Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Програмний комплекс QForm - у навчальному процесі

 

Кафедра термічної обробки металів ім. К.Ф.Стародубова (ТОМ) Національної металургійної академії та компанія Micas Simulations Ltd. (Оксфорд, Велика Британія) 5 липня 2019 року підписали угоду щодо пробної навчальної ліцензії на використання програми QForm. Угоду підписали проректор з навчально-педагогічної роботи проф. Шатоха Володимир İванович і співдиректор компанії Micas Simulations Ltd Біба Микола Вікторович. У відповідності до угоди компанія Micas передала кафедрі ТОМ у безоплатне користування (терміном на один рік) програмний комплекс QForm, який успішно застосовується на заводах і в закладах вищої освіти в Україні та за кордоном.

Програмний комплекс QForm призначений для моделювання процесів обробки металів тиском і термічної обробки. Алгоритми методів кінцевих різностей, реалізовані в програмі QForm, дозволяють із заданим ступенем точності розв’язувати задачі теплопровідності, пружно-пластичних деформацій при термічній обробці та задачі з кінетики дифузійних і бездифузійних фазових перетворень у твердому стані. Завдяки ційй програмі будуть скориговані навчальні плани на 2019–2020 навчальний рік, студенти, аспіранти та наукові співробітники кафедри зможуть швидко та ефективно проводити модельні дослідження нових режимів термічних обробок і досягати значних економічних результатів з оптимізаціїї існуючих. Моделювання в пакеті QForm дозволить підвищити рівень та якість дипломних робіт і буде сприяти одержанню нових наукових результатів.

У рамках візиту до НМетАУ в травні 2019 року співдиректора компанії Micas Simulations Ltd. Микола Біба провів для студентів і наукови співробітників семінар на тему «Можливості програми QForm при моделюванні процесів структуроутворення та пружно-пластичного деформування при термічній обробці металів». Семінар відбувся на кафедрі ТОМ (ауд. 224). На семінарі були присутніми студенти академії та наукові співробітники İнституту чорної металургії (İЧМ).

Керівництво НМетАУ та кафедри ТОМ виказує свою зацікавленість і велику вдячність компанії та сподівається на успішне та довгострокове взаємовигідне співробітництво в області аналізу матеріалів, технологій та моделей процесів структуроутворення при термічній обробці.