UST logo IPBT logo Part logo
Дніпровський металургійний інститут
Українського державного університету науки і технологій

УДУНТ провів VII Міжнародну конференцію «МІСТ Київ–Дніпро»

УДУНТ провів VII Міжнародну конференцію «МІСТ Київ–Дніпро»

27–28 березня 2025 року відбулася VII Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «МІСТ Київ–Дніпро» «Управління проєктами. Перспективи розвитку проєктного та нейроменеджменту, інформаційних технологій управління, технологій створення та використання об’єктів права інтелектуальної власності, трансфер технологій», ініційована Українським державним університетом науки і технологій. Подія традиційно об’єднала представників науки, освіти, бізнесу та державного сектору навколо актуальних тем розвитку проєктного управління, нейроменеджменту, інтелектуальної власності та трансферу технологій.

Цього року до участі долучилися представники 32 закладів вищої освіти та наукових установ із України, Польщі, Угорщини, Болгарії та Казахстану. У рамках конференції на Київській та Дніпровській платформах було зібрано 43 тези доповідей та 160 наукових статей, які готуються до публікації у фаховому збірнику з міжнародними індексами DOI та ISBN.

Інформаційні повідомлення


Організатори конференції звернули увагу на одну з ключових проблем сучасного інноваційного середовища — нестачу фахівців з управління інтелектуальною власністю. Як зазначили учасники, попри наявність винаходів і патентів, винахідники часто залишаються без необхідної підтримки для просування та комерціалізації своїх розробок.

У обидва дні вітальне слово узяв голова оргкомітету Пройдак Юрій Сергійович - пpopeктop з нayкової po6oти Українського державного yнiвepcитету науки i технологій, дoктop тexнічних наук, npoфecop, заслужений діяч науки і техніки України, віце-президент Академії Наук вищої школи України, Юрій Сергійович зазначив, що об’єкти інтелектуальної власності як результати наукової діяльності, відіграють велике значення у діяльності університету, зокрема, під час воркшопу, проведеного у співпраці із УКРНОІВІ було підписано Меморандум про співпрацю між УКРНОІВІ та УДУНТ щодо розвитку Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) та Угоду щодо створення TISC.

У перший день конференції спікером був співголова оргкомітету Дорошенко Олександр Федорович — директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, кандидат юридичних наук. Цей день конференції був присвячений захисту прав інтелектуальної власності.

Одним із ініціаторів створення та спікер другого дня конференції та розбудови відповідної освітньої підготовки в УДУНТ, а також є професор Віталій Петренко (кафедра інтелектуальної власності та управління проєктами ННІ ДМетІ). Завдяки співпраці з Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) у 2025 році було підготовлено 35 фахівців за ОПП «Інтелектуальна власність».

У конференції узяли участь усі співробітники кафедри, а також науково-педагогічні працівники ННІ ДМетІ та УДУНТ.

Серед доповідачів другого дня, який був присвячений питанням управління проєктами, комплаєнсу та інтелектуальної власності були науковці із інших українських та зарубіжних ЗВО та наукових установ, зокрема, д.т.н., проф. Бушуєв Сергій Дмитрович – президент Української асоціації управління проєктами «УКРНЕТ», завідувач кафедри управління проєктами Київського Національного університету будівництва та архітектури; д.ек.н., проф. Перерва Петро Григорович –завідувач кафедри Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», професор університету в Мішкольце (Угорщина); д.т.н., проф. Молоканова Валентина Михайлівна проф. НТУ «Дніпровська політехніка» (м. Дніпро); д.ек.н., проф. Бутнік-Сіверський Олександр Борисович академік АТН України, академік УАН України, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України; д.ек.н., проф., Ілляшенко Сергій Миколайович, проф. НТУ «Харківський політехнічний інститут», доктор хабілітований, професор економіко-гуманітарного університету м. Бєльсько-Бяла (Польща); д.юр.н., доцент Кірін Роман Станіславович, провідний науковий співробітник Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України та інші науковці.

Серед учасників конференції був і випускник кафедри перших років її існування — Роман Пічко, який нині представляє Державну установу «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України». Це ще один приклад того, як інтелектуальна школа УДУНТ формує професіоналів, здатних впливати на розвиток національної науки та інновацій. 

Конференція «МІСТ Київ–Дніпро» уже стала вагомою щорічною подією, яка демонструє прагнення наукової спільноти не лише обговорювати актуальні виклики, а й пропонувати практичні рішення та розвивати нові напрями співпраці.

Кафедра інтелектуальної власності та управління проєктами