Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Рік української культури в Австрії

2019 рік оголосили Роком української культури в Австрії

МЗС витратить 42 тис. доларів на заходи до року України в Австрії

4 вересня 2018 року президент України Петро Порошенко заявив, що 2019 рік стане роком української культури в Австрії. Про це він домовився під час зустрічі з Федеральним канцлером Австрії Себастіаном Курцом.

«Культурна дипломатія є дуже надійним і ефективним інструментом для розвитку відносин між нашими народами і країнами. Культура – це ключ від сердець і України, і Австрії, і це зробить наші народи набагато ближче», – сказав Президент.

Федеральний канцлер Австрії також зазначив, що народи двох країн вже мають добрий рівень контактів, і рік української культури посилить ці зв'язки. «Ми дуже близькі на людському рівні, і я дуже радий, що ми змогли домовитися про спільний рік культури, який наблизить народи України і Австрії. Обидва народи виграють від цього, це їх збагатить», - сказав він.

В Австрії 2019 рік проголосили Роком української культури у межах якого організують низку культурних заходів у п’яти містах країни. За словами посла України в Австрії, Олександра Щерби, проводитиме його як новостворена команда Українського інституту так і безпосередньо посольство.

В Австрії 2019 рік проголосили Роком української культури у межах якого організують низку культурних заходів у п’яти містах країни. Про це інформує Євроінтеграціний портал. За словами посла України в Австрії, Олександра Щерби, проводитиме його як новостворена команда Українського інституту так і безпосередньо посольство.

“Рік проголошений. Минулого тижня Уряд прийняв рішення, що рік буде проводити молода команда Українського інституту. На проект виділені серйозні кошти”, – написав посол на своїй сторінці у Facebook.

https://galinfo.com.ua/media/gallery/intxt/7/8/786875764653.jpg

Він повідомив, що посольство запланувало декілька масштабних заходів, серед яких головні вечір, присвячений Василю Вишиваному 31 січня, участь у фотовиставці FotoWien у березні, великий концерт української музики в зальцбурзькому "Моцартеумі" 23 квітня, концерти Дах Дотерс та Даха Браха у Відні, Лінці та Інсбруку.

Крім того, заплановано проведення Днів українського кіно у Відні (орієнтовно травень-червень), а також інші заходи: Vienna Fashion Week у вересні, стенд України на віденському книжковому ярмарку у листопаді, літературний фестиваль "Україна" в Інсбруку восени, концерт духовної музики у соборі Св. Штефана 12 листопада, концерт українських виконавців у Золотому залі Musikverein 11 грудня.

"Ці заходи - наші, сподіваюся, із фінансуванням, хоча б частковим, Українського інституту. Решта - це Українського інституту", - додав Олександр Щерба.

Український інститут долучився до організації Року української культури та веде перемовини із потенційними партнерами в обох країнах. Наразі команда Інституту працює над програмою заходів і проектів, які якнайширше представлять сучасну українську культуру в Австрії і поглиблять двосторонні культурні зв'язки.

Український інститут створили у червні 2017 року. Свою роботу він розпочав у серпні 2018 року. Місія інституту – сприяння кращому розумінню та гідному ставленню до України за кордоном, а також – створення  можливостей для взаємодії українців з міжнародною спільнотою; системне представлення України на світовій арені засобами культури, реалізація державної політики у сфері культурної дипломатії та захист національних інтересів в умовах інформаційної війни. Організація належить до сфери управління МЗС України.

Новини про австрійські проекти в Україні будуть висвітлюватися на Facebook-сторінках Австрійського культурного форуму в Києві , Австрійського бюро кооперації у Львові та Українського інституту.

ПРОЕКТ "АВСТРІЯ - УКРАЇНА"

НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

Календар заходів:


 Вечір, присвячений Вільгельму фон Габсбургу (Василю Вишиваному)

31 січня в Дипломатичній академії Відня Посольство урочисто відкрило Рік української культури в Австрії та австрійської культури в Україні. Першим заходом став вечір, присвячений пам’яті Вільгельма фон Габсбурга – члена австрійської монархічної родини.


Вільгельм фон Габсбург обрав Україну як свою другу Батьківщину, взяв українське ім’я Василь Вишиваний та помер у в’язниці НКВД в 1948 році як «англійський шпигун». Про життя «короля України» розповів видатний американський історик Тімоті Снайдер.

https://i2.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2017/02/collage-23.jpg?resize=696%2C557

Вільгельм фон Габсбурґ, Червоний Принц, Василь Вишиваний, Король України - ця людина увійшла в історію під різними іменами. Племінник кайзера, який, за планами Франца Йосипа, мав після першої світової війни очолити “Князівство Україна”. Габсбурґ, який з молодих років захопився українцями - народом без держави, народом без рабів і господарів. Воїн, який пліч-о-пліч із рядовими січовими стрільцями воював за Україну. Мученик, що закінчив своє життя в безіменній могилі чи то в Лук‘янівській, чи то в Новоград-Волинській в’язниці НКВД - як «англійський шпигун».

Україна і Австрія заново відкривають для себе цю історичну постать.

Вечір, присвячений пам’яті Вільгельма фон Габсбурга на YouTube


  Фотовиставка FotoWien

Коллекция работ Шиле в Музее Леопольда

 З 20 березня по 20 квітня 2019 в Відні вперше пройде новий фестиваль мистецтва. Він буде називатися Foto Wien, і далі буде проводитися кожні два роки.

 Фестиваль організовує Kunst Haus Wien.

 Foto Wien ставить на центральне місце фотографію як виразний засіб і вказує на різноманіття і потенціал локальної фотосцени.

 Більше 120 партнерів фестивалю - музеїв, виставкових майданчиків, галерей, архівів, приватних фотогалерей, університетів мистецтв, творчих ініціатив і офф-спейс - протягом чотирьох тижнів будуть висвітлювати події в сфері місцевої і міжнародної фотографіі.

 Центральним майданчиком фестивалю стане Австрійська поштова ощадна каса в 1-му районі Відня. У цьому будинку, побудованому за проектом Отто Вагнера (Otto Wagner), заплановано провести багато власних заходів фестивалю, таких як воркшопи, дискусії, а також симпозіум. Сайт: fotowien.at

 Арт Відень (Art Vienna) Сучасне мистецтво, класичний модернізм і дизайн з рубежу століть і аж до теперішнього часу представлять на виставці Art Vienna близько 35 австрійських та міжнародних галерей і арт-дилерів.

 Ярмарок мистецтва пройде з 15 до 17 березня 2019 в віденському Хофбурге (Wiener Hofburg). Art Vienna, Міжнародна виставка мистецтва, 15.-17.3.2019, Хофбург, Heldenplatz, 1010 Wien, Сайт: artvienna.org

 Арт Австрія (Art Austria) В садовому палаці Ліхтенштейн (Gartenpalais Liechtenstein) виставка Art Austria з 4 по 7 квітня 2019 продемонструє все різноманіття австрійського мистецтва. Можна буде побачити роботи художників, які в Австрії живуть, творять і працюють. Art Austria, 5.-7.4.19, садовий палац Ліхтенштейн, Fürstengasse 1, 1090 Wien, Сайт: art-austria.info

Австрийская почтовая сберегательная касса Отто Вагнера

 

Сайт FotoWien 2019  https://www.fotowien.at/de/programme-2019/

Сайт "ВЕНА -сейчас - навсегда" https://www.wien.info/ru/sightseeing/museums-exhibitions/vienna-art-of-spring

На фото: Фестиваль Foto Wien: Центральна площа фестиваля. Будинок поштової ощадної каси Отто Вагнера (Otto Wagner)

© SIGNA / Stefan Seelig

 

 

 

 

У рамках фестивалю Foto Wien в австрійській столиці Відні 23 березня пройшов український вечір Focus on Ukraine.

В Австрії представили молоду українську фотографію

 Митці з України представлять сучасні українські фотографії в рамках міжнародного фестивалю фотографії Foto Wien, який проходитиме в австрійській столиці у березні-квітні. 

Українські митці візьмуть участь у фестивалі Foto Wien

У ході фестивалю в мистецькому центрі WUK 12 березня відкриється експозиція української фотохудожниці Олени Невкрити "Solo X".



Вгору: Знаменні і пам'ятні дати 2019 року