Bentham Science, який діятиме до 15 грудня 2021р.

Доступ до ресурсів здійснюється з усіх комп’ютерів академії, маючих кабельний интернет-зв’язок.

Нагадуємо, що для користувачів також відкрит доступ до бази даних Web of Science.

Адміністрація бібліотеки.

Бібліотека інформує

Шановні читачі!

 

До 80-річчя трагедії Бабиного Яру бібліотека підготувала книжкову виставку

«Незабутнє!».

В часи Другої Світової війни на території України нацисти створили 50 гетто і понад 180 великих концентраційних таборів. Жорстокою була політика фашистів. Людство ніколи не забуде масового знищення населення. Бабин Яр став місцем масових розстрілів мирних жителів м. Києва та радянських військовополонених. За два дні, 29 і 30 вересня 1941 року, розстріляно до 34 тисяч євреїв.Бабин Яр – це трагедія перш за все єврейського і українського народів, яку приніс нашим народам фашизм.

 

1. Безсмертя. Книга Памяті України. 1941-1945/ гол. І.О. Герасимов.- К.: «Книга Памяті України», 2000. - 944 с.: іл.

У цьому томі історико-меморіального серіалу «Книга Пам’яті України» вперше опубліковано аналітико-документальний матеріал про вагомий внесок українського народу в перемогу над фашизмом. Це видання – скромна данина незгасної пам’яті про тих, хто загинув на полях битв за честь, свободу і незалежність Батьківщини. Узагальнено дані про військові втрати України у роки Великої Вітчизняної і другої світової воєн. Оприлюднено понад 300 документальних фото і кадрів кінохроніки воєнних літ.

2. Довженко О. Незабутнє (1941-1943): оповідання/О. Довженко.- К.: «Дніпро», 1980. - 190 с.

До збірки увійшли відомі розповіді А.П. Довженка періоду Великої Вітчизняної війни, що оспівують мужність і героїзм радянських людей в боротьбі з фашизмом.

   

 3. Дзюба І.М. Україна у пошуках нової ідентичності: статті, виступи, інтерв’ю, памфлети/ І.М. Дзюба.-К.: «Україна», 2006. – 848 с. – (Б-ка Шевченківського комітету).

Відверта, правдива розмова про наше недавнє минуле і сьогодення, про духовні підвалини української незалежності. Особливу увагу автор приділяє проблемам української ідентичності за сучасних умов, ролі вітчизняної культури в консолідації суспільства, у подоланні загроз, що постають нині перед Українською державою.

 4. Полторак А.И. Нюрнбергский процесс (Основные правовые проблемы)/ А.И. Полторак. – М.: «Наука», 1966. - 352 с.

Нюрнберзький процес зіграв величезну роль в історії міжнародних відносин і міжнародного права. Це був перший у світовій історії міжнародний судовий процес над агресією і агресорами. Нюрнберзький процес розкрив найтяжчі, небачені в історії злочину проти цілих народів. 

Вище представлена виставка знаходиться на абонементі художньої літератури (кім. 417А)

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з книжковою виставкою.

Адміністрація бібліотеки.

Бібліотека інформує

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

Clarivate та Антиплагіат запрошують авторів наукових публікацій на безкоштовний навчальний вебінар:

 «Як перестати турбуватися і почати публікуватися»

 

Дата вебінару: 29 вересня 2021 р.

Час проведення: 11:00 - 13.00

Умови участі: безкоштовно з попередньою реєстрацією за посиланням:

  Програма вебінару:

 

Тема 1: «Автор та «Антиплагіат»: від любові до ненависті ...»

Тема 2: «Активність публікації: швидше, вище, сильніше»

Передбачено СЕРТИФІКАТ учасника, який буде розісланий до 6 жовтня на зазначену при підключенні до вебінару електронну пошту всім, хто прослухає більше ніж 90% часу вебінару.

Бібліотека інформує

 

Нове надходження.

 

 

 З такою дарчим написом передав до бібліотеки монографію «Реометалліка» (2 екз.) доктор технічних наук, шановний професор Шломчак Георгій Григорович.

 

 

Подія зараз неординарна. З кожним роком скорочується кількість видаваних наукових видань, що потрапляють в книжковий фонд бібліотеки.

У представленої монографії висвітлюються результати досліджень фундаментальних особливостей розвитку деформацій реологічно різних металів при складних видах навантаження.

Описуються виявлені автором невідомі раніше явища і закономірності пластичної течії металів. Викладений матеріал об'єднаний загальною назвою «Реометалліка», супроводжуваний цілим рядом діаграм і таблиць.

Автор пише: «Принципово нові технології повинні базуватися на всебічних знань про метал і використанні цих знань не за принципом «Тиснути метал », а допомагати йому пластично текти, але ... в потрібному напрямку». Доповнити знання і допоможе дане видання.

Взявши книгу в руки, відчуваєш тепло і великий обсяг знань, які вклав у неї автор. Монографія видана з великим естетичним смаком.

Монографія призначена для наукових співробітників та фахівців в області «Металургія», «Матеріалознавство», «Машинобудування», а також докторантів, аспірантів і студентів, які навчаються за відповідними спеціальностями.

Запрошуємо відвідати бібліотеку (ЧЗНЛ - нова бібліотека, 2 поверх) та ознайомитися з представленим виданням: Реометалліка: монографія / Г.Г. Шломчак. - Дніпро: Ліра, 2021.- 312 с., Іл. 155.

Директор бібліотеки        С.М. Фахрутдінова

Бібліотека інформує

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

 

Державна науково-технічна бібліотека України за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з ORCID протягом вересня та жовтня 2021 року (29 вересня, 1 жовтня, 4 жовтня), проведе ряд вебінарів та майстер-класів на тему: “Використання постійних ідентифікаторів учених та установ, їх роль у науковій екосистемі. Інструменти ORCID для науковців”.

Вебінари відбудуться в онлайн режимі з використанням платформи ZOOM та з прямою трансляцією на Youtube каналі ДНТБ України.

На вебінарах будуть розглянуті такі теми:

Тема 1: “Постійні ідентифікатори та переваги їх використання для дослідників, установ та дослідницької інфраструктури. Про проект створення Національної електронної науково-інформаційної системи URIS (Ukrainian Research Information System). Переваги використання ORCID для науковців та установ”.
Тема 2: "Початок роботи з профілем науковця в ORCID (майстер-клас)”.
Тема 3: “Інтеграція наукових робіт дослідника в ORCID (майстер-клас)”.

 Форма реєстрації учасника на серію вебінарів доступна за посиланням:

https://dntb.gov.ua/form

З детальною програмою вебінарів можна ознайомитись за посиланням:

https://docs.google.com/document/d/1rKO3sUVEb6fUaEUP19Aa4pkmPOqSvTSrzGtDgm1DWsk/edit

 Адміністрація бібліотеки