27 листопада Президенту Національної академії наук України Борису Євгеновичу Патону виповнилося 100 років. Вітаємо ювіляра!

Борис Євгенович - видатний учений у галузі зварювання, металургії та технології металів, організатор науки, державний і громадський діяч. Президент Національної академії наук України (з 1962) та Міжнародної асоціації академій наук (з 1993), директор Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України (з 1953). Академік НАН України, іноземний член академій наук багатьох країн. Лауреат Ленінської та Державної премій, Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки УРСР, двічі Герой Соціалістичної Праці, Герой України (1998). Фундаментальні дослідження Б. Є. Патона та його учнів щодо взаємодії  зварювальних джерел нагрівання  з розплавленим металом заклали основу для створення нової галузі металургії  –  спеціальної електрометалургії. Завдяки їй стало можливим литво особливо чистих спеціальних сталей і сплавів, кольорових металів, одержання унікальних композиційних матеріалів. Відкрилися перспективи для створення новітніх конструкційних і функціональних матеріалів XXI століття. Він першим почав і розвинув дослідження з використання зварювальних процесів у космічній технології, виконаних космонавтами під час орбітальних польотів кораблів і в умовах відкритого космосу.