Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

ВІЗИТ КАФЕДРИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ПАЛИВА І ВОГНЕТРИВІВ НА КОКСОХІМІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ»

ВІЗИТ КАФЕДРИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ПАЛИВА І ВОГНЕТРИВІВ НА КОКСОХІМІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО  ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ»

14 січня відбувся візит колективу кафедри металургійного палива і вогнетривів у складі завідуючого кафедрою, проф., д.т.н. Старовойта А.Г., доцентів, к.т.н. Малого Є.І., Сорокіна Є.Л., Ковері А.С., Чемеринського М.С., асистента, к.т.н. Старовойт М.А. і аспіранта Кєуш Л.Г на коксохімічне виробництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Візит став можливим завдяки ініціативі завідуючого кафедрою проф., д.т.н. Старовойта А.Г. Метою візиту було ознайомлення з реконструкцією коксових батарей №№ 5, 6 і об’єктів інфраструктури цього комплексу. Важливим було наживо побачити елементи кладки регенераторної зони і косих ходів коксових печей до завершення їх перекриття. Це найбільш складна у конструктивному плані зона коксових печей.

Разом з начальником виробничо-технічного управління коксохімічного виробництва Скрипієм Юрієм Миколайовичем співробітники кафедри побували на будівництві КБ №6, яка знаходиться під тепляком, в якому підтримується температура +15оС – необхідна для кладки коксових батарей. Наразі вже встановлені анкерні колони, завершена кладка стін регенераторів і майже завершена зона косих ходів. Далі – вистелення поду печей, кладка обігрівальних простінків, перекриття вертикалів і вистелення верху батареї.

Слід зазначити, що на комплексі коксових батарей №№ 5, 6 кокс будуть отримувати за технологією коксування трамбованої вугільної шихти. Це сучасна технологія, яка дозволяє розширити сировинну базу коксування і отримувати кокс високої якості. Водночас, вона має низку особливостей, насамперед, щодо інфраструктури – наявність вугільної вежі поруч з батареєю над колією ТЗВМ, бокова подача вугільного пирога в камеру коксування, необхідність спеціальних машин по обслуговуванню коксової батареї.

На КБ № 6 також виконується монтаж металоконструкцій на кінцевій площадці, де будуть розташовані приміщення для обслуговування коксових машин і встановлене обладнання для ремонту дверей коксових печей. Вже побудований найвищий об’єкт КБ № 6 – димова труба заввишки 100,5 м. Виконується її футеровка. Будується вугільна вежа для двох батарей. На КБ № 5 завершене бетонування верхньої фундаментної плити, йде будівництво фундаменту колії ТЗВМ. Юрій Миколайович відповів на ряд питань, якими цікавилися співробітники кафедри.

Молодша частина колективу кафедри вперше мала змогу наживо побачити елементи кладки коксових печей при їх будівництві, різні типорозміри вогнетривів, безпосередньо ознайомитися з нюансами будівництва сучасної коксової батареї.

Після екскурсії співробітники кафедри були запрошені на зустріч до директора коксохімічного виробництва підприємства Романюка Ігора Васильовича, який є випускником кафедри МПВ. Ігор Васильович розповів про особливості реконструкції коксових батарей №№ 5 і 6, роботу коксохімічного виробництва підприємства, обговорив ряд сучасних питань коксохімічної галузі з завідувачем кафедри, генеральним директором УНПА «Укркокс», д.т.н., ісля. Старовойт А.Г., який у свою чергу представив співробітників кафедри і розповів про стан справ на кафедрі.

Після зустрічі з директором, ми також мали змогу ознайомитися з сучасними методами аналізу якості вугільної сировини (петрографічний комплекс фірми «LECO»), лабораторного коксування (установка Karbotest) і оцінки якості коксу за показниками реакційної здатності (CRI) і ісля реакційної міцності (CSR) фірми Nippon Steel Corporation, які використовуються в лабораторії коксохімічного виробництва.

Колектив кафедри висловлює подяку керівництву коксохімічного виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за гостинний прийом і чудову можливість розширення професійних знань, які будуть використані у навчальному процесі.

Інформаційні повідомлення


Кафедра металургійного палива та вогнетривів