Національна металургійна академія України

Бібліотека інформує

 

Запрошуємо всіх ознайомитись з книжковими новинками, 

які представлені на виставці на абонементі наукової літератури (кімн. 259).

 

 

 

 

1. Гуткевич С.О., Пугачова К.М. Магістерська робота: методика написання та захисту: навчальний посібник по методиці написання магістерської роботи для студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини»/ С.О. Гуткевич, К.М. Пугачова; НУХТ. – Київ: Гельветика, 2017. – 200с. 

Посібник містить практичні поради магістрантам з моменту вибору теми, написання тексту рукопису, до моменту захисту магістерської роботи. 

2. Ходаков В., Кірюшатова Т., Захарченко Р.М. Прикладні програми в комп’ютерних технологіях обробки облікової інформації: навчальний посібник для студентів вузів/ В.Є. Ходаков, Т.Г. Кірюшатова, Р.М. Захарченко; під ред. В.Є. Ходакова. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. – 334с. 

У навчальному посібнику розроблено комплекс лабораторно-практичних робіт з вивчення дисциплін «Комп’ютерні технології обробки облікової інформації», «Інформаційні системи обліку, аудиту, контролю», «Інформаційні системи та технології в управлінні», «Автоматизація виробництва та автоматизовані системи управління», «Корпоративні інформаційні системи». Посібник містить навчальні завдання, вправи і питання для самоконтролю.

3. Комп’ютерні технології для дизайнерів: навч. посібник/ А.В. Шеховцов, Г.Н. Полєтаєва, Д.О. Крючковський, Р.В. Бараненко; за ред. О.В. Чепелюк. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. – 318с.

Розглядаються основи роботи зі створення WEB-сторінок при використанні HTML; графічного редактору для створення двовимірної анімації Macromedia Flash. 

 

                               

                                           

4. Маєвська Л.М. Етнопедагогіка: навч. посібник/ Л.М. Маєвська. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. – 288с.

Навчальний посібник підготовлений для студентів вищих навчальних закладів. Посібник стане також в нагоді викладачам вищої школи ...

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

   Запрошуємо Вас взяти участь у вебінарах компанії Clarivate.

Всі заходи безкоштовні, проходять у двох повторах, у Webex (необхідна попередня реєстрація). Обирайте зручний час, переходьте за вказаними посиланнями та натиснувши на слово Register, заповніть реєстраційну форму. Передбачено сертифікат учасника для тих, хто відвідає більше 90 % основного часу вебінару.

 9 березня 2021
Тема: Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/3qgCtf7
16:15–17:15 https://bit.ly/3jFSoB8

 10 березня 2021
Тема: Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки
Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/3jFKibT
16:15–17:15 https://bit.ly/3qfT82n

 

   

Бібліотека інформує

 

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

 

Запрошуємо Вас взяти участь у спільному вебінарі від Clarivate та «Антиплагиат»

(В онлайн-режимі на базі інтернет-сервісу Cisco Webex)

 «Publish not perish, или как не погибнуть при публикации»

4 березня 9:00–11:00

Необхідна попередня реєстрація за посиланням https://bit.ly/2NxxJn6

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

Вебінари від фахівців компаніїі Elsevier для українських користувачів

з питань ефективного використання платформи ScienceDirect

(В онлайн-режимі на базі інтернет-сервісу Zoom)

 

Тема: Початок роботи з ScienceDirect

Опис: Приєднуйтесь до вебінару, щоб дізнатися, як розпочати роботу з ScienceDirect. Дізнайтеся більше про створення та налаштування свого облікового запису, а також про варіанти віддаленого доступу, які забезпечать вам комфортну роботу з будь-якої точки світу.

18 лютого 2021 року, о 12.00 год. (англійською мовою): https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_MMnURcxxQaWx1hzqiySotA

19 лютого 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_ZYPWvZZAT26j2irrksVB7g

  

Тема: ScienceDirect: багатство знань

Опис: під час цього вебінару буде продемонстровано, як можна знайти та отримати доступ до відповідного значущого та цікавого наукового вмісту. Неважливо, шукаєте ви журнали, книги чи інші документи – у ScienceDirect все це легко доступно. Буде розглянуто питання, як ефективно шукати літературу та як залишатися в курсі справ щодо розвитку певної галузі знань.       

23 лютого 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_ZRW4C9JlR0moq_d-eG4A_w

25 лютого 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_t4T8ccQ9QkCvHIKCb-i-uA

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

 

Надано доступ до Sсience Direct

 

Національна металургійна академія отримала однорічний доступ до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).

Доступ до ресурсу здійснюється з усіх комп’ютерів академії, маючих интернет-зв’язок.

Нагадуємо, що для користувачів також відкрит доступ до баз даних SCOPUS та Web of Science.

"До відома вчених"

 

До відома вчених, фахівців, професорсько-викладацького складу навчальних закладів, аспірантів і магістрів!

 

Державна науково-технічна бібліотека України (ДНТБ) надає послуги з депонування результатів інтелектуальної діяльності (РІД).      

На сайті ДНТБ України  https://dntb.gov.ua/ в розділі «Послуги», в підрозділі «Депонування» розміщена «Інструкція про депонування результатів інтелектуальної діяльності науково-технічного змісту у Державній науково-технічній бібліотеці України».

   Ми допоможемо Вам перетворити результат інтелектуальної діяльності на джерело пасивного прибутку.

Контактний телефон (044) 521-93-53

Бібліотека інформує про нові надходження

Шановні читачі!

   

    У рамках співпраці Національної металургійної академії України з Приазовським державним технічним університетом, ректором університету Волошиним В’ячеславом надіслано для нашої бібліотеки ряд монографій та підручників, автор та співавтор яких є пан Волошин, які можуть знайти своїх читачів серед вчених нашої академії.   

 

Ректор Приазовського державного технічного університету  

Волошин В’ячеслав Степанович

   

         1.  Погребняк В.Г. Экологическая технология создания водозащитных экранов/ В.Г. Погребняк, В.С. Волошин. - Донецк: «Ноулидж» (донецкое отделение), 2010. - 482 с.

 

   Авторами видання проведено комплексне вивчення реакції розчинів полімерів на гідродинамічні впливи. Комплексність була необхідною умовою успіху в вирішенні поставлених задач не тільки наукових, але й технічних.  

      Технологія утворення водозахисних екранів ґрунтується на використанні резиноподібних властивостей полімерного розчину, який виник при певних умовах, під час протікання через пористі середовища.

   

     Монографія розрахована на спеціалістів інженерів-екологів, гідромеханіків, аспірантів, магістрів, студентів старших курсів.

 

  

 

 

      2. Коваленко Г.Д. Основы радиоционной экологии: учебник/ Г.Д. Коваленко, В.С. Волошин. – Мариуполь:«Рената», 2009. - 298 с.:ил.

 

     У змісті підручника основні положення та принципи радіаційного захисту, безпеки людини. Положення про основні законотворчі та норма ...

До уваги професорсько-викладацького складу, студентів та аспірантів

Надано доступ до Springer Link

Національна металургійна академія отримала доступ до повнотекстових ресурсів порталу Springer Link http://link.springer.com, а саме: журналів Springer 1997-2020 рр. та електронних книг Springer 2017 р.

Передплату доступу за кошти держбюджету забезпечило Міністерство освіти і науки України через Державну науково-технічну бібліотеку України. Доступ до ресурсу здійснюється з усіх комп’ютерів академії, маючих интернет-зв’язок.

Нагадуємо, що для користувачів також відкрит доступ до баз даних SCOPUS та Web of Science.

Привітання бібліотеки з Днем металурга

Шановні колеги-металурги!

 

 

Бібліотека щиро вітає Вас із нашим професійним святом

"Днем металурга"!

 

Протягом тисячі років життя людства немислиме без металу, а люди, яким випала честь та доля нести світу це диво, всі часи користувалися великою пошаною. Сьогодні наука подарувала металу незліченні нові форми, він оточує нас скрізь: від самих простих побутових речей до найважливіших механізмів. Але як і колись, кожен його грам береже частку душі свого творця.

 

У ці святкові дні бібліотека презентує книжкову виставку

«Метал на службі людини»

і запрошує усіх бажаючих на абонемент науково-технічної літератури (кім. 259).

 

Міцного Вам здоров’я, миру, щастя та добра!

«Мужній борець за правду й волю»

Слово Панаса Мирного - це слово відданості народові і Батьківщині. 

М. Стельмах

Ім’я Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченка), класика української літератури, добре відоме в нашій країні та далеко за її межами. Він заслужено займає почесне місце серед передових революційно-демократичних письменників другої половини ХIХ століття.

Його по праву називають корифеєм української прози, видатним художником – реалістом, совістю трудового народу. Зміст всієї багатогранної діяльності Панаса Мирного – служіння інтересам народу.

Він писав: «Зачарований та сп’янілий, я брався за свою роботу, радіючи, що хоч малою – невеличкою цяточкою слугуватиме вона на користь рідної країні та її поневоленому народові».

«Мужній борець за правду й волю», таку назву має книжкова виставка присвячена 170-річчю від дня народження  Панаса Мирного (1849-1920), з якою ви можете ознайомитися на абонементі художньої літератури (ауд. 417-а).

День пам’яті

 

  

 

 

 

 

Ніколи ми в житті не забудемо, відкриваючи минуле знову,

Як боролися в грізних війнах люди, щоб наше щастя відстояти.

 

 

  Шановні читачі бібліотеки!

Друга світова війна була суворим випробуванням для нашого устрою, всієї країни, кожного українця. Країна стала єдиним бойовим табором; фронт і тил разом кували перемогу. Вона складалася з великих та малих боїв, з воєнних буднів солдатів та офіцерів, із їх мужності та великого почуття обов’язку і відповідальності перед Батьківщиною. Світлій пам’яті усім загиблим та нині живим ветеранам бібліотека присвячує книжкову виставку «День пам’яті»

Запрошуємо усіх у бібліотеку на абонемент науково-технічної літератури (кім.259).

Охорона праці в галузі

До всесвітнього дня охорони праці, який відзначається 28 квітня, бібліотека організувала тематичну

книжкову виставку «Охорона праці в галузі».

У надзвичайно складній системі стосунків «людина – машина – середовище» особливе місце відводиться інженерним кадрам, підготовка яких у вищих навчальних закладах передбачає оволодіння ґрунтовними знаннями сучасних технологій і техніки.

Сучасне виробництво характеризується наявністю різноманітних шкідливих чинників – фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних, соціальних і механічних, характер дії яких має добре знати інженер аби не допустити ушкоджень працюючих, уникнути травмування і розвитку професійних захворювань, тобто займатись «охороною праці» людини.

Двадцять видань, представлених на книжковій виставці, висвітлюють основи охорони праці на підприємствах та техніку безпеки. Виставка цікава і корисна, в першу чергу, студентам – дипломникам та старшокурсникам , а також усім зацікавленим.

                                   

1. Дмитрук І. М. Трудове право України: Навч.-методичний посібник / І.М. Дмитрук.- Миколаїв: видавничий дім «Гельветика», 2017. - с. 63-69.

2. Охорона праці: Навчальний посібник / За ред. В. Кучерявого. - Львов: Оріяна-Нова, 2007. - 368с.

3. Довідковий посібник керівника та спеціаліста гірничо-металургійного підприємства з охорони прац</st ...

Охорона праці – запорука життя!

Довідково-бібліографічний відділ бібліотеки запрошує всіх на презентацію
книжкової виставки «Охорона праці – запорука життя!»

    Охорона праці – це система різноманітних заходів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини в процесі трудової діяльності.

 Головною метою охорони праці є створення на кожному робочому місці безпечних умов праці, експлуатації обладнання, зменшення або повна нейтралізація дії шкідливих і небезпечних виробничих факторів на організм людини, і, як наслідок, зниження рівня виробничого травматизму та професійних захворювань.

 До уваги читачів представлено дев’ять видань законодавчої тематики, серед яких особливу увагу просимо звернути на нове видання:

 Кодекс законів про працю України [Текст]. чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 4 травня 2018 року.: -К. : «Центр учбової літератури», 2018. - 84 с.

 Запрошуємо всіх зацікавлених до бібліографічного відділу

(2-й поверх нової бібліотеки).

  

«Життя на нулі»

Ганна Терянік подарувала бібліотеці НМетАУ книгу, яка має назву «Життя на нулі».

Це вже третя книга, яка вийшла з під пера талановитої письменниці. На зустрічах зі студентами таспівробітниками академії у 2017-2018 рр. автор презентувала перші дві книги «Попутники» та «Наші».

Ганна Терянік розповіла про працю волонтера, про зустрічі з бійцями, поділилася враженнями від побаченого.

У фотокнизі «Життя на нулі» зібрані світлини Юрія Величка (позивний – «Фотограф»), в обрамленні проникливого тексту волонтера-письменниці Ганни Терянік, з книгами якої ви маєте можливість ознайомитися на абонементі художньої літератури бібліотеки (кім. 417-А).

1. Терянік, Ганна. «Життя на нулі» / Г.А. Терянік,  Ю. Величко. - Ічня:ПП "Формат", 2018. - 306 с.: фото. цв. - ISBN 978-966-1567-60-2(в пер.): 80.00 грн.  3000 экз.

Запрошуємо всіх бажаючих.

Зав. відділом культурно-просвітницької роботи бібліотекиОнуфрієнко М.М.

Інформація із бібліотеки

До книжкового фонду бібліотеки надійшло нове цікаве видання:  Магістерська робота: методика підготовкипосібник/Г.О. Долбенко, І.С. Бондар, Ю.І. Горбань та ін. – 2-ге вид., випр. і допов. -  К.: Вид-во Ліра-К, 2017.-140 с.

 

   У посібнику розкрито теоретичні, методичні, технологічні та організаторські аспекти підготовки магістерської роботи, показано процедуру попереднього захисту роботи на кафедрі та її захисту на атестаційній комісії.

Всебічно розкрито методику підготовки змісту магістерської роботи та правил її оформлення.

Посібник призначений для магістрантів вищих навчальних закладів. І хоча написаний він на базі Київського Національного університету культури і мистецтв, ним можуть користуватися студенти технічних університетів.

Посібник корисний при підготовці науково-дослідницьких курсових робіт та аспірантам при написанні дисертації. 

Дане видання придбане бібліотекою в кількості 10 примірників, з ним можна познайомитися на абонементах наукової та навчальної літератури.

 

 

Цікаві та корисні книжкові новинки пропонують також користувачам читацькі зали бібліотеки:

 1. Європейська та євроатлантична інтеграція: навч. посібник/О.В. Баула, Т.В. Божидарнік, Т.М. Вісина та ін. - Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2016. - 376 с.
 2. Божидарнік Т.В., Василик Н.М. Креативний менеджмент: навч. посібник. - Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. - 498 с.
 3. Марущак С.М. Оцінка та управління підприємницькими ризиками: навч. посібник/ С.М. Марущак, Г.В. Єфімова, О.В. Пащенко.- - Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. - 296 с.
 4. Романадзе Л.Д. Інтелектуальна власність: підручник/ Л.Д. Романадзе, П.М. Цибульов, О.О. Кулініч. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2016. – 424 с.
 5. Трегуб В.Г. Проектування систем автоматизації: навч. посібник. – К.: Вид-во Ліра-К, 2017. -344 с.
 6. Холоменюк М.В. Гідравлічні та аеродинамічні машини: навч. посібник/ М.В. Холоменюк, А.В. Ткачук, Д.М. Онопрієнко.- Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. – 356 с.

Запрошуємо до бібліотеки всіх зацікавлених.

Заст. директор бібліотеки  Сітковська Л.М.

«Живий в пам'яті народній»

4 грудня 2018 року в конференц-залі бібліотеки НМетАУ відбувся захід, присвячений українському філософу, педагогу, письменнику Г.С. Сковороді.

Життєвий і творчий шлях мислителя цікавив не тільки вчених, але й широке коло читачів. Григорій Сковорода у своїй творчості розглядав проблеми гуманізму, щастя і свободи людини.

Співробітники бібліотеки підготували літературно-музичну композицію, в якій розповіли про життєвий і творчий шлях письменника.

Студенти гуманітарного факультету, присутні на заході, прослухали вірші і пісні Григорія Сковороди, дізналися цікаві факти його біографії.

Хочеться подякувати зав. відділом обслуговування бібліотеки Радул М.А., провідного бібліотекаря Лисенко І.М., зав. сектором Тереніну О.В., наукового співробітника кафедри металургії чавуну Сову А.В., які підготували і провели цей захід.

Зав. культурно-просвітницьким відділом бібліотеки Онуфрієнко М.Н.

     

  

«Учитель і час». До 90-річчя з дня народження Т.Г. Беня News icon

5-го грудня 2018 р. в конференц-залі бібліотеки до 90-річчя з дня народження Тараса Григоровича Беня (03.01.2019р.) відбувся вечір-прісвячення«Учитель і час». Організаторами і активними учасниками цього заходу були співробітники бібліотеки НМетАУ і викладачі кафедри «Економіки та підприємництва ім. Т.Г. Беня», студенти і запрошені гості. Велике життя великої людини – ці слова правдиво і виразно характеризують життєвий шлях Тараса Григоровича. Він від коріння народного, від рідної землі досягнув вершин визнання, поваги і авторитету в широкому науковому світі, десятки учнівТараса Григоровича продовжують його справу, студенти користуються його підручниками і посібниками. 

Відданість науці і викладанню, величезний інтелектуальний і творчій потенціал, багатогранні пізнання у різних наукових сферах – всі ці особисті риси притаманні  Тарасу Григоровичу. Та ми з вами знали і просто людину – чесну, порядну, принципову, пряму і відверту, з особистим поглядом на навколишній світ. До Тараса Григоровича можна було звернутися за допомогою, за порадою, він дуже цінував в людях доброту, відданість, повагу до інших, здібність до великої дружби на все життя. Мабуть, усіх слів не було достатньо, щоб розповісти все про життєвий шлях Тараса Григоровича. Добре, що ми його пам’ятаємо, він в наших серцях. Це яскраво пролунало в виступах його колег і учнів на нашому заході. Ті спогади, ті добрі слова є відзнакою щирої вдячності, безмежної поваги і любові до Людини з великої букви, Вченого, Учителя і Громадянина

Величезна подяка колегам і соратникам Т.Г. Беня – співробітниками кафедри "Економіки та підприємства ім. Т.Г. Беня": д.е.н. зав. кафедрою проф. Довбні С.Б., к.е.н доц. Гончирук О.В., к.е.н. доц.. Ігнашкіній Т.Б., к.т.н. доц.. Ємельянову В.А., старшому викладачеві Кербіковій А.С. і особливо к.е.н., доценту Педько А.Б., який з великою повагою і відповідальністю багато років збирав і зберігав багатющий матеріал, фото, -відео і -аудіо записів з життяТ.Г. Беня. На вечорі ці кадри і живий голос Великої Людини були для нас, присутніх в залі, яскравим спалахом в наших серцях, в нашій пам’яті. 

Бібліотека також запрошує ознайомитись з виставкою однієї книги –«Людина. Вчений. Учитель». Це збірка спогадів рідних, друзів, колег, соратників, учнів проТ.Г. Беня, про його життєвий шлях, людські якості, наукову діяльність. Для молодих людей це як дорожня карта в майбутнє, де місце розумним, наполегливим, порядним та професійним фахівцям. Виставка знаходиться в студентській читальній залі (кімн. 417). 

Зав. сектором студентського читального залу бібліотеки НМетАУ Нуждаєва Д.М.

   

Книжкова виставка про творчість Володимира Шевчука

     

      На початку навчального року до керівництва бібліотеки звернулася Тетяна Іванівна Шевчук (випускниця НМетАУ 1977 г.)

з пропозицією організації  книжкової виставки, що розповідає про творчість її сина Володимира Шевчука (випускника НМетАУ),

на жаль, рано пішов із життя. Бібліотеці було подаровано 12 книг. Ми отримали можливість ознайомлення з його літературною спадщиною.

Книжкова виставка  для читачів була організована на  абонементі художньої літератури.

Студентський читальний зал гостинно відчинив двері для всіх бажаючих взяти участь у заході, присвяченому пам'яті

Володимира Шевчука, що включає розповідь про його життєвий шлях та творчість.

     

    

До 75-річчя звільнення міста Дніпропетровська від німецько-фашистських загарбників.

 

25 жовтня 1943 р. місто Дніпропетровськ був звільнений від німецько-фашистських загарбників. Цей день назавжди залишиться в пам'яті всіхмешканців нашого міста. У 1975 р. до 30-річчя Великої Перемоги в нашому місті було відкрито діораму «Битва за Дніпро». Цей музей знаходиться поруч з історичним музеєм Дмитра Яворницького.

В цьому році виповнюється 75 років з дня визволення міста Дніпропетровськ (нині м Дніпро). Цей день працівники бібліотеки НМетАУ відзначили відвідуванням діорами «Битва за Дніпро», яка була реставрована. Співробітники музею провели екскурсію по діорамі, розповіли, як багато людей віддало своє життя за те, щоб звільнити наше місто, показали відвідувачам документальний фільм у форматі «3D» про тих, хто форсував Дніпро, спогади учасників тих подій. Діорама і фільм усім відвідувачам дуже сподобалися.

      

 

 

      

Всеукраїнський день бібліотек

 
Дорогі колеги!

30 вересня всі бібліотеки України відзначають своє професійне свято -

Всеукраїнський день бібліотек.

Сердечно вітаю всіх Вас з цим святом і від усього серця бажаю вам

 здоров'я, щастя, благополуччя в родині, всього найкращого.

        Директор бібліотеки          Фахрутдінова С.Н.

       28 вересня 2018 р

  

Бібліотекарі, колеги і друзі, 
Вам кажу привітне слово. 
Скрізь, завжди і всюди з вами я. 
Ви всіх бібліотечних справ основа. 
О, спеціальність наша непроста. 
І проявляються завжди в ній сміливо 
Привітність, участь і доброта, 
І знання, яким немає меж. 
Так! Ми любимо свою професію, 
І з кожним роком все сильніше! 
Вона схожа на поезію, 
Хоч багато буденного в ній, 
Вона, як вірш, не терпить сірості, 
Не терпить відсталості і зла, 
Вона ще в глибоку давнину 
Талант і мудрість знайшла!
Славімо ж сьогодні наше звання! 
Любов до добра, піднесеність душі 
І ревне слова шанування ... 
Самовідданість за малі гроші - 
Нехай знайдуть велике признання! 
Славімо ж сьогодні наше звання!