UA    RU    EN   
Національна металургійна академія Украіни

Вітаємо студентів з перемогою в II етапі Олімпіади і Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ News icon

Уже багато років поспіль студенти кафедри інтелектуальної власності є активними учасниками Всеукраїнської Олімпіади з інтелектуальної власності.

Цього року 6 студентів брали участь у ІІ турі Олімпіади з інтелектуальної власності, яка проводилась на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (м. Харків): Пінюшко Данило, Безугла Анастасія, Мещерякова Віта, Дяченко Владислав, Долгова Тетяна, Дереза Владислав. Змагання пройшли на базі кафедри організації виробництва і управління НТУ «ХПІ» 27–30 березня 2018 року. У них взяли участь 109 студентів з 17 міст (Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Ірпінь, Київ, Краматорськ, Кременчук, Луцьк, Львів, Маріуполь, Одеса, Слов’янськ, Суми, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці) та 39 ВНЗ України.

Перше місце у ІІ турі Всеукраїнської Олімпіади з інтелектуальної власності у 2018 році посіла студентка групи ІВ-901-11М Безугла Анастасія. Колектив кафедри вітає переможницю, бажає їй нових досягнень у навчанні та успішної кар’єри.

Також кафедра інтелектуальної власності та управління проектами має привід привітати студентів групи ІВ01-13М та ІВ-901-12М Заозерну Наталію та Восканян Дар’ю, які під керівництвом професора Петренко В.О. та доцента Драч І.Є. посіли друге місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького).

Колектив кафедри інтелектуальної власності та управління проектами пишається здобутками своїх студентів!

Нагороди до 25-річчя гуманітарного факультету

Під час урочистого засідання Вченої ради факультету викладачі кафедри інтелектуальної власності отримали наступні нагороди:

- Почесні грамоти Дніпропетровської обласної ради: завідуюча кафедрою інтелектуальної власності Корогод Наталія Петрівна і професор кафедри Петренко Віталій Олександрович;

- Почесна грамота управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради: доцент кафедри Драч Ірина Євгеніївна;

- Почесна грамота НМетАУ: асистент кафедри Швець Євгенія Сергіївна

Тиждень права на кафедрі інтелектуальної власності News icon

7 грудня 2017 року на кафедрі інтелектуальної власності був проведений круглий стіл на тему «Актуальні проблеми охорони та захисту прав при неправомірному використанні інтелектуальної власності».

У засіданні взяли участь викладачі різних кафедр НМетАУ та студенти гуманітарного факультету, факультету економіки і менеджменту, зокрема, спеціальностей «Менеджмент» (спеціалізації інтелектуальна власність), «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Професійна освіта», «Філологія».

Зустріч почалася з презентації завідувача кафедри інтелектуальної власності Корогод Н.П., що була присвячена характеристиці системи права інтелектуальної власності в Україні, процедурі набуття прав на національному та міжнародному рівнях та захисту прав інтелектуальної власності.

Під час обговорення найбільшу зацікавленість викликали питання стосовно:

- правомірного використання об’єктів авторського права в мережі Інтернет;

- розподілу майнових прав між автором і роботодавцем на службові твори;

- практичних аспектів набуття прав на об’єкти промислової власності, створених у ВНЗ;

- процедури міжнародного патентування;

- способів захисту від неправомірного використання об’єктів права інтелектуальної власності, в т.ч. у мережі Інтернет.

Усі присутні були проінформовані про можливість участі в наукових конференціях, конкурсах та олімпіадах з інтелектуальної власності та запрошені на консультативні бесіди з викладачами кафедри.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам круглого столу і сподіваємося на подальшу співпрацю!

Вітаємо наших студентів з перемогою в II етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з інтелектуальної власності! News icon

ОГУРЧЕНКА ВОЛОДИМИРА ТА ВОЛІКОВА ТАРАСА магістрантів гр. ІВ-901-10М

Рішенням галузевої комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з інтелектуальної власності, який відбувся 24 березня 2017 року у Київському Національному Університеті імені Тараса Шевченка, наукова робота Огурченка В.Г. та Волікова Т.А. «Проблеми адміністративно-правового захисту та вдосконалення судової експертизи порушених прав інтелектуальної власності» (керівник проф. Петренко В.О.) посіла третє місце, а вони  нагороджені дипломом IIІ ступеня.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ 2017 РОКУ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ News icon

БІЛОУСА АНТОНА ГРИГОРОВИЧА, студента гр. АВ-01-12М з другим місцем на олімпіаді;

АЛЕКСЕЄВА АРТЕМА ВІКТОРОВИЧА, студента гр. МЕ-10-12М з нагородженням грамотою оргкомітету олімпіади за активну участь у другому етапі олімпіади;

БЕЗУГЛУ АНАСТАСІЮ ЮРІЇВНУ, студентку гр. ІВ-901-11М з нагородженням дипломом товариства винахідників і раціоналізаторів України за високі показники у другому етапі олімпіади;

КРАСНОШЛИК ОЛЬГУ ОЛЕКСАНДРІВНУ, студентку гр. АВ-01-12М з нагородженням грамотою оргкомітету олімпіади за активну участь у другому етапі олімпіади;

ЩЕРБАЧОВА ВАДИМА РОДІОНОВИЧА, студента гр. АВ-01-12М з нагородженням грамотою оргкомітету олімпіади за активну участь у другому етапі олімпіади.

Результати конкурсу на Кращого знавця творчої, інтелектуальної діяльності 2017 серед студентів очної та заочної форм навчання Національної металургійної академії України

Результати олімпіади (I етап: січень-лютий 2017 р. ) на Кращого знавця творчої, інтелектуальної діяльності серед студентів очної та заочної форм навчання Національної металургійної академії України, у якому брали участь 116 студентів представлені нижче. Активну участь в проведенні олімпіади прийняли студенти:  заочного, гуманітарного, електрометалургійного, механіко-машинобудівного факультету та факультету матеріалознавства та обробки металів. Переможці братимуть участь в Олімпіаді з інтелектуальної власності (II етап: квітень 2017), яка буде проходити в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут»

Круглий стіл на тему «Актуальні проблеми захисту прав при неправомірному використанні інтелектуальної власності»

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права у НМетАУ на кафедрі інтелектуальної власності відбувся круглий стіл на тему «Актуальні проблеми захисту прав при неправомірному використанні інтелектуальної власності».

У засіданні взяли участь викладачі різних кафедр НМетАУ та студенти спеціальностей «Менеджмент», «Металургія», «Ливарне виробництво», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Професійна освіта», «Філологія».

Під час круглого столу були обговорені теми, які цікавили як студентів, так і викладачів. Так, студентів найбільше зацікавили питання плагіату та правомірного використання об’єктів авторського права при написанні випускних робіт, рефератів, статей тощо. У викладачів виникало багато запитань щодо охорони та захисту службових об’єктів права інтелектуальної власності. Дискусійними стали питання вибору доцільної форми правової охорони результатів наукової діяльності викладачів, процедури набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Усі учасники круглого столу були запрошені до участі в наукових конференціях з питань інтелектуальної власності та на консультативні бесіди з викладачами кафедри.

Сподіваємося, що такі зустрічі стануть доброю традицією, і запрошуємо співробітників та студентів НМетАУ до подальшої співпраці!

                                                                                                                     

                                                                                                                     Ірина ДРАЧ, доцент кафедри інтелектуальної власності

КОНКУРС НА КРАЩОГО ЗНАВЦЯ ТВОРЧОЇ, ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

 ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

УВАГА!      УВАГА!     УВАГА!

ТРАДИЦІЙНО В НАЦІОНАЛЬНІЙ МЕТАЛУРГІЙНІЙ АКАДЕМІЇ УКРАЇНИ

КАФЕДРОЮ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

проводиться КОНКУРС НА КРАЩОГО ЗНАВЦЯ

ТВОРЧОЇ, ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

СЕРЕД СТУДЕНТІВ І- курсів ОЧНОЇ ТА ЗАОЧНОЇ ФОРМ НАВЧАННЯ

Кращі студенти-учасники конкурсу будуть відзначені

 грамотами та пам’ятними призами.

 

Про підведення підсумків конкурсу на краще видання НМетАУ

Згідно із Наказом № 23 від 10.06.2016 р. «Про підведення підсумків конкурсу на краще видання НМетАУ та надання рекомендації щодо участі кращих робіт у ХІ обласному міжвузівському конкурсі-2016 «На кращі наукові, навчальні, навчально-методичні та художньо-публіцистичні видання» видання кафедри інтелектуальної власності: Петренко В.О., Левицький В.А., Кучерин Г.О. Безпека та судовий захист прав інтелектуальної власності: Навч. посібник. - Дніпропетровськ НМетАУ, 2015. - 25 с. посіло 3 місце серед навчальних посібників з грифом НМетАУ.

Підсумки роботи експертної комісії з акредитації підготовки фахівців зі спеціальності 8.18010011 «Інтелектуальна власність» галузі знань 1801 «Специфічні категорії»

У період з 11.05.2016 р. по 13.05.2016 р. включно в НМетАУ працювала експертна комісія, утворена Наказом Міністерства освіти і науки України від 21.04.2016 р. № 739 л, яка проводила акредитаційну експертизу підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» зі спеціальності 8.18010011 «Інтелектуальна власність» галузі знань 1801 «Специфічні категорії». Висновки експертної комісії наведено у вкладці «Підсумки роботи експертної комісії з акредитації підготовки фахівців зі спеціальності 8.18010011 «Інтелектуальна власність» галузі знань 1801 «Специфічні категорії» на сторінці кафедри.

Склад експертної комісії:

Цибульов Павло Миколайович – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Інтелектуальної власності і права» відокремленого структурного підрозділу «Інститут інтелектуальної власності Національного університету «Одеська юридична академія» в м. Києві

Солощук Михайло Миколайович - кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри «Інформатика та інтелектуальна власність» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» у м. Харкові

Вітаємо учасників Всеукраїнської олімпіади з інтелектуальної власності! News icon

Студенти НМетАУ під керівництвом професора Петренка В.О. прийняли участь в другому турі олімпіади з інтелектуальної власності в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут», 21-22 квітня 2016 року. Всі учасниці нагороджені відповідними дипломами та грамотами: Соц Крістіна – III місце (ст. гр. ХТ02 -14); Янович Євгения – V місце (ст. гр. ІВ01-11м); Оголь Анна – V місце (ст. гр. ДІ01-13); Чорнобаєва Олена (ст. гр. ДІ01-13) і Гулак Ольга (ст. гр. ДІ01-13) успішно виконали обов’язкову програму.

Підготовка до участі у Всеукраїнській олімпіаді з інтелектуальної власності

Цього року у ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з інтелектуальної власності, яка проводитиметься на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ») у квітні 2016 р. (м. Харків), НМетАУ будуть представляти: Янович Євгенія (ст. гр. ІВ01-11м), Гулак Ольга (ст. гр. ДІ01-13), Оголь Анна (ст. гр. ДІ01-13), Чернобаєва Олена (ст. гр. ДІ01-13), Соц Крістіна (ст. гр. ХТ02-14).

Студентки стали переможницями І туру Всеукраїнської олімпіади з інтелектуальної власності та конкурсу на Кращого знавця творчої, інтелектуальної діяльності серед студентів НМетАУ.

Бажаємо учасницям олімпіади плідної підготовки, вдалої участі в Олімпіаді та цікавої подорожі!

Вітаємо Гната Кучерина! News icon

Магістранта гр. ІВ-901-09М, з перемогою в II етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з інтелектуальної власності.

Рішенням галузевої комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з інтелектуальної власності, який відбувся 18 березня 2016 року у Київському Національному Університеті імені Тараса Шевченка, наукова робота Кучерина Г.О. «Інтелектуальна безпека промислового підприємства» (керівник проф. Петренко В.О.) посіла друге місце, а він  нагороджений дипломом  II ступеня.

Також, для участі у II етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з інтелектуальної власності від НМетАУ була представлена наукова робота магістранта гр. ІВ-901-10М  Кремень-Репп Тетяни «Розпорядження торговельною маркою в умовах франчайзингових відносин» (керівник проф. Петренко В.О.).

 

 

Результати конкурсу на Кращого знавця творчої, інтелектуальної діяльності серед студентів очної та заочної форм навчання Національної металургійної академії України

ПЕРШЕ ПОЧЕСНЕ МІСЦЕ на Кращого знавця ЗАЙНЯЛИ: Кучерин Гнат (заочний факультет, гр. ІВ-901-09м); Янович Євгенія (гуманітарний факультет, гр. ІВ-01-11м); Воліна Вікторія (гуманітарний факультет, гр. ДІ-01-12); Петишко Тетяна (гуманітарний факультет, гр. ДІ-01-12); Акінцева Єлизавета (гуманітарний факультет, гр. ДІ-01-12); Кучеров Костянтин (електрометалургійний факультет, гр. АП-01-11м); Лященко Віталій (механіко-машинобудівний факультет, гр. ІМ-01-11); Кірша Тетяна (гуманітарний факультет, гр. ДІ-01-13-2)

 ДРУГЕ ПОЧЕСНЕ МІСЦЕ на Кращого знавця ЗАЙНЯЛИ: Соц Крістіна (металургійний факультет, гр. ХТ-02-14); Кайдаш Світлана (заочний факультет, гр. ІВ-901-10м); Кремень-Репп Тетяна (заочний факультет, гр. ІВ-901-10м); Суржиков Максим (заочний факультет, гр. МН-903-12); Нечипоренко Тетяна (гуманітарний факультет, гр. ІВ-01-11); Клименкова Вероніка (гуманітарний факультет, гр. ДІ-01-12); Шмідт Ірина (гуманітарний факультет, гр. ДІ-01-12); Буракова Анастасія (гуманітарний факультет, гр. ДІ-01-12)

 ТРЕТЕ ПОЧЕСНЕ МІСЦЕ на Кращого знавця ЗАЙНЯЛИ: Стаднік Юліана (гуманітарний факультет, гр. ДІ-01-12); Бут Яна (гуманітарний факультет, гр. ДІ-01-12); Петров Антон (електрометалургійний факультет, гр. АП-01-11с); Карпушина Марія (заочний факультет, гр. ІВ-901-10м); Черпаньов Роман (факультет матеріалознавства та обробки металів, гр. МВ-04-11); Гулак Ольга (гуманітарний факультет, гр. ДІ-01-13); Чорнобаєва Олена (гуманітарний факультет, гр. ДІ-01-13)

КОНКУРС НА КРАЩОГО ЗНАВЦЯ ТВОРЧОЇ, ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ОЧНОЇ ТА ЗАОЧНОЇ ФОРМ НАВЧАННЯ

УВАГА!      УВАГА!     УВАГА!

 ВПЕРШЕ В НАЦІОНАЛЬНІЙ МЕТАЛУРГІЙНІЙ АКАДЕМІЇ УКРАЇНИ

СТАРТУЄ

 КОНКУРС НА КРАЩОГО ЗНАВЦЯ ТВОРЧОЇ, ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЕРЕД

СТУДЕНТІВ ОЧНОЇ ТА ЗАОЧНОЇ ФОРМ НАВЧАННЯ

Нагорода за підсумками діяльності викладачів академії

Згідно з Наказом 72 від 29 вересня 2015 р. "Про підсумки діяльності викладачів, аспірантів, докторантів та підрозділів академії" за підведеними підсумками діяльності викладачів кафедри у період 2014-2015 навчального року нагороджено почесною грамотою за найкращий показник серед професорів НМетАУ (ІІ почесне місце) професора кафедри інтелектуальної власності Петренка Віталія Олександровича.

ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з проблем інтелектуальної власності News icon

У вересні 2015 р. у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з проблем інтелектуальної власності. Від нашої академії на конференції були представлені 7 доповідей:

 

  1. Доценко Г.Є. аспірант, Петренко В.О. професор, Доценко В.І. -Роль інтелектуального капіталу в підвищенні конкурентоздатності промислового підприємства;
  2. Ковальчук Д.К. асистент - Законодавство України у сфері трансферу технологій та його правозастосування в галузі вищої освіти;
  3. Петренко В.О. професор, Доценко В.І., Петренко Т.В. аспірант, Соц К.Є. студент -Захист авторських прав грантрайтерів на творчі розробки проектів;
  4. Петренко В.О. професор, Кучерин Г.О. магістрант, Хмарна О.М.-Обгрунтування чинників концептуальної моделі інтелектуальної безпеки промислового підприємства;
  5. Петренко В.О. професор, Неткал Н.В. магістрант, Хололова О.М. магістрант -Проблеми розпорядження майновими правами інтелектуальної власності та комерціалізація результатів наукової діяльності вищих навчальних закладів;
  6. Петренко В.О. професор, Огурченко В.Г. магістрант, Воліков Т.А. магістрант -Проблеми адміністративно-правового захисту об’єктів права інтелектуальної власності органами внутрішніх справ;
  7. Фонарьова Т.А. ст. викладач, Петренко В.О. професор, Суржиков М.В. студент -До питання кваліфікації консалтингової послуги, як інтелектуального продукту.

 

Вітаємо співробітників кафедри інтелектуальної власності!

  На кафедрі інтелектуальної власності у 2014 році відбулося дві визначні події: асистенти кафедри Ковальчук Дар’я Костянтинівна і Драч Ірина Євгеніївна захистили кандидатські дисертації.

  Рішення спеціалізованої вченої ради при Черкаському національному університет імені Богдана Хмельницького щодо присудження наукового ступеня кандидата педагогічних наук Ковальчук Дар’ї Костянтинівні затверджено наказом МОН України від 04.07.2014 ? 792.

  Рішення спеціалізованої вченої ради при Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності щодо присудження наукового ступеня кандидата технічних наук Драч Ірині Євгеніївні затверджено наказом МОН України від 29.09.2014 ?1083.

  Колектив кафедри інтелектуальної власності вітає своїх колег з присудженням наукового ступеня кандидата наук і бажає їм подальших успіхів, творчого натхнення і відкриття нових професійних горизонтів.

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО ? ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПРОБЛЕМ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ: ВЕРЕСЕНЬ 2014 News icon

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: ЗАЛА ЗАСІДАНЬ ВЧЕНОЇ РАДИ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

НА КОНФЕРЕНЦІЇ З ДОПОВІДЯМИ ВИСТУПИЛИ ВИХОВАНЦІ КАФЕДРИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ АКАДЕМІЇ УКРАЇНИ: ЛЕВИЦЬКИЙ В’ЯЧЕСЛАВ (НА ФОТО СПРАВА), (ГРУПА ІВ-01-09) НА ТЕМУ «УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ СУДОВОГО ЗАХИСТУ ПРАВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ», КУЧЕРИН ГНАТ (НА ФОТО ЗЛІВА) (ГРУПА ІВ-09з) НА ТЕМУ «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА СКЛАДОВА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА», КЕРІВНИК ДОКТОР ТЕХНІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОР КАФЕДРИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ПЕТРЕНКО ВІТАЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ


facebook banner   twitter banner   youtube banner
mon banner   banner osvita-dnepr   ДНУ ім. Олеся Гончара   Урядова гаряча лінія
(C) 2006-2017 nmetau.edu.ua

Візитка

Спеціальності

Співробітники

Новини

Рейтинг кафедри

Міжнародний науково-практичний семінар

Навчальний процес

Наукова діяльність

Випускники

Абітурієнтам

Підтвердження статусу національного закладу вищої освіти

Завдання для самостійного опрацювання під час дистанційного навчання

Освітнi програми

Акредитація спеціальності "Інтелектуальна власність"