Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Співголова - Бабаченко О.І., д.т.н., с.н.с., директор ІЧМ ім. З.І. Некрасова НАН України.

babachenko.jpg

Бабаченко Олександр Іванович,

доктор технічних наук, старший науковий співробітник,

директор Інституту чорної металургії ім. З.І. Некрасова НАН України, м. Дніпро, Україна.

  

Освіта, наукові ступені та звання.

Має повну вищу освіту: закінчив у 1980 році Дніпропетровський державний університет і одержав кваліфікацію металофізика.
Вчений ступінь - кандидат технічних наук (1997 р.) за спеціальністю металознавство та термічна обробка металів, доктор технічних наук (2015 р.) за спеціальністю матеріалознавство. Має вчене звання – старший науковий співробітник.
Трудовий шлях: 1980 р. до тепер. часу – Інститут чорної металургії (інженер, молодший науковий співробітник, старший науковий співробітник, завідуючий відділом, заступник директора, директор).
Наукова діяльність
Наукова діяльність О.І. Бабаченко пов’язана з дослідженням впливу деформаційної та термічної обробок на формування структурного стану та механічних властивостей вуглецевих сталей, вдосконаленням існуючих та розробкою нових технологічних параметрів деформаційно-термічної колесо-бандажної продукції для залізничного транспорту, які забезпечують підвищення їх експлуатаційної надійності та довговічності.
Одним із напрямків його науково-практичної діяльності є розробка нових критеріїв надійності колесо-бандажної продукції, що основані на критеріях механіки руйнування. При його безпосередній участі були розроблені методики визначення в’язкості руйнування залізничних коліс та проведено комплекс досліджень по визначенню впливу режимів деформаційної та термічної обробок залізничних коліс різного хімічного складу на в’язкість руйнування. Отримані результати використовуються для вдосконалення параметрів термічного зміцнення залізничних коліс в умовах колесопрокатного цеху ВАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» з метою підвищення характеристик міцності при збереженні необхідного рівня ударної в’язкості та в’язкості руйнування.
Він є автором (співавтором) понад 90 наукових праць. Пріоритетність та актуальність наукових розробок Бабаченко О.І. підтверджується авторськими свідоцтвами та патентами на винаходи, а також багатьма рекомендаціями, що прийняті для впровадження на металургійних підприємствах України.



Вгору: Програмний комітет