Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Бібліотечні новини - 2018, 2019, 2020 р.

 

2020 рік

 

Світлина від Biblioteka Kmi.

 

 

Тарас Григорович ШЕВЧЕНКО
(9.03.1814 - 10.03.1861)

 

 

 

Тарас Шевченко – ім’я, знайоме кожному українцю з дитячих років. Ми бачили його численні портрети, читали вірші. Ким він є для України, для народу, для кожного з нас? «Шевченко цілком заслуговує на почесті, якими оточується. Він був більше, ніж українець — він був державним мужем і громадянином світу. Він був більше, ніж поет — він був хоробрим войовником за права і волю людей.»
                                                                                                                                                                                          ( Ліндон Джонсон , президент США)

 

 

 

В дні перемог і в дні поразок
В щасливі дні і в дні сумні
Іду з дитинства до Тараса,
Несу думки свої земні.
(Ю. Рибчинський)

 

Бібліотека рекомендує:

 


Портал Шевченка www.kobzar.ua
Інтернет-ресурс, де можете знайти на мапі світу всі шевченківські місця, музеї, пам’ятники. Портал http://www.kobzar.info
Це корисний інтернет-ресурс, де через призму Шевченківського віщого слова та на прикладі сторінок з його життя, показано найвищу суть українського народу, у якій зібрано все – наша культура, мова, історія, звичаї та традиції; наша етика та естетика; національна філософія та духовність.
Енциклопедія життя і творчості Тараса Шевченка www.t-shevchenko.name

 

Даний проект від сучасних шевченкознавців допоможе дати вичерпну інформацію про Тараса Шевченка: тексти творів, листи, фотогалереї,… Сайт онолюється, є новини. Шевченківська енциклопедія www.shevchcycl.kiev.ua

 


Eлектронна версія “Шевченківської енциклопедії” у чотирьох томах, яка нині готується Інститутом літератури НАНУ за участю шевченкознавців України, діаспори та країн близького і дальнього зарубіжжя. Національний музей Тараса www.shevchenkomuseum.com.ua
Національний музей Тараса Шевченка зберігає, вивчає та пропагує поетичну та мистецьку спадщину Генія українського народу. Кожен, хто завітає до музею, побачить прижиттєві видання «Кобзаря», картини, малюнки та офорти, особисті речі Тараса Шевченка, архівні матеріали та рідкісні фотографії, картини українських та російських художників ХІХ–ХХ століть, старовинні меблі.

 


Історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» www.batjkivshhyna-tarasa.com.ua
Територіальний і духовний центр України – Черкащина – поєднав села Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшану у Національний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка”. У цих середньонаддніпрянських селах із славною історією та могутнім духовним потенціалом пройшли дитячі роки Кобзаря українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

 

Тарас Григорович Шевченко http://taras-shevchenko.in.ua/index.html
Мета створення цього проекту — зібрати до купи як можна більше корисної інформаціїї про Тараса Шевченка та його творчість на сторінках одного сайту. Тут ви знайдете вірші та прозу, переглянете картини, ознайомитесь з біографією та творчим шляхом. Прочитаєте статті про поета, дізнаєтесь про цікаві і маловідомі факти з його життя, побачите рідкісні фото та зображення великого Кобзаря. Унікальний свого роду в інтернеті розділ сайту – музика та пісні на вірші Шевченка. Також є можливість переглянути художні та документальні фільми на тему Шевченка.

 

 

 

 

 

 

 

 14 лютого світ відзначає День Святого Валентина,

  або День всіх закоханих.

  

Світлина від Biblioteka Kmi. 

 

   День всіх закоханих – це свято романтики, кохання та ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки, повітряні кульки та інші приємні подарунки. 

 

Вважається, що в Західній Європі День Святого Валентина став широко відзначатися з XIII століття, в США – з 1777 року. В Україні 14 лютого як день всіх закоханих – свято відносно нове, але досить популярне і масове. 

 

Як і на будь-яке інше свято, на День Святого Валентина прийнято дарувати подарунки, сувеніри і валентинки. 

 

   Що стосується традицій святкування Дня Святого Валентина в різних країнах, то в США на день закоханих об'єкту симпатії обов'язково потрібно піднести коробочку у формі серця, наповнену солодощами. В Італії на 14 лютого також в основному дарують солодощі. У Франції прийнято дарувати дорогоцінні прикраси і писати любовні вірші. Британці можуть посилати чуттєві зізнання не тільки коханим і близьким людям, але й домашнім тваринам. Чуттєві іспанці нерідко відправляють ніжні послання за допомогою поштових голубів. У Фінляндії на День всіх закоханих подарунки отримують здебільшого жінки. В Японії, навпаки, тут День Святого Валентина схожий на своєрідний День чоловіків. 14 лютого в Японії обдаровують виключно представників сильної статі, як правило, в подарунок вони отримують різні аксесуари і шоколад.

 

 

 

 

 

Шановні користувачі!  

 

До свята всіх закоханих пропонуємо вам добірку літератури про кохання з фонду нашої бібліотеки 

 

Вічна класика нашої літератури.

 

  

 

 Світлина від Biblioteka Kmi.

 

 

 

Українка, Л. Лісова пісня 

 

   «Писала я її дуже недовго, 10-12 днів, і не писати ніяк не могла, бо такий уже був непереможний настрій, але після неї я була хвора і досить довго «приходила до пам’яті». Далі я заходилася її переписувати, ніяк не сподіваючись, що се забере далеко більше часу, ніж саме писання, — от тільки вчора скінчила сю мороку, і тепер чогось мені шия і плечі болять, наче я мішки носила», — писала Леся Українка в листі до сестри Ольги. 

 

   Оксана Забужко переконана, що насправді «Лісова пісня» — українська версія легенди про Грааль, а Лукаш — це український Парсіфаль. «Лісова пісня» — це є в дійсності в чистому вигляді гностична містерія, це історія перетворення духа в душу», — каже письменниця.

 

Проте це ще й історія чистого кохання Мавки до Лукаша. Хоч більшість із нас читали драму ще у школі, особливість класики в тому, що вона кожного разу — нова.

 

 

 

Світлина від Biblioteka Kmi.  

 

Мирний, Панас. Повія 

 

   Панас Мирний ще в юності написав у «Щоденнику»: «…хочу показати безталанну долю житія людського, високую його душу, тепле серце». Мети він досяг в одному зі своїх кращих творів. 

 

   Героїня роману Христя — молода, красива, здорова дівчина. Після смерті батьків їй доводиться йти в місто у найми. І скоро вона починає бачити, що в місті все інакше. Христі важко спостерігати за «вільним» життям, «гуляннями» дівчат разом із чоловіками вночі. Але вона продовжує довіряти людям і вірити в любов…

 

 

 

  Світлина від Biblioteka Kmi.

 

Кобилянська, Ольга. "В недiлю рано зiлля копала…" 

 

   До збірки входять надзвичайно поетичні та емоційні твори Ольги Кобилянської (1863—1942), пронизані мотивами вальсу й романтичної пісні-балади, що надають їм ліричної схвильованості, допомагають глибше проникнути у внутрішній світ героїв і задуматись над вічною загадкою жіночої душі. Вірність і зраду, ревнощі й кохання, сердечні радощі й болі переживають героїні цих творів, прагнучи знайти своє щастя. Письменниця подає власну інтерпретацію загальнолюдських “вічних” тем, хвилюючи нас, пробуджуючи чисті почуття, спонукаючи замислитись над істинними цінностями життя.

 

За матеріалами сайту :  https://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/review/43503/

 

 

 

2019 рік

Світлина від Biblioteka Kmi.

 Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.
З цієї події бібліотека пропонує інформаційну виставку

Світлина від Biblioteka Kmi.

Світлина від Biblioteka Kmi.

Світлина від Biblioteka Kmi.

 

Щороку в Україні 21 листопада відзначають День Гідності та Свободи – свято на честь
початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції
Гідності (2013 року).
Свято встановлено з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, а також вшанування
патріотизму й мужності громадян.

Світлина від Biblioteka Kmi.

 З 12 листопада 2019 року на абонементі експонується тематична книжкова виставка

«Територія Гідності та Свободи» (До Дня Гідності та Свободи).

 

 

До 75-річчя визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників

бібліотека КМІ підготувала:

Світлина від Biblioteka Kmi.

 

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

“ВОНА – НАШ ВИТВІР, НАША МРІЯ, СОБОРНА, ВІЛЬНА УКРАЇНА!”

(до 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки

і Західноукраїнської Народної Республіки)

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про відзначення 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки

та проведення Всеукраїнської естафети єднання

22 січня 2019 року виповнюється 100 років з дня проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

З метою вшанування багатовікової історії національного державотворення, засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність, єднання суспільства у справі розбудови України як високорозвинутої європейської держави, консолідації історичної пам’яті нації, згуртування громад України та відзначення на загальнодержавному рівні 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки Верховна Рада України постановляє:

1. У січні 2019 року урочисто відзначити на державному рівні 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

2. Рекомендувати Президенту України оголосити в Україні 2019 рік Роком Соборності України.

 

ПОСТІЙНО ДІЮЧИЙ ТЕМАТИЧНИЙ КУТОЧОК

У бібліотеці оформлено постійно діючий тематичний куточок для роботи з фаховими періодичними виданнями. Запрошуємо викладачів і студентів ознайомитися зі списком фахових журналів, що знаходяться у відкритому доступі та із змістом окремих фахових періодичних видань!

 

ТЕМАТИЧНА ПОЛИЧКА

“2018-2027 роки - 10-річчя української мови: шануймо мову серцем і вустами”

31 травня 2017 року президент України Петро Порошенко  підписав указ “Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України”. Указом передбачено затвердження цільової програми на 2018–2028 роки, спрямованої на забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя.

Українська мова – державна мова України. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами України: у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Українською мовою розмовляє близько 45 мільйонів людей і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

Пишаймося тим, що ми – українці. Любимо і цінуємо свою рідну мову. Але чітко усвідомлюємо, що цього замало. Треба робити все для її піднесення.

Василь Сухомлинський писав: «Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити». Для нас, українців, вона єдина й безцінна, адже мова народна – це золотий запас душі народу, з якого ми виростаємо, яким ми живемо, завдяки якому маємо право милуватися й пишатися рідним краєм, повторюючи слова Максима Рильського: «Мужай, прекрасна наша мово, серед прекрасних братніх мов».

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ КУТОЧОК “МИ ЙДЕМО ДО ЄВРОСОЮЗУ”

 У бібліотеці оформлено інформаційний куточок “Ми йдемо до Євросоюзу”, де представлено такі рубрики:

  • історія створення Євросоюзу;
  • країни члени ЄС;
  • етапи розвитку відносин України і ЄС;
  • переваги вступу в ЄС для України;
  • безвізовий режим для України.

  • ЄС: ІСТОРІЯ
  • Європейський Союз починає свою історію від 9 травня 1950 р. Саме тоді міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував нову форму політичної організації Європи силами створення спільного ринку вугільної і сталеливарної продукції Франції, Федеративної Республіки Німеччини та інших західноєвропейських країн як засіб зміцнення миру та стабільності на континенті, аби унеможливити саму думку про війну між європейськими націями. Ця пропозиція увійшла в історію під назвою “план Шумана”. День 9 травня став днем народження Європейського Союзу і тепер щороку святкується як День Європи, який також відзначається з 2003 року в Україні. День Європи разом з прапором ЄС, європейським гімном та єдиною валютою – євро виражає політичну сутність Європейського Союзу.
  • Європейський Союз представляє 28 країн, які об’єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей для досягнення стабільності, миру та процвітання. На території ЄС проживає більше 470 мільйонів громадян різних національностей, вірувань та традицій. За 50 років існування ЄС перетворився на потужну і впливову силу, яка відіграє провідну роль у світовій політиці, економіці, культурі.
  • ЄС: КЛЮЧОВІ ФАКТИАдміністративний устрій: 28 національних держав.Адміністративний центр: Брюссель (від лютого 1992 р)Гімн: Ода “До Радості’ (9-а симфонія Бетховена)

    Президент Європейської Комісії -Жозе Мануель Баррозу (від 2004 р.)

    Кількість населення: 497 млн осіб (2007 р.)

    Територія: 4 324 782 км2

    Офіційні мови: 23 мови (англійська, болгарська, голландська, грецька, датська, естонська, ірландська, іспанська, італійська, латвійська, литовська, мальтійська, німецька, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, горська, фінська, французька, чеська, шведська).

    Грошова одиниця: євро (у п’ятнадцяти з двадцяти восьми держав-членів ЄС: Австрії, Бельгії, Греції, Іспанії, Ірландії, Італії, Люксембургу, Нідерландах, Німеччині. Португалії, Словенії, Фінляндії, Франції,а також на Кіпрі та Мальті).

  • УКРАЇНА – ЄС: НА ШЛЯХУ ДО ЗБЛИЖЕННЯ Перша Угода про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС була підписана у 1994 році і набула чинності у 1998-му. Саме вона стала основою прийнятого у лютому 2005 року Плану дій ЄС – Україна, який покликаний сприяти наближенню України до ЄС. Сьогодні ведуться перемовини щодо Угоди про Асоціацію, елементом якої буде створення зони вільної торгівлі між ЄС та Україною.
  • Головна перевага вступу України в ЄС полягає у можливості виходу нашої держави на один рівень з провідними країнами Європи та прийняття її до співдружності вільних, розвинутих в економічному та політичному плані держав.ЄС – це розвиток економікиВступ України до Євросоюзу дозволить нам приєднатися до одного з самих відкритих світових ринків, більшого ніж ринки США та Японії. ЄС – це єдиний гармонізований ринок з майже 500 млн. користувачами та 30 млн. фірм і компаній, що виробляють та користуються товарами за єдиними правилами та стандартами. Рівноправне членство в ЄС дозволить українським виробникам вільно вести торгові операції на європейському ринку та змусить їх до підвищення якості товарів, для забезпечення їхньої конкурентноздатності.ЄС – це висока якість життя.

    Середній рівень та якість життя в країнах ЄС в рази перевищує показники України.

    Вступ України до Євросоюзу дозволить долучитися до його економічних і соціальних програм, отримати доступ до європейської системи освіти, охорони здоров’я, ринку праці. Позитивні наслідки євроінтеграції відчує на собі кожний громадянин України.

    ЄС – це права людини. Ефективний і доступний судовий захист, високі і надійні конституційні гарантії прав і свобод людини та громадянина, дієві і справедливі обмеження соціальної нерівності – все це невід’ємні наслідки руху до Об’єднаної Європи.

    ЄС – це демократія. Високий рівень розвитку демократичних інститутів в країні-претенденті – один із основоположних критеріїв для вступу нових членів до ЄС. Обравши курс на європейську інтеграцію, наша держава має докласти значних зусиль аби українські громадяни відчули переваги демократії європейського зразка, адже дійсна демократія – це не тільки можливість вільно висловлювати свої думки, а й спроможність пересічного громадянина своїми діями визначати напрями розвитку своєї громади, дієво впливати на розвиток суспільства та держави.

    ЄС – це енергетична безпека. У сучасних умовах жодна європейська країна не в змозі одноосібно забезпечити свою енергетичну безпеку. Рухаючись по дорозі до вступу в ЄС наша держава намагається отримати підтримку та відстоювання своїх енергетичних інтересів з боку провідних країни Європи. Ставши членом європейської спільноти, Україна не буде сприйматись лише як «транзитна територія», через яку прокладені трубопроводи в Європу.

    ЄС – це вільні подорожі. Після вступу до Євросоюзу перед громадянами країни-новачка відкривається велика кількість європейських кордонів та з’являється унікальна можливість вільно, без перешкод та принизливих «візових контролів» пересуватися Європою. Громадянин Євросоюзу не повинен вистоювати довгі черги у посольствах інших європейських держав з метою отримання дозволу на перебування у їх країні, а також доводити працівникам іноземної дипустанови відсутність намірів залишитися там на заробітки чи нелегальним мігрантом.

    ЄС – це реформи в інтересах людей. Процес вступу держави до ЄС стимулює внутрішні політичні, економічні та соціальні реформи усіх сфер суспільного життя: від конституційних засад до комунальних тарифів, від системи оподаткування до гарантій прав людини.

  • БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ ДЛЯ УКРАЇНИ
  • 11 червня 2017 року Європейський Союз завершив усі процедури для запровадження безвізового режиму для України. Безвізовий режим між Україною та країнами ЄС означає, що громадяни України можуть перетинати кордон з країнами ЄС без звичного оформлення візи. Для безвізових подорожей до країн ЄС потрібно мати біометричний закордонний паспорт.Безвізовий режим для українців поширюється на всі країни ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії. Також можна їздити до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.Безвізовий режим дозволяє громадянам України перебувати на території країн ЄС не більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.Безвізовий режим дає право на відвідування культурних та спортивних заходів, журналістські подорожі, короткострокове навчання та обмін досвідом, поїздки на лікування і т.д.Водночас, безвізовий режим не дає права на роботу в країнах ЄС, у тому числі, короткострокову. Безвізовий режим також не дає права на постійне проживання в країнах ЄС. Для цього, як і раніше, потрібно оформити спеціальну національну візу або дозвіл на проживання.

 

2018 рік

БІБЛІОТЕКА ЗАПРОШУЄ ВИБРАТИ КНИГУ!

 

Бібліотека підготувала виставку художньої літератури “Бібліотека вдячна”. Книги отримані в дар від Кормер Марини Віталіївни, завідувача кафедри ХТІ, кандидата хімічних наук, доцента.

Всіх бажаючих насолодитися творами майстрів детективного жанру запрошуємо прийти в бібліотеку і вибрати книгу до душі!

2

 

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

"ПРАЦІ ВИКЛАДАЧІВ НМетАУ"

 

 


 КНИЖКОВА ВИСТАВКА

"ПОДАРУНКИ БІБЛІОТЕЦІ"

 


Куточок пам’яті Героїв Небесної Сотні

21 березня  керівництво та студентський актив КМІ взяли участь у робочому засіданні Металургійного виконкому з питання: «Про  національно-патріотичне виховання дітей та молоді у районі». В рамках звіту з національно-патріотичного виховання у ВНЗ було куточок пам’яті Героїв Небесної Сотні. Матеріали на виставку від навчального закладу (буклети, розробки проведення заходів, фото і відео матеріали) радо надала бібліотека КМІ.

 


ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ : ЧЕТВЕРТІ РОКОВИНИ

21 лютого 2018 р. бібліотека КМІ прийняла участь у підготовці і проведенні уроку пам'яті "НЕБЕСНА СОТНЯ ВОЇНІВ МАЙДАНУ". Присутні також мали змогу познайомитися з матеріалами інформаційного куточку "ЛИЦАРІ МАЙДАНУ".

ВІДЕООГЛЯД УРОКУ ПАМ'ЯТІ

 

 

 


ТЕМАТИЧНА ВИСТАВКА

"Україна - країна нескорених"

 


ІНФОРМАЦІЙНИЙ КУТОЧОК

"2018 рік. Книги - ювіляри"

 



Вгору: Інформаційно-освітні заходи