UST logo IPBT logo Part logo
Дніпровський металургійний інститут
Українського державного університету науки і технологій

Метрологія, стандартизація та сертифікація

УВАГА!

Відкрито прийом документів на

1-й та 3-й курси

денної та заочної форми навчання

за напрямом підготовки бакалаврів

6.051002

“Метрологія, стандартизація та сертифікація”

Після закінчення бакалаврату

Ви можете продовжити навчання в магістратурі

або працювати на посадах:

- Інспектор з контролю якості продукції (всі сфери економічної діяльності);

- Інспектор державний з нагляду (електронагляд; охорона природи; використання водних ресурсів; техногенний та екологічний нагляд, якість товарів та торгівлі);

- Інспектор митний;

- Фахівець із стандартизації;

- Фахівець з метрології;

- Фахівець з налагодження та випробувань;

- Фахівець з технічної документації;

- Інженер з технічного нагляду та об’єктивного

контролю.



За довідками звертатися у приймальну комісію (тел. (056) 745-33-71, (056) 374-82-14, (056) 374-84-10) та на кафедру «Якість, стандартизація та сертифікація»(тел. (0562) 46-05-49, (056) 374-83-59).

Інформаційні повідомлення


Спеціальність 6.051002 “Метрологія, стандартизація та сертифікація”.



Основний напрям підготовки бакалаврів за фахом 6.051002 “Метрологія, стандартизація та сертифікація” – здобуття знань і навиків, необхідних для подальшої роботи в областях стандартизації, сертифікації, вимірів, контролю якості продукції і послуг.

Бакалавр, що закінчив спеціальність “Метрологія, стандартизація та сертифікація”, може працювати на 19 первинних посадах.

Частина посад пов'язана з роботою в державних контролюючих органах по різних напрямах. Така діяльність не залежить від наочної області контролю, регіональної специфіки, відрізняється стабільністю і наявністю великої кількості робочих місць, як в Дніпропетровському регіоні, так і в Україні. До цих посад можна віднести:

- державний інспектор з контролю якості товарів і торгівлі;

- митний інспектор;

- державний інспектор по закупівлях і якості сільськогосподарської продукції;

- державний інспектор з техногенного і екологічному нагляду;

- державний інспектор з охороні природи;

- державний інспектор з використанню водних ресурсів;

- інспектор інспекції з електронагляду;

- інспектор за якістю хлібопродуктів, плодоовочевих, технічних культур і продукції;

- інспектор з контролю якості і використання лісоматеріалів;

- інженер-інспектор з технічному нагляду.

Інша група первинних посад відноситься до технічного контролю якості продукції. У Україні Вузи не готують фахівців з технічного контролю, що дає випускникам із спеціальною освітою значні переваги при занятті відповідних посад. Досвід підготовки фахівців технічного контролю в області металургії, який має кафедра «Якість, стандартизація та сертифікація» показує, що в Дніпропетровському регіоні є значна потреба в цих працівниках у всіх галузях промисловості і сфері обслуговування. Випускник спеціальності «Метрологія, стандартизація та сертифікація» може обіймати наступні посади в службах технічного контролю:

- фахівець з контролю якості;

- фахівець з об'єктивного контролю;

- фахівець з наладки і випробувань;

- інспектор по контролю якості продукції.

Додатково випускники спеціальності можуть працювати на посадах, пов'язаних з розробкою і веденням документації метрологічного і нормативного забезпечення виробництва:

- фахівець з метрології;

- фахівець із стандартизації;

- фахівець з технічної документації.

Після здобуття диплома бакалавра студенти можуть продовжити навчання на рівень магістра за фахом «Метрологія, стандартизація та сертифікація». Крім того, отримавши ступінь бакалавра можна паралельно пройті навчання за суміжною спеціальністю «Якість, стандартизація і сертифікація», що розширить можливості працевлаштування випускника.

Підготовку бакалаврів «Метрологія, стандартизація та сертифікація» проводитиме кафедра «Якість, стандартизація та сертифікація», що має досвід вчення по даному напряму. Колектив кафедри очолює відомий учений в області якості, стандартизації і сертифікації, Голова технічного комітету із стандартизації Держспоживстандарту України, д.т.н., проф. Должанський а.м. Для проведення занять із студентами притягуються відомі фахівці в області метрології, стандартизації, сертифікації і аудиту якості з державних і приватних організацій.

При навчанні студенти отримують спеціальні знання в області використання вимірювальних приладів, розробки і ведення нормативної і технічної документації, контролю якості продукції і процесів.

Особлива увага приділяється комп'ютерній підготовці студентів. У комп'ютерному класі кафедри студенти опанують наступні програми: Microsoft Word, Microsoft Excel, Autocad, Microsoft Project, Corel Draw, Mathcad, Mathlab.

Випускаюча кафедра має досвід працевлаштування випускників як в державні органи по технічному регулюванню, так і на підприємства. Окрім цього, працевлаштування забезпечує відповідний відділ НМетАУ.

Приймальна комісія